Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

tamulik
17. pro 2012

@miliharmi je mi smutno s tebou. viem ako sa citis, 😢 Asi ako ja, my budeme mat zajtra 6.dlhych rokov od zistenia leukemie. Depresie na mna prichádzajú pri každom sviatku 😢 . Teraz to je take zle obdobie, nemám rada Vianoce, a je pre mna veľmi ťažké sa vždy tváriť " stastne" . My sme sa trápili dlhé tri mesiace, alebo možno iba tri mesiace.
Je mi veľmi ľúto že je tu toľko nových mamiciek, je to strašne že sa to stáva. Všetkým prajem úprimne sústrasť, a veľmi ;-veľa sily aby ste sa naučili s tým žiť 😢 😢

helencek
17. pro 2012

@zuzanaj54 dakujem,mám41r. a moja mama sa o mňa stále bojí,proste je to v nás.Neviem sa modliť ale myslím na teba 😔

zuzanaj54
17. pro 2012

@zuzulkaba poznam to, aj teraz, s odstupom casu, ma vedia niektore dobre myslene slova ranit. Len vcera mi niekto zase raz ustedril "asi to tak malo byt". A aj ked mam pocit, ze mam uz nejaky nadhlad, ze viem, ze vsetko, co je povedane, je urcite myslene v dobrom so zamerom nezranit, aj tak zrani 😖

abbey1
17. pro 2012

@tamulik

abbey1
17. pro 2012

@zuzanaj54 Ja mám vtedy čo robiť sama so sebou, aby som nevyletela. Podobné reči sú veľmi bolestivé. Chápem, že to myslia dobre a netušia, čo by mali povedať, ale vždy som podobné reči nenávidela. Ešte mi veľmi ubližovala otázka:"A nedalo sa nič urobiť? Ani v zahraničí?"
My sme sa trápili 13 mesiacov, kontaktovali snáď celý svet, boli pripravený kvôli peniazom predať dom, ale nikto nikde nám nevedel pomôcť. Myslia , že sme naozaj sedeli a čakali na koniec? Tak či tak si človek sám vyčíta, čo ešte mohol skúsiť a podobné slová ma dokázali vytočiť do nepríčetnosti.

zuzulkaba
17. pro 2012

@zuzanaj54
Tak tato veta je este horsia,to moze povedat naozaj len niekto,kto to nezazil,lebo si vobec nevie predstavit,ako moze zranit,hoci mal v umysle ta povzbudit☹( radsej nech su ticho...

stellamaris
17. pro 2012

@zuzulkaba ahoj,toto iste som pocula casto pred rokmi,ked som potratila( asi zo soku,moj vtedajsi snubenec totiz zrusil bez dovodu svadbu ☹ ),ludia nevedia,co povedat,ako utesit...tiez som sa pytala,preco to hovoria..........aj dnes po 12-tich rokoch si na tie casy spomeniem,ako tazko mi bolo vtedy....minuly rok zase mimomaternicove tehotenstvo,o tom som uz nehovorila nikomu,iba priatelovi,aby mi ludia zase nic nehovorili,co ma znovu zrani ☹

zuzanaj54
17. pro 2012

@abbey1 ☹ jasne, sedeli ste doma a cakali, co kto poradi 😖 Chapem, ze ta toto muselo a musi vytacat.
Nechcem sa dotknut temy o ockovani, len chcem napisat ten paradox, ktory do nepricetnosti dokaze vytocit mna. Ak tvrdim, ze moja dcerka nebola zaockovana proti meningokokovi,ale ze keby bola, mozno by bola tu...tvrdenie typu "aj tak by jej to urcite nepomohlo". Tu je prave ten paradox, ked ja si myslim, ze mozno sa prave dalo este nieco urobit, keby bola zaockovana...a ked niekto mi suverejne povie, nenamyslaj si, nedalo 😠

