Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

rimmel
12. lis 2009

Ja vas vsetky obdivujem. Vzdy placem ked sem zabludim..Zelam vam vsetkym vela lasky 😔

aninam
12. lis 2009

dada78, ja vim, ze mamka mela pravdu, ale v tu chvili to tak neslo udelat. Vzpominam si jak ona byla mesic v tranzu a jedinou vetu, kterou ze sebe dostala bylo:"Standulka me odesel, proc zrovna on?" Cely mesic, uz jsem myslela, ze to ani ve svem veku neunese..... To, ze se jednou setkame a ze mame v nebicku andelicka nemusi byt spojeno bezprostredne s virou. Take verim v urcite schledani a hlavne verim v to, ze i nam maly poslal znovu kluka, aby se jeho zivot spojil s zivotem koblizka a my se zase poposunuli dal...... Kazdy se s timhle smirujeme po svem, at s virou nebo bez ni. Bohuzel v tomhle si musime pomoci sami a predevsim chtit..... Ti ostatni nas mohou jen "nakopnout" jak jit dal a nasmerovat urcitym smerem, ale pokud nechcem nepohne s nami nic.... Samozrejme vzpominky zustanou, jizvy na srdci take, i slzy v ocich v urcitych prilezitostech. Byla to "etapa" naseho zivota, ktera se odehrala a odehrava, snad nikdy neskonci, protoze to neni pochopitelne, aby rodice pohrbivali sve deti, ale zivot musi jit dal se vsim - se smichem, starostmi, radostmi atd.

dada78
12. lis 2009

jej, aj Vy budete mať chlapčeka 🙂 to je krásne

máš pravdu,že každý sa s tým musí vysporiadať sám 😔 mne veľmi pomohlo,že som o svojich pocitoch a čo sa stalo mohla hovoriť alebo písať, asi je pravda,že o bolesť je lepšie sa podeliť

barboreta
12. lis 2009

Ahojte 🙂 Ja som sa chcela pochváliť už máme detičky domka su nádherný ale hlavne zdravý 😵 😵

dada78
12. lis 2009

barboreta, gratulujem k krásnym dvojíčkam,pekné mená Ste dali 😉 želáme aj s Maťkom hlavne veľa zdravíčka a samé šťastné dni 😵

tadeas06
13. lis 2009

srdičko moje nahoře si pekne hraje a ja jsem upne vyřizena unavena včera my přišel umrtní list nemužu stale tomu věřit jinak preji hezky den

sasulec
13. lis 2009

Tadeas a pozera na teba a je smutny,ze si smutna,co by dal za jeden tvoj usmev...hm? 😉
viem,je to tazke,ja sa ti to snazim ulahcit tym aby si myslela na to,ze ho nevidis,ale je tu s tebou,dusickou a nechce ta trapit.. 😔 😔 😔
zhovaraj sa s nim,pozdrav ho ak ides okolo fotky,pohlad,on to citi,akoby to bolo naozaj,akoby si ho objimala,ked objimas jeho fotku...ver tomu 😉

aninam
13. lis 2009

barboreta, gratuluji a hodne si jich uzij!!!! Nez nam vyrostou a pujdou po svych 🙂

Tadeas, mozna je to tak spravne, ze to jeste nechce tvoje telo prijmout. Uvidis budou lepsi chvile. Nikdy NIKDY se nezapomene, ale da se s tim zit. Vsichni tu jsme toho svedkem....

Dado, ze me to take musi ven. Musim se jeste ted (ikdyz trochu mene) o malem Honzulkovi bavit a psat a bezprostredne pote jsem jen tu popsala nekolik diskuzi 🙂 Je lepsi, kdyz to v cloveku nelezi.....

tadeas06
13. lis 2009

dnes jsem poprve od umrti meho Tadeaska byla nakoupit v globusu vydala jsem takovou energii brečela jsem celou cestu netušila jsem jak me to vyčerpa . zas dlouho nic takoveho nepodniknu no hruza fakt citim že je my nejlepe doma

aninam
13. lis 2009

Tak to ja zas musela denne mezi lidi... Me by to jen doma zabilo!

