Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

petatesarova
11. zář 2009

Innes,Eriček je nádherný,krásné miminko...kus chlapa 🙂
Hned bych si o k sobě přitiskla 😅 😉

akejka
11. zář 2009

inn wau, 7000g vážila moja Miška ako 12 mesačná 😵 ja mám zas obe dcéry modelky, ani jednej sa nechce priberať. Lucka má teraz 16 mesiacov a 8600g. Ale sú zdravé, to je dôležité. Majú len zrýchlený metabolizmus.
Eričko je taký pokladík, kľudnučké, spokojné miminko 😉

anta
11. zář 2009

Ineska, Eriček je boží, kam se na něj teda velikostí hrabeme 🙂 , jen ať vám pěkně chlapeček roste 😉

anta
11. zář 2009

Inneska, my máme doma taky takové podobné video, když se na to člověk podívá s odstupem času, tak je to až dojemné, jak ta děťátka jsou taková nevinná 🙂

izina
11. zář 2009

anta,
dětičky jsou nevinné a přesto jim dokážou lidi ubližovat. Nechápu to, jsou přece k pomuckání. Navíc je čeká spousta starostí až vyrostou.
innes,
moje malá má něco málo přes 5 kilo, také se jí nedaří moc přibrat. Přitom papá. A nejraději by rovnou z našich talířů. Ale kliďas jako Eriček teda opravdu neni. Někdy si říkám, co by bylo asi z Péti

izka
11. zář 2009

akejka, si ma potešila 😉 aj naša ema je taká štíhla. strašne rada sa váži a dnes mala 9,8 kg a to má rok a pol 😕 som hovorila, že až dosiahneme 10 kg bude oslava 😀
doktorka ma stále hrešila, že nepriberá a nech prestanem kojiť, ale ja som tvrdá hlava a robím si po svojom 😉 takže kojím doteraz, ema je presný opak erička. extrémne živá a nespí skoro vôbec, veď vidíte, kedy tu bývam 😎 ale je zdravá a som šťastná, že ju mám.

izina, pozerám, že aj ty ponocuješ. tuším máme aj podobné modelky. však aj dospelý sú aj chudí aj tuční, nemožme byť všetci rovnakí a ani deti nie 😉

innes, naozaj krásna váha, ale je aj dlhý, zato vyzerá tak pekne, že nieje tučný, ale taký festovný 😉 teším sa s tebou, že je to také zlatínko dobrunké 🙂

trocha som dnes odbočila od témy, ale aj to treba niekedy. my sme mali včera 5. výročie, čo lukáško umrel a ešte som musela čakať 2 dni, kým sa mohol narodiť 😢

samamama, myslím na vás, ako to prežívate. prajem veľa síl a napíš nám, či nie je lepšie adamkovi.

lenkavano
11. zář 2009

Ahoj mamky dnes poprvé jsem nahlédla do této diskuze a tečou mi slzy jako hrachy.obdivuju vás,protože si nedovedu představit ,že by některé z mých dětí odešlo navždy.nedovedu si představit tu bolest a to trápení,umřela bych taky.moc vám přeju at jste štastné ikdyž vám budou ke štěstí dětičky vždycky chybět.obdivuju vás a cítím s vámi.

