Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

gwenni
15. bře 2011

@mirip gratulujem ti k dcérke a prajem vám strašne veľa zdravia

mircalla
16. bře 2011

ahojte, tatiana, je mi velmi luto tvojho synceka:( priala by som si, aby tu uz nikdy nepribudol pribeh ako tvoj, a aby tato tema bola venovana len spomienkam, novym tehotenstvam a zdravym surodencom vasich anjelikov.
casto sem zabludim, sledujem vase osudy, a velmi si prajem, aby ste boli tehulky co naskor....verim, ze urcite jedna po druhej budete....to by ma velmi potesilo.
ja mam sice zdraveho synceka, ale cesta za nim bola velmi tazka, vsetky vas chapem, sucitim s vami a obdivujem vas, ja neviem, ci by som to zvladla.

misinn
16. bře 2011

@gwenni toto ti ozaj povedala? 🙂 🙂 to je pekne, mozno aj u nas to tak bude ze sa nam malinky vrati, ktovie 🙂
to si sa musela velmi potesit nie? 🙂

ivkamb
16. bře 2011

@tatiana1923 musela som ho normalne porodit, najhorsie bolo to, ked som prisla do nemocnice s tym, ze rodim lebo uz som mala kontrakcie a tam mi povedali ze mu srdiecko nebije, nevedeli mi ani povedat co sa vlastne stalo, ze to sa uvidi az po porode, potom ma nechali normalne asi 4 hodiny na vzdycharni az kym som nezacala rodit, najhorsie bolo vzchopit sa na ten porod, ked vies ze porodis dietatko ktore uz nezije, pri porode zistili, ze ma omotanu pupocnu snuru takze sa zadusil:(((

tatiana1923
16. bře 2011

@gwenni ahoj, to je super co ti povedala ta babulka....verim aj ja tomu ze urcite ked budem tretikrat tehotna, tak malinky k nam pride znova len v inom telicku...moja drzim vam palce aby sa vam vsetko postastilo a aby ste sa aj vy mohli tesit z malinkeho babatka....a ak mozem vediet co zistili malinkemu?? ☹ ☹ ☹ ☹
ja som tiez rodila sekciou a tiez mi môj doktor kazal pockat aspon pol roka...ale ja kludne pockam aj viac, lebo hlavne moja psychyka sa musi dat do poriadku, lebo som na tom este dost zle....ale ja vam prajem aby sa vam toto posledne embrijko tak dobre usadilo a vydrzalo 9 mesiacov a potom aby bolo z toho krasne a hlavne zdravucke babo...

tatiana1923
16. bře 2011

@ivkamb toto mi je velmi luto....strasne ma to mrzi....urcite je to hrozne ked musis porodit mrtve babo....ked ti mam povedat pravdu tak aj ja som si priala, ked mi doktori povedali ze malinkeho nebudu ani operovat lebo on je na tom tak zle ze je to nezlucitelne so zivotom, tak aj ja sm si priala aby som ho radsej mohla porodit mrtveho a nie pozerat sa na neho ako z posledneho dycha, citit ako mi stlacil prst, pocut ho plakat....to bolo pre mna najhorsie :(

ivkamb
16. bře 2011

@tatiana1923 to je skutocne hrozne vidiet ho umierat, je mi to velmi luto ☹ ale aspon si ho videla, ja som ho ani nevidela, brali ho hned na pitvu a potom som ho videla az na pohrebe, drzim ti palce nech to coskoro preboli i ked na to nikdy ziadna z nas nezabudne, vela sily

gwenni
17. bře 2011

@misinn áno bola som veľmi šťastná , veľmi ma potešilo všetko čo mi povedala .....bola som šťasná že v tom momente keď som sa s tým snažila vyrovnávať bola jeho dušička stále pri mne že hoci moja náruč ostala prázdna on ostal pri mne a keď bude na to moje telo pripravené tak sa mi vráti do bruška a budeme zase spolu a šťastný tak ako sme boli pred tým 🙂
my sme sa rozhodli s manželom že keď sa nám narodí tak mu dáme aj podobné meno alebo možno mu dáme dve mená a to druhé bude Max

gwenni
17. bře 2011

@tatiana1923 náš Max mal vrodenú vadu na črievkach ...bolo nám povedané že v určitom štádiu tehotenstva sa mu črievka prestali vyvíjať a vlasne sa narodil z črievkami nezlučiteľnými zo životom

mircalla
17. bře 2011

@gwenni to je super napad ivanka s tym menom🙂)

gwenni
17. bře 2011

@mircalla 🙂 vráti sa 🙂

leopolda
17. bře 2011

@gwenni zdravím,na co zemřel tvůj chlapeček?

