Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

bronia13
22. únor 2011

@janam78 to je mi velmi luto ze si tiez musela zavytat medzi nas, musi to byt este tazsie pre teba ako pre mna, nasa Emmuska tu bola len 25 dni ale tvoja dcerka dlhych 12 rokov, je mi to luto ze si tak musela trpiet 😔

gogoska123
22. únor 2011

@janam78 Je mi moc líto Tvé holčičky a vím, jak těžké období to pro Tebe a Tvou rodinu je. Moc na Vás myslím, kdykoliv napiš, když si budeš chtít popovídat! Držte se!!!

radusv
22. únor 2011

@janam78 I já se přidávám - je mi to moc líto a posílám hodně sil 😔

misinn
22. únor 2011

@janam78 to mi je strasne luto 😔 neviem si ani predstavit co citis, my sme sa tiez velmi natrapili, ale to co sa stalo vam je este horsie a bude to chciet vela sil aby ste sa z toho dostali 😔

gabtcha
22. únor 2011

@janam78 Mila Jani, je mi moc lito, co ted prozivate cela rodina... Preji hodne sil a jak vidis, tato diskuze slouzi k tomu, bychom se tu vypovidaly a vyplakaly. Preji byste dokazali o dcerusce dale mluvit s manzelem i ostatnimi a by ta bolest byla mirnejsi. Kdyby jsi mela zajem, existuje jeste jedna organizace, kde najdes porozumeni: www.dlouhacesta.cz Mi osobne vedle pomoci meho manzela a rodiny tato diskuze a dlouha cesta hodne pomohla, bo zjistujes, ze nejste sami...ac je to smutne, ale zaroven povzbudive v tom, ze se muzeme navzajem podporit a nejen dal prezivat, ale zit, bo si to preji hlavne nasi andilci. Drzte se cela rodina a je-li to mozne, mluvte mezi sebou... Myslim na vas!

leopolda
22. únor 2011

@janam78 je mi moc líto,co právě prožíváte.Přeji hodně sil,jít dál.

lussy23
22. únor 2011

@janam78 - to mi je ľúto ☹ smiem vedieť, čo dcérke bolo?

abbey1
22. únor 2011

@janam78 Strašne ma mrzí,čo ste si museli prežiť vy i vaša dcérka.To pochopí len rodič,ktorý stratil milované dieťa.Budeme na vás myslieť a držať pästičky,aby ste boli schopní fungovať ďalej aj keď to bude nesmierne ťažké.My sa asi budeme stretávať aj v téme o odmietnutí očkovania.

janam78
22. únor 2011

Dekuji

janam78
22. únor 2011

@gabtcha mluvime o tom co se stalo to urcite ale nezda se mi ze by me bolest presla,spis naopak zacne jeste vicale dekuji...

janam78
22. únor 2011

@lussy23 urcite se casem rozepisi..ted jeste nemam silu to psat to hrozne utrpeni...jen to nejhorsi tj.ze s lozici krasne holcicky mi ze dne na den zustalo bezvladne telicko ktere ani nevnimalo co se kolem deje.po ockovani DITE,doktori spojitost nedavaly a ted jeste nevim co vlastne Micce bylo co se stalo...snad nam neco ukaze pitva.....pro dalsi osud i mych dalsich 2deti.

janam78
22. únor 2011

@misinn to urcite,mnoho sil ale kde je brat?sem uz s toho vseho moc unavena

janam78
22. únor 2011

@bronia13 to me tez vsichni jsme s ni trpely ale mala stale bojovala prave az do svych12let,13narozeniny by mela 12kvetna.

janam78
22. únor 2011

@gogoska123 moc dekuji mas podobnou skusenost?

gogoska123
23. únor 2011

@janam78 Podobnou pouze v tom, že jsem, jako všechny maminky tady, prišla o to nejcennější - o své děťátko. Můj syn zemřel na vrozenou vadu srdíčka a plic, brouček se s tím pral skoro celý měsíc a svůj boj nevyhrál.

gabtcha
23. únor 2011

@janam78 ano Jani, urcite nechci nikoho do mluveni nutit. Kazdy je svuj. Zatim jsem narazila na maminky, kterym prave vypovidani a hlavne mluveni o tom co se stalo chybelo, ze okoli se balo ptat. Ale je pravda, ze ta situace u tebe a u me je jina. Ja mela maleho nazivu jen 6 tydnu a me hlavne mrzelo, ze pote, co odesel, se vic o nem nemluvilo a ja o nem chtela mluvit.... jine asi je, kdyz mas 12letou dcerku... Tato tema se mi libi, ze i po nekolika mesicich ci letech se tu muzu zminit o tom, jak to boli, nebo na Karlika vzpomenout, nez jinde pred znamymi, kteri se pak treba citi rozpacite, bo nevi, co rict...jestli mi rozumis..napr. ted prvni narozeniny, mela jsem chut to rikat kazdemu, ze ma dneska 1.narozeniny, ale nakonec nerikala...Mluvenim nase deti nevratime, ale mi osobne to pomohlo. Tobe pomaha treba neco jineho, proto se omlouvam a preju, by radost z toho, ze tu s vami dcerka byla, byla casem vetsi nez smutek, ktery prozivate..

