Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

petrianka
28. pro 2013

Mě osobně se to nestalo, ale příteli zemřel syn na syndrom náhlého úmrtí. Malý Pavlík se narodil když mu bylo 19.let (možná moc mladý), ale nikdy tu bolest nepřekoná. Byť už má dva syny (10.let a 3.roky). Pavlík zemřel 10.12. 2002, zapalujeme společně svíčku. Bylo by mu teď 11.let. Buďte silná.

barnica
30. pro 2013

Ahoj ja som o svojom potrate zistila len dnes.bolo to v piatom týždni a v podstate som ani nevedela že tehotná som,je to zložité na vysvetlenie... Ale ten pocit prázdna a to obviňovanie že mohla som si niečo všimnúť alebo urobiť skôr si teraz nesiem a dlho budem niesť.

darjavodnar
9. led 2014

Milá Zdenko.Vánoce jsou díky bohu za námi.Věřím,že jsi to nějak zvládla.Zcela cítím s Tebou a tvojí bolestí. Plně tě chápu a rozumím tvé bolesti. Nevím,jestli jsi věřící,já ne,přesto si stále říkám,že někde existuje něco..nevím co..je to těžké.Začla jsem věřit na osud,proto že jsem sama na sobě zakusila sílu osudu.To,co se nám děje ,nemůže být jen náhoda.Ale stále si říkám,proč? Proč mi moje Janička umřela tak daleko,že jsem nemohla se s ní alespoň rozloučit.S jejím manželem již nejsem v kontaktu,on má alespoň její urnu.A ty máš ještě dceru.Vím,že tvojí Šárku ti nikdo a nic nenahradí,ale tvá dcera tě jistě má ráda a potřebuje tě.Zdenko,nevím jestli jsi vyhledala nějakou pomoc? Já mám alespoň svého psychiatra,který mi velice pomáha.Beru léky na uklidnění,na deprese a na spaní,ale nejduležitější pro mě je,že k němu mohu chodit na psychoterapie,to mi velmi pomáhá.Nevím,proč vlasně zemřela tvoje Šárka? Byla nemocná?Vím,že se o tom velice těžce hovoří,ale měla bys o tom začít hovořit. S kýmkoliv,jen v tom nebýt sama. Budu ráda,když mi napíšeš meil. Ale nechci tě nějak otravovat. Skus stránky www.dlouhacesta.cz. Jsou tam lidé,většinou maminky,které stejně jako já a ty stratily své dítě, at už malé nebo dospělé.Jsou tam ruzné odkazy na lidi,kteří si sami prošli ztrátou dítěte a nyní pomáhají jiným zoufalým matkám.Proto že,nikdo jiný nepochopí tvou bolest lépe,než matka,která sama stratila své dítě. Já sama jsem si začla psát s jednou paní z Brna .Ted si píšeme pravidelně,mi osobně to hodně pomáhá .Taky jsem stratila kamarádky,proto ,že nikdo nechce poslouchat naše zoufale příběhy,nebo se bavit o tom,jak my trpíme.To pochopí jen člověk,který stratil své dítě. Nevímím odkud jsi? Já jsem z Ostravy. Jsem v myšlenkách s tebou a tvojí Šárinkou...snad jsou na lepším místě..aspoň je už nic netrápí ani nebolí..Moc tě zdravím a přeji hodně síly do nového roku..Darja.

livkazv
14. led 2014

pochopia jedine tí, ktorí, žiaľ, to isté prežili, no tím ostatným to nezazlievam.... je tomu už takmer 7 týždňov, čo od nás odišiel nás krásny anjelik, zdá sa však, že už prešla večnosť, čo som ho naposledy držala v náručí a stískala. Mal 1 rôčik a štyri dni. Bolesť je stále rovnaká, dni dlhé a prázdne. A tak neprajem nikomu, aby musel prežívať niečo podobné a hlavne žiadnemu bábätku ani dieťatku, ved predsa by mali mať rovnakú šancu na život.

