Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

sawmy
25. led 2012

24.1 2012 TO Byly dva roky co nas malej odesel.

sawmy
25. led 2012

@luba142 Ahoj Luba vis co me se to stalo taky a taky sem si davala mnoho otazek proc ,kazdopadne sem rodila na Mauritiusu a to v soukrome nemocnici vse bylo vporadku a jak vidis takove veci se proste stavaj vsude .NAS MALJ JESTE ZIL 11DNI ale pak to vzdal .Vis co nam pomohl cas ,prestehovani se a snazit se o druhe mimco ,kazdopadne to je katastrofa a nemzmuzes nic .PAK SME SI RIKALY BUDEM SE SOUDIT no jo ale tady by se to tahlo 5 let a za vsecko chcou penize ,ktere nebyly Drzim pesti do noveho zivota

luba142
25. led 2012

@sawmy no ja viem,ze sa to stava a musia ta s tym teraz oni sami vyroivnat, neni to lahke ale maju 8 rocnu dceru koli ktorej sa musi pozbierat, lebo aj na nu to dost zle vplyva traz

twins_sovovi
25. led 2012

@luba142 Bože muj to je šílené známá měla to samé malá byla v pohodě,ale při porodě zemřela při porodě se miminko nadechne ,ale měla špané nadechnutí a to jí způsobilo prasknutí bránice myslím tedy a měla vnitřnosti strašně nahromadělé nahoře chudinka je to šílené dnešní ultrazvuky by měly podstupovat všechny maminky i když mají jen jedno podle mého názoru ve 12tt,20tt,37tt a 38,, a před porodem je prostě málo ...Já jixh mela snad stovky proč nemužou tohle podstupovat i maminky které mají jedno miminko :((( Střěba by zjistily špatné věci hned ze začátku a mohly by zakročit a zachránit ty maličké...

luba142
25. led 2012

@twins_sovovi lenze ona bola uplne zdrava, len pre porodom ked jej robili monitor, tak uz malickej slablo srdiecko a aj uplne vymyzla cinnost a oni neurobili cisarak, ale nechali ju porodit prirozdene ☹

leeenka26
25. led 2012

@luba142 urcite jej mali urobit sc. Ked je dieta preukazatelne v tiesni, je nutne okamzite ho vybrat von. Svine lekari, juj vedela by som o tom nieco popisat, ale nechce sa mi, mam v sebe zlost stale. Tiez som prisla o dietatko a nemusela som a zilo dva mesiace. Co narobis??? Taki ludia by mali ist do basy a aj to je malo, ale napriek tomu napisu ,,NEPOCHYBILA".

twins_sovovi
25. led 2012

@luba142 To je šílený

luba142
25. led 2012

@leeenka26 ved to , ze ani teraz nemaju silu, to niekamdavat presetrovat a nahodou bby im aj tak nedali za pravdu bola by to dalsia rana pre nich

leeenka26
25. led 2012

@luba142 to si pis ze by bola, pre mna to bola taka rana, ze som dva dni v kuse revala a depky som mala take, ze som myslela ze neviem kde skoncim. A bohuzial mam pravdu, lenze oni to neuznaju ani za svet.

luba142
25. led 2012

@leeenka26 nic ine neostava, len dufat,ze ona sa uplne nezosype, asi sa ale nejakym liekom a sedeniam u psychologa nevyhne

leeenka26
25. led 2012

@luba142 tazko povedat, ja som sa tomu vyhla, ale kazdy sme iny.

anajka1974
27. led 2012

ahojte ,dnes je to 5 rokov čo mi zomrela moja dcerka Veronika ,stale sa s tym nedokazem zmierit,stale na nu myslim aka by už bola,hoci mam ešte dve deti ona mi strašne chyba...

ivana21m
27. led 2012

Ahoj, já jsme svoje miminko, nestihla ani uvidet ... na 4mesici tehotenstvy mu prestalo bit srdicko, a muselo ven .. ☹ nase zlaticko, drzi urcite ochranou ruku, nad nasim dalsim miminkem, aspon se tim uklidnuju, protoze letos v cervnu by mu byli 3 roky ... byl by jsen o tri mesice mladci, nez je muj nejmladci braska, malej kdyz se narodil, bylo to pro me neskutecne tezke ....

ursul
27. led 2012

@anajka1974 ahoj, najhorsie na tom je ,ze sa ani nikdy stym nezmierime. mne uplynulo 14 v podstate 15 rokov a zmierena som neni a ani nebudem stale to boli a obcas strasne cerstvo...

anajka1974
27. led 2012

@ursul ahoj no to je pravda ,že sa s tym nikdy nezmierime,ked pozeram na mladšiu dcerku a ako sa strašne na nu podoba tak mi to trha srdce ,tak velmi by som chcela aby bola s nami,ale to sa žial neda,ostali na nu už len spomienky,fotky a hračky s ktorymi sa teraz hra mala...

