Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

mikulenka
18. črc 2008

mili, přečetla jsem si Milenčin příběh a taky pláču, nejdřív neuvěřitelnou lítostí nad tvojí holčičkou, která byla tak krásná..... potom štěstím nad tím zdravým uzlíčkem, který teď oddychuje v postýlce
mojí holčičce jsou teprve 3 měsíce a už jí mám plné srce, miluju jí jak jen to umím a nic zlého si nedokážu a ani nechci představit i když vím, že i zlé věci se dějí
teprve v teď v těchto chvílích si uvědomuji, jak jsem šíleně šťastná a jak se zároveň šíleně bojím, aby se to křehké štěstí nezvrtlo a opravdu naše všední "problémy", ty malichernosti, kterýma se dnes a denně zbytečně trápíme budu házet za hlavu, hlavně když mi moje Soňa věnuje denně aspoň jeden svůj úsměv a svoje úžasné "ggggggggggggggggg"
mili, myslím na tvého andílka a posílám ti hodně síly

lili66
24. črc 2008

Ahoj Mili,věřím jak Ti je protože ta věc se mi stala teď před 4 měsíci.Zemřel mi 2,5 syn na syndrom náhleho úmrtí a nevím jak dále. Tak vím jake to je když někdo ztratí dítě. Nevím jak Ti mám poradit, sama bych to potřebovala,jen snad pevné nervy a hodně přátel kolem sebe ať tě podporují.Lili

lukin
24. črc 2008

Vždy, jak něco takového čtu, tak mi je fakt do breku. Tudíž si ani neumím představit, jak musí být vám, když jste to prožili na vlastní kůži ☹

lili: Zemřel ti dvou a půl měsíční syn či dvou a půl letý syn? Teda nevím, co k tomu říct. Manžel ti pomáhá nebo chodíš k nějakému psychologovi? Přeju ti hodně síly.

janka5861
24. črc 2008

Mili prezrela som si tvoj album ... tak placem, ze sa mi neda ani dobre pisat. ... strasne moc drzim palce ... boze ani neviem co napisat ... bud silna

lili66
24. črc 2008

Promiň malý měl 2,5 měsíce.S manželem jsme se od sebe oddálili a je to sním těžké.Jinak chodím na psychiatrii,kde mám strašně hodnou doktorku která mi moc pomáhá a taky mám ještě jednoho syna,který má 4 roky,to je moje zlatíčko tak se jen každý den modlím ať se mu nic nestane.

janinininka
1. srp 2008

Mili- budu se opakovat, jako holky přede mnou, prohlídla jsem si fotečky, a taky pláču, malá byla moc hezká holčička, proč se to musí stát takhle bezbraným tvorečkům, je to nespravedlivý!! Určitě teď kouká z nebe a ochraňuje vás, abyste byli už pořád šťastní!! Myslím na vás, ta bolest se nedá slovy popsat, ale víš, že nás tady máš, až se budeš chtít ze všeho vypovídat, budeme ti naslouchat a budeme ti dodávat sílu!!!

miliharmi
autor
1. srp 2008

Janinininko, děkuji, zrovna jsem byla zpucována na Rodině, co to pořád řeším na věřejných diskusích, že je to nevhodné 😒 Mě to ale aspoň trochu ulevuje. Proč to některým lidem vadí, vždyť to přece nemusí číst?

erikasadek
1. srp 2008

Mili ,nebudem ti tajit ,ze som sa nad tvojim pribehom rozplakala , chvilu mi trvalo pokial som sa ukludnila. uprimnu sustrast neskoru musis byt velmi silna ked si to tak zvladla ,pretoze priznam sa ti ja by som asi nezvladla,ze nemozem ostat s malym dietatom vnemocnici je to neludse voci rodicovy a aj dietatu;
musela a mas to tazke videla som aj fotky bola nadherna.
neviem co ti mam povedat je toho vela ale akosi,nejde to pisat.

strasne ma stve ze vas nenechavaju v nemocnici s chorym dietatom je to strasne,este raz uprimnu sustrast a vela sily v tvojom zivote Ti prajem

paegaska
1. srp 2008

Miliharmi, cetla jsem diskusi na rodine. Neni to o tom, ze lidem vadi, ze je to nevhodne.
Jen snad ta bezmoc, kazda mama co cte tve slova by ti tak rada nejak pomohla, ale ono to nejde.
Je velmi tezke se spravne vyjadrit.
Tohle nedokaze nikdo kdo nezazil pochopit.Ani ja ne. Zazila jsem to "pouze" s kamaradkou, kdyz zemrel jeji milovany syn.
Myslim, ze jsi pro svoji krasnou holcicku udelala co bylo ve tvych silach.
Jsi velmi citlivy a vnimavy a velice slusny clovek. Byla jsi Milence a jsi svym synum tou nejlepsi maminkou na svete a vzdy budes.
Taky te moc obdivuji, prave za velkou citlivost, ktera je ve tvych prispevcich.