Naše Jeanettka zemřela na nezjištěnou srdeční vadu,měli jsme ji měsíc doma a nikdo nic netušili,bylo to hrozné období.
@tatiana1923 upřímnou soustrast.Pro mě byl nejlepší lék,že jsme s manželem pořád o tom mluvili,mluvili,mluvili.
Hned jsem věděla,že chci co nejdříve další mimčo a to mě vyléčilo z této bolesti.Samozřejmě,že ne úplně,ale začala jsem žít pro něj.Takže,nejen čas je lék,ale i další život.Hodně sil.

gwenni
18. bře 2011

@leopolda náš chlapček zomrel na vrodenú vadu na črievkach ....bolo nám to po pitve vysvetlené tak že jemu sa v určitom štádiu tehotenstva prestali vivýjať črievka a keď sa narodil tak prvé tri dni ešte nepapal :( nechcel :( a keď sa napapal tak mu to všetko išlo do bruška a začal mať bolesti previezli ho do Banskej Bystrice a tam nám už chlapček zomieral lebo dostal silnú infekciu ktorá spôsobila sepsu :(
Ja môžem povedať že mne pomáha presne to isté čo tebe, stále sa s manželom o ňom rozprávame a aj s priateľmi. A tiež viem od prvého momentu že chcem čo najskôr druhé dieťatko - teda lepšie povedané Maxíka v novom zdravom telíčku 🙂

tatiana1923
19. bře 2011

@gwenni ja mam tiez jednu znamu ktorej sa narodilo dievcatko a tiez ma poruchu s crievkami....no nastiastie ju hned po porode operovali....ale ako je na tom teraz tak neviem....je to hrozne ze nevieme pomoct tymto nasim drobcekom...

tatiana1923
19. bře 2011

@leopolda ... dakujeme pekne....aj my sa snazime rozpravat o malinkom .... ale potom sa mi stava ze sa mi s nim neustale sniva...a teraz som sa s nim o malom jeden den nerozpravala, a mala som pokojnu noc, tak ktovie co to znamena....aj ja chcem urcite dalsie babo...ale este sa na to velmi necitim....pride mi to tak akokeby som nanho chcela zabudnut, ze si chcem hned spravit dalsie babo :(

gwenni
19. bře 2011

mne sa minule stala taká vec, že som môjho chlapčeka počula plakať :( :( :(

leopolda
19. bře 2011

@tatiana1923 co se stalo Miškovi,byl nemocný,že mu nikdo nemohl pomoci?
Promin,že se ptám,jen mě to zajímá.

tatiana1923
19. bře 2011

@leopolda no nas malinky mal chorucke srdiecko...a veru sa mu uz nedalo pomoct....je to hrozne ked sa malemu a nevinnemu babatku neda pomoct....je mi za nim velmi smutno...chyba mi tu....

leopolda
19. bře 2011

No,naše Jeanettka,měla taky srdeční vadu,měla sy.hypoplastického srdce a další vady na to vázané.Jelikož to nebylo zjištěno prenatálně,ani po porodu,ale až za měsíc jejího života,tak se taky nedalo ic dělat.
Ono je to dost závažné onem.i kdyby se to vědělo.
Pokud to víš a chce se ti o tom psát,co měl Miško za vadu.
Mě to zajímá i profesně.
Já jsem hlavně to brala,jako paradox,jelikož jsem se účastnila několika misí,kde mimo jiné jsme vybírali irácké děti ,na operace srd.vad u nás v Motole.Tak si osud zahrál.

