Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

kika24a
30. kvě 2014

dekuju vam vsem, je to strasne tezke, vsechno mi ho doma pripomina, jeho veci, hracky atd... poustim si videa, prohlizim si fotky a porad tomu nemuzu uverit, ze je to pravda... ☹ jsem sice v 8. mesici tehotenstvi s Danielkovou malou sestrickou Natalkou, ktere rikal Tálka. Doufam, ze nam pomuze se z

kika24a
30. kvě 2014

amestnat a zamerit se zase na neco jineho, ale i tak maleho uz nikdo nenahradi...

mili00
30. kvě 2014

@kika24a mám taky 2 letého chlapečka, při čtení tvého příspěvku mi tekly slzy, upřímnou soustrast, musíš být silná , nevím co ti k tomu napsat, na to není slov, soucitím úplně s tebou, ikdyž mně se nic podobného nestalo ☹ ☹ , hlavně se drž kvůli Natálce...

kika24a
30. kvě 2014

@mili00 dekuju

handav
2. čer 2014

@kika24a je mi to strašně lít. Nám před devítí měsíci zemřel roční chlapeček. Bylo to za tragických okolností, ale ukázalo se, že byl hodně nemocný a proto nezvládnul resuscitaci, které mělo zdravé dítě zvládnout. Taky od té doby úžasné,, veselé dítě,člověka by nenapadlo, že by měl mít nějaké problémy,..
Nic nám ty poklady nenahradí, ale myslím si, že mi další těhotenství hodně pomohlo - termín mám za chvíli.
Je to těžké, člověk si přeje pořád vrátit čas, i když ví, že to nejde,... Veřím, že je někde v nebíčku a má se tam dobře a je to náš andílek,..
Drže se !!!

kika24a
4. čer 2014

@handav dekuju, je to fakt tezky, dneska jsem byla i u doktorky, dala mi leky na deprese, ktery muzu brat i jako tehotna, ale taky si myslim,ze az se mala narodi, bude to preci jen lepsi, zase budu mit spoustu prace ne jako ted, kdy se clovek doslova nudi, protoz byl zvyknuty na to, ze Danielko bylo velmi zive dite, ktere dlouho nevydrzelo na jednom miste... meli sme svuj denni rezim, bylo nam spolu dobre a ted mi strasne chybi... taky bych chtela vratit cas, kdyby se to dalo, skoda ze to nejde...

handav
4. čer 2014

@kika24a jo ten začátek byl děsný,.. člověk měl nějaký režim, který se točil kolem malého a najednou nevěděl co s časem,..navštěvuješ psychologa? najednu stranu máš dobré, že miminko bude na světě za chvíli a zase tě zaměstná,...zkus se třeba zaměstnant nějakýma dorbnýma pracema - šití, háčkování (to pomáhá mě),.. i když je jasné že po Danielkovi bude smutno pořád a chybět nám budou pořád,.. drž se a hodně sil

kika24a
5. čer 2014

presne tak, najednou se clovek nudi a pripada mi, ze vubec nic nedelam, proto se uz tesim, az se mala narodi, ze to zase bude o neco lepsi... byla sem u psychiatricky, kam me poslala moje doktorka, ale ta mi dala akorat leky, ktery nebudu brat, protoze maji dost hrozne ucinky na plod... pritom ona mi rikala, ze ted uz to nevadi, ze uz mala jen nabira, ze muze mit jen mirny serotoninovy sok, ale v pribalovym letaku bylo napsany neco jinyho... takze to musim vydrzet bez nich... a taky jsem si rikala, ze se musim necim zamestnat, akorat ze ja nic neumim, tak se to budu muset naucit, treba to hackovani.... nejhorsi je, ze se neda na to porad nemyslet... snad to casem nejak pujde..

pluba
6. čer 2014

@kika24a Moc hodnotím Vaši snahu vyhnout se AD. S ohledem na jejich funkci - přichází nějaké období zhoršení (úprava množství a citlivosti receptorů) - nabízím Vám alternativu: Pracuji přes skype pomocí metody FasterEFT (velmi pozitivní hodnocení "účastnic" najdete v komentářích k mému prvomájovému příspěvku na mém blogu). Pomohu Vám vyrovnat se a uklidnit Vaše emoce.

