Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

bronia13
27. dub 2010

qabtcha - no popri nasej Emmuske to bol chlapisko, ona vazila len 1.1 kg, ale ona bola narodena v 27+3 - ale preco Karlik len tak malo vazil? to je ako keby bebatko sa narodil tak v 34-35tt nie? sorry ze sa pytam

gabtcha
27. dub 2010

Narodil se v terminu, meli jsme termin na 14.2. a on se narodil 16.2. Ale pry to neni tak ojedinele. Mam vice sourozencu a muj nejstarsi bracha, kdyz se narodil, tak vazil 2,7 kg... Vsechno bylo ok nez se narodil, nic jsme netusili, jen se tesili...

miruska15
27. dub 2010

ahojte ani si neviete predstavit ako vas ako matky obdivujem.Čitam vaše pribehy a straty a plačem ja si to ani neviem predstavit keby mi dieta odišlo.Babeny niekde som čitala že detičky ktore odidu su stale s matkou a ked čakate dalšie dietatko tak dušička toho zomreleho ma prednost sa narodit znova.Nie my si deti vyberame ale deti si vyberaju nas.A tie vaše si vas vybrali preto lebo vedeli že to zvladnete ja by som sa určite zložila.Trošku filozofujem.Maminy vela vela sil vam prajem ste užasne a vaši Anjelikovia su s vami pa

miruska15
27. dub 2010

bronia ak možem reagovat na tvoju otazku ohladom mena tak mne sa to pači prečo nie.Ved davame mena svojim detom po matkach,otcoch tak prečo nie po sestričke ved je to krasne a mile.Ja hovorim ano aspon to maličke bude Emuška opatrovat,

bronia13
27. dub 2010

dik miruska - ja mam ten isty nazor, no nevieme co to bude ale chcem byt pripravena. ved davaju ako pises po rodicoch, prarodicoch a toto je len to stredne meno, no uvidim este.

leopolda
27. dub 2010

Gabtcha- je mi to velice líto.Krásné fotky,i když velice smutné.
Rozumím velice vaší bolesti.Nám velice pomohlo,že jsem v brzké době po smrti naši dcery otěhotněla a téměř do roka a do dne porodila chlapečka.Stále na ni vzpomínám,ale žiji pro ty,kteří mě tady potebují.
Držím pěstičky,aby i vy jste se brzy mohli radovat ,pokud si to budete přát.

miruska15
27. dub 2010

Dievčata určite verite na Anjelov a tie vaše detičky su s vami a ochranuju vas.Viem že to sem nepatri moj anjel je moja
mamina ktora mi moc chýba.Viem je to ine ako vlastne babo ale aj to boli.
Broni urob to čo ti hovori srdiečko držim ti palce.Ja som ta zaregistrovala v teme čo matka nezvladala svoje deco a triasla snim vtedy si jej napisala 100% pravdu.

bronia13
28. dub 2010

miruska dakujem, hej napisala som jej pravdu ved tu aj niektora mamina vcera myslim pisala ze ak ludia si myslia ze maju problemi keby si precitali tuna par stran tak by sa im ich "problemi" nezdali az tak velke no nie? a potom sa do mna aj do aninam pustili kraskne - uz som tam vobec radsej nesla lebo som mala iba depresie s toho...

miruska15
28. dub 2010

broni ja som tam tiež poslala prispevok ohladom syndromu traseneho dietata.Tam sa strhla taka hadka ja som to potom vzdala.A dalšia tema letani miminek no hroza.Dnes som si čitala o pani čo tuto temu založila a aj o malej Milenke.Bože a ja sa stresujem že mam problemi ja teda nemam problemi mne iba maly pomenej papa ale to je nič oproti tomuto.Sem by mali prist všetky tie hysterky čo nevedia čo so svojimi detmi. Držim palce s babetkom nech ti to dobre dopadne.Emuška je krasna a je stale pri tebe pa

atrami
29. dub 2010

bronia, máš pravdu. Mám troch synov a občaj aj mne prasknú nervy. Radšej odídem z izby a upokojím sa.

Čo sa týka výberu mena, rozhodnutie je na tebe. Mňa pri výbere mena pre syna ovplyvníl jeden článok a jedna smutná udalosť.

bronia13
30. dub 2010

to lietanie miminek som videla video no nieco hrooooozne neviem to pochopit!!! divne nie?

misinn
3. kvě 2010

ahojte, zajtra idem na kyretaz..babatko sa prestalo vyvijat....asi mi nie je dopriate byt maminou 😔

iwusska
3. kvě 2010

misinn je mi to velmi luto ☹ ☹ posielam velke objatie...zajtra budem na teba mysliet, drzkaj sa...

hadimrska
3. kvě 2010

Missin, moc na Tebe myslím..........., nevím co Ti napsat, měla jsem takovou radost, že jsi zase těhu.............. ☹

radusv
3. kvě 2010

Misinn i mě je to velmi líto 😔
když mi v lednu to samé oznámil můj dr. tak jsem přesně stejnou větu řekla mému příteli v autě, když mě vezl do nemocnice na revizi - že mi asi není přáno být maminkou a proč proboha musíme přijít o další miminko 😔 😔 😔
je to šílený, ale není to tak bolestivý jako ztráta našeho miláčka, pak přišla první porevizní ms a už jsem opět začla věřit, že se brzy dočkáme zdravého miminka a teď si nic jiného nepřipouštím
hlavně ať jsi v pořádku....

gogoska123
3. kvě 2010

misinn: je mi velmi líto :( nevím, co na to říct :(

bronia13
3. kvě 2010

missinn - tiez mi to je veeeelmi luto, preco zase ty????

