Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

havedka
24. čer 2011

@katuscakzms si naozaj mila,az si ma rozplakala ako som si citala co pises,presne vidis do mojich pocitov,presne tak to citim,ako to pises,niet co dodat,prave tym usmevom ,vzdy kedsa nahodou usmial som vravela ze jeho usmev hovoti za vsetko,krasne sa smial,mozem poslat fotku kde sa krasne smial,dokonca posledny vecer som ho maznala a prave ten posledny vecer akokeby to on citil ma chytil prstikami za ruku nerobieval to,lebo nemal uchop dobra ale ten pondelok vecer to spravil,maznali sme sa ten vecer ako keby to malo byt naposledy aj aj bolo ale som to netusila,este som mu ostrihala nechtiky,je dnes 2tyzdne od pohrebu,zda sa mi ze cim to je dlhsie mi viac chyba

katuscakzms
24. čer 2011

@andrejka1974 ☹ ☹ ☹ je to smutne ze sa taketo nieco deje,ked tie deticky nikomu neublizili a boli este ciste a nevinne,to nikdy nepochopime....

katuscakzms
24. čer 2011

@havedka poznam to,moja babika my davala vela svojimi ockami,svojou vonou,a tym aka bola spokojna ked som ju mala na rukach ako sa jej dobre zaspavalo ked som bola pri nej,a kontrolovala ci som neodysla,ako sa zlostila a ozyvala ked som odbehla,su to krasne spomienky a pre nas velmi cenne a o to viac ze nase deti neboli ako ine a preto sme ich viac citili a vedli ze nas potrebuju, boli ako zrastene s nami aspon ja to tak citim pretoze som od narodenia malu nosila na rukach,bola som jej nohami a citila som ako my doveruje a aka je odovzdana a spokojna ked je pri mne na rukach ach chyba to a bude,ako hovoris je to tazsie ja mam uz mesiac a nieco po...a tiez som si prv myslela ze to bude lepsie a ono je to horsie ale asi to tak musi byt...cakam foto

katuscakzms
24. čer 2011

@havedka pre mna bola moja Sofinka 24 hodin,ktore teraz nemam a myslim si ze u teba to bolo rovnake,pretoze si svojmu Romankovi musela byt nonstop na blizku a starat sa onho,dala by som cokolvek za takych 24 hodin,mnohe mamky by sa naucili ze vstat k dietatku raz za noc alebo viackrat je nic oproti tomu kolko som ja musela byt nonstop hore a cez den fungovat dalej,pretoze spat cez den nedalo kedze tam bolo vela ,,povinnosti ,,a nemyslim tie bezne ako navarit,upratat,prat atd.ale nechcem tym povedat ze to maju lachke,pretoze mat zdrave dietatko tiez by som rozoberala unavu a nespavost ,to len teraz ked si to porovnam a teraz ked by som ozelela prebdene noci len nech suuu ☹

andrejka1974
24. čer 2011

ak sa smiem spytat kolko mala sofinka a co sa stalo ak nechces neodpovedaj je mi vas vsetkych luto tich nasich deti nezasluzili si to mali tu byt s nami a nie odist od nas dianka tu mala byt stale a nie len v bolavom srdiecku zasa placem lubim ta dianka moja

tortelinka
24. čer 2011

ahojte, je to velmi smutna tema,a je mi velmi luto vas vsetkych, ktore ste si presli niecim takym hroznym ako smrt svojho dietata, ale chcem iba poznamenat vec, ktora ma na teme dost prekvapuje a to je pridavanie fotiek deti v truhle. naozaj sa nechcem nikoho dotknut, len viem co vsetko sa da urobit s fotkami na nete a ako sa daju zneuzit..len tema na zamyslenie...

m1rti
24. čer 2011

@katuscakzms Upřímnou soustrast, neumím si vůbec představit co prožíváš, mám doma stejně starou holčičku .... drž se holka, moc držím palce ať to všechno zvládneš.

m1rti
24. čer 2011

@miky Upřímnou soustrast .... netušila jsem co dětí odchází dřív než by měli, jen ta představa moc bolí .... držte se.