janinininka
2. srp 2008

Mili- není to nevhodné, kdo to napsal, ať jde do háje, stalo se, nejde už nic změnit, ale ty potřebuješ někoho, komu se budeš moci vypovídat, abys na to nebyla sama, a na tom není nic špatného a je to dobře, že se o to s někým chceš podělit a neuzavíráš se do sebe před světem!! Raduj se ze syna, je to kus tvého manžela, který ti ho bude navždy připomínat a když se budeš chtít vypovídat, tak jsme tu pro tebe!!!

janinininka
2. srp 2008

no koukám, že jsem to pěkně zvrtla, jak jsem na vás s manželem myslela, chtěla jsem říct, je to i kus tvé holčičky, kterou ti bude připomínat, omlouvám se, že jsem to takhle zkonila, měla jsem vás plnou hlavu a napsala pak hámotinu, prominˇ!!!

miliharmi
autor
2. srp 2008

Jani, to nevadí 😉 Díky za ochotu naslouchat. Oni mě viní, že prý manipuluji k lítosti. Vím, že mnoho lidí uzavírá svou bolest v sobě a někdo se o ní chce sdílet a pomáhá mu, když mu druzí vyjádří účast, no a co, sdílená bolest je poloviční bolest. Já se tedy snažím to vysvětlit, ale pravda je, že začínám mít strach o tom psát, necítím se dost silná na to čelit takovým komentářům. Na Rodinu už o tom nejspíš dlouho nenapíšu a možná bych se měla vůbec stáhnout, asi s tím některé lidi popouzím, ačkoliv nechápu proč.

tinni
2. srp 2008

Mili, tu si vzdy vitana a radi Ta vypocujeme 😉 Myslim, ze nie je dobre sa uzatvarat do seba...

lili66
3. srp 2008

Ahoj Mili,teď jsem si četla ty řádky.Někteří lidi jsou prostě bez citu a věř kdo to nepozná tak neví.Jsem taky strašně ráda,že se můžu aspoň tak vyspovídat a ulevit si aspoň za ten den. Tak klidně piš jak se citíš a ostatní maminy jsou při tobě jak tady tak i dámě. Ahojky a dobrou noc. Zdraví Ludmila
😕

janinininka
4. srp 2008

Já so taky myslím, že je pro tebe dobré se vypovídat, a kdyby tohle o mě psal někdo na diskuzi, tak bych tam už asi nešla, buď tady u nás a tam se vykašly, když ti tohle napíšou, mají tě podržet, to nejsou kamarádky, i když jen v uvozovkách virtuální. Chodíš pořád k tomu dr, on ti z toho určitě taky pomůže..

marta82
4. srp 2008

Mili je mi to moc lito

petaba
4. srp 2008

Mili... citala som Milenkym pribeh na viac krat... raz ma prerusila mala a raz sa mi nedalo citat cez slzy... je mi to velmi luto... ako sa taketo male krasne stvorenia mozu zmenit len na spomienku ☹

Milenka bola nadherna... niekedy mi dokonca pripomenula aj nasu malu...

hned po docitani pribehu a temy som si zobrala malu do narucia a ani som nevedela co mam od stastia robit ze ju mam

Nasa mala princezna ma teraz 15 mesiacov a zatial je uplne zdrava...nastastie...a dufam ze aj vzdy bude...

Mili nedaj sa odradit... pis kolko len klavesnica vydrzi... pre teba je to ulava a pre nas aj kusok ponaucenia...ako nebrat vsetko ako samozrejmost 😒 Drz sa a prajeme este vela pekny chvil s rodinkou a s ludmi ktorym na tebe zalezi 🙂

Lili aj tebe uprimnu sustrast ☹

Marlene ty si to urcite tiez nemala lahke...ale cas aspon trosku zahojil, aj ked nie uplne... aj tebe aj vsetkym ostatnym prajeme vela vela sil do zivota a nech vas uz len stastie stretava...

