Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

dada78
31. srp 2010

@radusv nech Vám výjde svadba podľa predstáv, my ideme tiež teraz v sobotu, tak si na Teba spomeniem. 😉
Teraz však bulím jak malá, zajtra sú dva roky čo odišiel Romanko do nebíčka 😢 😢 😢 nikdy to neprestane bolieť ....

leopolda
31. srp 2010

@dada78 -prohlížela jsem tvoje album.Pobrečela jsem si.Proč tak malé děti,nevinné musí mít ,tak kruté nemoci.
Je to tak nespravedlivé.Držte se.

radusv
1. zář 2010

@gabtcha Gábi děkuji, jojo už v pátek a moc se těším 🙂
já prostě věřím, že jednou se vytouženého miminka dočkáme 😉 a vy taky...

@dada78 Dadi tobě taky děkuji a na dnešek hodně síly - je to těžký, ale musíme to zvládnout, mě to čeká příští víkend ☹

gabtcha
1. zář 2010

@radusv tak tak 😉

gogoska123
1. zář 2010

@radusv Zpětně posílám hodně sil a velké objetí ke smutnému výročí. Mimísek přijde, až bude jeho čas, uvidíš, že se dočkáte.

radusv
1. zář 2010

@gogoska123 děkuji

maria30
1. zář 2010

@ludka140281 ahoj....ďakujem... tvojich synčekov mi je tiež ľúto... ☹
z pitvy zistili, že obe boli zdravé... bábo, ktoré zomrelo v brušku sa udusilo (intrauterinná asfyxia) a bábo, ktoré sa narodilo živé (ale predčasne v 25+5týždni, lebo mŕtvy plod vypudil živý von) zomrelo po 10hodinách tiež na udusenie (extrauterinná asfyxia), lebo bolo ešte nedostatočne vyvinuté, aby prežilo.... genetické výsledky ešte nemáme, ale hovorili, že by tam nemal byť geneticky žiadny problém, keď morfologicky boli úplne v poriadku.... tak asi tak.... 😒

ludka140281
1. zář 2010

@maria30 ☹ 😢 😢 drzim prsty...bud silna

veruska007
1. zář 2010

Ahoj, Maria. Chtela jsem se zeptat, za jak dlouho jsi mela vysledky z pitvy. Nase miminko umrelo pred mesicem, v 19.tt, narodilo se mrtve, spontanne. A za jak dlouho budete mit genetiku? A jeste me zajimalo, jak jste na tom ohledne dalsiho tehotenstvi... mne doktorka rikala, ze mam brat antikoncepci, ale my bychom chteli miminko co nejdriv... uz kvuli starsimu chlapeckovi, bude muset do jesli ☹.

gabtcha
1. zář 2010

@veruska007 ahoj, co jsem slysela, tak to trvava mesic, nam to trvalo ale 2 mesice, posledni dny jsem denne kontrolovala schranku i vickrat denne...hodne sil i pricteni zpravy...a brzy at mate zdrave dalsi detatko!

radusv
1. zář 2010

@veruska007 já vůbec pitevní zprávu nedostala asi jen můj dr. a výsledky z genetiky byli za měsíc....
také přeji hodně sil

gabtcha
1. zář 2010

No my jsme si museli zazadat nemocnici (Bohunice Brno) pisemne s kopii rodneho nebo umrtniho listu naseho maleho, by nam ji poslali domu, bylo to doporucene. Na genetiku jsem uz nesli, nic genetickeho se neprokazalo ani nas v dopise nevyzvali, u kamaradky, tam jim napsali do zpravy, ze doporucuji zajit na genetiku. Tak at vam to dobre dopadne!

veruska007
1. zář 2010

@gabtcha Aha, tak ja taky rodila v Bohunicich. Akorat rikali, ze zpravu nedostaneme, ale mam se tam za dva mesice objednat, ze nam to reknou. Do ruky nam nic nedaji? Ach jo, jeste mesic... to je des. Doufala jsem, ze to bude driv. Rodny ani umrtni list nemame, v 19.tt ho nevystavuji ☹. Na genetiku bychom se pak museli objednat zvlast, ale to az po techto vysledcich.