katuscakzms
25. čer 2011

@andrejka1974 Sofinka dostala tazky zapal pluc ktory bol pre nu nebezpecny kedze sme mali metabolicke problemy,ale je tazke zmierit sa s tymi otazkami preco jej ho ani jeden lekar nestanovil vcas-ked sme behali s teplotami po dr od jedneho k druhemu a tazko chraplavo dychala a oni nic a pokial viem zapal pluc sa da pocut ale preco oni .......ach je to uz jedno.....vzdy ma chyta strasna zlost ked si na to spomeniem...ze mohla byt este pri mne,mohla som ju vidiet zaspavat vedla mna v posteli ,mohla som s nou chodit von na prechadzky,mohla som jej varit jedielko,mohla som....ale uz nemozem

annamariea
25. čer 2011

Pred mesicem zemrel muj manzel a neumim si predstavit kdybych jeste mela prijit o sve dite 😢 Holky drzte se. Urcite brzo bude lip 🙂 Teda aspon to ted kazdy rika.

katuscakzms
25. čer 2011

@andrejka1974 Sofinka mala 2 roky a 3 mesiace ked my zomrela,potom co sme boli na krcnom na vysetreni tak my ochorela,dalo sa to cakat kedze tam my stale nieco chytila a velmi dlho sa tam caka je tam vzdy vela deti ale na moje prosby aby nas zobrali prednostne ze mam dcerku ZTP s velmi slabou imunitou a ze jej to moze velmi ublizit ma len odbili ze prednostne beru iba do 9.00,my sme tam prisli o 10.00 a zobrali nas az o 13.00,to bol pondelok a do piatku uz mala vysoke horucky tak sme skoncili v nemocnici ako pri kazdom infekte,nasadili jej atb. stym ze jej ich museli menit pretoze jej na prvy krat ziadne nezabrali,teplotky po tyzdni zacali klesat a kedze bolo pred velkou nocou riaditelstvo rozdhodlo zavriet oddelenie a vazne pripady sa prekladali na ine odd kde bolo vsetko pokope a to nas tam primar nechcel dat aby me nieco nedostali ja som s nim suhlasila ale vravela som dr ktora nas mala ako izbova ze mala ma teploty 37,5 a ze u nej len mierne zvysena teplotka 37,1 znamena ze sa nieco deje ale prepustili nas z 37,5 pretoze matka moze rozpravat ved teoria je raz taka a oni sa podla toho riadia,samozrejme ze doma do piatich dni opet vysoke horucky tak sme sli k dr-odberi a atb.,vysledky boli az o 3 dni a to uz nasa mala dovolenku tak sme sli k zastupujucej,malej atb nepomahali a mala stale vysoke teploty a tazko a chraplavo dychala,ale zastupujuca dr ze jej vimeni atb,to bol piatok,ale v nedelu sme uz isli z malou na pohotovost bolo 1.5 tam zase nic ohladom dychania,dali nas na detske odd. prisla dr asi po 2hod,kedze bol vykend mali volnejsie,ta ma sprdla ze preco nas neposlali do nemocky skor,ale nic nerobili,o 18.00 my Sofinka prestala dychat a prestalo jej byt aj srdiecko.....achh ...tak tazko sa to pise......bolo to posledny krat kedy som ju mala na rukach ked som s nou bezvladnou v mojom naruci utekala k sestrickam a kricala ze my nedycha................ ☹ ,sestri ju zacali spolu so mnou ozivovat kym prisla dr preslo asi 5 min,a potom dalsich 5 ked prisli z detskej KPAIMKy,ale podarilo sa, az na druhy den nam na KPAIMke povedali ze mala ma zapal pluc dovtedy nic a to jej robyli aj rentgen a tolko dr ju pocuvalo,ale Sofinka to po 2 dnoch vzdala,ked som za nou prisla 3.5 rano(s nou som tam mohla by iba od 9.00 do 17.00,pretoze su tam iba 2 lozka pre mamky a tie boli obsadene,z velkou bolestou som ju tam nechavala vecer),videla som ze je jej horsie to my uz dr povedala ze mala kriticku noc,tak som sa z nou rozlucila,,povedla som jej ze ju milijuem a nebudem sa hnevat ak uz nevladze bojovat,ze moze ist,a mojej Sofinke zacalo odchadzat srdiecko to ma uz poslali von a po par minutach ma zavolali ci chcem byt pri nej v poslednych chvilkach ze odchadza.......bolo to to najtazsie co som v zivote zazila a boli to strasne a viem ako mnohe ine mamky co sme tu ze si tu bolest ponesieme uz navzdy ze sa uz nic na tom nezmeni len nas zivot ostane iny uz nikdy nie ako predtym ☹ to je posledna cast nasho pribehu........

