Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

rencata
25. únor 2010

Ahoj holky, všechny vás moc zdravím a ještě jednou díky za rady, které jste mi daly.
Dnes vyšel příběh toho mého kamaráda v novinách. Tady si ho můžete přečíst, jestli teda chcete. Já u toho zase brečím a brečím a brečím ☹
http://www.sedmicka.cz/prerov-hranice/clanek?id...
Držte se!!!

monkvid
25. únor 2010

Ahojte sestra ma donútila napísať 😔
Síce neviem čo a ako je to veľmi čerstvé prišlo to tak rýchlo a nečakane ☹
Keď sa to už vyzeralo tak,že Nelly sa z toho dostáva prišlo k najhoršiemu 😔

siwama
25. únor 2010

Monkvid, vím, jak ti je. Já syna ztratila před 13ti dny, byl to už sice dospělý, ženatý chlap, bylo mu v lednu 23 let.
Ale pořád moje dítě a já se s tí prostě nedokážu smířit.
Přijmi upřímnou soustrast a přeji ti moc sil, ikdyž já jí teď taky nemám. Zbyla mi po synovi vnučka, je jí rok, ale žijí na Slovensku a myslím, že bude veliký problém, až ji budu chtít vidět.
Hodně sil. dana

siwama
25. únor 2010

Rencato, přečetla jsem, přes slzy jsem neviděla. I smti mého syna se dalo zabránit, jen kdyby mu snacha půjčovala Nellinku.
Proč je svět tak nespravedlivý.
Já jsem se rozvedla, BM o děti nemá 15 let zájem a já tak chtěla, aby s nima udržoval kontakt.
A ti tatínkové, kteří by chtěli, zese nemohou, chjo, proč je svět tak zlej?!?!?

michaela2
25. únor 2010

Milenko, k Tvým dnešním 5. narozeninám Ti do nebíčka posílám velkou pusu a objetí. Díky Tvé mamince zůstáváš stále v mnoha srdcích.

aninam
25. únor 2010

Uz zase dalsi maminka andilka....hodne sil...

veruleg
25. únor 2010

ahoj holky,par dnu jsem tu nebyla a zas je mi smutno kdyz vidim ze je nas vic ☹ ☹

Monkvid : posilam obrovske objeti. Je mi to moc moc lito. Nechce se mi psat ze bude lip apod, ono ze zacatku je kazdy uplne mimo sebe a uplne vim co prozivas. Tak jeste jednou objeti na dalku a drz se holka 😔

aninam : drzime s Vikym pesticky....uz brzy budes mit miminko u sebe. 😉

veruleg
25. únor 2010

aninam : kamaradka z diskuze o dvojcatech (prisla o obe ve 24tt.....bylo to brano jeste jako potrat 😔 ) uz je taky ve finisi. Pomalu zacinam verit v lepsi konce 😨 Snad uz i mne bude lip a lip.

radusv
25. únor 2010

Také jsem tady skoro měsíc nebyla a se slzami v očích dočítám ☹

chtěla jsem se podívat jak je na tom Majerka...

všem maminkám andílků upřímnou soustrast a hodně sil 😢

ma.minka
25. únor 2010

gogoska123..ačkoli to nikdo nechápe maličké není v děloze zasahuje tam už jen čtvrt milimetru nedá se s tím nic dělat nechápu proč ale nikdo pro mě nemá vysvětlení já to fakt nechápu prej je to díky antikoncepci co jsem brala 😢 😢

bronia13
25. únor 2010

maminka - to je hrozne, ja si to neviem predstavit, nam Emmuska zomrela 25 dnova ale mojej kamaratke sa chlapcek udusil pupocnou snurou a nosila ho mrtveho tyzden a to si neviem predstavit - tak neviem ktora sme boi na tom horsie ona ci ja. to musi byt hrozne nosis dietatko a vies ze ti zomiera.

monkvid - uprimnu sustrast, tak Nelinka to neprezila? tvoja sestra nam sem pisala aby sme sa pomodlili za nu, no asi to nepomohlo - je to hrozne coraz viacej nas tu je.

oxan
26. únor 2010

boze to su svine tie pracovnicky neviem oc tam robia...monka uprimnu sustrast....borni je to urcite horsie p
orodit mrtve dieta urcite...

gogoska123
26. únor 2010

ma.minka: to je hrůza, co se dneska všechno může stát. Je mi to moc líto, vím, že tě to bolí a je to tvé dítě a ty ho tím ztrácíš...Musí to být strašné, když je v tobě a ty víš, že pro něj nemůžeš níc udělat....Drž se, posílám obrovské objetí!

monkvid: už jsem to psala sestře, přijmi mou upřímnou soustrast. I tobě posílám obrovské objetí.