No, my bychom se znovu chteli zacit snazit brzo, byla jsem vcera u doktory, sliznice je po mesici vysoka, deloha ok, uz se tvori folik (2,5 cm), cipek i vsechno v poradku... doktorka teda chtela, at beru 3 mesice antikoncepci, ale to jsme zavrhli. Stejne mam krecove zily a vysoky tlak, tak se to nedoporucuje. A vubec, chteli bychom mimco brzo, kdyz jsem zdrava. Maminka taky potratila a do 10 mesicu jsem mela zdravou sestricku...

gabtcha
1. zář 2010

@veruska007 My jsme rodili v Jihlave, ale maleho nam prevezli do Brna do detske, kde za nekolik tydnu zemrel. Na pitvu ho odvezli do Bohunic a abychom meli zpravu, tak nam rekli, ze musime podat pisemnou zadost a asi ten umrtni list jako doklad, ze jsme jeho rodice. Myslim, ze vsichni rodice maji pravo dostat min.kopii zpravy. I moje gynekolozka si ji zkopirovala,by mela vsechny info u sebe take pro dalsi tehu. Tak nevim, zkus se tam poptat na Oddeleni pravnich veci, tam jsem zaslali dopis a odtud na zprava (kopie) prisla, primo tu mam jmeno pani JUDr. Aleny Tobiášové. a koukam je tu i mail na ni atobias@fnbrno.cz Po telefonu byla moc prijemna, tak vam jiste poradi.

Jinak asi deset dni po porodu jsem byla jeste na kyretazi, vycisteni, doporucuji tak za 3-4mesice po ni zacit s dalsim pocetim. My jsme tedy zacli hned po sestinedeli, ale zatim se moc nevede...narozdil od predtim... Verime,ze to ale brzy vyjde a vy i my se dockame zdraveho mrnouska🙂

gogoska123
1. zář 2010

@veruska007 U nás to trvalo asi 3 měsíce, Mareček zemřel v červenci a zprávu jsme dostali až někdy v říjnu a to jsem jim musela pořád volat a ptát se....

veruska007
1. zář 2010

Holky, ja tu o tom psala.
Ja predcasne porodila v 19.tt, ale miminko jiz bylo pri porodu mrtve. Rodila jsem v Bohunicich, na chodbe, protoze mi nikdo neveril kontrakce a krvaceni a ani mne neprohledl, ze pry rano. Prijeli jsme malinko po treti, 3:20 se miminko narodilo. Neodloucila se placenta, takze jsem taky musela na revizi. Uz je to pres 4 tydny. Take se chceme zacit snazit po sestinedeli. Uz aby to bylo. Manzel je netrpelivejsi nez ja...

Diky moc za info. Pokud nam nedaji zpravu primo na ambulanci, tak zkusim tu pravnicku.

maria30
1. zář 2010

@veruska007 ahoj... pitvu bábätká, ktoré po pôrode žilo sme vedeli do dvoch dní.. bábätka, ktoré zomrelo ešte v brušku sme sa dozvedeli teraz v pondelok.... ale myslím, že ich už mali skôr... genetiku ževraj akurát robia, že si mám zavolať koncom budúceho týždňa... neviem, či to záleží od "prípadu", že ako im to dlho trvá...
to, že kedy ďalšie bábo, záleží prípadu... to sa radšej spýtaj svojho lekára, že ak by si čím skôr otehotnela, aké môžu byť riziká... mne bolo povedané, že bolo by dobré tak 2-3mesiace počkať, kvôli maternici, ale že inak nie je dôvod to nejak odkladať, ak chceme.... tak uvidíme ako sa nám vôbec bude dariť... tiež by som chcela čím skôr otehotnieť.. tak Ti držím palce, aby ste tiež mali čím skôr zdravé bábätko 🙂

inneska
1. zář 2010

@dada78 romankovi do nebíčka k druhému anjelikovskému rôčiku posielame pusinky...a tebe silné objatie...
@maria30
@veruska007
@radusv vítam vás, aj ked velmi nerada, že ste sa ocitli v tejto téme ☹ poplakala som si nad vašimi príbehmi..nedá sa neplakať...čas je najlepší lekár, aj ked mu to dlho potrvá, kým si zvykneme na skutočnosť, že tu naše detičky nie sú...kým sa s tým ako tak stotožníme e budeme dalej žiť normálne..ja som tiež bez svojho chlapčeka už 2 roky a 3 týždne(mal 11týždňov ked odišiel do nebíčka) a aj ked sa starám o šibala erika, druhého chlapca, tak to niekedy príde a musím si poplakať..vtedy erika vystískam, vybozkávam a som šťastná, že ho mám a podakujem sa paťkovi, že mi ho stráži...