jaydeep
11. čer 2014

Pobrečela jsem si, nad Vašimi příběhy :( jste moc silné, a moc Vám držím palečky hlavně hodně zdravíčka všem hlavně dětem!!!! Sama mám dva drobky, při čtení Vašich příběhů, jsem k nim odběhla a koukala jak spinkají. Máte mů obdiv!!!

klaras26
11. čer 2014

Tak mile damy ..Obdivuji Bas jak ste moooc statecne ale nedavno jsem byla na hrbitove a koukala na hrobecek ...byla tam pochovana 3 miminka narozena cca kazde rok a par mesicu po sobe nejhorsi bylo ze vsechna umrela ve 3.mesici...Koukala jsem jak blbec na ten hrob asi pul hodiny dokud me neodtahl pritel..velice smutne...

denisska
21. čer 2014

@kika24a upřímnou soustrast přeji a posílám celé rodině moc lásky a srdíček! Hodně sil, abyste vše zvládli... Hvězdička v neni na vás bude svítit a andělské vás hlídat!...

kika24a
23. čer 2014

@denisska dekujeme... vcera to byl mesic, ale je to porad stejne velka bolest... a jeste asi hodne dlouho bude...

denisska
23. čer 2014

@kika24a je mi to strašně líto, ...:( posílám vám jen spoustu sil, máte sebe a svou lásku, a andilka strážného...

kuratkol
17. srp 2014

:((((

lima
2. zář 2014

Několikrát jsem tady četla Vaše ztráty ☹ a obdivovala Vás jak moc jste silné . Včera jsem se bohužel přidala do vašich řad ☹ právě včera jsem přišla nečekaně o svého 21 letého syna ☹ . Právě prožívám ten pocit kdy si myslím že se mi každou chvíly pukne srdce ☹ , vůbec netuším jak to bez svého chlapečka zvládnu ☹ ☹ . I když moc dobře vím že musím být silná pro další své děti které mě potřebují. Ale o to je to pro mě horší když navenek hraju silnou ale uvnitř se trhám na kousky ☹

andryskam
12. zář 2014

@lima To je mi hrozně líto ☹ Co se mu stalo? Byl hodně mladý ☹
Jak píšete, musíte být silná pro své další 3 děti, které vás potřebují hodně potřebují.

lima
15. zář 2014

@andryskam Prostě mu selhalo srdíčko ☹ vím že musím být silná ale připadá mi to že den ode dne to zvládám hůř a hůř ☹

kris2008
19. zář 2014

@kika24a i kdyz opozdene,tak preci...preji uprimnou soustrast ☹ kdyby sis chtela pokecat...jsem tu.....me zemrela dcera v 6.mesicich...vrozena vada strev....

kris2008
19. zář 2014

@lima moc me to mrzi...chovas se stejne jako ja...vecny trpitel...osobnost ,ktera nedava najevo bolest...myslim,ze te to stejne jako me jednou dozene...moe dcera zemrela pred 2,5 lety...v te dobe jsem zamrzla...emocne..totalne.. a ted mam problemy davat cokoliv najevo. ... je lepsi si to prozit hned...i dkyz smutek nikdy neprejde..bud statecna. myslim na tebe. Milena

lima
22. zář 2014

@kris2008 Jojo přesně tak věčný trpitel to sedí. A popravdě řeknu že nebýt těch dvou nejmladších tak vážně nevím ale asi bych to nezvládla ☹ i když byl už dospělý chlap pořád v něm vidím to svoje malé miminko ♥ tak strašně , strašně moc mi chybí ☹

kris2008
24. zář 2014

@lima jak rada bych ti rekla,ze bude lepe...ono tedy bude ..casem clovek tak nejak otupi,ale zapomenout se neda..moje dcera byla malinka,vzpominek je tedy mene nez mas ty...tudiz ta bolest je nesrovnatelna...ale chci ti rict,ze pokud mas nekoho o koho se muzes oprit-at uz manzel ci kdokoliv -myslim,ze je stejne nejlepsi cizi clovek,protoze ti dokaze rict uprimne veci,nez te jen utesovat... me pomohlo i dojit si k psychologovi na ,,pokec"...neni na tom nic spatneho...ona ta tiha bolesti stejne co nejdriv prijde,tak aby te to pak nedostalo na kolena uplne.. je nejlepsi mit ten ventil postupne..ale neudelej chybu-duseni v sobe..at nezamrznes uplne..jak rikas mas dalsi deti..potrebuji te a ty je..ja mam taky jeste jednu dceru a jen diky ni jsem funkcni...
kazdopadne jsem tu pro tebe a nejen ja.