dada78
13. lis 2009

tadeas, ja som hneď po 2 týždňoch nastúpila do práce a musím povedať,že to bolo najlepšie čo som mohla urobiť,aj keď spočiatku niektorí nevedeli,ako sa majú so mnou baviť, dala som im jasne najavo,že keď chcú porozprávam im čo chceli vedieť a snažila som sa zapájať do debaty aj na iné témy, napr. o varení
Každé ráno chodím s Maťkom pozdraviť Romanka na fotkách čo máme v kuchyni a často mu pošlem letmú pusinku a poviem mu :"Ahoj moje srdiečko" a tiež večer sa modlíme: Anjel boží strážca môj, Romanko vždy pri nás stoj ..." možno niekto namietne,že ho mám za niečo viac, ale je predsa anjel,tak sa môžem modliť aj k nemu.
Nie je dňa čo by som na neho nemyslela a často si povieme,že to zariadil Romanko ... napr. dnes som varila pre Maťka mrkvu- už začína príkrmy a nahodila som si v PC modrého koníka a stále to nešlo načítať, tak som to dala znovu načítať a išla som sa kuknúť na mrkvu. A ešteže som neostala pri PC, bola by mi prihorela, prišla som akurát keď sa vydusila celá voda.Doliala som ju a hneď nabehol v PC aj modrý koník 🙂 možno je to blbosť,ale hneď ma napadlo,že to Romík urobil,aby Maťkovi nezhorela mrkva 😉

tadeas06
14. lis 2009

S tadikem jsem každy den vzhližim k němu nahoru a je my těžko že ho nemam moc to boli je tu moc ticho a prazdno a ja nevim co mam dělat dal tak moc my chybi myslim že me tělo vubec nefunguje na to abch šla do práce ale budu muset něco vymyslet jinak hezky den

aninam
14. lis 2009

Tadeas, preji ti pokud mozne krasny den! Prace by ti pomohla prijit na jine myslenky, ver nam...

paegaska
14. lis 2009

Jste statečné.
Myslím teď zvlášť na tebe Tadeáš - poprvé jsi tu napsala na Tadíkův svátek,myslím.
Tadík žije v tobě.
Prosím, zajdi si pro pomoc k lékaři, třeba AD,nezabírají hned, pomůžou ti fungovat.
Práce opravdu pomáhá a být hodně mezi lidmi, i když ze začátku to bude těžké ty jednotlivé setkání.
Já i můj sourozenec jsem se narodili až po tragické smrti mého 13-letého bratra - jedináčka. Vím, že jsme ho matce nikdy nenahradili.Ale zaplnili jsme její čas.

zuzus1
14. lis 2009

Tadeas06, precitala som , co sa stalo Tvojmu anjelikovi a nemozem slovami vyjadrit, ako mi je to luto, ale prosim Ta, nevzdavaj sa. Vyrozpravaj svoju bolest a podel sa, dnes sa o nu delis minimalne so mnou, placem a myslim na Teba a modlim sa za Teba !!!Tadeaskovi je uz dobre!
budem sa za Teba modlit a poprosim aj moje kamaratky, aby sa modlili za to, aby Tvoja bolest aspon trochu polavila.
Ostatnym prajem to iste, nedokazem si predstavit Vasu bolest, ja som si precitala len jeden pribeh a viac nezvladam, a to iba citam..Ste neskutocne silne!!!!

