Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

gogoska123
8. bře 2010

Také přeju rodině hodně sil. Byl moc statečný a bojoval dlouho. Je mi líto....

siwama
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
bronia13
8. bře 2010

to je smutne dalsi anjelik Adamko - nepoznam jeho pribehalebo si nepametam - co mu bolo?

bronia13
8. bře 2010

siwama - nic nedavaj, preco by si mala? ved urcite dostava vdovske od statu a pridavky nie?

murinka
8. bře 2010

ahojte dievcence.citam vas uz dlho a...je mi zakazdym do placu ked vas citam 😢 ja neviem ako sa citite,lebo vdaka panu bohu som to nezazila ale chcem vam popriat veeela sil aby ste mali dost sil na to aby ste v zivote znasali aj taketo prehry ☹ z celeho srdca vam zelam aspon milion zdravych deti 🙂 aj ked toho vasho anjelika vam to uz nevrati ☹ prajem vam nech vas taketo nestastie uz v zivote nestretne.prajem vam vela sil a bozie pozehnanie 😉

eimiky
8. bře 2010

bronia pozri stranu 57 príspevok od samama, Adamko sa narodil veľmi skoro ale bol to veľký bojovník ☹ ☹ ☹

cernovlaska
8. bře 2010

Je mi moc líto Adamka 😢 😢 😢 sledovala jsem jeho příběh a věřila jsem,že bude mít šťastný konec 😔 😢 😢 také posílám spoustu sil......

Aninam: držím pěstičky,ať je vše v pořádku a máš svého druhého synáčka v náručí 😵

Mé kamarádce,před necelým měsícem,zemřel synáček 😢 😢 😢 byl mu měsíc 😢 😢 😢 vdechl mlíčko do plic a už mu nebylo pomoci 😢 😢 😢 nevím,jak k tomu došlo,nějak jsem neměla odvahu se jí ptát na detaily,ale vím,že je to pro ní a její rodinu,je velká tragédie a doufám,že si k vám najde cestičku,psala jsem jí o vás..... 😔

Máte všechny můj obrovský obdiv a úctu,určitě není nic horšího než když přežijete své dítě,ať je mu pár dnů nebo několik let.... ☹ mnoho sil a štěstí vám přeji....

justynas
8. bře 2010

Ahoj holky dlouho jsem tu nebyla.Přečetla jsem si o Adamkovi ☹ .Umřel ve stejný den jako moje Týnka.Tak jsem ten dnešek ,teda už včerejšek přežila.Strašně to letí nemůžu uvěřit ,že je to už rok.Jediná naděj je muj Samko v bříšku 🙂 ,pro něho žiju a moc se na něho všichni těšíme.Ale Týnka bude vždy prvorozená a naše sluníčko.Posílám vám všem objetí a pusinky andílkům do nebíčka.Držte se ......
ANI:ty ještě vydrž at se maly pěkně ještě dopeče 😉 moc držím pěsti ..

bronia13
9. bře 2010

no o Adamkovi som nevedela lebo som vtedy sem este nechodila - smutne takto dlho bojoval.

justnas, drzim ti palce aby vsetko dobre dopadlo, tak najprv aninam, potom ty a ja a uz tu asi nikdo nie je tehotny ci sa mylim?

evabb35
9. bře 2010

Bronia, keď čítam o Tvojich komplikáciách, tak si spomínam, že aj ja som mala dlho pred predčasným pôrodom bolesti a nikto to neriešil. Na kontrole mi lekár povedal na to, že takto bolia kontrakcie, ale že sa neotváram. Nič neriešil, domou ma poslal. Potom sme išli na pohotovosť asi o týždeň a zase len skontrolovali, či sa neotváram-neotvárala som sa, tak ma poslali domou. Až keď mi odtiekla plodová voda ma prijali, ale neriešili to ako pôrod, lebo som termín pôrodu ešte nemala, magnézium mi dávali /už to bolo asi zbytočné/. Až po asi 5 hodinách ma sestrička zavolala na monitor a tam vykríkla - Preboha, veď vy máte kontrakcie a riadne!!!Chytro na pôrodnú sálu, veď mi tu porodíte. Akoby lekári brali do úvahy riziko predčasného pôrodu len vtedy, keď sa začne otvárať - vtedy hneď zašívajú, infúzie dávajú.