misinn a radusv - nevzdavajte to ste mlade dievcata, to vam telo dava vediet ze to babetko by nebolo zdrave tak to radsej ukoncilo na zaciatku tehotenstva, ja som mala 2 taketo potraty, toto je moj 6! tehotenstvo a uz nie som najmladsia 😀 😝 😉 😵 v lete budem mat 40!!!!!!!!!

aninam
4. kvě 2010

Dnes je takovy zvlastni den. Zitra prezije Lukasek sveho "velkeho" brasku. Je az zvlastni kolik pokroku dela Lukasek oproti Honzulkovi. Ten pocit je nepopsatelny a ten smutek v srdicku take....

gabtcha
4. kvě 2010

ahoj Aninam, at je zitrek dnem vice radosti nez smutku. A jiste bude, jak pises, ze Lukasek dela velke pokroky 🙂 Tuhle o vikendu jsem na tebe moc myslela, projizdela jsem Strakonicemi, udelali jsme si s manzelem vylet na Sumavu ke znamym, trochu casu jen pro nas dva. Dneska je to presne 5 tydnu, co mame andilka... Dnes se mi o mem andilku zdalo, ale ne tak, jak bych si prala... Tak at se Honzulka o vas dal pekne stara a zitrek bude vesely!

radusv
4. kvě 2010

Ani je to smutný, ale ty jsi silná a Lukášek ti dodává také sílu, takže to určitě zítra zvládnete 😉

aninam
4. kvě 2010

Tak jsem se dneska holky radovala!!! Nezastavila jsem se a ted budu rada, kdyz padnu bez kreci v brise do postele. U nas radi strevni chripka, pred tydnem ji prodelal manzel, pak byl chvili klid a vcera mamka a dneska ja. Od 3 hodin od odpoledne to ze me jde horem a dolem jeste, ze me to alespon na kojeni tech 15 min nechalo v "klidu" a na koupani. Malej Luky je zlaticko a byl moc hodnouckej.... Nastesti tu byla v tu dobu kamaradka a pomohla mi, nez prisel manzel a pote mamka domu. Dneska je musim pochvalit. Takze mi manzel dovalil ted pro zivocisny uhli (samo by to chlapa sama nenapadlo az, kdyz jsem se trochu vykakala a vyblinkala z podoby, tak jsem mu rekla at mi pro neco sjede do lekarny). Luky uz spinka, dneska ani nepotreboval maminky postel a obeti, stacila mu ukolebavka v jeho postylce.
Verim, ze nas Honzulka ochranuje a vse bude dobre....

hadimrska
4. kvě 2010

Jaj Ani, tak když byla Niki malinká taky jsme měli střevní chřipku i Niki a i pes, no to bylo něco, tak ať Vás to brzy opustí. 🙂

aninam
4. kvě 2010

gabtcha: mela jsi dat echo a mohli jsme se sejit!! Nechala bych Lukyho chvili hlidat, abych ti neublizovala....Tak priste!!!

radusv: Presne ve veku vaseho Aleska jsme s manzelem pocali Lukyho!!! At se vam brzo zadari a uvidis bude o hodne lepe....Ikdyz ten strach nam uz asi nikdo nevezme...

aninam
4. kvě 2010

hadimrska, ja doufam, ze to skoro dvoumesicni Lukyna nechytne, neprala bych mu to....

hadimrska
4. kvě 2010

To já taky ne, Niki byly tak 3 měsíce, a byl to záhul, a mně se to ke všemu ještě vrátilo, brrrrr, měla jsem takový šílený křeče, že jsme malou ani přebalit nemohla. Niki zvracela a měla průjem, nejhorší bylo do ní dostat tekutiny, my na to měli doma z lékárny kulíšek a smectu, jestli to znáš, můžou to i miminka, ale tak snad to nebude potřeba, držím palečky ať to brouček nechytne. 🙂

aninam
4. kvě 2010

No dodrzuju zasady hygieny a k tomu navic vsechno strikam dezinfekci a tou si meju i svoje ruce.....

ivanka821
4. kvě 2010

V skutocnosti som velmi opatrne otvorila tuto temu.

Ja som mala taktiez prvy krat problem, dietatko sa nevyvijalo a musela som ist na kyretaz.
Dnes mam uz skoro 10 mesacnu dcerku a je to male sidlo.

Avsak....
Prave dnes zomrel syncek mojej kamaratky. Davidko. Mal velmi tazky stupen rakoviny, bojoval a musim povedat ze bojoval naozaj bravurne.
Operacie a chemoterapie, ktore si prezil su pre mnohych neznamou mozno aj po cely zivot a ja davam aj pre mamickou a aj Davidkom klobuk dole.

R.I.P. Davidko
04.05.2010

http://www.cas.sk/clanok/132495/video-davidko-2...

siwama
5. kvě 2010

Ivanko, přeji kamarádce pevné nervy a hodně sil v tak těžké chvíli.

gogoska123
5. kvě 2010

ivanka821: moc smutná zpráva, je mi Davídka velice líto, byl to obrovský bojovníček.
anina: tedy, to je nepříjemná, tak střevní chřipka, u nás taky řádila, naštěstí se mi vyhla, vy se opatrujte a držím pěsti, aby to Luky nechytil

misinn
5. kvě 2010

ahojte, tak uz som po kyretazi, ale poviem vam ze oproti tomu co som si prezila ked Timko zomrel je kyret nic...naozaj vobec to tazko neprezivam, akoby sa ani nic nestalo..vcera mi robili kyret a dnes uz len trosicku spinim..ideme sa s muzom pustit do prestavby domu tak si dame teraz so snazenim pokoj, ani nemame chut teraz na to mysliet ze by sme chceli babatko...povedali sme si ze je naozaj cas na to aby sme si trosku uzili sami dvaja, ze sme mlady a ze buduci rok zacneme.. 😉