Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

stana80
5. led 2013

@lujza28 je mi to strasne luto,prajem ti uz len to dobre aby ta stretlo.

kkatka113
8. led 2013

@lujza28 ahoj, je mi strasne luto co sa stalo, na take nieco clovek naozaj nikdy nezabudne a ani cas to velmi nezmierni ☹ My sme prisli o babatko v 31.tyzdni, mala sa zaskrtila puponou snurou, rodila som sekciou pri celkovej anesteze....boli sme z toho uplne hotovi, len som plakala a nevedela mysliet na nic ine...ale pol roka na to som otehotnela napriek neodporucaniu lekarov kvoli cisarskemu....pri prvej kontole nam lekarka potvrdila dvojicky, najskor som sa zlakla ale potom som si zacala mysliet ze nasa tuzba byt velkou rodinou by mohl byt vyplnena...napriek stresom pocas tehotenstv kedze dvojicky su rizikove vzdy a navyse po nasich skusenostiach som sa najviac bala aby sa ku koncu nieco nepokaslalo, sme sa presne pred siedmymi tyzdnami dockalidvoch uzasnych dievcatiek, ktore su proste pre nas dokonale, a ked na nich pozriem tak sa mi az chce plakat z toho ake stastie nas postretlo. Nevravim ze na nasu dcerku nemyslim, ale ked na nu spominam a pritom mam v naruci moje krasne zdrave deticky, tak aspon pre mna je ta bolest mensia. Drzim palce aby ste sa dockali zdraveho dietatka a uvidis ze to bude ine, ja musim povedat ze odkedy som mamou mojich kociek tak som uplne stastna 🙂

lujza28
9. led 2013

@kkatka113 ahoj ...ani nevies ako si ma potesila a dodala optimizmu do dalsich dni 🙂...dufam, ze aj nam sa podari tento velky zazrak a budeme sa tesit spolu s vami....zatial sa nejako nedari...ale ak to ma prist...tak to urcite pride 🙂...a dakujem za dodanie pozitivnej energie...cennim si to....a malickym anjelikom prajem straaaaasne vela zdravicka a nadherny zivot 🙂...

kkatka113
9. led 2013

@lujza28 som velmi rada ze ti to trosku pomohlo, aj ked je jasne ze clovek bude spokojny az ked bude drzat zdrave dietatko v naruci... Ked sme cakali baby, tak mi manzel povedal ako velmi zavidi vsetkym ktori nevedia co je to prist o babo a nemusia sa cele tehotenstvo kazdu jednu hodinu strachovat ci je vsetko v poriadku...sme si to nemohli tak uzivat aj ked teda mala som bezproblemove dvojickovske tehotenstvo co nebyva samozrejmostou.... Ked sa baby narodili a pocula som ich plac tak som sa v tom momente rozplakala od stastia, lebo po tom som straaasne tuzila, velmi ti zelam aby sa vam coskoro prihodilo to iste a aby ste spolu prezivali uz len tie krasne mamickovske starosti, verim ze to tak bude 🙂

micha7
9. led 2013

@lujza28 - velmi dobre viem co prezivas ☹ je to strasne.... ja viem,ze nikdy nezabudnes...ale cas ten ti pomoze,aby si sa odhodlala mat niekedy babenko.... ja som po takomto soku a strese potrebovala skoro 6 rokov! Velmi som sa bala a modlila sa k mojmu anjelikovi,aby nas ochranoval... A teraz ma sestricku , ktora nam rozdava radost aj za neho! 🙂

lujza28
10. led 2013

@kkatka113 dakujem Katka za povzbudive slova....ani si nevies predstavit ako po takom nieco velmi tuzim....a zaron sa velmi bojim...mam obrovsky strach....ale clovek musi mysliet na nieco pekne....aby ten strach trosku zahnal niekam prec...a moj manzel povedal....ze ked to raz pride...tak si to bude velmi cenit a urobi vsetko preto...aby sme aj my poculi ten vytuzeny plac....a dufam...ze coskoro sa budem moct aj ja pysit niecim takym 🙂...aj po dazdi sa vzdy vycasi...tak uz cakam len slniecko 🙂...

