Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

lucisa
24. lis 2011

@miliharmi , @mlastov já si článek poctivě přečetla, ale diskusi nikde nevidím.... 😔

miliharmi
autor
24. lis 2011

@lucisa Právě ji zrušili, asi to bylo už neúnosné.

mlastov
24. lis 2011

@lucisa ted to museli odstranit - už tam není- ale byl to hnus.......

lucisa
24. lis 2011

@miliharmi , @mlastov asi má někdo rozum a občas to hlídá

ursul
24. lis 2011

@mlastov a o com to bolo?

mlastov
24. lis 2011

@ursul článek s nadpisem "Rodičům, kteří přežili svoje děti, nikdy neříkejte: Bude líp", diskuze pod článkem se nesla ve stylu - "tak mít 6 dětí, sychr je sychr",nebo "dřív když onemocnělo dítě tak se nic nedělo, ale když byla nemocná kráva, to byl malér" ....a bylo tam dost výrazně horších....prostě hnus

ursul
24. lis 2011

no to uz co za ludi je. este ze som to nestihla lebo by mi asi zlc vykypela.... primitivizmus ludi nema hranice
@mlastov

aninam
24. lis 2011

Ja diskuze k temto clankum radeji nectu, pisou to lide, kteri si mysli, ze jich se to v zivote tykat nebude a netyka. Jednou si mozna vzpomenou na sve uvazene cinny... Tim nechci nic nikomu naznacovat, ale i ja si myslela, ze tohle se me nikdy tykat nebude! A ted jsem hodne opatrna na vsechny svoje cinny, na to, co reknu...

@mlastov @gogoska123 co to ctu? Vas ztrata ditete rozdelila? Nas to hodne posililo. Je fakt, ze kdybych asi na vsechno koukala jinou strankou, tak jsem dneska rozvedena, ale prave proto, ze tu byla tahle diskuze a dalsi, tak jsem zjistila, ze chlapy jsou jini (ne, ze bych to predtim nevedela 😀), proste se s tim vyrovnavaji po svem. Muj manzel treba vubec nechodi na hrbitov, zato ja mam obdobi, kdy tam musim denne a chodime tam s Lukym. Konecne ma Honzik fotecku na sve nebeske kolebce... no a manzel ji jeste nevidel a ani se nerekne neco ve stylu pojd, jdem se tam spolu podivat! Proste se s tim vyrovnava jinak a ja ho nenutim! Pujde tam zas "povinne" na vanoce....

aninam
24. lis 2011

@romcame pokud mas potrebu se o tom vsem bavit, jsme tu pro tebe! Je to hodne cerstve a bolave, plac a narikej a ver, ze vse, co udelas je jen pro krok dopredu, velke objemuti ode me!

romcame
25. lis 2011

ahojky mám potřebu o tom mluvit i když je to pro me moc a moc tězké. Dcerka se nám narodila v 25 týdnu 28.10.2011 a zemřela nám 17.11.2011. Nemůžu se s tim vyrovnat je to pro mě moc těžké.

veruska007
25. lis 2011

@romcame zkus se rozloučit vzpomínkou přes www.anjeliky.sk. Mně to moc pomohlo!

abriela
25. lis 2011

@romcame je mi to luto. Mne pomohlo co mi radili zeny v nemocnici - aby som sa s malou aj vnutorne rozlucila. Trvalo to par dni, tyzdnou. S malickou som v predstavach skoro kazdy vecer mozno tyzden, dva - rozpravala, kolisala ju. Potom sa stratila a zjavila sa pred sviatkom vsetkych svatych.

romcame
25. lis 2011

je to pro me moc čerstve a jsem na to ted sama ☹

aninam
25. lis 2011

@romcame me pomohlo maleho mit doma (jeho urnicku), mela jsem ji v knihovne s detskymi knihami a kazdy vecer mu cetla pohadky, do hrobecku sel az na prvni jarni den (odesel na tri krale). A nejsi na to sama!!! Je nas spousta, spousta tech, co ztratili sve dite!! A mas tuhle diskuzi, kde ti vsichni v ramci moznosti pomohou! Povidej! Poslouchame!

romcame
25. lis 2011

No tak to bych nezvládla mít doma jeji urničku i tak je to pro me težke a ne se jeste divat na urničku stale to mam před očima jak mi ji povolili pohladit ale jen jednou a to slyším jak dnes když mi zavolali práve jsme stratili vaši holčičku ☹ ☹ bylo to 17.11 v 5.03 a zemřela 4.50 ☹ ☹

ined77
25. lis 2011

@romcame ...je mi to moc líto...

aninam
25. lis 2011

@romcame kazdemu pomaha necojineho, ver mi.... udelej to, co si myslis, ze ti pomuze. Plac, pokud musis, kric pokud to jde, mlc, kdyz mlcet chces....Kdybych te tak mohla obejmout!