macamac
14. led 2014

@livkazv 😢 😔 je mi to veľmi ľúto 😔
čo sa stalo? ☹

livkazv
14. led 2014

@macamac Matúško mal tumor 😢 no nič na sebe nedal poznať, až na pár dní pred tým.... ani len z torty neokoštoval...

bonavoxa
14. led 2014

@livkazv To je mi velice líto ☹ ☹ Nijak se to nepozná? že byl malý tak nemocný? Mám taky roční dcerušku...hned jsem ji běžela do postýlky pohladit.

macamac
14. led 2014

@livkazv Bože, to mi je naozaj moc moc ľúto 😔
ťažko sa hľadajú slová 😔
veľmi bolestivá strata ☹

lenadka
14. led 2014

@livkazv taký krásny chlapček, je mi to strašne ľúto, je to nepochopiteľné, kruté a nespravodlivé, že sa dejú takéto veci ... ☹ 😢

livkazv
14. led 2014

@bonavoxa nepozná, možno áno, možno keby vedel povedať alebo naznačiť, čo ho trápi... Občas sa zobudil, občas bol nesvoj, ale to bolo ako pri zúbkoch. Možno keby bol iný, ale on bol až príliš dobrý... Teraz už viem o všetkých tých príznakoch... Bolí hlavička a môže sa občas zakrútiť, čo môže sposobiť pády a pod. A potom už závisí od toho, ktorá časť mozgu je postihnutá. Nám malý prestal papať, no to som si myslela, že zas tie zúbky, lebo to sme už mali. Potom začal zvracať, prestal už uplne papať ani nepil, začal mať krče a tak sme skončili v nemocnici na infuziach. Po dvoch dňoch v bolestiach upadol do bezvedomia a až potom zistili, čo sa stalo... žiaľ, to už bolo príliš neskoro...

bonavoxa
14. led 2014

@livkazv Juj..občas nepapá každé malé..naše nepapá moc už od narození, ani nespí dobře a je mrzutá..pořád se bojím, jestli to či ono je normální.Takové věci by se maminkám a dětem stávat neměly ☹ Malý byl krásný.

livkazv
14. led 2014

@bonavoxa je to ťažké, a ťažké to vždy bude... veru, krásny naozaj bol... Je ťažko určiť, čo je normálne a čo nie, ved každé dieťatko je iné. A navyše, ani na lekárov sa spoľahnuť veľakrát, žiaľ, nedá.... a tak len dúfam, že už anjelika nič nebolí...

vejula
14. led 2014

@livkazv uprimnu sustrasť 😔 neviem čo napisať, tiež som bola novembrovka 2012.... Je mi ro nesmierne luto, prekrasny chlapček. Určite je stale s tebou 😔

lenadka
14. led 2014

@livkazv musí to strašne bolieť, necítiť tie malé rúčky, vôňu vláskov, krásne očká..neviem si predstaviť to prázdno 😢 posielam objatie

bonavoxa
14. led 2014

@livkazv Hněvám se na to, že i malé děti cítí bolest, strach....ale máš pravdu, už je mu snad dobře. Přeju hodně sil ať už je ve vašem životě jenom dobro a žádná nová bolest.

livkazv
14. led 2014

@vejula @lenadka je ťažké vedieť, že ho už nikdy uvidím a nevedieť s tým nič urobiť... zvyknúť sa na to nedá, len sa s tým nejako naučiť žiť... verím, že je stále so mnou

evakva
14. led 2014

@livkazv Maly bol nadherny. Placem tu pri PC. Preco sa toto deje, kde je ta spravodlivost? Deticky by nemali ntrpiet, mali by si uzivat lasku a nehu svojich blizkych. Prajem ti, aby si skoro zaplnila svoju prazdnu naruc dietatkom. V srdci jazva ostane, no snad (ja v to dufam) nebude stale tak velmi boliet.

magimary
14. led 2014

@livkazv hladím na diaľku tvoje ubolené ♥ 😔 😢 😔
Máš nádherného, prenádherného Anjelika...