lujza28
10. led 2013

@micha7 ved prave ide o to odhodlanie....lebo pre mna to bude velky boj...boj so strachom....ale verim...ze raz sa mi to splni ako vam...lebo mi to dodava odvahu...ked tu citam...ze ste sa dockali a velmi sa s vami tesim 🙂...

micha7
10. led 2013

@lujza28 - ano bude to BOJ zo strachom,ale budes mat aj radost -opatrnu radost.....budes urcite pod dohladom,ked budes tehotna... aj ty sama sa budes sledovat , to ja som sa stale kontrolovala 🙂 a ak sa ti nieco nebude pozdavat chod aj 10 krat za den k lekarovi. Ty mas nato pravo! Zeny co nieco take prezili , ze im zomrelo babo su uz sledovane dvojnasobne. U mna to tiez tak bolo. Od 6 mesiaca som chodila stale na ultrazvuk do nemocnice. Kontrolovali ako je moje babo vyzivovane - funkciu placenty atd.... Ja som sa odhodlavala veellmiii dlho ... 😒 stale som to odkladala..noa ,ked som uz mala 35 rokov tak,akoby ma to nastartovalo....za dva mesiace som otehotnela. Neverila som tomu,plakala som,mala som strach...... ale musela som mysliet pozityvne. Pred kazdou kontrolou u lekara mi buchalo srdce ako dive... Vsetko preslo a narodil sa nam "bubak"... 😀 zlatusik nas.... uvidis aj vam sa to splni 🙂

gabby9
11. led 2013

@lujza28 vieš,ja si tiež myslím,že to najhoršie nás už stretlo...teraz už len samé dobré veci...verím v to,že naši anjelikovia išli do nebíčka kvôli niečomu...aby nás chránili....hlavu hore...je to ťažké,ale my to zvládneme,lebo PánBoh nás síce skúša,ale neopúšťa... 😉

strawberry17
11. led 2013

neviete ako dopadla @bonavoxa?

pet.s
12. led 2013

@zuzulkaba protože ti chtějí pomoc..proto to říkají...ale bohužel to není pravda..u mě taky nikdo nepochopí, proč když má posl=ze zdravé krasné dítě tak se mi strašně stýská po tom nenarozeném...

bronia13
12. led 2013

@micha7 maspravdu moj lekar tu v USA mi povedal ze radsej prid 10 krat s nicim ako raz a neskoro 🤐

lujza28
12. led 2013

@gabby9 ja tiez citim nieco podobne....teda verim v to....ze sa aj my budeme coskoro tesit zo ziveho a zdraveho dietatka...a budem to brat ako velikansky dar....ktory si budem strazit ako oko v hlave...len jednoducho mysliet pozitivne 🙂...aj ked viem...ze niekedy je to nenormalne tazke..ale sme silne a pre ten pocit sa urcite oplati zabojovat 🙂...a dakujem vam...ze mi dodavate silu 🙂...

bonavoxa
12. led 2013

@strawberry17 Malinká Michaelka se narodila 9.1. 2013 po pětihodinovém porodu. 🙂 Byli jsme 36 +1 tt. Měří 44 cm a váží 2 160 g. 🙂 Je malinká, ale šikovná. Jsme v nemocnici na intermediálu, malá je ve vyhřívaném lůžku, ale dýchá, saje,...Hned po porodu se rozkřičela, koukla se na mě a stiskla mi ruku...Pořád se hrozně bojím, jak je křehká. Děkuji všem za podporu. Snad už všechno bude dobré 🙂 Přeju všem hodně štěstí a zdraví.

