Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

janula34
1. čer 2010

Broni - gratulujem, Sašenka je velmi krasna, nech ti robi len radost. 🙂

gogoska123
1. čer 2010

@bronia13 Sašenka je moc krásná 😀 Ještě jednou velká gratulace!

iwusska
1. čer 2010

@bronia Sasenka je fakt nadhernaaaaa, na zjedenie 😵 😵 drzkajte sa obe

lena13
1. čer 2010

bronia obrovska gratulace,Alexandra je nadherna 😵 a to jmeno je taky krasneee..........

mirulienka
1. čer 2010

aj ja sa pripajam ku gratulaciam 🙂
sasenka je neskutocne nadheeeeeeerne babatko 🙂 zelam veeeeeeela zdravicka a stasticka 😲 cmuk

jaa
1. čer 2010

broni.gratulace k holčičce... 🙂 🙂 🙂 je krásná... 😉

bronia13
2. čer 2010

Dakujem za gratulacie.
Trochu popisem porod ako to vsetko dopadlo. Tak som bola na prijme o 6 rano, co bolo super lebo som bola nervozna pred tym, prichystali ma na cakacej izbe a prevezli na sal a o 7:20 zacali pripravovat na Epidural, tak najprv mi umrtvili chrbat a to som zacala byt hroooozne nervozna lebo som musela byt opreta po sediacky o sestricku kym to robil a nakoniec mi pichli Epidural - to vsetko trvalo asi tak 15 minut a vtedy som si konecne zacala uvedomovat ze rodim, tak som si aj poplakala od strachu ale sestricka a doktor anesteziolog taky malicky Ind - ten bol tiez super rozpraval a rozpraval a snazil sa ma ukludnit, no ked skoncil a dali ma lahnut, trosku naklonili a priviazali mi obe ruky ako na krizi tak som vtedy uz zacala riadne panikarit lebo som klastrofobicka, skoro som si tie ruky odtrhla od tych povezov ale som vedela ze ked zacnem panikarit ze ma uspia,tak som trpela a cakala kym pride Roman, nakoniec prisiel aj Roman s doktorom a dali predo mna asi 20 cm od tvare obrovsku plachtu no a to mi stacilo... ale Roman ma ukludnoval.
Nic som necitila ziadnu bolest len take neprijemne tlaky a tahanie a tak, mala som dost zrastov a museli vycistit staru ranu, odstranit vseliake zbytky a tak to trvalo dlhsie ako predosly cisarsky, no a potm to zacalo take tahanie hore dole a hrozne tlaky - Roman sa hocikedy postavil a pozeral co robia ale nechcela som vediet lebo by som sa viacej bala, potom vravi ze vidi hlavicku a v tom momente ma zacal tlieskat po cele a lici... no ja som nechapala ako male decko, on s tych nervov ked videl ako mala ide von ma ako keby zacal fackovat a mne to prislo smiesne tak som sa ja zase konecne uvolnila 😀 a vedela som ze uz vsetko bude dobre ked uz vidi hlavicku, potom vraj zobrali taky ako zvon/prisavka/podltak a tym malu vytiahli von, a Roman vravi ze je to dievca, tak som sa doplakala lebo som na 100% myslela ze to bude chlapec, lebo doktor sa asi 2 mesiace tomu preriekol ked mi robil ultrazvuk a vravi "on sa hybe vela" no a zrazu dievca???? tak som bola velmi rada ale aj soknuta, no potom zobrali Romana s babetkom do rohu ho ocistit a mna zacali dokoncovat, vybrali maternicu normalne von z mojho brucha a polozili len tak vedla na brucho a vycistili ma a zacali dokoncovat operaciu, no ja som zase citilia ako tam napriklad vkladaju a zasuvaju maternicu, a potom natahuju vseliake vrstvy a zasivaju ale to uz som vedela ze sa to konci. No Saska sa narodila o 8:05 a vsetko to skoncilo o 8:40. Previezli nas do odpocivarne a tam sme boli vsetci 3 2 hodiny a odtial na nasu izbu.
Este na odpocivarni sa Sasenka prisala na moje prsia ako pijavica a pila asi 40 minut co som nechapala lebo to drobec nikdy tak dobre sa neprichitil. Inac ju kojim kazde 4-5 hodin a papa tak 30 minut a potom jej dam za tym este trosku UM lebo stale nemam este dost mlieka, skoro nic.
No vcera to som mala ukrutne bolesti a to bolo tym ze som tak dlho kojila a maternica sa mi zacala davat do povodneho stavu a tak isto ze po kazdom cisarskom je tamviacej vseliakych zrastov a svalov porusenych tak somani nemohla od bolesti rospravat - no nieco hroznee.
Dnes je to uz uplne super, chodim uz na zachod, prvy krat som vstala a presla sa 10 hodin po operacii.
Bol ma pozriet nas pan farar - z nicoho nic sa zjavil ani som nevedela ze pride, no a on ma presne ten isty den narodky ako Sasenka 😀 - tak ju aj pozehnal zaraz.
Cela rodina ma uz bola pozriet.
Bol tu aj moj doktor tak Roman mu dal malu na ruky a drzal ju asi hodinu a pol a s nami kecal o vselicom a vravel ze mala je velmi fajn ze take baby uz davno nevidel ze by za tu celu dobu nezaplakala.
Mala je velmi fajn, ona si tu pri nas lezka, Roman na gauci spi a ja pozeram TV a nosia nam vseliake fajne jedla tak vravim ze mne to ani nepripada ze mame babetko skor ako na hoteli niekde.
Prisla tu jedna pani sa pytat ze aky desert chceme po vecerri a pocula ako sa rozpravame a ona na nas po Slovensky, pani je z Blavy, tak nam zaraz donesla extra jedlo pre Romana, potom nadheren zakusky, salaty, ovocne salaty, zmrzliny.... no tolko jedla ze to ani nestihame jest, tak rano ide Roman do prace a ma si z coho povyberat - no super, dobre je mat konekcie 😉
Tak toto je kooooonecne moj pribeh "v skratke" 😉
Sorry ze som vcera nenapisal skoro nic ale som sa tak hrozne zle citila a bola unavena a k tomu navsetevy tak som nic nevladala. Zajtra spracujem este viacej fotiek a hodim sem a na FB.