lenkaskulcova
21. bře 2011

je to neskutočné...len tak som sem zabludila...naš Filipko mal tiež hypoplastický lavokomorovy syndrom, žil 5 dni...už by mal 8 rokov. Potom sa nam narodili dalsie dve detičky...uplne zdravučké , Matej bude mat 6 rokov a Nelinka 2. Moc vam držím palce dievčatá, aby ste vládali žit ďalej....ale je to dlhá a tazká cesta. Moc vas pozdravujem.

zuzikkaa
21. bře 2011

ahoj dievcata ,maminy-nemaminy.ked citam co tu pisete mam husiu kozu a plne oci slz ☹
nekto tu riesi ze aky porod je menej bolestny,ci nie radsej sekciua pod...a vy by ste si to radsej vytrpeli v tej najvacsej bolesti len aby ste mali svoje babo pri sebe a ZIVE!!!
mam krasne zdrave dieta a prajem ho kazdej z vas co uz mate "svojho" anjelika aby to uz tak nebolelo 😖
presne ako sa hovori- prajem ti zdravie,ostatne si kupis...
budte silne a myslite pozitivne ze sa to urcite podari!!! 😉

lenkaskulcova
22. bře 2011

maminky anjelikov...doporučujem stránku www.anjeliky.sk

ivkamb
22. bře 2011

@lenkaskulcova tuto stranku poznam aj ja tam mam svoj pribeh ☹

lenkaskulcova
22. bře 2011

@ivkamb
ahoj, ja tam pribeh nemam ( možno sa raz odhodlam), ale často tam zabludim ☹
skusim pohladat ten tvoj. Ked zomrel moj synček netušila som že existuje takato stranka, ani modry konik....myslela som že som jedina na svete, bohužial som sa mylila
☹ ☹ ☹

ivkamb
22. bře 2011

@lenkaskulcova ahoj ked zomrel moj syncek tiez som si myslela ze som jedina ktorej sa take nieco stalo. ale dostala som sa na MK a aj na stranku anjeliky.sk a vdaka tomu som is uvedomila, ze v tom nie som sama a ze musim bojovat dalej. ved vela zien ma este horsie problemy, ale vidis ty uz mas dve zdravucke deti 🙂 no a jedneho synceka v nebicku, prajem ti aby boli deti cely zivot zdrave a stastne a ty s nimi 😉

lenkaskulcova
22. bře 2011

Ahoj...dakujem za prianie, detičky sa maju super a ja s nimi 🙂
ale celý život mi už niekto koho nekonečne milujem bude chýbat ☹
Tebe asi zomrel synček nedávno....je mi to moc ľuto ☹ Je to veĺka strata pre každého rodiča, ja už ani neviem ako som to vlastne mohla prežit.,..more slz a beznadej. Velmi dlho to tak bolo, občas sa to vracia, ale teraz vačšinou na Filipka spominam s pokojom a usmevom na perách. Velmi sa teším ked sa znovu stretneme, ale teraz sa starám o dve detičky tu na zemi...Filipka si vychovam v nebi 🙂
Držím ti moc palce, aby si mala silu a dobrých ludí okolo seba...a nech aj ty niekedy prežiješ to čo ja prežívam teraz s mojimi detmi (tu na zemi) 🙂 Každá z nas si to zasluži!

ivkamb
22. bře 2011

@lenkaskulcova dakujem, aj ja sa tesim ked sa s Davidkom znovu stretneme v nebicku, len stale rozmyslam ako ma on vlastne spozna, ked ma nikdy na vlastne oci nevidel? ☹

bambulka814
22. bře 2011

mamicky, z dialky Vas sledujem a obdivujem a velmi prajem nech ste opat stastne.

marinka
22. bře 2011

@ivkamb Omluvám se, že vám tu vstupuju do diskuze, jen jsem ti chtěla napsat, že vůbec nevadí, že tě Davídek neviděl, on ti přijde s dalšími tvými blízkými naproti, až bude tvoje dušička odcházet..

ivkamb
22. bře 2011

@marinka tak to si ma potesila 🙂