Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

mlastov
10. lis 2011

....je mi smutno, vzpomínám na Marečka a doufám, že za mnou v noci na chvilku zas příjde a bude chvíli se mnou.... myslím na všchny ty andílky v nebi....... Marečku, miluji tě a vždy tě milovat budu. Táta

gogoska123
11. lis 2011

@mlastov To je moc krásné, přála bych si moc, aby za tebou přišel......jsi skvělý táta.

lucisa
11. lis 2011

@mlastov a @gogoska123 pochopila jsem, že vy dva patříte k sobě a mluvíte a vzpomínáte na stejného Marečka?
Držte se, možná vám brzy pošle brášku nebo sestřičku 🙂

gogoska123
11. lis 2011

@lucisa Ano, vzpomínáme na stejného Marečka...

mlastov
11. lis 2011

@lucisa Ano, na naseho spolecneho andilka....

mlastov
11. lis 2011

@gogoska123 jsi ta nejbajecnejsi mama na svete - jsem rad, ze nas syn mel tak skvelou maminku.

irriss
11. lis 2011

@gogoska 123 @mlastovnejrozumejsi by bylo, kdyby jste si to dokazali rict z oci do oci...
Obejmout se a Mareckovi doprat bratricka nebo sestricku..Vsak on Vam uz urcite dokaze vybrat mezi andelicky toho NEJ...prave pro Vas.. 😉

Ja verim, ze jeden muj "andelicek" se jen do sve "briskove"postylky vratil, ze vlastne jen cekal "nad", ze mu "vymenime perinku a usteleme na tom spravnem miste"

p.s. Hodne stesti...zkuste se sejit nekde v parku..dotykat se tela nejen prostrednictvim zdejsich radku..😉@mlastov

gabikatn
11. lis 2011

Nase manzelstvo stoji nad obrovskou priepastou a otriasa sa v zakladoch.....Myslela som si ze to najhorsie mame za sebou, no mylila som sa....Uvidime ci to ustojime....

luznicarka
11. lis 2011

@mlastov a @gogoska123 máte jeden druhýho a oba díru v srdi po stejným andílkovi neříkejte si to jen pře tydle stránky, ale promluvte si o tom z očí do očí to pomáhá 1000x víc můžete se obejmout držet společně plakat a vzpomínat a jak se říká co nás nezabije to nás posílí a u takový zkušenosti to platí snad ještě víc než kde jinde. Mluvte vzpomínejte a plačte společně a ne každý zvlášť už jen kvůli tomu Vašemu andílkovi to je to co Vás dva spojuje a stmelí Vaše bolest , Vaše láska a Vaše porozumění. Nám to pomohlo a hodně nás to stmelilo a máme krásnýho 3 letýho kluka zdravýho a teď 7 měsícní holčičku a obě naše děti střeží jejich starší sestřička z nebe a oni to oba vědí a my to taky víme a myslíme na ní společně .

@gabikatn promluvte si s manželem o té propasti a zkuste jí zmenšit řekněte si co Vás trápí a co Vám chybí a zkuste najít kompromis . řště to mluvte spolu co to dá 😉 budu držet palce ať ta propast zmizí.

gwenni
11. lis 2011

@gabikatn to mi je veľmi ľúto ...:( :( môj manžel tiež nechcel o tom hovoriť a ja som to rešpektovala ja som si našla spôsob tu na nete ako to dostať zo seba von .....našťastie nás to nerozdelilo, neviem si to ani predstaviť že by to tak bolo :(

gwenni
11. lis 2011

@mlastov môj manžel mi to nikdy takto krásne nepovedal, aj keď viem že to tak cíti....nevadí aj tak ho nadovšetko milujem ...