daluri
26. únor 2010

Siwama, upřímnou soustrast. Je mi to strašně líto, nedá se to ani slovy popsat, jak mě to mrzí! Více v IP! ☹

Všem ostatním maminkám přeji hodně sil, hluboce se skláním a obdivují Vás!

dada78
27. únor 2010

dneska by mal môj anjelik Romanko dva roky 😢 😔 zložila som mu básničku:

Keby bolo keby ..... anjelik náš v nebi, sfukovali by sme spoločne, dve sviečky na Tvojej torte.
Ale hoc Ťa nevidíme, žiješ stále s nami, v srdci i mysli Ťa nosíme, si náš MILOVANÝ!
Raz keď príde aj náš čas, stretneme sa znovu, silno si Ťa priviniem
a už nás nič nerozdelí, navždy budeme spolu.

petatesarova
27. únor 2010

Krásná básnička,Posíláme Románkovi světýlko Tam nahoru...
Já věřím,že jim Tam je dobře...
Dadka,tobě velké pohlazení 😔

bronia13
27. únor 2010

https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

prispela som do tejto temy a pozrite ake svihnute dievcata sa tu najdu na MK na 2 a 3 strane - nechapem ich.

bronia13
27. únor 2010

dada - pisala som ti a vidim ze to tu nie je - hm?

pekna basnicka!

my sme aj tortu pekli emmuske k 1 a 2 narodeninam a potom sme jej poslali balonik do nebicka.

tak isto som citala naj dalsom fore co chodim ze tu sviecku co som pouzila na Emmuskinu torticku tak som potom pouzila na drobcovu a tak bola trosku s nami ako keby.

aninam
27. únor 2010

Broni, kdyby k tomu meli pristup i cesti tak k tomu neco dodam!!!! Trast s ditetem, to fakt ne.....

aninam
27. únor 2010

vis Broni, neda mi to a musim reagovat na jejich prispevky. Je spousta rodicu (maminek), ktere by si precetly nase pribehy a rekli by, zaplat pan buh nas se to netyka. Pak jsou ti, co prectou, pobreci si, dokazi se vcitit.... Chci reagovat jen na to, ze nemusi byt dite ani v noci plactive kvuli zoubkum a prdikum, ale spousta rodicu provozuji u svych deti hry jako kolotoc (chytnu dite za ruku a nohu a tocim dokola), u mladsich deti vyhazovani do vysky a ani nevi jak moc diteti ublizuji, jaky otres dostava jejich mozek (vim o tom dost, studovala jsem diky malemu lidsky mozek snad ze vsech stran) a pak s tim kricenim. Dite uz samo vyciti, ze je jeho matka nervozni uz kdyz ho bere do naruce a pak dite nevi, co ma cekat a tak breci stale. Jedna z maminek tam psala dobre rady s tim kricenim do polstare, rozdychavanim na cerstvem vzduchu....
Ver mi, ze oni, kdyby si precetli nase pribehy, tak to s nimi nic neudela. Pro ne je nejvetsim "problemem" jejich dite a hlavne kricici dite.... Tim, ze jsem si prozili, co jsme si prozili, dokazeme hodnotit situaci naprosto jinak...

Klidne tam tento prispevek zkopiruj.....

bronia13
27. únor 2010

no vidis a ja sprosta som si otvorila hubu a kolke kraksne sa do mna pustili - keby zazili to co my sme zazili tak by si tie svoje babetka viacej vazili nie?
triast s 5 mesacnym babetkom je chore!!! do roka by sa nemali nadhadzovat a ziadne prudke pohyby, kupila som si kocik na sportovanie/behanie ale ani ten by sa nemal pouzivat az tak od roka lebo to moze ublizit babetku - no mozno som teraz viacej citliva/ostrazita ako ostatne a take nieco ma vie vytocit.

co by tu dievcata s tejto temy dali za to keby im aspon este raz zaplakolo ich dietatko a mohli si ho obyjmnut a dat mu pusu nie?

bronia13
27. únor 2010

presne babetka by sa nemali triast a hrat sa s nimi take hry ako vyhadzovat, krutit atd..... ich modzocek nie je na to pripraveny. ja som riadny nervak ale ze to by som na maleho robila tak to urcite nie, ved on chudak place ma s toho traumu a este budem po nom ziapat alebo triast alebo ho bit? po rukach ci zadku.... mozno preto ze som si prezila to co som si prezila tak drobec bude rozmaznany ale mne je to jedno je to moje dieta a ublizovat mu urcite nebudem a nedam nikomu aby mu ublizoval.

emla
27. únor 2010

dadka78,

tak ako som pisala na fb, myslim na Romanka aj ked vas osobne nepoznam, pozrela som si fotecky... mam obrovsku hrcu v krku, ale ...

tak este raz pre Romanka pekne snicky a nech z nebicka strazi braceka... a aa no nemam slov... drzte sa

seve_ranka
27. únor 2010

dadka...Romanko nemohol mat lepsiu maminku 😔 vela sily do dalsich dni a mnoho, mnoho radosti z Martinka.

aninam
27. únor 2010

I ja myslim na toho maleho drobecka v nebicku.... uz vsem sviti svicka....