lenkavano
11. zář 2009

miliharmi přečetla jsem si tvůj příběh a znovu jsem si prožila tu hrůzu co jsme si zažili s naší Klárkou,které je nyní 9let.Ve 4letech dostala neštovice a měla silně oslabenou imunitu.2dny po štědrém dnu začala mít silné bolesti hlavičky,zvracela a měla horečky.mysleli jsme si,že má virozu,dala jsem ji panadol a po chvíli usnula.když k nám ráno přišla do ložnice mysleli jsme si,že si z nás děá legraci,pořád škobrtala a když přišla ke mě se přitulit tak jsem si všimla,že ji panenky v očích všelijak lítají.nastalo hrozné zděšení vůbec to nemůžu popsat.okamžitě jsme ji ustrojili a jeli do okresní nemocnice.to už se začala třást a začala mít potíže s mluvením. v nemocnici byl strašně liknavý doktor,manžel tam musel udělat scénu,aby se vůbec něco dělo.podezíral nás z toho,že jsme někde nechali povalovat léky a malá je snědla.nakonec jsme s ní jeli do Hradce Králové do fakultky na neurologii.když jsme ji vyndávali z auta tak už nechodila a skoro nevnímala.myslela jsem že umřu.hned se nás ujali a zjistili ji zánět mozku.doktorka mě upozornila,že puchýřky by se měli mazat pudrem jen minimálně,že pod nánosem pudru se jí infekce mohla dostat do těla.hned ji udělali lumbální punkci a zjistili diagnozu.jelikož měli na lůžkovém plno musela jsem jet s manželem domů.tu noc jsme vůbec nespali a strašně jsme s manželem brečeli.hned ráno nám volali že můžeme přijet.zůstala jsem s malou v nemocnici,ale bylo to hrozně těžké.malá měla uplně stejné příznaky jako tvoje Milenka a já měla pocit že už se neuzdraví.Klárka byla hrozně vystrašená a já se snažila být silná.když ale usnula tak jsem brečela do polštáře.první týden se vůbec nelepšila.byla jsem v takovém stavu,že mě musel u Klárky vystřídat manžel.byla jsem doma a ironií bylo,že ten den co jsem se vrátila domů dostal neštovice náš tehdy 14měsíční Kubík.bylo to hrozné pořád jsem ho pozorovala a jelikož měl jako mimčo ještě vratkou chůzi tak mi připomínal Klárku to ráno jak přišla.po týdnu se najednou začala Klárka lepšit.manžel mi stále volal že už se posadila a už vnímá.že začná mluvit a když mi řekl,že už přešla za ruce pokoj byl to pocit který nikdy nezapomenu.po 14dnech se vrátili domů.měla ještě třesavku ale ta časem odezněla.dostala se z toho úplně bez následků.dnes je krásná a zdravá.na vše zapoměla ale v nás už to zůstalo.o to víc mě nyní mrzí,že se Milenka neuzdravila jako Klárka.obdivuju tě jak její ztrátu překonáváš a soucítím s tebou.ahoj Lenka

miliharmi
autor
12. zář 2009

Leni, bohužel i váš případ celkem jasně ukazuje, že i Milenka to mohla zvládnout a uzdravit se, kdyby byla léčena včas a také kdyby tomu nepředcházelo to očkování, po kterém byl Milenky imunitní systém úplně zmatený, takže na infekci reagovat nejasně. Milenka neměla horečky a ten celkový obraz nebyl tak rychle se zhoršující, měla záchvaty, které jsi popsala i u vaší malé, ale mezi tím měla období, kdy ty příznaky byly jen nejasné a to se jí stalo osudným, protože lékařům nestačilo, co jsme jim o jejím stavu říkali, prostě to celé bagatelizovali a neléčili, ani neudělali žádná průkazná vyšetření. Vem si, kdyby Klárku místo do Hradce poslali domů, že to nic vážného nebude a že bude stačit vyšetření na neurologii za 4 týdny, asi by dopadla jako Milenka. Je moc dobře, že jste jí odvezli do Hradce včas a že jí začali léčit hned, to vám samozřejmě moc přeju. Víš, že už jsi druhá maminka, která mi psala podobný příběh se šťastným koncem. Pro mě je hrozná představa, že stačilo poměrně málo, aby Milenka měla šanci na uzdravení a že o ni přišla, kdyby jí včas diagnostikovali a léčili, mohla také přijít po 14 dnech domů. Co ti budu říkat, je to strašný pocit. Ale není to výčitka, žes mi o tom napsala, to vůbec, jen to potvrdilo, co už stejně dávno vím.

lenkavano
12. zář 2009

Vím,že je těžké něco takového číst uplně chápu tvé pocity a nechtěla jsem ti ublížit.nemůžeš si nic vyčítat dělala jsi v tu chvíli vše co jsi mohla.vždyt kolikrát vzhlížíme k doktorům že jedinně oni jsou ti kdo nám samozřejmě pomůžou.po přečtení tvého příběhu jsem si uvědomila tu tenkou hranici mezi životem a smrtí,ale největší tragédie je když selžou ti co mají léčit.čas už se vrátit nedá,ale věř že je Milenka pořád s tebou.

samama
12. zář 2009

Mila izka nic dobre ti nenapisem da sa povedat ze je to na pol ceste dnes nam vravela primarka ze by bolo dobre keby tisko zaspal on sa velmi trapi uz je to k nevydrzaniu.

lenkavano
12. zář 2009

ahojky samama promin že se tě ptám ale jak máš nemocné dětatko?z toho co píšeš mám hrozný pocit.