veruska007
11. lis 2011

@gabikatn Ahoj, promiň, že sem nakukuju. Ani Tvůj příběh jsem nečetla. Jen - taky jsme přišli o miminko. Dost nás to rozdělilo, pomýšleli jsme na rozvod, do toho jsem otěhotněla... skoro rok jsme vedle sebe žili jako spolubydlící, pokud možno jsme se sobě vyhýbali, naše vzájemné vztahy taky zdaleka nebyly vřelé... trvalo to asi 10 perných měsíců. Pak jsme jeli na dovolenou, dodělala jsem školu, byla jsem před porodem a samo se to nějak pořešilo. Řekli jsme si, že se už nechceme rozvádět (no, asi po roce a něco), pobrečeli si, objali se a teď už je to v pohodě. Tak držím palce. Kdyby Tě něco bližšího zajímalo, tak napiš.

mlastov
11. lis 2011

@irriss ....kdyby to šlo tak jednoduše......

mlastov
11. lis 2011

@gwenni možná dlouho mi trvalo, než jsem našel odvahu to nahlas říct - kluci jsou holt takový - tu bolest držím už dlouho v sobě. V tichosti jsem snášel bolest, kterou nám osud naservíroval.....už nemůžu.
Chlapy, tátové andílků, máme také srdce a bolí nás to stejně jako ženský - maminky! Holky věřte, že to je pro nás stejně bolestivé jako pro vás! Milujema vás, maminky našich dětí a milujeme naše děti - naše andílky!

gwenni
12. lis 2011

@mlastov neubránila som sa slzám ....tak jednoducho napísané a toľko lásky a bolesti zároveň som z tvojich slov pocítila.
Takto to isto cíti aj môj manžel len mi to tak nepovie tiež som ho už veľa krát prosila aby o tom rozprával aby nedusil tú bolesť v sebe, ale nechce a nútiť ho nebudem keď bude správny čas tak mi to povie.Vidím aj teraz na ňom že sa o nás veľmi bojí, že sa bojí či dieťatko sa narodí tento krát zdravé a ako to ja budem zvládať, ale nepovie nič 😒 😒
Ja som inak vďačná manželovi za to že mi pomohol, že ma naučil žiť s tou hroznou bolesťou a že mi je každý deň takou oporou ....každý deň mu hovorím ako veľmi ho milujem a aká som šťastná že ho mám 🙂

mlastov
12. lis 2011

@gwenni měli jsme s tím také problém - nechtěl jsem o té bolesti mluvit - bál jsem se, že budu mamince zvětšovat a prohlubovat bolest. Myslel jsem, že se s tím tam vyrovnáme oba lépe - bral jsem to tak, že musíme jít dál, koukat do předu. Sám jsem si v noci přával, by ke mě ten náš andílek přišel.....

gwenni
12. lis 2011

@mlastov ja si toto presne myslím aj o manželovi že mi nechce ešte viac ubližovať a preto sa tvári že on je ten silnejší, ale viem že nieje že rovnako spomína často na naše milované dieťatko , on tak krásne o ňom rozpráva ako keby bol niekde na dovolenke kde mu je dobre, kde sa o neho zatiaľ starajú a my tam raz prídeme za ním...

chimenka
12. lis 2011

vsetkym rodicom vyjadrujem uprimnu sustrat ktory prisli o svoje dietatko je mi velmi luto 3 rocnej sasky ktora zomrela pod maserskym stolom stale nato myslim a som velmi smutna preco take malinke dievcatko muselo odist do vecnosti je to nespravodlive. ked citam tieto prispevky tak si uvedomujem co vlastne doma mam 3 rocnu mudru krasnu timinku a som rada je ju mam a veci nad ktorymi rozmyslam idu bokom napr. peniaze ,dom, drahe oblecenie je to fuk az vtedy si to clovek uvedomi co je podstatne byvam miestnosti 6*2,3 metra ale hlavne je ze sme zdravy clovek ktory nezazije nepochopi ja si to neviem ani len predstavit lebo ta predstava je bolestiva a obdivujem tych silnym ktory bojuju a pracaju vpred....zelam vela sil vstkym ktory tymto presli nech anielici stoja pri nich nech im pomahaju od zleho odhanaju!