ani3012
2. čer 2010

@bronia13 Broni,akoby som čítala za môj cisarák 😝 Ja teda na samotnú operáciu nemám pekné spomienky (lekár aspol.boli inak tiež fantastický) ale celé to bolo nepríjemné a navyše,keď mi neukázali ani malú (som ju videla až keď ma pustili z nemocnice) tak žiadosť o spinálku nemalá žiadny význam,teda aspoň nie pre mňa.

A tvoj muž bol aj pri zákroku? To je fajn,ti troška aj závidím 😉 a čo je ešte viac super,tak že sa ti rozbieha mliečko. Sašenka je kus baby,tak sa ani nediv ,že jej to nestačí 😀
Tak ešte raz hodne hodne zdravíčka celej rodinke 😵

atrami
2. čer 2010

@bronia13, ja mám za sebou 3 cisárske 😉 mliečko sa rozbehne
Sašenka, je dokonalá!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Je fajn, že si mala príjemný personál okolo seba. Moj manžel od porodu zdrhol, takže klobúk dole pred Tvojim manželom.
Prajem veľa zdravia celej rodinke. Pekne papajte a ........ 🙂

iwusska
2. čer 2010

broni ja som tiez mala posledny porod cisarskym, ale kedze som zdravotnik, tak som sa dala radsej uspat, ja by som asi psychicky nezvladla vsetko okolo toho 😝 ale hlavne ze uz mas po tom, mas nadhernu babiku a na tie neprijemne pocity velmi rychlo zabudnes a budu prevladat len tie krasne 😵

bronia13
2. čer 2010

@atrami 😉 takze zdrhol, nie Roman vsetko sledoval a az potom mi to okomentoval lebo neviem ci by som to vtedy zvladla. na SK moze byt manzel pri cisarskom? to sa nebojim ze sa mliecko nerozbehne to viem a aj mam ricinus communis 5ch a nejake caje takze dufam ze to pojde a hlavne je ze Sasenka sa vie kraaaasne prisat 😉

@iwusska no ja uz som zabudla na ten porod, na to najhorsie teraz sa uz len smejem ale tym som sa utesovala ze uz to je posledny porod a ze cim dlhsie torobia to znamena tym kratsie do konca 😉 😀 a dakujem za komplimenty....

bronia13
2. čer 2010

@ani3012 dakujem...a preco ti neukazali malu az pri odchode domov???

iwusska
2. čer 2010

@bronia13 Bronulka vybozkavaj babiku aj za mna, fakt si nemohla mat rozkosnejsiu bambulku 😵 😵 😵 😵

atrami
2. čer 2010

@bronia13 pri prvom boli komplikácie, k druhému ma viezol a potom utiekol a pri treťom som mu povedla že rodím o 10:00, ale rodila som plánovane o 2 hodiny skorej. Potom som sa mu nemohla dovolať lebo bol na.... wc 😀 Na Slovensku može byť len na chodbe, ale mohol ho hneď vidieť. Ja som videla po porode len posledného syna aj to ma sestrička fackala, nech o to neprídem, lebo to bola posledná šanca.

mm1
2. čer 2010

ahoj Bronia13 , nepoznáme sa, ale sem tam som čítala vašu tému... chcem ti pogratulovať k nádhernej dcérke sašenke....a želám veľa radosti a už žiadne starosti.