dada78
12. zář 2009

samama, slová lekárky sa veľmi ťažko počúvajú, presne si pamätám, ako mi do telefónu povedali,že dávajú Romikovi pol hodinku hodinu .... ale som vďačná, že mi hovorili realitu, od samého začiatku čo bol daný na ARO.
My sme potom išli za ním, držali ho za ruky, rozprávali sme sa s ním, prosili, aby sa nám vrátil - a ozaj poslal brášku. Bol to čas, kedy sme už nemohli ho prehovárať, aby bojoval, vedeli sme, že smeruje do nebíčka a tak sme ho tam posielali, nech sa už netrápi, že mu tam bude lepšie. Žiadna matka ani otec si nepraje, aby ich dieťatko trpelo.

jonuska
12. zář 2009

ahojky....maminky...samama čtu o maličkém...sleduju jak to jde...je mi to tak líto ☹
ahoj miliharmi..se známe z andělských maminek..přítelkyn.občas jsem Vám napsala.. 🙂
chi vám toho tolik napsat a ted najednu nemám slov...nejde to ☹
jsem ted v tíživé situaci..máme velkééé problémy finnační..s manželem to neklape,bydlím se třema dětma u rodiču.děti jsou malé mám toho někdy plné zuby.ae jsou zdravé.a žiju jen pro ně.ale je to vše velmi těžké.moc Vám všem přeji zdravíčko a štěstí🙂

penny13
13. zář 2009

Lenkavano- som rada, že sa Klárka udzdravila 🙂
Sanama- hrozne sa modlíme za Adamka.

lenkavano
13. zář 2009

Ahoj penny díky.vždycky jsem si myslela že neštovice jsou banální nemoc,ale není tomu tak.v nemocnici v Hradci mi tenkrát řekli že by se děti měli pudrovat co nejmín pokud možno vůbec.navíc prý se můžou děti normálně sprchovat což mě překvapilo,protože jsem měla zažito že na neštovice nesmí přijít voda.koupali jsme ji tam ve vaně a nezůstala ji žádná jizvička.ještě bude mít neštovice naše nejmenší ted ji je 20měsíců tak budu zase vyděšená.tenkrát měli na tom oddělení plno dětí s touto diagnozou a všechny měli neštovice. ☹

lenkavano
13. zář 2009

Samama stále na vás myslím.

samama
13. zář 2009

Mila lenkavano to je moje krsnatko je to dietatko mojej sestry adamko ktora tiez tu pisala Adamko sa narodil v 6.mesiaci vinou lekarou zachrannej sluzby,pretoze neprisli s vybavenim takym akym by mali byt ak su informovany o aky stav ide.Adamko sa narodil mimo nemocnice bol 10.min.bez kyslika tympadom mal neokysliceny mozocek,to znamena ze ten mozocek je od zaciatku nefunkcny,zo zaciatku mu zlyhavali organy potom sa to upravilo ale pred niekolkymi dnami naspet spadol na zaciatok.Robili sa mu par krat eeg vzdy rovna ciara,zrenicky su velke nereaguju,je na ventilacii,vcera bolo povedane ze mozocek sa zcvrkuje,jednoducho uz je to na nevydrzanie,trapime sa mi,ale trapi sa aj Adamko biedacik,tak neviem ako dlho to este vydrzime je to nadherne babo,vcera som mohla byt prinom a hladkat ho je to velmi tazke a tazko sa mi otom pise,pretoze vinou niekoho,sa takto konci,zivot nasho Adamka.

lenkavano
13. zář 2009

Samama to je opravdu strašné ale nejhorší na tom je ,že to není osud ,ale vina těch rádoby lékařů.o to hůře se s tím člověk smiřuje, když ví ,že mohlo být vše jinak.je to opravdu zničující to utrpení.mám také pár negativních zkušeností s doktory,při jedné jsem málem přišla o život.bylo to po porodu mojí nejmenší dcerky.bylo to hodně těžké.myslím na vás.

aninam
13. zář 2009

Nam prisel predevcirem rozsudek........znelo tam vina...........