katuscakzms
25. čer 2011

@annamariea je my velmi luto co sa ti stalo ,musis byt silna,ach kiez by sa taketo veci nediali ☹

veve39
25. čer 2011

@katuscakzms placem ked citam o Tvojej Sofinke....modlim sa za Teba, jej dusa uz je v nebi, raz sa tam iste stretnete...teraz nerozumieme preco Boh dopusta taku velku bolest...predstav si ze je uz pri Nom, stastna a vesela...mozno su tieto detske dusicky Bozi vyvoleni, ved ich duse su take ciste...len teraz to ich mamicky tak velmi boli....
ale ziadna slza, bolest nevyjde nazmar...raz sa so Sofinkou, tym krasnym anjelikom stretnes v nekonecnej radosti...
pis o nej, ta laska ktora ide z tvojich slov o nej je hmatatelna...myslim ze teraz Ti to aspon trochu pomaha

andrejka1974
25. čer 2011

ahoj prepac ze som sa spytala bolo to velmi tazke slzy mi tecu potokom ked som si precitala tvoj pribeh u nas to bolo necakane dala som ju spinkat vtedy som este nemala monitor dychu ked som ju isla pozriet tak bola na brusku a nedychala ihned som zavolala zachranku ta k nam prisla po 25 minutach bola som doma sama s nou a synom syna som dala rychlo k susede a spolu so susedou sme sa ju snazili zachranit do prichodu zachranky moj manzel robil na druhej starane mesta a domov prisiel skor ako zachranka hoci je to autom 20 minut on prisiel za 10 minut predpisy nepredpisy ked dosla zachranka zavreli sa do izby po nejakom case ju zobrali bez nas do sanitky a odviezli do nemocnice nam ani nepovedali kam ju vezu bola len v deke a to bola vonku zima nas vtedy napadlo ze asi ju viezli do novej nemocnice detskej v bratislave my sme z bratislavy a od tejto nemocnice sme 15 minut autom neviem kde bola zachranka muz ju videl stala na semaforoch vobec sa neponahlala hoci bolo nahlasene ze dieta nedycha a nebije mu srdiecko my sme potom odisli do nemocnice kde nam povedali tu najstrasnejsiu vetu SNAZILI SME SA ALE UZ JEJ NEBOLO POMOCI ja som sa upne zrutila keby nebolo manzela som uz asi inde svet sa nam zrutil doma vsetko pripominalo malu postielku sme dali este ten vecer prec v izbe sme nespavali vobec a Jurko sa stale pytal mama kedy pride Dianka domov az po 6 tyzdnov sme mu povedali bola chora musela ist do nebicka dali sme aj staznost za zanedbanie lekarskej starostlivosti ale oni sa velmi kryli tak sme nepochodili prvotna pricina bolo zlyhanie pecene a obliciek tazko sa to pise ale bolo to tak a stale to mam v zivej pamati drz sa

katuscakzms
25. čer 2011

@andrejka1974 zazila si si tiez svoje a najhorsie je byt pri tom ako dietatko zomrelo,sama bezmocna pri mne manzel tiez nebol,len som mu potom volala nech dojde do nemoc.je to velmi krute taketo nieco zazit, a tazko povedat o odbornosti alebo o snahe lekarov,a vycitat im nieco ci ten neskory prichod,nema vyznam oni sa vedia kryt ,mam velmi bohate skusenosti z dr ktori boli uzasny a ustretovy a chceli pomoct a potom aj z tymi druhymi ktorym to bolo jedno a len mavli rukov ved co je to len dalsie dieta,je to smutne,moj najmladsi krsny syn ma 3 roky zo Sofinkou boli spolu vyse roka a pol ked sme byvali vsetci u rodicov a ma ju velmi rad bolo tazke mu vysvetlit ze je v nebycku ale natolko si to uvedomuje,ze svojej mamke povedal ,,mamka ked je Sofinka v nebycku tak ja pojdem za nou vies? aby tam nebola sama lebo jej bude smutno bude plakat a ty tu budes mat druhe babetko takze smutna nebudes,dobre mamka?(cakaju babetko),je my z toho az do placu ako sa o nu boji a nechce ju nechat samu na mieste ktore sam nepozna,krasne a pritom ide mraz po chrbte lebo nevie co hovori,ale vzdy ju caka......je to proste tazke,neielen pre nas.....verim ze si to nemala jednoduche vysvetlit Jurkovi ze co sa stalo.... hoc male deti chapu dobre ale neuvedomuju si vyznam