lena13
2. čer 2010

broni pekny porod jak jsi to zvladla ses sikovna.......jsem si jista,ze emmuska ti poslala z nebe holcicku,aby byla k tobe bliz 😵

diddi
2. čer 2010

@bronia13 broni,na slovensku pri cisarskom nemoze nikto byt,len vo vedlajsej miestnosti,kam daju babatko po porode,pri samotnom otvaranie su len lekari......na mliecko je dobra rascova polievka a fenyklovy caj

bufina
2. čer 2010

@bronia13 Moc gratuluju, přeju hodně štěstí a ať vám holčička dělá jen radost 🙂

ani3012
2. čer 2010

@bronia13 ja som rodila predčasne a malú odviezli do det.nemocnice. Ale bola v poriadku,apgar.skóre mala 10 tak preto som bola sklamaná

atrami
2. čer 2010

@bronia13, ja som pri prvých synoch pila hroznový džús, ale najmladší mal z neho bolenie bruška 😠 , inak to čo písala diddi

brisalek
2. čer 2010

@bronia13 bronia to je fajn, ze vas takhle nechali spolu, manza take byl u porodu(mela jsem spinal), ale pak mi malou jen ukazali kdyz me sili asi na 2minuty a pak me odvezli na JIP a donesli ji az 5hod po porpdu jen ukazat na minutku a pak az za dalsich 4hod na prvni prilozeni. Druhy den rano me stehovali na normalni pokoj zrovna kdyz meli prinest deti takze jsem ji videla az v pul 2 skoro 24 hod po porodu 🙂. A bylo to takove hrozne divne. Takhle je to myslim mnohem lepsi, kdyz jste mohli byt s ni. Preju hlavne mooooc a moc zdravicka vam obema a gratuluji.

gabtcha
2. čer 2010

@bronia13 Ahoj Broni, jeste jednou moc gratuluju. Te obdivuju, jaks to vydrzela, ty ruce, bo to velmi chapu, su taky klaustrofobik, tak nevim, jak bych to zvladala ja. U nas je porodnice v 5.patre a su na tom tak, ze i pri kontrakcich (nastesti ustaly na asi pul hodky), kdyz sjem sla rodit, tak jsem tech 5 pater vysla pesky, nez jet vytahem...🙂 Tak at radost ze Sasenky neprestava!

atrami
2. čer 2010

Ja som si pripadala po porode ako po boxe, najprv ma preberali lebo mi prišlo zo stresu zle a potom, aby som videla malého.

bronia13
2. čer 2010

no presne tak ja som si pripadala po uplnej narkoze ako pise astrami, tatko som sa mohla radovat s bambnulki zaraz... no ale uz je to za mnou.

murinka
2. čer 2010

aj ja blahozelam k vytuzenaj dcerekne 😉 anjelik emmka ju bude ochranovat 🙂 a zmen si pas-nech kazdy vie ze mas maly pokladik 😉 nech ste zdrave obe 😉 😉 😉

dada78
2. čer 2010

@bronia13 táááák super sa to číta, presne takéto šťastíčko želám aj všetkým ostatným maminkám anjelikov
Sašenka je ozaj krásne bábätko, veď čoby nie,keď ju Emička vybrala spomedzi anjelikov 😉 nech Vám robí veeeeľkú radosť 😉

dada78
2. čer 2010

@bronia13 a mám Ťa pozdraviť aj od všetkých naších júnoviek09 že Vám želajú samé šťastíčko 😵

bronia13
3. čer 2010

@dada78 dakujem velmi pekne!!!!! vsetkym dievcatgam. ano mas pravdu Emmuska nam ju vybrala a poslala aby sme sa s nej tesili.

siwama
3. čer 2010

Bronia moc, moc blahopřeji k narození Sašenky!!!!! Přeji zdraví, zdraví a zdraví!!!!! Je to to nejdůležitější!!!!
Nevím, jestli mě znáš, 😒 , ale také sem patřím, Bohužel!!!!
Sašenka je náááádherná holčička, tak ať dělá rodičům jen a jen radůstky.
Moje dcerka čeká za 10 týdnů miminko, také se nezkutečně těším, bude to Jiříček, po mém synovi, který v únoru tragicky zemřel. ☹ Moc to bolí.
a tak mám vždy dvojnásobnou radost za miminka, která se rodí a jsou spokojená!!!!
Přeji moc zdraví a pohody!!!!!

siwama
3. čer 2010

U nás se zase bolest rozjitřila. Přišlo mi předvolání na notářství na vyřízení pozůstalosti po Jiříkovi. ☹ Volala jsem notářce, že jediné, co mi po synivi zbylo je fotka, kterou jsem dostala na pohřbu, itak se musím dostavit!!!
Rohodla jsem se s manželem, že necháme udělat Jiříkovi tady hrob, ikdyž v něm nebude, ale bude důstojné místečko, kde zapálit svíčku.
na Slevensku ještě po 4 měsících hrob nemá hotový a já nemám ílu, se s nima dohadovat!!!