Samama, vim jak trpite ver mi. Ale take vim ze maly Adamko netrpi, nemuze nic citit, kdyz nema mozek. Rika se, ze srdce je organ tela, ale neni to tak zcela pravda. I mozek je dulezitej. A ver mi, ze pokud nefunguje mozek, nic neciti. Vsechny pocity a vsechny urazy jeprve smeruji do mozku, aby si to telo uvedomovalo.........nic neciti, zije jen jeho telo, to vam muze byt trochu uklidnenim v tak tezke situaci. Ver mi, ze stale myslim a vim, jak vam je. Malemu i presto vsechno jsme nechali pichat leky na bolest, to jedine........ Drzte se a dejte mi vedet, jak to vsechno postupuje!

simicak
13. zář 2009

Samana,moc na vas myslim a preji mamince hodne moc sil!!!!!!!
Me se nedavno narodila dcera o tri mesice driv,nastesti uz ji mame doma a snad bude uplne zdrava holcicka.

petreva
13. zář 2009

SAMAMA, čtu vás tady všechny, a musím poslat taky moře sil!!! Moc skutečně moc na vás myslím...vlastně nevím, co napsat, přijde mi, že žádná slova nejsou ty správná 😢 Držte se....pusinku Adámkovi 😔

inneska
13. zář 2009

peta...kludne by som ti erička požičala, aby si ho mohl vystískať 😉

akejka...aj ja mám kamošku, čo jej dcéry v roku vážili okolo 8 kilo...o mesiac bude 8 kilo u nás ako vyšitých 😀 no hlod, mali sme dobrý základ 🙂 erik má dôvod byť kludnučký, je u mami, a stráži ho paťulko, jeho anjelik strážny 🙂

izi...to nevadí, kolko dieťatko váži, hlavné je aby pomaly pripberalo a prospievalo 🙂

anta...dieťatká sú nevinnosť sama o sebe...erik sa nám mení zo dna na den 🙂 je krásne ho sledovať, ako rastie 😵

izka...vela ludí je prekvapených, že na tú váhu čakali macka...a on je úplne normálne bábätko, žiadne faldíky, nič.. 🙂asi má ťažké kosti 😀

samama...stále na vás myslíme, posielame vela energie a sily ...

ani...aspoň ako také zadosťučinenie....aj ked honzíka vám to nevráti 😔

izina
13. zář 2009

Izka,
ponocuji. S Kájulí nic neudělám a u poče s ní sedět nechci. Já spim normálně málo, před těhu, při těhu i po porodu. Modelka je, ale až vyroste, nebude. Ona totiž zůstane malá jako máma, takže 10 cenťáků podmíru 😖 . Neva. Hlavně aby z ní nebyla buchta.

inn,
zatim prospívá, i když opravdu pomalu. Ale jako Erik se mění ze dne na den. Je úžasné ji pozorovat, jak se rozvíjí. Škoda, že jsem takhle nemohla sledovat Peťu. Ale asi to tak mělo být.

samama,
držte se. Peťa se také narodil moc brzy. Sice v porodnici, ale bylo to houby platné. Tenkrát nebyly takové vymoženosti, ale s doktorem a sestrama, které tam byli, by to asi stejně nedopadlo jinak.

izka
13. zář 2009

izinka, ahoj, ja som tu 😉
ja pri PC kojím a uspávam emu. ešte len som ju uložila do postielky a bežím za ňou. idú nám očné zuby, tak máme ťažké noci.

včera sme mali výročie, čo sa malý lukáško , už mŕtvy narodil 😢 boli sme všetci na cintoríne a emka si tam behala a sadala na hrob. taká bola zlatá.

tak, ako viaceré, aj ja mám ťažké srdce na lekárov. nikdy im to neodpustím. chcela by som, ale nedá sa.

aninam, je to zadosťučinenie. škoda len, že honzíkovi to život nevráti. 😢
neskúsite tú lekárku žalovať? určite by ste mali veťkú šancu. viem, že si nechcela, ale nezmenila si názor ?
želám už len všetko dobré a zdravé, krásne bábatinko 🙂

izka
13. zář 2009

lenkavano, som rada, že klárka , mimochodom ja mám tiež kláru 😉 , je v poriadku a je to vaša zásluha, že ste sa dobre rozhodli a stáli si za tým.
bohužial, ja som si nedokázala vynútiť väčšiu starostlivosť. presne som spoliehala na to, že lekári vedia, čo robia a robia to najlepšie, čo môžu. no nebolo to tak, vykašlali sa na mňa a nechali mi chlapca zomrieť.

mili, nieje dňa, aby som si nespomenula na milenku. je to kruté a najhoršie je, že ju mohli zachrániť 😔 viem, že pomyslenie na stretnutie v nebi je slabá útecha.