simmi80
25. čer 2011

@katuscakzms @andrejka1974 maminky, sem tam to tu citam. velmi placem ked som si to precitala. Ja sa tak o malu bojim. K Dr .sa nevyjdarujem, ja mam zle skusenosti so sestrickami a to sme boli v nemocnici len s novorodeneckou zltackou. Panbozko vam pomahaj!

manof
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
katuscakzms
28. čer 2011

achch.......tak my chyba moja bambulka,neviem to ani povedat ako velmi,neviem ani povedat co by som vsetko dala zato aby tu bola,aby som ju mohla vybozkavat,postiskat,citit jej krasnu vonu a teplo,co by som dala za to.....a nemozem urobyt nic,citim sa tak slaba,tak osamotena,tak ubolena,vylievam si tu srdce ale viem ze aj tak my to nepomoze aby som ta tu mohla opet mat a vidiet tvoje krasne modre ocka,tvoju pusinku a maly nostek,drzat ta v naruci a citit opet ten krasny pocit plnosti roznych citov...kiez by uz by som ta nikdy nepustila....

pet.s
30. čer 2011

@katuscakzms rveš mi srdce....Kati...no tak ...........já vúbec nevím, co ti napsat a jak tě podpořit...modlím se za tebe a Sofinku..drž se...

tamulik
1. črc 2011

@katuscakzms ahoj. napisala si to krasne, a clovek ani nevie co ti k tomu povedat.....mne moja dcerka chyba, aj napriek tomu ze preslo uz 4 a pol roka, a stale chodim a ovoniavam jej vecicky ktore mam odlozene.tak isto by som ju rada vybozkavala a vystiskala. ☹ je to hrozne ze nase deticky museli takto trpiet. boli to stale rovnako, stale mam pred ocami tu bolest, ktorou si musela prejst moja Tamarka.
a nielen moja ale aj tvoja Sofinka, a aj ostatne deticky. mas narok byt smutna a nestastna, casom to neprejde aspon u mna to tak je, ale zvyknes si takto zit.

katuscakzms
1. črc 2011

@tamulik ahoj,to je najhorsie ze myslime aj na to zle co si museli nase deti prezit a zviera nam srdce este viac,a dali by sme vsetko aby mali ten zivot krasny a dlhy aj ked viem ze som urobila maximum aby sa Sofinka mala dobre a nic jej nechybalo ale viem ze mat carovny prsten tak sa da urobit este viac-veci co uz v mojich silach neboli,aky dlhy cas ti trebalo kym ta bolest nebola az taka bodava a silna ,kedy sa to zmierni aspon to...

miky
3. črc 2011

Dneska by měla naše holčička první narozeniny. Misto toho, abychom přemýšleli co jí koupíme za dárečky, tak jsem obcházela květinářství a nechávala jí dělat kytičku na hrobeček.......

Baruško, krásné první narozeniny! Máme tě všichni rádi a moc nám chybíš. Užij si svojí oslavu s ostatními andílky v nebíčku. Tak moc se mi po tobě stýský 😢

dada78
3. črc 2011

@miky aj my posielame Baruške pusinku do nebíčka, nech sa tam s ostatnými anjelikmi poriadne vystíska ako by to bolo od nás 😔

ivkamb
3. črc 2011

@katuscakzms tak velmi tazko sa to cita, je mi to velmi luto, neboj, Sofinka v nebicku nie je sama, urcite sa ta vsetky nase deticky spolu hraju a usmievaju sa na nas, aj ja myslim na svojho Davidka kazdy den, ked si predstavim, ze o dva tyzdne by mal 6 mesiacov, kolko by uz toho vedel ☹ aky by bol velky, dokonca si niekedy aj vycitam ked sa na niecom zasmejem v praci alebo aj doma, ze uz nemam pravo byt stastna ked je moj malinky sam, ze ho nemozem ochranovat a drzat v naruci, ale vzdy si iba pomyslim na to, ze mu tam hore nie je zle a ze ma pri sebe dalsich anjelikov