samani
17. pro 2012

@miliharmi Ahoj Mili, nevím jestli si na mě pamatuješ, přispěla jsem cca. v dubnu jen párkrát, tenkrát jsem byla já na dně (výročí synovi smrti, už 13.) a moc jsi mi svými slovy pomohla. Obdivovala jsem, že jsi 5let po smrti dcerky tak silná, ale vidím, že ta výročí asi doléhájí na každou z nás ☹. Já si zítra na Milenku určitě vzpomenu a půjdeme jí s Eliškou zapálit svíčku na hřbitov (na Kubův hrob, ale zapálíme jednu i Tvojí maličké). Díky spojitosti, kterou jsi uvedla s VH si na Milenku vzpomenu přesně v ten den už každý rok. Přeji Ti zítra hodně sil, jsou to asi bohužel vlny. Já jsem taky někdy dlouho v pohodě a pak na mě všechno padne. Bohužel to tak asi je a bude a u Vás je to ještě umocněno Vánoci ☹. Já jsem malému také kupovala na hrobeček k Vánocům hračku, ale už dlouho nekupuji. Dlouho jsou v našich myslích pořád stejně malý, jak zemřeli, ale pak si člověk jednou uvědomí, že už jim nejsou 4, nebo 2. Že už by jim bylo 8, nebo 15 a myslím, alespoň já to tak cítila, chtěl by ještě v 8letech tohle malé autíčko? Už by měl jiné zájmy, ale jaké, když jsme je neviděli vyrůstat? Hodně sil Mili, moc na tebe v tyto pro Tebe smutné dny myslím.

maladama
18. pro 2012

@zuzanaj54 já to chápu, proč lidi říkají, že by to nepomohlo... nechtějí, aby sis vyčítala, že TY jsi něco zanedbala, že TY za něco můžeš. Možná by to bylo pomohlo, možná ne, ale všechna ta "co kdyby" bohužel nedokážou nic, leda snad vzbuzovat výčitky.

Minimálně já jsem třeba ten typ, který by pocit, že bylo něco, co jsem mohla nebo měla udělat a třeba by to bylo něco změnilo, nesl nesmírně těžce. Takže bych to, kdyby do mě okolí hustilo "stejně by to nebylo nic změnilo", potřebovala.

Každý jsme jiný a každý se snaží pomoct tak, jak si myslí, že by to pomohlo jemu (a stejně je to jen pocit, protože co přesně by mu pomohlo, by mohl zjistit, až když by se do té situace dostal). Bohužel ale to pak klade největší nároky právě na toho, kdo pomoc potřebuje, protože krom své bolesti by vlastně ještě měl chápat, že druzí to myslí dobře - no ale to už je trochu moc, že.

luznicarka
18. pro 2012

@miliharmi Mili ty ale nikoho neotravuješ a nikomu to tady nevadí nám když je zle pomůžeš pěkným slovíčkem a milým povzbuzením a teď sme tu od toho my abychom tě podržely a povzbudily. Takže to sem napiš asi ne moc ale trošku se ti uleví a minimálně já a určitě i další maminky tě tu podrží a rády si to přečtou . Mim,ochodem svíčka je zapálená a Milence sem poslala vzkazík do nebíčka i když jí neznám, ale určitě to byla moc hodná holčička . Drž se dneska budu na tebe co nejvíc myslet 😔 😔

evakva
18. pro 2012

@borkavan Dostala som vsetky 4 injekcie na plucka, no ani tie nepomohli. Asi jej nebolo sudene byt tu s nami.
Mojej svagrovej ostali nejake zvysky po porode, no teploty nemala. Lekar ju sledval. Vysli jej von pri menstruacii (2-3 menstruacia po porode). Takze nezufaj, pi alchemilku a ver svojmu telu.

borkavan
18. pro 2012

@evakva dík, akože si taká pozitívna, keď ťa postihla taká rana? Máš veru môj obdiv.

evakva
18. pro 2012

@borkavan Nie som pozitivna, len sa ucim zit s touto stratou. Dnes som bola cele doobedie s mojou jedna a pol rocnou neterkou. Mile to dietko. Jej blizkost mi pomohla pri potrate i teraz. Potom sme isli s manzelom na cintorin zapalit Veronike sviecku a pomodlit sa. Tam som uz plakala. Stale to boli, niekedy viac a inokedy menej.

borkavan
18. pro 2012

@evakva ja mám tiež synovca. Je v Anglicku, dosť by mi pomohlo, keby prišli na vianoce ale neprídu. nejsou prachy. tak si pozerám videjka a skypujeme. aspoň čosik.

miana
18. pro 2012

@miliharmi Mili, myslím na Tebe velice často a teď s výročím Milenčina odchodu ještě více. Chci Ti říct, že není pravda, že Milenka nikoho nezajímá! Její příběh dojal tolik maminek, jak těch, které také přišly o děťátko, tak i těch, které ho mají doma (mezi něž patřím). Felixovi často o Tobě a Milence vyprávím jako o krásném statečeném děvčátku a jeho milující mamince. A jemu nikdy nepovídám, co hrozného se stalo!!! Povídám mu jen to krásné, co čiší z každé vaší společné fotografie.