bronia13
9. bře 2010

evabb35 - no vidis tak nie som jedina, ja som mala kontrakcie nepametam ale skoro 2 mesiace, ale ja som nevedela ze su to kontrakcie lebo mne to nik nepovedal, brucho mi tvrdlo aj 10 krat za hodinu a mala som nenormalne krce a vravela som to kazdemu doktorovi, hej pozreli ma z dnu ale ja sa nikdy neotvaram aj pri drobcovi som rodila a len na 2 cm som bola otvorena, to neznamena z nemas kontrakcie. takze aj ty si tak dopadla. tuna (v USA) ked som prisla s drobcom 3 krat na pohotovost tak som im povedala ze mam kontrakcie, zaraz na monitor a kvapacku a potom inekcie aby zastavili kontrakcie a vzdy sa im to podarilo do par hodin a maly sa narodil v 38+3 tt s vahou skoro 4 kg.
ja ked som povedala doktorovi ze ma hrozne boli brucho a ledvou chodim a ze ako keby mi niekdo babetko zo spodu trhal tak ma ani len nevysetril a len povedal sestricke ze aby mi zmerala tlak- dobre co????
tak ako si ty dopadla nakoniec? v ktorom tyzdni si porodila?

evabb35
10. bře 2010

Mala som šťastie - bol to už koniec 35. t.t. Samozrejme, že niekoľko dní sa trápili s dieťaťom na oddelení patologických novorodencov a aj prepúšťali nás s tým, že máme choré dieťa, nesalo z prsníka, Vojtu sme cvičiili...a modlili sa, aby neprišli väčšie komplikácie. Máme vypiplané dieťa.
Na izbe som ležala s mamičkou, ktorú hospitalizovali v 34.-35. týždni, dali infúzie a potom rodila pekne v termíne pôrodu a dieťa potom dala do jaslí - zdravé, mocné dieťa majú.

evabb35
10. bře 2010

A to som celé tehu preležala s nohami vyloženými, lebo keď som bola len trochu na nohách už ma brucho bolelo veľmi. Ani výbavičku som nemohla ísť do obchodu kúpiť, lebo po pár krokoch som sa musela kvôli stupnujúcim sa bolestiam brucha vrátiť do auta. A vždy keď som prišla na kontrolu tak mi vyčítali, že neležím a nešetrím sa. Jedna lekárka na mňa nakričala, že som nezodpovedná matka /to som bola asi v 25 tt vtedy/.

evabb35
10. bře 2010

Akonáhle sa niečo v tehu skomplikovalo, hneď dávali za vinu mne. K iným pacientom si nedovolia to, čo k tehotným. Pritom tehotenstvo žena veľakrát ovplyvniť nemôže - je to jednoducho príroda.

evabb35
10. bře 2010

Pokiaľ ja viem, tak tehotenstvo riadi príroda, tam ani lekári veľakrát veľa nezmôžu. Niektorí lekári asi neznesú skutočnosť, že nad nimi je príroda a oni veľa ovplyvniť už nemôžu, tak začnú viniť matku, keď nezvládajú boj s prírodou.

ani3012
10. bře 2010

ja som mala tiež bolesti už od 20 týždňa a lekár povedal,že to sa mi maternica naťahuje.Nakoniec som rodila v 31.týždni sekciou.Ešte keď ma príjmali na oddelenie,tak na monitore im vyskakovali kontrakcie,čo ja som to už nejako nevnímala.Proste bolí ma brucho,no a čo 🙄
Tiež si myslím,že lekári toto berú na ľahkú váhu 😒

bronia13
10. bře 2010

no to aj mne jeden lekar vravel ze babetko moc rychlo rastie a maternica sa tak musi viacej natahovat preto mam take bolesti - debil, ale ze by skontroloval ci to nie su kontrakcie to nie. druha lekarka mi povedala ze mam zrasty a laproskopicky to odtrania dobre co!!!! tehotnej robit laproskopiju. ja som tie bolesti mala nejak od 20tt a v 27+3 dni som rodila.
zajtra akurat s tymto babetkom budem v 27+3tt a nic mi nie je, ziadne bolesti len take normalne ako pri normalnom tehotenstve, tak myslim castejsie na Emmusku ze toto babetko je akurat take velke ako bola ona ked sa narodila.

veruleg
10. bře 2010

ahoj holky, jak se mate?
Na me to dnes zase padlo. Mela jsem ted par dnu, kdy mi bylo uz docela dobre....az jsem se citila provinile, ze mi po Erickovi neni tak smutno. Ale zas je to zpatky.
Viktorek dela pokroky, plazi se a smeje...je to lumpik. Nejhorsi je kdyz zacnu premyslet, ze tak uzasne stvoreni jsem mela mit dve. Ach jo.....je to tak tezke 😔

Broni : Ty zijes v USA. Cetla jsi tu knihu od Deborah L. Davis "prazdna kolebka" ? Vim ze nekdo tu na ni dal odkaz, ale uz si nepamauju kdo. Kontaktovala jsem pani,co je ve sdruzeni dlouha cesta-prazdna kolebka, ta mi ale rekla ze kniha nikdy nebyla prelozena do cestiny. Takted uvazuju ze si ji asi koupim v originale a nejak se tim snad prokousu...... prece jen citim ze nejakou pomoc potrebuju 😕

Jinak drzim pesticky vsem tehu a myslim na vas vsechny. 😉

leopolda
10. bře 2010

Ahoj Justy.