misinn
23. únor 2011

@janam78 kde vziat silu to je tazka otazka. mne velmi pomohli kamaratky ked mi zomrel syncek. ale prve mesiace budu najtazsie. neskor ani nebudes vediet ako jedno rano sa zobudis a budes sa citit silnejsia, nebudes sice stastnejsia ale pochopis ze treba zit dalej a hlavne sa s tym casom naucis zit. smutok neprejde nikdy ale casom to prijmes a to je to najdolezitejsie co musis zvladnut. prijat to ze tvoju dcerku uz nikdy nebudes mat pri sebe.

lussy23
23. únor 2011

@janam78 ☹ prajem veľa sil.

soporova
23. únor 2011

Dievčatá, neskutočne Vás obdivujem 🙂 tú silu, ktorú ste našli v sebe, aby ste ďalej mohli kráčať životom bez svojho srdca, strašné, hrozné, nepredstaviteľné, držím palce a každý deň sa modlím za vašich anjelikov, aj keď slová útechy asi v tejto chvíli nenájdete nikde, to len čas otupí tie hrozné rany, ktoré vám osud tak kruto nadelil ☹ ☹ držím palce:(

miliharmi
autor
24. únor 2011

Milé maminky, moje Milenka bude mít zítra narozeniny, bylo by jí 6 let. Byla narozená 25.2. 2005. Měla jsem s ní velmi lehký porod, byla jsem tak šťastná, že mám holčičku. Cítila jsem se tak jistá a krásná ve svém mateřství, od začátku mi byla velmi blízká, reagovala na mě tak vstřícně. Byla úžasná, jakoby věděla, že má málo času, vůbec nezlobila, rozdávala lásku a úsměvy, i v nemoci byla velmi trpělivá. Jediné "zlobení" byly ty bojkoty kojení v období po očkování hexa a za to nijak nemohla, naopak mi dávala signál, kterému jsem ale neuměla porozumět. I jako batolátko byla moc hodná, vůbec se nevztekala, milovala kontakt se mnou, na procházkách mi neutíkala, na zahrádce se držela v mé blízkosti, asi věděla, jak málo času máme. Nezbývá doufat, že se setkáme a pak si vše vynahradíme.

Holčička od Pána Boha
s očima jak obloha
ztratila se mi v dál,
Pán Bůh jí k sobě vzal,
v nebi jí svou lásku dal.

O Pane slyš prosby mé,
děvčátko zatoulané
vezmi si do dlaní,
láska tvá ochrání,
teď už je na věky tvé.

O Pane slyš prosby mé,
vezmi Tam jednou i mě,
dopřej nám setkání,
ať znovu svou dlaní
smím hladit děvčátko své.

maznacik007
24. únor 2011

Posielame pre MIlenku.... Vsetko najlepsie anjelik L+N+D

https://www.youtube.com/watch?v=Ah3o1dIAVkQ
misinn
24. únor 2011

@miliharmi ahoj mili, 🙂 vzdy ked citam o tebe, alebo vidim fotky Milenky, tak som naozaj presvedcena o tom ze bola stelesneny anjel. Raz si sem davala link aj na video Milenky, pozrela som si ho a bola som dojata kolko lasky a dobra mala v ociach. ked som sa na nu tak pozerala ona na mna posobila ako taky maly cloviecik ktory vie ze na zemi je najdolezitejsia laska 🙂
vniesla do vasich zivotov nieco uzasne, velku lasku ktoru ti nikto nikdy nezoberie. navzdy ostane zachovana v tebe.
posielam Milenke pozdrav do neba 🙂

bronia13
24. únor 2011

musi to byt smutny den pre teba @miliharmi, Milenke vsetko naj naj k narodeninam a budem na nu zajtra mysliet (aj moja mama ma zajtra narodky)

pepibubu
25. únor 2011

@miliharmi čtu to a nebráním slzám aby se kutálely. Milence je už dobře, tak ať je co nejlépe i tobě.

lenkavano
25. únor 2011

@miliharmi myslím na Milenku a hlavně na Vás,at je ta bolest čímdál menší....

dada78
25. únor 2011

@miliharmi posielam Ti objatie a Milenke pusinky do nebíčka. 😔 😔
Náš Anjelik Romanko by v nedeľu 27.2. mal tri roky, tiež na neho teraz často myslím, mal aj meniny. A hoc neni s nami fyzicky, stále je s nami v našich srdciach. Maťko vždy mu pošle božtek a zakýva, keď mu hovoríme o Romim, aj videa čo pár máme si veľmi rád pozerá. Raz si ten čas, čo sme nemohli ich objať a pobozkať určite vynahradíme 😔 😔 😢 😢

miliharmi
autor
25. únor 2011

@dada78 Věřím tomu, že vynahradíme. Jsem tak ráda, že věřím v Boha, nedovedu si představit, že bych měla jít dál bez víry, už by pro mě asi nemělo nic smysl. Ta naděje, co máme v Bohu, může dát smysl i téhle naší obrovské bolesti. Až se naplní naše očekávání, pak si myslím, že bolest se promění v radost a čím větší bolest nyní, tím větší radost pak, až je obejmeme.

ivkamb
27. únor 2011

@janam78 je mi to velmi luto co sa ti stalo, prajem ti vela sil 😢 posielam tvojej dcerke pusinku do nebicka ☹

gabtcha
27. únor 2011

@dada78 Romankovi k dnesnim narozeninam pusinku do nebicka a tobe a cele tve rodine utechu a sily...

miliharmi
autor
27. únor 2011

@dada78 I já posílám pohlazení Romankovi do nebe, vím, že všechna bolest a smutek už je tam v nebi zapomenuta a už se jen těší z blízkosti Boží a z vědomí, že nic neskončilo, že maminka a tatínek ještě budou s ním.