ursul
27. led 2012

@anajka1974 ved to je to cele na h taky zivot a take veci ze sa vobec deju diera v srdci je a uz nikdy nezmizne, ja mam problem fotky pozriet,meno vyslovit stale neviem dusim to v sebe ale aspon tu mozem napisat co je omnoho lahsie.mam teraz dcerku, ktora sa blizi do toho veku ako malinky a mam z toho tazobu na srdci taku podvedomu.

anajka1974
27. led 2012

@ursul ja sa tiež s nikym o nej nerozpravam,tie spomienky su bolestne,všetku bolest , smutok držim v sebe poplačem si ked deti spia ,aby ma nevydeli ,najhoršie su všetky sviatky ,stale si ju predstavujem ako sa vedela zo všetkeho tešit.....,ale odkedy nam zomrela mam velky strach o deti,stale ich kontrolujem a hlavne v noci ,ten strach nikdy nezmizne ☹

ursul
27. led 2012

@anajka1974 presne tak... a smiem sa opytat co sa stalo? ☹

anajka1974
27. led 2012

@ursul moja dcerka sa narodila predčasne v 30tt a vazila len 850g ,tri mesiace bola v nemocnici,mala problemy lebo pri porode nastalo krvacanie do mozgu,ale ona to všetko zvladla,tak sme sa tešili ked sme si ju doniesli domov,do troch rokov bolo všetko v poriadku a potom začala mat epilepticke zachvaty,brala lieky,ale aj napriek liečbe mavala zachvaty,parkrat ju musela zobrat zachranka.Zomrela pri silnom epi zachvate ani lekar zzachranky jej nedokazal pomoct,oživovali ju pichali adrenalin ale uz ju neprebrali,upadla do tažkeho bezvedomia a zomrela. Pitevna sprava bola ze zomrela na dalšie krvacanie do mozgu pri zachvate,že sa to občas stava že lieky pri takych stavoch nezaberaju.. ☹

ursul
27. led 2012

@anajka1974 to mi je luto to je strasne taketo tragedie, mame podobne osudy , ze sme stratili nase kuriatka, ale clovek ani nevie co napisat.... to je najhorsie ze clovek ma dobry den potom zly den a stale dokola,

anajka1974
27. led 2012

@ursul no to že sa chapeme a nevieme sa utešit,lebo to nepomože a vieme ako to strašne boli pri srdci a plač zviera hrdlo...

ursul
27. led 2012

@anajka1974 prave tak si to vystihla ale vypocujem ta ked ti bude tazko ak budes o to stat

anajka1974
27. led 2012

@ursul dakujem

vercaberca
27. led 2012

holky, četla jsem jenom tuto stránku 212 a víc nemůžu. moc vám přeju hodně síly. možná by sem mohli nakouknout i lidé, které obtěžuje předporodní odborná péče. ach jo.
moje sestra také ztratila chlapečka cca 3 týdny po porodu, ale my o něm spolu občas mluvíme. nejdřív jsem nevěděla, jak se mám v takové situaci chovat, ale potom po skoro roce /možná ještě víc/ jsme spolu o tom začaly mluvit a dneska (10 let po) už je to lepší. asi nejvíc nám celou situaci zlehčují moje a i její děti, kdy se nás ptají na 1000 otázek ohledně hrobečků na hřbitově.
ale pořád mám obavy, aby to nebylo příliš. je to těžké pro ni, ale pro mě a ostatní, co ji máme rádi, to je taky šílené. prostě jí nemůžeme pomoct 😒 .

ani3012
27. led 2012

@anajka1974 môžem sa spýtať ? Bola by si radšej,keby sa nepodobala ? (fakt ma to zaujíma,či tá podobnosť ten smútok zhoršuje ....)

anajka1974
27. led 2012

@ani3012 neviem povedat či by som bola radšej keby sa nepodobala , ja som štastna že ju mam ,len ked sa pozeram na tu tvaričku mi ju to pripomina a pritom viem že je to nie je ona, a ten smutok ich podobnost nezhoršuje ,smutila by som rovnako..

ani3012
27. led 2012

@anajka1974 ďakujem

ani3012
27. led 2012

@anajka1974 a povahovo sú tiež podobné ?

anajka1974
27. led 2012

@ani3012 no maju dost spoločnych vlastnosti,obidve sa narodili predčasne ,obidve su julove Veronka 20 a Viktorka 25 jula ,akurat Veronika bola taky maznačik a Vitka je taky neposednik.

tamulik
2. únor 2012

@katuscakzms ahojcek. ano strepala som sa na zem , ked som rano viedla maleho do skolky. bol zladovateny chodnik pod snehom, ved naco by cistili chodniky take nieco v januari zima. no a odniesol si to moj clenok ☹ .a tak sedim doma, utapam sa v ziali ☹ a rozmyslam nad zivotom. ale este som k nicomu vyznamnemu nedosla 🙂