Broni,
ja nerikam, ze nebudu na dne, ze se v noci nevyspim. Tak holt nebude vyzehleno a navareno. Holt se budou jist polotovary, jako sekana a brambor (to snad stihnu) a pradlo budu zehlit za behu jak se bude potrebovat, ale urcite nechci trast a kricet na dite. Jasny, ze mu reknu, ale prosim te broucku.... ale urcite ne tak, abych na nej rvala. Je pravda, ze ja mam hodne rozsahle hlasove dispozice a nekdy to vypada, ze kricim a pritom mam jen hlas na horni hranici 😀 Kdyz zarvu, tak to uz za to stoji. Ale proste radeji budu mit doma "curbec" a pres den si s malym pospim nez abych s nim v noci trasla a rvala na nej..... On me potrebuje at k masazi briska, ci k masazi dasni.... a pokud je v tom neco vice, tak navsteva pediatra je vitana.....

aninam
27. únor 2010

A navic, dite do roka a pul nelze rozmazlit 🙂 Pak uz by mel clovek stavet mantinely a ve 3 letech uz ma svuj rozum a vi, co smi a co ne. Nerikam, ze nejsem pro vychovnou, ale na zadek a opravdu v pravy cas (jsem zastancem 3x vysvetlim, po ctvrte uz ne!) 🙂
Ale, co ted se tu kasam a treba budu zakladat podobne diskuze, ale spis s tim, aby mi nekdo poradil, co na to a ne proto, abych tam rikala, ze ditetem tresu, kdyz vim, jak mu to muze uskodit.... 😒

silvia.t
27. únor 2010

ahojte len tak som natrafila na vasu temu,a trocha som si precitala vase pribehy 😢 😢 😢 velmi vam vsetkym drzim palce,neviem si ani predstavit ze by som take nieco zazila,aj ked som nedavno v 12tt potratila,neda sa to porovnat s tym ak stratite narodene babatko ☹
a precitala som si aj link co tu nechala bronia o tom traseni,no je to strasne ako moze matka tak zaobchadzat s vlastnym dietakom,ja mam 9mes.synceka aj on place a niekedy mam pocit ze uz nevladem ale ked sa pozriem do jeho krasny ociciek a vidim ako sa mu slzy kotulaju a ze nieco ho trapi tak mam potrebu ho utisoval,laskat ho a vraviet mu len mile slova a nie po nom vrieskat,ved ma len mna 😵

majerka
27. únor 2010

Ahoj holky, dost dlouho jsem tady nebyla. jak se tak dívám stále je víc a víc maminek andílků. Já svého venouška porodila ve 38tt 1.1.2010 mrtvého, je to už tolik dní a nějak přežívám. Jsem jak na houpačce, jednou dole, jednou nahoře, ale co vím jistě, nedokážu se smát a celý můj život se změnil od základu. Některé věci vůbec neřeším a ty , které jsem dřív brala jako normálka tak těch si nyní vážím. Ale děkuji, že jsem mohla svého Venouška po porudu mít v náručí a hladit ho, políbit ho, mít ho na fotce. Byl to můj chlapeček a já do dneška se s tím učím nějak žít, že jsem maminka andílka. tolik moc mi chybí můj Venoušek.

mihouk
27. únor 2010

Broni, nic si nich nerob, ta autorka diskusie, my pride ako nezrela matka, co nevie co zo sebou a nie to este s malym dietatom. My mame momentalne taky isty problem, uz tretiu noc sa stale budi s placom a ja uz meliem z posledneho. No co, vcera v noci sme skoncili na matraci, cez den som nestihla spat, lebo stale je nieco na pracu, tak som malemu stuplovi povedala ze ho predam, on sa na mna zachichotal a boli sme porozpravani....

Dadi, myslime na Romanka a posielame mu svetielko. Martinko ma super starzcu, akokeby mu z oka vypadol. Prajeme vela sil a stastia.

aninam
28. únor 2010

Majerko, stale to bude na houpacce, jen ty intervaly budou delsi....delas pokroky, jeste vydrz. Vsem se nam obratil zivot od zakladu naruby a vsichni si vazime obycejnych veci....