gabby9
12. led 2013

@bonavoxa Blahoželám k bábätku...prajem veľa zdravíčka...všetko bude dobré...držím palce...posielam objatie a maličkej Mišičke pusinku na čelíčko...🙂

evakva
12. led 2013

@bonavoxa Gratulujem a prajem moc a moc zdravicka pre obe a maminke aj vela mliecka

persseffona
14. led 2013

@bonavoxa no vidíš gratulujem ku krásnej dcérke nech je zdravučká a robí vám radosť

persseffona
14. led 2013

@kkatka113 ahoj musím povedať, že už počas tvojho tehu s babami som ti držala moc palce, aby tehu s dvojičkami bolo úspešné, preto som rada, že si šťastná a želám len to dobré do života dievčatá sú nádherné určite vám prinesú ešte mnoho radosti Soňa

kkatka113
15. led 2013

@persseffona dakujem krasne, a dufam ze vsetkym babam ktore pisu do tohto fora sa tento sen splni a dockaju sa zdravych deticiek, lebo si to velmi zasluzia a casto si zeny nevazia ten zazrak ako je narodenie dietatka leo nevedia o co mozu prist....myslim si ze my vsetky tu to berieme uplne inak a vzdy budeme vdacne 🙂

evakva
22. led 2013

Dnes sa mi snivalo o malej. Bola taka krasna a mala tak pol roka. No budik vsetko pokazil. Chybas mi laska moja. 😢

maladama
22. led 2013

@evakva to tě Verunka přišla pozdravit do spaní... abys věděla, že je jí dobře a že na tebe bude vždycky čekat.

irriss
22. led 2013

@evakva
....potkalo Te velke stesti..prisla za Tebou Verunka velmi brzy.. ..nekdo ceka velmi dlouho..relativne dlouho..ale verim,ze KAZDY z nas se jednou docka.... 😉 🙂 Jako ja..po letech..
https://www.modrykonik.sk/forum/o-tom-se-tezko-...

p.s. take se zlobim na Budka.. 😔

evakva
22. led 2013

@irriss
@maladama Prave som o tom sne hovorila muzovi a on mi povedal, ze sa mu nieco podobne snivalo tiez vcera alebo predvcerom. Aspon takto za nami prisla a verim, ze to nie je naposledy.

leeenka26
23. led 2013

@bonavoxa ahoj, sledovala som tvoje obavy z tehotenstva a velmi sa tesim ako ste super dopadli. Gratulujem, malinka ma krasnu vahu, myslim, ze mozes byt spokojna. Par dni a pojde uz k tebe 😉 a budete pekne spolu.

bonavoxa
23. led 2013

@leeenka26 Děkuju 🙂 Nakonec to dopadlo relativně dobře. Maličkou už máme doma. Má 2 350 g. Pije dobře, tak snad už bude všechno dobré 🙂 Jinak je velice živá, hlavně v noci 🙂

leeenka26
23. led 2013

@bonavoxa jeeeej to vazne?? tesim sa s tebou, no vidis a ako si sa bala a pripravovala na zle 😉

bonavoxa
23. led 2013

@leeenka26 Pořád se ještě bojím, ale dělám co můžu 🙂 Nikdo mi ještě neřekl, proč je tak malinká...Někdy mám pocit, že snad ani nevyroste 😀 Bude to ještě dlouhý boj, ale věřím, že si zasloužíme dobrý konec...nebo spíš začátek 🙂

leeenka26
23. led 2013

@bonavoxa ja si myslim, ze nie je az taka malicka na tento tyzden, babetka rastu posledne dni v maternici rychlejsie a moj sa narodil v 37+0 a mal 2890, myslim, ze kazde dieta ma inu vahu ked sa narodi, keby nieco nebolo ok, nepustia vas domov, neboj sa, to by neriskovali. Vsetky vysetrenia co jej spravili su ok nie? Inak by ste teraz neboli doma, ale chapem ze sa bojis, to sa boji kazda 😉

micha7
30. led 2013

@bonavoxa- Ahoj.. nasa mala Enny sa nam narodila v lete v 35+5 tt... mala 45 cm a 2 450g! a zatial je vsetko ok ma uz 7 mesiacov a je to zive dieta 🙂

bonavoxa
30. led 2013

@micha7 To mělapěknou váhu 🙂 Moje Michaelka už má 2 600 g. Pořád je maličká...a každé krmení je pro mě stres, jestli si vypije dost, ale věřím že to pomaličku zvládneme 🙂