izina
13. zář 2009

izka,
občas Kájinu takhle také uspávám. Ona vždycky usne, ale v postýlce spí sotva 10 minut. Ale druhý pokus vždy vyjde. Sice cumlá "kozu" dýl, ale do 22 většinou opravdu usne a spí až téměř do rána. Na zoubky máme ještě trošku čas, ale čekáme je brzo 😕 . Přeji brzký konec trápení
Peťa nemá ani svuj hrobeček. Tenkrát to bylo všechno úplně jinak, takže ho pohřbili do společného. Nemáme kam za nim chodit. V den narozenin a smrti mu můžu doma zapálit svíčku, ale nic víc. Ani fotka neni, jen rl a úl.

izka
13. zář 2009

samamama, naozaj vo vašej situácii sa ťažko hladajú slová útechy a tiež je strašné, že pri včasnej starostlivosti mohol byť adamko v poriadku. proste to zobrali na ťahkú váhu a tiež by stálo za to, podať na nich sťažnosť na ÚPDZS.
žalám vám všetkým, hlavne mamičke adamka, veľa síl zmieriť sa s takmer beznádejným stavom a pripraviť sa na najhoršie. tak by som si priala, aby sa to na dobré obrátilo, ale asi nieje nádej 😢 podľa toho, čo píšeš určite bude pre adamka vykúpením jeho odchod. bude to ťažké, ale myslím, že aj vám spadne bremeno z pliec . toto je pre vás obrovská psychická záťaž. je mi ľúto, že vás nemôžem viac povzbudiť, ale realita je krutá.

zaujímalo by ma, ako sa k tomu stavajú lekári a či vám hovoria nejaké prognózy, čo môžete čakať.

izka
14. zář 2009

izina, je to smutné. ja som lukáška ani nevidela, lebo mi sestra povedala, nech sa radšej nepozerám a pak sme nechali urobiť pitvu a to už sme ho nemohli vidieť, len zabaleného v plachtičke. to ma najviac mrzí, ale vtedy som na to nebola pripravená. zostali mi iba UTZ fotky, ale to si vlastne neviem predstaviť, ako by vyzeral 😨

ale však peťko je v tvojom srdci a on vie, že na neho myslíš a zapaluješ mu sviečku.
aj nám navrhli, že ho dajú do společného hrobu, ale to muž rázne odmietol a som za to rada, lebo ja som nebola schopná rozhodnutia.

idem spať, dokial malá spinká. u nás je tiež uspávanie na etapy 😉 , ale až okolo polnoci 😀 pak už spáva dobre, pokiaľ jej práve nejdú zuby 😉

dobrú nocku a nech pekne rastiete a máte už iba radosť a šťastie v živote 🙂

samama
14. zář 2009

Mila izka srdce nam den za dnom viac a viac krvaca,mozno to bude citat aj moja sestra ale prajem si aby to skoncilo trapime sa mi neskutocne vies to zmierovanie bude o to horsie a tazsie pretoze sme prinom kazdy bozi den dnes ma 3tyzdne a 5dni,chrustik krasny,placem nemozem slzy zastavit neda sa to a ked tak stojime pri tom skle ked vidis ako sa hybe kope rucky natahuje a povies si preco?este stale dufas ze to bude dobre on nemoze odist ved on je oko zivotaschopne dietatko a pritom to su reflexy,miecha,je to bolest neskutocna,preco ho nas pan tak trapi,zaco?Vsetky sme milujuce mamicky pre svoje ratolesti spravime cokolvek,vidim ze moja sestra sa navzdava ona este stale veri ze sa to obrati,nechce si pripustit za ziadnu cenu tu skutocnost co sa ma stat.Uz som jej vela krat vravela ze sa musi zmierit s tazkym osudom s bolestou a povedat si ze to bude pre krasne moje srdiecko moje krsniatko Adamka asi to najlepsie,ale ona ani pocut,ale ja ju chapem pretoze som tiez matka a ty ako milujuca mamka stale veris a dufas do poslednej chvile,ze to bude dobre.




Mila moja sestricka Adamko urcite to budes citat,ja ta prosim bud silna viem ze je to tazke ale ver,ze stojim pri tebe a vzdy budem,mas doma krasne deticky ktore ta potrebuju tak na nich nezanevri,budeme sa musiet s tym zmierit ale ver ze mi cela tvoja rodina budeme s tebou.