gwenni
13. lis 2011

@chimenka ďakujem za tvoje úprimné vyznanie

gabikatn
14. lis 2011

5 hodinovy rozhovor....o vsetkom, vylozili sme karty, je to na dobrej ceste....ja duuuufam ze to zvladneme, chyba bola ze sme sa uzatvarali do seba, kazdy zil vo svojej ulite so svojou bolestou a myslel si o tom druhom ze mu to tak vyhovuje....Velmi milujem môjho manzela a nechcem zit bez neho.. dakujem za vasu podporu🙂

gwenni
14. lis 2011

@gabikatn teším sa veľmi s Vami ...môj manžel povedal keď Max zomrel : len spolu to dokážeme!!!! a presne tak to je len spolu....

leeenka26
14. lis 2011

@gogoska123
@mlastov nechcem sa do vas starat, viem, ze nepoznam vase sukromie, ale chcem vam povedat, ze spolu sa to taha lepsie. Nie je nic horsie, ako znasat tak obrovsku bolest oddelene. Neviem si to ani len predstavit. Len ten, co to zazil, vie pochopit, aka je to bolest. A zdielana bolest je o polovicu mensia, lebo ste na nu dvaja. 😉

monika15
14. lis 2011

@chimenka
tak to ano, bola to hrozna nezodpovednost !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:(((( zial ked sa to uz inak nedalo tak aspon mala pozerat na malu a nie mat hlavu v jame :((((((((
:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

chimenka
15. lis 2011

ja neviem ako by som s tym zila ....ked vidim tv novinach ze zas idu ohlasit smrt dietata ide ma roztrhnut je to strasne !!! ale toto sa ma velmi doktlo ako keby som sa vzila do toho lebo aj ja mam take male dievcatko...to si ani maserka nevsimla ze mala sa kruti pod stolom? ako to vlastne bolo??? rcite by sa tesila na vianoce moja dcera minuly rok tie vianoceani nevnimala ale teraz sa velmi tesi. aj na tie vianoce budem mysiet nato dievcatko je mi to neskutocne luto 😢 😢 😢 boze uz nebem malinke deticky zobem starych ludi ktore sa modlia v nemociaciach aby sii , si ich konecne vzal lebo trpia bolestami ☹

mlastov
20. lis 2011

Zapálím svíčku za dva andílky (3 a 5 let) z HK a samozřejmě za všechny ostatní..... je to strašné....

ursul
20. lis 2011

je vzdy smutne ked sa stane tragedia, len tazko je sudit niekoho. myslim, ze kazdy myslim tym normalnych ludi dava na svoje dieta pozor ,ale nech nikto netvrdi,ze nemal situaciu ze sedi pri dietati a zrazu spadne a udrie sa atd. ta zena ma trest uz dokonca zivota si bude vycitat svoju ,,chybu,,. netrvrdim nic len nedokazem ju odsudit len tak jednoducho,ze ,,si vinna,,.

lussy23
20. lis 2011

@mlastov čo sa im stalo?

marketa137
20. lis 2011

@lussy23 ta včerejší autonehoda 😢 , včera zemřel ten menší a dneska to vzdal i ten starší 😔

mlastov
20. lis 2011

@lussy23 V královehradecké nemocnici zemřelo v noci i druhé ze dvou dětí, které v sobotu odpoledne srazil řidič osobního auta v Habrmanově ulici v Hradci Králové. Pětiletý chlapec podlehl těžkým zraněním, jeho o dva roky mladší sourozenec zemřel krátce po nehodě. Auto se podle stop na silnici roztočilo a podle televize Nova řidič děti přejel hned dvakrát.

http://zpravy.idnes.cz/v-hradci-srazilo-auto-dv...

lussy23
20. lis 2011

@mlastov to je strašné =(