Velmi velmi velmi si Tě vážím a moc ráda bych trochu Tvé bolesti přendala na svůj hřbet. Ale to bohužel nejde. Posílám alespoň pohlazení.

zoja
18. pro 2012

@miliharmi myslim na teba..

miliharmi
autor
18. pro 2012

Holky všem vám moc děkuji, ozvalo se mi opravdu hodně lidí, jsem ráda, že tolik lidí Milenky příběh oslovil, že na ni myslí i po 6 letech. Vím, že mi tady nejlíp rozumíte, samy to prožíváte, je dobře, že jsme tu pro sebe navzájem.

abbey1
18. pro 2012

@miliharmi Dnes si na vás spomíname ešte úprimnejšie a zo srdca. Kiež by sme však nemuseli a ty si mala Milenku v náručí. ☹

zuzulkaba
18. pro 2012

Dnes som sa prvykrat odhodlala ist do detskeho obchodu po 6 mesiacoch..chcela som kupit hracku pre mojho Lukaska,ktoru mu zanesiem 24.12. na hrobcek. Som rada,ze to mam za sebou,tieto obchody este stale nezvladam..

m1rti
18. pro 2012

@miliharmi také vzpomínám na Milenku, a spousta maminek také ..... často se do této diskuze vracím a čtu, zkušenost naštěstí nemám, o to víc si vážím že děti mám zdravé, neberu to jako samozřejmost ..... cítím s tebou a tvými pocity, malinká si tu vzpomínku zaslouží. Jsi silná a statečná, nevím, jak líp to napsat ..... drž se 😔

abbey1
18. pro 2012

@miliharmi Práve balík vianočné darčeky a odskočila som sem nakuknúť. Na FB som našla tvoj príspevok a je mi strašne. Nikdy nikdy nepochopím, prečo dokáže byť osud tak krutý, prečo musia takéto veci zažívať drobné nevinné deťúrence. nedokážem tomu ani uveriť. Je mi to hrozne hrozne ľúto. Neviem nájsť správne slová a nedokážem byť v takýchto chvíľach silná.
Malinká je úžasná a vy ste krásna rodina.

borkavan
19. pro 2012

@abbey1, @zuzanaj54 čítam si to tu, aby som si nemyslela, že som sama na svete. Lebo priateľ ma nechal dva dni po tom. A aj vysledky prvej kontroly včera neboli ružové. Nemám sa komu posťažovať, tak to tu vypisujem.
A tu vetu "asi to tak malo byť" zo srdca neznášam. Dnes mi kolegyňa povedala jednu podobnú hnusnú vetu:
"všetko zle je na niečo dobré" tak som sa už nezdržala a hnusne som jej odvrkla: "čo dobré? aké dobré? to je dobré, že asi mam zlú maternicu?" A ona bola už ticho potom. Jednoducho som na tieto vety už alergicka a som veru hnusná v mojich odpovediach.

NEMALO TO TAK BYŤ a vykričím to celému svetu. MALO SA TO STAŤ INAK, donosiť dieťatko a porodiť a každá, ktorá chce dieťatko, tak aj aby ostalo na žive!!!! ja už som vážne zla cez tu bolesť. sakra.

ja len dúfam, že maternicu budem mať na tej ďalšej kontrole v poriadku alebo mi ju opravia a pripravenú na dalšie bejbinko zlatučké, zdravučke, srdiečko moje aj to, čo mi uletelo. cmuk

janet24
19. pro 2012

@miliharmi ja si na vas spominam velmi casto a vazim si zdravie mojich deti.vsetko dobre do noveho roka a vela lasky a hlavne zdravia vam prajeme

gogoska123
21. pro 2012

Přeji všem krásné svátky Vánoční a pohodový Nový rok, málo bolesti a spoustu zdraví a lásky! Myslím na ty naše andílky...

zuzulkaba
23. pro 2012

Ahojte,viete prosim,ci je cintorin Slavicie udolie otvorene aj 24.12.? Nikde to neviem najst..

micha7
23. pro 2012

Pokojne Vianoce prajem Vam a aj nasim anjelikom do nebicka... Vela zdravia do Noveho roka a vsetko dobre. 😕

kveronika
23. pro 2012

@zuzulkaba ja som sice v KE ale strasne dufam, ze budu cintoriny otvorene. Ak nie, tak sa zblaznim ☹

kvetka_
23. pro 2012

@zuzulkaba urcite ano, my chodime vzdy na vianoce na cintoriny a chodime na martinsky, ruzinovsky a aj do slavicieho, nikdy sme nemali problem.

aha1
23. pro 2012

už dlho čítam Vaše príbehy a chcela by som Vám povedať, že ste veľmi silné ženy a prajem Vám veľa tej sily, ktorú v sebe máte.