miliharmi
autor
11. srp 2008

Ahojky, zdravím. Tomík dostal očkování záškrt, tetanus a tentokrát k tomu i pertusi, z výletu do Prahy nic nebylo, plakal a byl hodně podrážděný a nyní už má teplotu 38,1. Není to tak vysoká teplota, ale stejně mě to děsí, nyní usnul a zdá se mi tak hodně unavený, leží úplně bez hnutí jako Milenka tenkrát, ta dostala teda40 horečky, ale je mi z toho divně.
Na mimiangel porodila Shaya, kdo tam občas zajdete, zdravého chlapečka, předtím jí jeden na konci těhotenství zemřel. Ona psala, že chtěla rodit dřív a že ze sebe vysloveně musela udělat hysterku a nutit je k tomu, nechtěli jí porod vyvolat. Nakonec jí ho vyvolali a když pak prohlíželi placentu, zjistili, že už začínala být špatná, kdyby tam nehysterčila a nenutila je, mohlo její dítě zase zemřít.
Já se tak bojím zase věřit. Když to vidím, mám pocit, že jsem pro Milenku rozhodně mohla udělat víc, měla jsem se odvážit a nebýt za každou cenu slušná či spíš poslušná, měla jsem tlačit, hysterčit, nebýt rozumná, tahle taktika jen způsobila, že se na malou vykašlali. Je to tak těžké, medicínu a lékaře každý někdy potřebuje, já vím, že nesou velkou zodpovědnost a pro ty, kteří mají svědomí, je to těžká práce vlastně poslání, jenže jak mám poznat, který je ten, co to bere vážně a má svědomí od toho, který se dokáže vykašlat?
Nyní s Tomíkem doufám, že nás v Motole ohlídají, že se nevykašlou, když ví, co se nám stalo. Příště mu udělají testy na imunitu, jestli vyjdou špatně, snad ho dál očkovat nebudou, respektive jen to nejnutnější a velmi opatrně.

vinka
11. srp 2008

Miliharmi už dlhšie čítam túto tému ale nikdy som sa neodvážila napísat.Asi mám rešpekt pred tebou a bojím sa aby som niečo hlúpe nenapísala.Najprv chcem oneskorene popriad úprimnú sústrast.Ty ako mamina si budeš stále vyčítat,že si mohla pre Milenku spravit viac to sú výčitky aj ked to tak nieje.Mne je tažko o tom písat ked som tak niečo strašné neprežila(dúfam,že neprežijem).Nič nieje horšie jak to ked milujúca mamina stratí milujúce dieta.Ale ver,že Milenka teraz opatruje vášho Tomáška a nedovolí aby si znovu pocítila stratuDúfam,že som ta nijako neurazila a nebol to ani môj úmysel niekoho sa dotknút.Ináč Milenka bola nádherná fakt pozrela som si z dovolením albumík jaj jak som plakala.

miliharmi
autor
12. srp 2008

Děkuji děvčata, že se občas podíváte na fotky a pochválíte mi mojí holčičku. Je pro mě tak hezké to číst. Nijak jinak už to nejde než z fotek, ačkoliv bych si tolik přála slyšet na procházce od kolemjdoucí babičky: Ty jsi ale hezká holčička, kolik ti je let, už chodíš do školky? Ale to už nebude. Je to tak smutné, že už se s ní nemohu nikde pochlubit, protože už tady není. ☹

bibinka
13. srp 2008

miliharmi- radšej byť v očiach všetkých hysterická uvrieskaná a ujačaná mama a mať dieťatko v poriadku a zdravé,povyšetrované ako poslušný a tichý nepýtajúci sa človiečik, ktorému nikto nič nepovie a keď sa niečo hrozného stane ,tak len sorry, nedalo sa nič robiť... alebo mať doživotné následky len pre niekoho lenivosť reps.nevedomosť. Držkám ti palce, znovu a znovu pozerám tvoj album a slzy sa mi tisnú do očí.Posielam ti veľa sily v myšlienkach....
😉

sylvar
13. srp 2008

Mili, je to moc smutné, co se stalo, co Tomášek, je mu už lépe?A ukážeš nám ho na fotečce, možná by bylo dobré založit album i jemu, přeci jen, on je teď přítomnost,pro kterou musíš pokračovat...

miliharmi
autor
13. srp 2008

Jistě vám ho ukážu 🙂 a ráda. Nějak mi nedošlo, že tady vlastně mám jen Milenku.

miliharmi
autor
13. srp 2008

Bibinka, já jsem se i docela vyptávala, ale když mi jak náš pediatr tak lékaři v Chebu tvrdili, že malé nic není, tak jsem prostě uvěřila, že vědí, co činí. Dnes bych neváhala a hned vzala dítě na pořádné vyšetření aspoň do krajské nemocnice.