lima
25. zář 2014

@kris2008 Moc ti děkuji ♥ je to tak strašně moc těžké ale prďoši mě vážně drží nad vodou , protože vím že jediní oni mě opravdu potřebují a prtoto to musím chtě nechtě zvládnout. A je to od tebe moc milé když vím že se mám na koho v případě nouze obrátit ♥

kris2008
25. zář 2014

@lima kdykoliv...a me pomohla i www.dlouhacesta.cz

je tam teda mooooc smutnych pribehu,ale vazne ti pomuze se vykecat cizi osobe...je to snazsi..nikdo te nesoudi,nemusis se pretvarovat v silosti atd...

lima
25. zář 2014

@kris2008 Kouknu ☹

kika24a
29. zář 2014

@kris2008 koukala jsem ted na fotky, byla krasna, okata holcicka.... muselo to byt strasny byt v nemocnici, stejne jako pro nas... rikam si, ze cas cloveku mozna pomuze - urcite ne zapomenout, ale smirit se s tou situaci, ze uz tu neni... i ted si nekdy pripadam uplne otupela... je to jeste kratka doba...

kris2008
30. zář 2014

@kika24a clovek uz pak funguje jako stroj..ja vedla druhou dceru do skolky,rychle na vizitu do nemocnice,cvicit vojtovku,pak honem do skolky-byla tam jen do 12,prptoze sem byla na materske..honem domu,pak kdyz prijel manzel zas letet do nemocnice a navrat vecer. .bylo to dost narocne..a hlavne ta predstava jak moje dite furt trpi ..vsechny ,,pokusy" a ona bojovala doslova do posledniho dechu.........

jak rikas clovek je otupely..chodi jak telo bez duse...ale na ten stav neni lek..ted verim vete ,ze cas vsechno vyleci...ne uplne vsechno,ale mozek pomalu ,ale jiste zapomina detaily..i kdyz vuni Elisky si budu pamatovat do smrti...jedine co cloveka drzi je to,ze jednou se sejdeme..

na neonatologii jsem byla 6 mesicu a reknu ti,ze videt tolik deti ,,na kopici" jak trpi je vazne neco hrozneho..trpela sem i ja. . moje Eliska byla silak a jen diky jejimu postoji sem to musela zvladnout i ja.. bud statecna..mas ted Natalku a ta te potrebuje. a ver,ze diky ni bude ,,lehci" ten smutek tzv odlozit. drzim ti palce..kdyby si chtela pokecat nebo cokkoliv,jsem tu..
me tu holky taky moc pomohly. myslim na tebe

lima
1. říj 2014

Dneska je to neskutečně strašný , dlouhý a bolestný měsíc co tady se mnou můj Davídek není ☹ a já se pořád nezbavila pocitu že prožívám šílenou noční můru a čekám kdy mě konečně někdo vzbudí ☹ ☹ . Děvčátka posílám všem velké objetí ♥

kika24a
2. říj 2014

@kris2008 muselo to byt strasne narocny, my sme za nasim malym chodili do nemocnice dvakrat denne, kdyz byl na JIpce a to trvalo tyden a tri dny a pak jeste na aro, tam to trvalo necely tyden, pro me to bylo strasne narocny, nedalo se tam nic nez sedet na tvrdy nepohodlny zidli a ja v osmym mesici jsem musela radsi stat... ale jak tak bych tam nejradsi s nim byla i v noci... a pak kdyz umrel, tak to bylo hnusne, ale jako kdyby se nam i ulevilo, vim ze to zni strasne hnusne, ale to bylo obdobi, kdy sme prozivali strasny napeti, protoze nam jeden den rekli, ze zazraky se deji, ze je mozny, ze se z toho dostane a druhy den nam rekli, ze sance, ze to prezije je 1% a my se doslova modlili o zazrak... bylo to strasny, jeste ted si moc dobre vybavuju ten pocit, jak jsem si mackala ruku, jen aby doktor rekl, ze se u malyho objevila aspon mala znamka zakladnich reflexu... ale nestalo se to... ted je nejhorsi to, ze vzdycky, kdyz se podivam na Natalku, tak v ni vidim Danielka, jsou si neskutecne podobny... vim, ze nemam na vyber, ze musime zit dal, ale je to tezke...

kika24a
2. říj 2014

@lima taky posilam objeti, kez by to byl jen zly sen...