romcame
25. lis 2011

ja nevim co se sebou nic me nebavi a nemám inspiraci neco delat ☹ ☹

andrejka1974
25. lis 2011

ja viem co je to stratit dieta ja som stratila dietatko nasu Dianku 25.1.1997 vtedy mala len 4 mesiciky a 5 dni bolo to necakane znicoho nic malinka len nepriberala ako mala boli sme na vysetreniach v nemocnici vysledky boli zle napriek tomu nas pustili domov a o tyzden od prepustenia mi zomrela v naruci teraz sladko spinka vo svojom krasnom hrobceku kde pravidelne chodime vsetci spolu aj deti, ktore ju nepoznali aj najmensia Sinduska ,ktora ma 3 roky pribehne k hrobceku a prve co spravi da pusinku na fotku svojej velkej sestricky a zit musime dalej srdiecko bude bolet stale Dianku nam nik nevrati chyba nam vsetkym Jurkovi, Simonkovi, Matuskovi, Sinduske a bude chybat aj malej Sabrinke v brusku a chyba aj mne aj ostatnym

luznicarka
25. lis 2011

@romcame Víš co je nejlepší prostě se tomu poddat a brečet řvát a nadávat prostě to ze sebe dostat alespoň prvotní smutek a další pocity musí to ven. Křič plač máš na to právo! A vypiš se tu z pocitů . Ta prvotní bolest musí pryč, ale neobvyňuj se Ty za to nemůžeš a s malou se alespoň hezky vnitřně rozluč je to potřeba . Bude to trvat než se všechno srovná alespoň tak aby si začla fungovat, ale je potřeba začít fungovat a jít dál. Všechny teda omlouvám se všichni sme tu tím museli projít je to těžká cesta a určitě Ti na ní rády pomůžeme a jestli se cítíš opravdu špatně pak požádej o pomoc klidně i tu odbornou není to nic špatného já sama lituju že sem to tenkrát neudělala, ale všichni mě od toho zrazovala a hlavně moje matka a přesně říkala ty blbý fráze to čas zahojí a musíš na to zapomenout, ale to se prostě nedá. a ty piš piš piš jak se cítíš musí to ven kočí my sme tu pro Tebe a vidíš tu sama že hodně z nás už zase má koho obejmout nebo čeká na toho koho bude moct objímat uvidíš ty černý dny vystřídají ty dny světlý začne to opatrně, ale bude se to zlepšovat ne hned, ale bude věř nám zlepší se to.

aninam
25. lis 2011

@luznicarka
@romcame spis bych napsala, ze zivot je takova houpacka. Vzdycky musi byt chvili klid, aby clovek nabral sily na dalsi rany. @romcame je ted na dne a musi najit ten odrazovy mustek nahoru. Dalsi dite ti pomuze. Rodila jsi prirozene nebo cisarem? A stejna houpacka bude vzdy v nasich citech, akorat ty intervaly se budou zmensovat na vyroci narozeni, odchodu, dusicek, vanoc.... Ted je to jeste opravdu cerstve. Zkus zacit od sebe! Zajdi si treba k holici, na pedikuru, manikuru, zacvicit...mezi lidi, pokud ti to delalo dobre i pred tim.
Jak muj tchan rika, on ma dva zivoty - prvni je ten pred osudovou ztratou vnuka a druhy, ten je po osudove ztrate vnuka.

romcame
25. lis 2011

Prave že si myslím že za to můžu já a hodne se bojím že už další deti nebudu moci mit a nebo to vždy takhle skoncí ☹ ☹ ☹ a rodila jsem cisařem. tak mi asi dlouho nedovoli další díte

aninam
25. lis 2011

@romcame neskonci neboj! Vydrz sestinedeli a uvidis, ze jestli mas dobreho lekare, posle te na genetiku. Take jsme byli, diky tomu me zjistili moji nemoc krve, ktera s tim nemela nic spolecneho, ale alespon o ni vim. A neni nic, co by se nedalo ohlidat a v prubehu tehu lecit. Neboj, budes mit kopu vlastnich deti! Co bylo příčinou. Napiš mi to a jak si rodila?

romcame
25. lis 2011

a cvičit nemůzu jsem ještě v 6 nedeli a mezi lidi se mi nechce jen se me vyptavaji co mala protože to moc lidi neví ☹ ☹ a rodila jsem cisařem. tak mi asi dlouho nedovoli další díte. a co bylo příčinou zatím nevíme. nikdo mi to nevysvetlil

aninam
25. lis 2011

@romcame no dlouho to neni, je to rok v nasem pripade. To bylo prvni, na co se ptali me - ja rodila prirozene, takze pul roku. A rok je coby dup! Sice pro tebe bude hooodddnnneee dlouhej, ale neboj zvladnes to, my vsichni to tu museli zvladnout. A rekli ti pricinu?

aninam
25. lis 2011

@romcame tak jasne, cvicit to nejde po cisari, to zlehka az tak po sestinedeli a to hodne pomalu...

romcame
25. lis 2011

příčinu mi neřekli a Tobe jo? já doufám že mi to povoli dřív otehotnet

aninam
25. lis 2011

@romcame no ja vzhledem k cele situaci si vyzadala lekarskou dokumentaci, u me to zavinila lekarka v nasi nemocnici. Rodila jsem 41+1 tt a nechala ho udusit, zemrel nasledkem neodborneho porodu - http://www.dlouhacesta.cz/cz/laskyplne-vzpomink... - zde se doctes vice.

romcame
25. lis 2011

no doufám že me tohle napotka a už vůbec ne podruhe to bych už nezvládla ☹ ☹

miky
25. lis 2011

@romcame upřímnou soustrast a hodně síly do dalších dní