lulilika
14. lis 2009

Ahojte.
Ja Vás už dlho veľmi dlho čítam.Nikdy som nepísala ani som nebola zaregistrovaná na takýchto portáloch.
Čítala som Vás tu už keď som bola tehotná ani neviem ako som na tieto stránky o Anjelikoch narazila.
Nevedela som si predstaviť tú bolesť keď mamička príde o svoje milované dieťatko či už v brušku alebo už narodené.Nevedela som si to predstaviť no ani nechcela bola som štastná čo viac som mohla chcieť hovorila som si mam troch krásnych,zdravých synov a štvrtý sa čo chvíľa vypýta na svet naozaj som bola najšťastnejšia žena na svete moje štastie však netrvalo dlho trvalo len kým sa narodil môj malý Mišiačik.Mišinko sa narodil v termíne prirodzenou cestou s krásnou váhou 3300g no bol choručký nevedel sám dýchať mal chore srdiečko a veľa škaredých vrodených chorôb o ktorých sa mi nechce rozprávať.Bol silný bojoval dlhých 20 dní 20 dní ktoré mi prídu ako dlhých 20 rokov.Celé tie dni som verila,že Mišiačik tie hnusné choroby a to všetko porazí no odišiel odišiel aby na nás dával z hora pozor.Bolo a stále je to pre nás veľmi tažké chlapci sa na bračeka veľmi tešili celé tehotenstvo so mnou prežívali bozkávali bruško každý deň niekoľko krát.S bračekom sa prišli rozlúčiť aj do nemocnice stále nejak tomu nechápu ale myslím,že to chce čas je to ešte stále čerstvé ja sama sa s tym neviem zmieriť stále dookola pozerám fotky a plačem snažím sa aspoň pred chlapcami držať sa no niekedy to nejde hlavne keď sa ma spýta najmladší čo robí teraz Miško ako sa ma a či má nejaku maminku ktorá na neho teraz dáva v nebíčku pozor ja už nevládzem 😔

sasulec
15. lis 2009

Dada78 to si ako pekne napisala,aj ja verim na taketo veci,tiez sa mi stavaju a verim,ze moja sestra ochranuje moju malu

andraa
15. lis 2009

lulilika: vím přešně co prožíváš. Já jsem svého Maxíčka tady na světě měla taky jen tři týdny, ale pro mě to byla tak dlouhá doba, která se mi vžila do paměti a nikdy na ni nezapomenu. Strašně moc mi chybí a maji dcera se taky občas ptá, jak se má v nebíčku Maxíček a jestli se o něho pořád bojím a různé dětské otázky a já to většinou nevydržím a rozbrečím se. A to že jsi věřila, že Miška nemoci překoná, tak to jsem dělala taky. Říkavala jsem si, že když už se mi přece narodil, tak nemůže umřít, že by to tam nahoře nedopustili, abych měla takovou smůlu. Jenomže se stalo. Poznamenalo to naše životy.

sasulec
15. lis 2009

Lili,to je mi luto.ale ver ze pan Boh vedel,preco si ho bere k sebe,aby necitil bolest,vedel,ze si silna a zvladnes to,vedel,ze ta tvoji synovia podrzia,vedel,ze Ta ani ostatna rodina nenecha samu,preto sa tak rozhodol,ze bude Misik vasim anjelikom,mozno bude hrozit niekomu z vas nebezpecenstvo,ale Misik vas ochrani tam z hora.. 😔
tiez si neviem sama oredstavit,tu bolest,tak som ta chcela aspon par riadkami utesit.. 😔

penny13
16. lis 2009

Ahojte, stále vás čítam a obdivujem vás. Inak už dlho nebolo info o Adamkovi. ☹

diapozitiv01
17. lis 2009

Ahojte,
ja som dnes prezila strasnu noc, muzika mam do stvrtka na sluzobke,,, proste som nemohla zaspat a tak som isla naspat do obyvacky, pustila DVD z Maximkovho 3D ultrazvuku a revala som ako uz dlho nie...Zase po dlhsom case ma to zase dost dostalo... Tak velmi mi chyba...
Rozmyslam ze spravim kopiu mojmu gyndosovi (Docentovi a vysokoskolskemu profakovi) a ze mu ju zanesiem,,, robili mi ho v Hlohovci a uz tam sa ako jednemu jedinemu lekarovi nezdalo srdiecko, robil vselijake prierezy a zaznamu je asi 15 min, len morfologia srdiecka. Len on ako jediny lekar sa vyjadril ze prava komora je nejaka zvacsena, tak isto aj chlopna.. Mozno to bude na nieco dobre a nejaky lekari ultrz. sa mozu nieco naucit... Kedze nikto nam na VVCH srdiecka v prenatalnom stadiu neprisiel (okrem tohto jedineho podozrenia)a vsetky ostatne vysetrenie po tomto 3D boli ok... A moj gynekos v BA mi skoro vynadal ze co ma ma nejaky doktor stresovat, ze dietatku nieco je,,,,
Mozno to na nieco bude a ked to pomoze na diagnostikovanie co i len jedneho dietatka bude to uspech....
Zaklad u VVCH je vcasna diagnostika, este pred narodenim, aby deticky nestracali cas a co najskor sa mohli operovat...a hlavne aby lekari boli nato pripraveni,,, u nas to tak zial bohu nebolo....
l