m1rti
2. zář 2010

@inneska Po dlouhé době jsem nakoukla do tohoto tématu. Jsem ráda, že se ti vede dobře, i když zapomenout se nedá, to ti věřím. Patriček o vás určitě ví, a je rád, že se máte dobře. Přeju hodně zdravíčka a štěstíčka!

dada78
5. zář 2010

pre všetky maminky, ktoré držia palce Sarinke: https://www.modrykonik.cz/diskuse/tema/o-sarinc...

bronia13
10. zář 2010

@dada78
@dada78 Romankovi pusisnku do nebicka, pre mna to bude 3 roky za chvilu a stale to boli, urcite sa tie nasi anjelickovia tam spolu hraju a pozeraju dole na nas 🤐

som rada ze zase tato tema patri len nam co mame anjelikov, uz som tu nebola davno ale budem urcite chodit.

Pre nas to bude 3 roky 31 septembra 3 roky co sa narodila Emmuska a zomrela 25 oktobra, urobim jej znovu torticku a kupim sviecku s cislom 3 a 3 baloniky a pustime jej ich do nebicka potom.

Chodim na podobnu temu tu v USA a tam mi jedna maminka poradila ze tu sviecku potom pouzije znovu na tortu dalsiech deticiek co mala potom, tak to iste ja robim, takto aspon trosku bude Emmuska s nami.

bronia13
10. zář 2010

ozaj chcela by som vas poprosit, na prve Emmuskine narodeniny som jej urobiloa taku torticku z orechoveho cesta a vobec ho uz nemozem najst - ten recept, nenapisali by ste mi ak nahodou nemate nejaky recept na orechove cesto - DAKUJEM 😉

migaska
12. zář 2010

@miliharmi Je mi to velice líto.Mé kamarádce nedávno zemřel syn po velikém boji s loukémií byli též 2 roky.Já mám ročního syna a toto si nedokáži představit.Stačí mi jen když čtu nebo slyším něco takového a hned to obrečím!!!Určitě vám váš syn bude dodávat energii a malá ho bude hlídat 🙂

misinn
13. zář 2010

ahojte.zajtra by nas Timko oslavoval 1rok. ☹ 😔 😔
kupovali ste nieco na narodeniny vasim anjelikom?

radusv
13. zář 2010

misinn tak se zítra drž ☹
náš brouček měl výročí včera 😔 takže jsem si pobrečela a večer jsem mu zapálila svíčku... a teď už jen doufat, že příští výročí už bude o trochu veselejší dalším miminkem

misinn
13. zář 2010

radusv tak sme na tom rovnako ☹

miliharmi
autor
13. zář 2010

@migaska Díky, ani po letech nepřestanou chybět a nedají se nahradit, někdy si říkám, zda by mi více pomohlo, kdyby se mi bývala narodila holčička s podobou a povahou Milenky, zda bych měla více pocit, že jsem přeci jen tolik neztratila, možná ano, nedokážu to posoudit, takhle mám pocit, že se ta ztráta narozením dalšího dítěte nijak nezmenšila, i když jsem moc ráda, že Tomíka mám, je to s ním přeci jen radostnější život.

@misinn Když má Milenka nějaké výročí (narozeniny, svátek, úmrtí) tak ji vždy koupím nějakou malou panenku a dám ji na hrobeček, někdy jí něco malého kupuji i jen tak (sošku andílka nebo nějakého zvířátka apod.)

misinn
13. zář 2010

miliharmi anjelika tam ma vzdy. len vzdy nam nieco ukradnu z toho hrobceka tak ma to hneva na co im to? 🙄

migaska
13. zář 2010

tohle nikdy nepochpím jak někdo může okrádat mrtvé!!!!

misinn
13. zář 2010

migaska ja tiez nie...nedokazala by som mat z takych veci radost...nechapem ako to ludia dokazu..