Můžu se zeptat co se stalo?
Dívala jsem se do alba,byla to úžasná holčička.Nám taky zemřela dcera na vrozenou vadu.
Po roce jsem porodila syna,opravdu to velice pomáhá.Sice na ni myslím stále,ale Tobi mi dává novou sílu a pocit radostii..

bronia13
10. bře 2010

veru - no chpaem ako sa citis, ja tiez som raz hore raz dole a hlavne ked pozeram kolko radosti mi robi drobec a tiez by som mala dve tak mi pride vela krat smutno, ale viem ze Emmuske je lepsie v nebicku, tu by sa velmi trapila keby prezila ☹

dakujem za napad na tu knizku - super, akurat sa chystame ze niekde vypadneme a nevedela som kde, a vedla mame knizznicu tak sa idem mrkntu ci ju maju, v preklade / no v originale sa vola Empty Cradle - tak idem mrknut. skoda ze ju neprelozili do cestiny, a do SK nie je prelozena nahodou???? precitam a dam vediet dobre.

justynas
10. bře 2010

Leopolda:Malá měla vzácnou vrozenou metabolickou vadu.Umřela nám když jí bylo 10 měsíců.Už její život byl trápením .Taky čekáme chlapečka a kvuli němu se snažím být v psychicke pohode a myslet pozitivně 🙂 .I když někdy to na mě sedne.

izina
10. bře 2010

Ahoj,
velice dlouho jsem tu nebyla a moc mě mrzí, že už Adámek neni mezi námi. Pláču pro něj, přeji mamince i celé rodině hodně sil.

leopolda
11. bře 2010

Justy.
Dívala jsem do alba,vypadala,jako zdravá.
je to jiné,vy jste si za 10měsíců vytvořili mnohem pevnější pouto.Naše Jeanette zemřela po měsíci,ale věděli jsme to jen 3dny,do té doby všichni mysleli,že je zdravá.
Za chvíli budete mit miminko,budete se radovat,ale je fakt,že já ho pořád pozoruji,až jsem někdy paranoidní.

aninam
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
hadimrska
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lussy23
11. bře 2010

Ahojte. Dlho som tu nebola, ale stále som verila, že malý Adamko vyzdravel. A teraz sa dozviem takú smutnú správu. Mamičke prajem veľa síl a Adamkovi posielam pusinku a kvetinky do nebíčka.

simicak
12. bře 2010

Ahoj,taky jsem sledovala Adamka,moc me to mrzi a preju mamince a cele jeho rodine mooooc sil!!! Byl to bojivnik. Posilame pusiny do nebicka.

bronia13
13. bře 2010

nejak tu je zase ticho??? no ja som vcera bola tehotna akuat 27t 3 d a to sa akurat Emmuska vtedy narodila, tak som si poplakala samozrejme a rozmyslala som ze ake toto tehotenstvo je uplne ine ako to s nou - len same bolesti a tlaky. Aj teraz mam sem tam nejaky krc v bruchu ale to je normalne. Takze sme uz za..... uz bude len dobre.

veruleg
14. bře 2010

Ahoj Broni, to vis ze uz bude dobre 😉 Snad uz ty nejvetsi strasti mame za sebou.Byla jsi v tom knihkupectvi? Ja bud zajdu tady v Rakousku se zeptat do knihk. zda mi ji objednaji nebo pak objednam pres amazon.com. Ve slovenst. ji nemaji, teda aspon jsem nenasla. 😖

Drzim pesti at krece nejsou.Ja si pamatuju jak mi poprve ztvrdlo bricho v 16tt a ja cela nadsena, neznala si myslela ze citim kluky poprve kopat😠 .Pekny den preju 😵

bronia13
15. bře 2010

veruleg- no teraz mi brucho tak nie ako tvrdne ale dole v podbrusku mam take velke tlaky/bolesti ale to kvoli tomu ze som mala 2 sekcie tak je to tam vsetko ponatahovane a pozrastane - cize cim viacej sekcii tym viacej dalsie tehotenstva su komplikovane - no aspon v mojom pripade a aj lekar to vravel ze to tak je.

ja som Emmusku prvy krat citila kopat az v 22tt a drobca v 18tt a teraz v 17tt. v prvom tehotenstve je to neskor.