miliharmi
autor
17. lis 2009

Ahojky holky, Péťa mi poslala moc zajímavý text o doprovázení onkologicky nemocných dětí, je to ale moc těžké se tím prokousávat, nicméně na konci jsem našla úžasný citát, který snad může být povzbuzením pro nás všechny, tak ho sem kopíruji:¨

„Musím si být také vědom, že i k mému životu patří utrpení. Dříve nebo později narazím také já na příčný trám, který překříží můj život a změní jej v kříž. Kříž nebere žádný ohled na stáří, postavení nebo bohatství. Je skutečností v každém lidském životě, u jednoho dříve, u jiného později. Utrpení způsobuje u každého duševní krizi. Jeví se sice jako věc vnější, vyžaduje však osobní vnitřní přijetí. Krize zasahuje člověka i v jeho víře a je výzvou této víře. Kříž stojí před námi – může být pro nás ustavičnou hrozbou, ale také výzvou, skrze kterou můžeme přijímat Boží poselství. To nás neosvobodí od utrpení, může nás však osvobodit od nesmyslnosti a neplodnosti.“

Ty poslední dvě věty, to je přesně ono, takhle to prožívám.

m1rti
17. lis 2009

Miliharmi: ten citát je bez komentáře ... hluboká pravda 😔

izina
17. lis 2009

Ahojte,
co se děje s Adámkem? Již dlouho o něm nic nevíme

gogoska123
19. lis 2009

Lulilika: Je mi velice líto tvého syna. I můj syn zemřel na závažnou vadu srdíčka a k tomu měl přidružené ještě další vady. Buď silná, neříkám, že to někdy přestane bolet a nebude se ti po něm stýskat, ale časem ta bolest otupí a naučíš se s tím žít. Máš další děti, proto které musíš být silnou maminkou, a musíš být silná i pro sebe. Vadu srdíčka nám nikdo z utlrazvuků nepoznal, zjistili ji až po narození, náš Mareček žil 25 dní.

aninam
20. lis 2009

V tento datum pred rokem jsem ani naznakem netusila, ze se mi na zitrek v noci zmeni kompletne cely zivot.........

sasulec
20. lis 2009

Andelicku na nebicku,
opatruj vzdy svoju mamicku,
vycaruj jej usmev na tvari,
nech uz viacej neziali,
zotri slzu na lici,
nech sa viac sama neciti,
daj jej silu rano vstat,
doneba bude pozerat,
vyslovi tisko dakujem,
za ten prekrasny sen.. 😔

nasa modlidbicka so Saskou za vas mamicky anjelikov 😔

diapozitiv01
20. lis 2009

Anim, zajtra mas rocik co sa Honzulik narodil,aj ked tu bol len tak kratucko ,,, myslim na teba. 😉
Pod srdieckom nosis velku nadej na ĺepsiu budcnost 🙂
Si velmi silna,,, si takym ´vzorom´ pre mna a mozno aj pre ine mamicky, co este len na tu nadej pod srdieckom cakaju..

samama
20. lis 2009

Ahojte,tak mi sme vcera oslavili krasne 3.mesiace,sme nadherne velky,krasne papame,vazi uz 2500g.Co sa tyka mozocku je to stale rovnake.

dada78
20. lis 2009

ani, myslím na Teba a verím,že Honzík tiež dáva pozor na brášku 😉

sasulec, krásna modlitbička 😵

samama, to už je pekná váha, aj sú nejaké iné prognózy, či stále lekári čakajú čo ďalej ?