simope1
16. srp 2008

Ahoj mili, nevím co a jak to napsat, poněvač mám oči plné slz, četla jsem tvůj příběh a nedovedu si představit, kdyby se nám něco takového stalo, ještě teď se z toho klepu, musíš být opravdu silná žena, teď vím, že se našemu drobečkovi budu věnovat každou možnou minutečku, poněvač člověk nikdy neví, co nám ten život přinese, myslím si, že každá maminka, která si přečte váš příběh si uvědomí, že drobnosti jako zlobení a vztekání není absolutně nic, přeji tobě i celé rodince mnoho štěstíčka a hlavně zdravíčka, myslíme na vás, máš moc krásnou rodinu. Petra

zrzulka
16. srp 2008

Mili mam slzy v ociach z tvojho smutneho pribehu:(((( Toto prezit?:( mame toho tak vela spolocneho ale s jednym rozdielom a to obrovskym - moje dieta prezilo. ked mi vsak v nemocnici povedali ze maju podozrenie na zapal mozgovych blan, mne v hlave prebehlo. Boze ved ona zomrie:( malu brali na Jisku a mna poslali domov. mali sme volat ako dopadla lumbalka. bol to najhorsi den v mojom zivote ked lekarka do telefonu povedala ze nasa dcera ma meningitidu. Tiez som videla mojho muza prvy krat plakat. na vianoce sme sa dozvedeli aky virus meningitidu spsobil.Vycitky, pocit vyni ze sme ju neochranili:( Tieto chvile mam stale v pamati. Snazim sa ich dostat z hlavy ale nejde to. Nikdy nezabudem na to ako strasne plakala. Velmi ju bolela hlavicka. ved ti vies ake to je, zazila si to. Ked odmietla moj prsnik a dali jej sondu tak to bolo hrozne ju takto vidiet. bala som sa, zufala som. Prezili sme si peklo. Neprestala som sa modlit a so mnou stovky ludi. Pomohlo. po velmi tazkom zapale a tigrej chuti bojovat o zivot, ktory sa este ani nezacal, sa z toho dostala. Sice s nasledkami na cely zivot ale je tu s nami a ja bohu dakujem ze mi ju nevzal. Ale ten strach o nu tu ostane asi cely zivot. Je mi to strasne luto ze Milenka musela odist na miesto odkial nie je navratu ale ja verim ze jej je tam dobre. raz sa isto stretnete. viem ze je to pre teba strasne tazke, viem ze nikdynezabudnes. to sa neda. ta rana tu vzdy ostane. prajem vela sil Tebe aj celej tvojej rodine... a keby si si chcela popisat napis ps. rada s tebou popisem.

jaja0110
16. srp 2008

Mili 100 x som citala tvoj pribeh a 100x som sa neubranila slzam... |-

Mojej sestre zomrel chlapcek ked mal 6 mesiacov, narodil sa v 29. tt a do svojej smrti bol v inkubatore kedze bol velmi chorucky...kazdy den sme chodievali za nim, dokonca aj v ten osudny den... 😔 manzelstvo mojej sestry sa rozpadlo, bohuzial nenasla v sebe tolko sily co ty... druhy krat sa vydala, ale dalsie dieta uz mat nikdy nechce...

Chcem ti povedat ze si velmi silna a statocna zena, Milenka bola naozaj krasne dievcatko. Mas uzastnu a nadhernu rodinu.
Prajem ti v zivote vsetko dobre, chlapcom vela vela zdravia!!!

lenka1108
17. srp 2008

☹ ☹ ☹ 😢 😢 😢 😢 😢 😢 ja inak nemozem........ 😢 😢 koli slzam nevidim na klavesnicu ,to sa skratka neda......mili si neskutocne silna averim tomu ze malicka je na teba pysna......zostan silna..........

pane boze dakujem ti za moju scarlettku za moje nadherne zdrave dievcatko ktore tak nekonecne moc lubim........

bertica.h
18. srp 2008

Dievčatá..nemala som toto otvárať..nedokážem si predstaviť tu strašnu bolesť..len Vám prajem,tým,ktoré postretlo takéto neštastie veľa sily,viery,lásky..
Je mi smutno..vážim si všetko čo mám..

Prajem Vám,aby ste to zvládli a zanechalo to čo najmenšiu ranu na duši.Ak sa to vobec dá 😢

kika050
18. srp 2008

Mili.Je to strašné ja mám dve dievčatká a jedno je presne také veľké ako tvoja Milenka je aj taká blondína ako tvoja. Drž sa 😢
😢
Chcem ti napísat že moja svokra prišla o 9ročného syna a doteraz sa s toho poridne nedostala má také obdobia a potom je v pohode ale len na vonok.
Vie že prišla oňho aj vinou lekárov aspon u nás v meste tu si mysleli že je to len chrípka a nie potom ked ho už poslali na vyšetrenie do BA bolo neskoro. Malý zomrel ona i to doteraz tiež vyčíta e neurobili vtedy viac a furd keby keby...
Ale to keby už nebude...
V nebi je viac takých anjelíčkov a neboj príde čas ked sa s ňou stretneš.
Ešte dačo Mili skús použovať o dievčatku podľa mna by ti to pomohlo predsa máš tam len chlapov 😅 stat matkou sa už dá aj vo vyššom veku ak ti to pán boh dopraje a pomôžu doktori..
Veľa síl celéj rodine a hlavne tebe....