silvinka1978
14. led 2014

už ho nič nebolí a je s našimi anjelikmi

livkazv
14. led 2014

@evakva vidím, že si si tiež prežila svoje a ver, že plačem aj ja, ako to všetko píšem..... dufam aj ja, pre nás obe... neviem, čo sa to deje. Spravodlivosť už dávno nie je. No vraj bol veľmi dobrý pre tento svet /a tomu začínam aj veriť/

vejula
14. led 2014

@livkazv určite.... navždy budete spolu 😔

pemasinika
14. led 2014

@livkazv je mi veľmi ľúto, aké ťažké obdobie máš za sebou... , aj keď ťa osobne nepoznám, cítim s tebou a na diaľku hladkám tvoje zranené srdce ☹ , veľa síl prajem

livkazv
14. led 2014

@pemasinika
@vejula
@magimary
@silvinka1978
@bonavoxa
@lenadka všetkým Vám veľmi ďakujem, občas každé milé slovo aspoň trošku pohladí

augustovkaa
14. led 2014

@livkazv pozrela som si fotky malého a plačom. Bol taky nádherný a nevinný. Ja som v novembri 2012 otehotnela. Teraz tu pri mne spinka 5 mesačný syncek. Až mi srdce stislo pri pomyslení, že by som on prišla. Prajem ti veľa síl, aby si toto ťažké obdobie prekonala. Verím, že časom sa ti narodí ďalšie dieťatko a vyplní ti to prázdno v srdci, ktoré ti tam zostalo. A malému alebo malej budeš hovoriť, že majú brata anjela v nebi. Ja tam mám brata, ktorý tiež zomrel ako bábätko a verím, že sa s ním v nebi stretnem. Ahoj.

lukaskam
14. led 2014

@livkazv nikdy som túto tému neotvorila až dnes viem že sa zlé veci stávajú ale toto to je viac ako zlé je mi to hrozne hrozne ľúto maličký bol nádherný. naozaj si ani neviem predstaviť čo každá z vás prežila ja som prečítala len túto jednu stránku a neviem či dnes dokážem spať a neplakať a to ťa ani nepoznám. Držím silno palce

svano
14. led 2014

@livkazv Úprimnú sústrasť. Je mi veľmi ľúto,aký osud postretol tvojho krásneho chlapčeka. Je to veľmi bolestivé a smutné, prajem ti veľa síl na preklenutie tohoto obdobia. Čas je najlepší lekár,aj keď úplne to neprebolí nikdy.

zuzulkaba
14. led 2014

@livkazv je mi to luto,naozaj velmi luto☹ viem ako sa citis,malinky ti plakal a ty si nevedela preco.. Ja som tiez nevedela,ze je nieco zle,lebo ten moj tiez nikdy neplakaval.. Prajem ti,nech coskoro tvoja najvacsia bolest odide a opat ziskas zmysel zivota.Posielam vela sil

priroda
14. led 2014

@livkazv nebudem klamat až slza mi vybehla bol to naozaj nadherny chlapček želam vam len vela vela sil moja zlata aj tatovy aj celej rodinke a možno časom ta bolest pominie ale určite mu je v nebičku dobre a kuka sa na vas zhora chudatko malinke nadherne držkam vam palce a vela vela síl kuka sa na vas zvrchu a vždy vas bude ochranovat z nebíčka :( 😢

anichqa
15. led 2014

@livkazv Jezisi. skoro stejny scenar jako u nas. Monicka nas opustila ve 23 mesicich. 3 tydny se ji snazili zachranit. Metastaze ji znicily mozek. Mela jich tam 30-40, nedokazali to ani spocitat. Kde byl hlavni tumor se nepodarilo vubec zjistit. Konecna diagnoza zni "vysoce maligni sarkom mekkych tkani" . Chjo.

mamainprogress
15. led 2014

@livkazv ahoj. velmi sa ma tvoj pribeh dotkol, od vcera nemozem na nic ine mysliet. zijes zivot stastnej mamy a zrazu, zo dna na den, ti niekto vezme to najcennejsie co v zivote mozes mat. preco, preco, preco. viem, ze si ani zdaleka neviem predstavit tu ukrutnu pichlavu bolest ktoru prezivas, dufam, ze sa nehnevas, ze ti pisem, len ti chcem povedat, ze ti posielam lasku, energiu, sucit, nadej....