abbey1
3. črc 2011

@katuscakzms S týmto pocitom som ja osobne bojovala veľmi dlho a stále to nie je za mnou.Tiež si hovorím,že sme robili maximum pre Filipka,ale hlodá vo mne pocit,že to nebolo dosť a mohli sme i viac.keď si predstavím,čo všetko si vytrpel a my sme sa na to len museli dívať a pomôcť sme nemohli.S tým sa asi nedokáže vysporiadať žiadny rodič.našťastie tie pocity postupne otupujú,la eveľmi veľmi pomaly a mierne.len občas ma pochytí strašný pocit až šialenstva,keď všetko zasa mám pred očami ako živé a nenávidím tú bezmocnosť.U nás je asi hlavne problém ten,že Filipko bol chorý polovicu svojho kratučkého života a hlavne,že hrozne trpel.

abbey1
3. črc 2011

@miky Je nám to ľúto.

abbey1
3. črc 2011

My sme si jeden deň priniiesli sabi maličkú 3dňovú z pôrodnice a o pár hodín nás Filipko opustil.ja som hrozne dlho nevedela postískať a tešiť sa z malej.mala som pocit akoby som Filipka zrádzala,že zrazu mám za neho náhradu a mám sa tešiť .Dokonca som nenávidela,keď niekto z rodiny bral sabi z kolísky.ja som ju ľúbila,len som si nevedela povoliť to dávať najavo.ťažko sa to vysvetľuje.Ale trvalo to asi 3 mesiace,následne to už bolo fajn.Ale začiatok bol ozaj strašný.

katuscakzms
3. črc 2011

@abbey1 mam pocit akoby si hovorila o mne presne vsetky tieto pocity a navaly a zufalstvo spojene z bezmocnostou sa strieda vo mne kazdu hodinu,mam pocit ze z toho zosaliem a najhorsie je to ze mam taku silu a volu urobyt vsetko aby to tak nebolo ale ono sa to zmenit nemoze ☹ ,pocity mamiek co prisli o svoje deticky su rovnake a preto viem ze tu budem pochopena a mozem tu pisat a pisat o svojej bolesti,spomienkach a pocitoch a niktomu to nebude prekazat,mam pocit akoby vsade okolo mna medzi znamimy a blizkymi to bola tabu tema,mozno si to iba ja namyslam ale tak to citim,ked o Sofinke nieco poviem mam pocit akoby sa na mna ostatny pozreli tak nechapavo az zdesene,tu sa citim dobre aj ked je to smutna diskusia ale dava my vela,vy vsetky ktore ste presli takym niecim alebo prechadzate alebo zbludile mamky ktore sem zavitaju,dakujem vsetkym....

katuscakzms
3. črc 2011

@abbey1 ani si neviem predstavit co si musela prezivat v tom obdobi ktore malo byt pre vas tym najkrasim,nikdy nepochopime preco sa take nieco deje,je to tazke 😢

katuscakzms
3. črc 2011

@ivkamb ahoj mam rovnake pocity,ked sme z niekym alebo niekde je vzdy zabava a sranda aja mam velke vycitky ze sa smejem alebo ze na tu malu chvilocku nemyslim na Sofinku,alebo ked ideme niekam na navstevu a bez malej.... ☹........je tazke si na taketo nieco zvyknut,vzdy sa pozeram do zadu do auta ci tam nieje sedacka.....ach.... musime len mysliet na to ze nase deticky sa tam hore spolu hraju,smeju,poletuju si a tesia,ze sa na nas divaju a davaju pozor,ze ich tam nic neboli a nik im neublizi,ze su stastne....a my musime byt tiez aj ked to nieje lachke ale casom urcite najdeme v srdci radost a nasi anjelikovia sa potesia......Davidkovi je tam urcite dobre tak ako Sofinke a ostatnym detickam,su vsetci spolu a ziju si v krasnom nebycku