Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

stana80
9. pro 2012

@aliqa je mi strasne luto,pred 3mesiacmi som prisla aj ja o malinku,viem co prezivas,prajem ti vela sil a anjelikovi zasielam pusinku do nebicka.drzkaj sa .............

sendy182
9. pro 2012

@aliqa áno keby tak mohlo byť inak........anjelik..........je to nespravodlivé........... 😔 je mi to ľúto 😔

evakva
10. pro 2012

@aliqa Uprimnu sustrast. Placem tu nad PC. Viem, co citis a je to velmi nespravodlive. Mne moja princeznicka odisla pred vyse tyzdnom (zila len 10 hodin) a stale to velmi boli. Aj mna drzi nad vodou syn a manzel. Dufam, ze to coskoro preboli. Prajem vela sil.

leeenka26
11. pro 2012

@evakva je mi to velmi luto :,( moj syncek sa narodil v 26 tt. a trapil sa 59 dni. Bolo to priserne obdobie a dodnes som sa s tym nevyrovnala ani sa nevyrovnam. To sa neda. Je mi velmi luto tvojej dcerky a moc luto aj toho, ze uz nemozes mat deticky :,(

aliqa
12. pro 2012

Všetkým Vám veľmi ďakujem..dnes bol tatino pre urničku..chcela som ísť s ním,ale musela som do školy..no keď som prišla a zbadala ju, tak mi to nedalo a musela som si ju zobrať..asi si viete predstaviť ten plač, čo následoval..No pevne verím, že moje dievčatko je šťastné, a jedného dňa, keď budeme pripravení, nám pošle zdravé dieťatko..

stastnanevesta
12. pro 2012

@aliqa upřímnou soustrast, běhá mi z toho mráz po zádech....

zuzulkaba
12. pro 2012

@aliqa Z celeho srdca prajem uprimnu sustrast a aby boli co najskor dni znesitelnejsimi.. ☹

zuzulkaba
12. pro 2012

@evakva Je mi uprimne luto,co sa stalo,prajem ti,aby si mala v tomto obdobi okolo seba len dobrych ludi a vela sil do dalsich dni..

zuzulkaba
12. pro 2012

Dnes by mal moj syncek uz pol roka..Kamaratka s rovnako starym babatkom sa chvalila pokrokmi,ktore urobili,ja som si v tichosti aspon zapalila sviecku za mojho anjelika... A vraj ze je dnes magicky datum..Pre mna je to velmi smutny datum☹

evakva
12. pro 2012

@zuzulkaba Je mi luto, ze mas podobny osud. Aj ja sa tohto bojim, ako to budem zvladat. V rodine sa nam narodilo jedno dietatko a na jedno sa caka kazdym dnom. Zatial si neviem ani predstavit, ako sa s nimi stretnem. Taketo veci by sa diat nemali.

jainy007
12. pro 2012

@zuzulkaba Zuzulko...achjo vid...a jeste k tomu to pocasi...mam to same, myslim na Zuzanku kazdy den, ted by mela presne tyden...znama dnes porodila holcicku Nelinku...a ja cely den probrecela, nevim, jak jit dal...ale vim, ze musim...je mi tak smutno...nase seti si tam nahore spolu hraji..jednou tam budeme s nimi..

Cetla jsem kdysi takovy citat...Andele placi, kdyz se narodi dite, protoze vi, co ho ceka tady na Zemi. Andele se raduji, kdyz zemre dite, protoze v kralovstvi nebeskem jej ceka jen to dobre...vzdycky si na to vzpomenu...ale ve vysledku to stejne nepomaha..

Posilam sily, co mi jeste zbyly, aby ti bylo lepe.

jainy007
12. pro 2012

@aliqa <3

zuzulkaba
12. pro 2012

@evakva veru mas pravdu,nemali by sa diat.Kym sa to nestalo mne,ani mi nenapadlo,ze nas je az tak vela☹ Asi nebude lahke prve stretnutie s babatkami,co sa vam narodili v rodine,preto sa stretni az vtedy,ked sa na to naozaj budes citit.Nic nerob nasilu.

zuzulkaba
12. pro 2012

@jainy007 Dakujem velmi pekne.Je mi luto Zuzanky☹ Citat je velmi pekny,aj by som mu verila,keby sa nic take nestalo,ale teraz to clovek berie uplne inak..Clovek nevie,comu verit a tazko uverit,ze nasim detickam je lepsie tam hore ako pri nas.Ved pri mame je vzdy najlepsie,ci?☹(
Prajem vela sily tiez,nech je co najskor aspon trosku lepsie,hoci je to dlha cesta.

maladama
13. pro 2012

V knížce, kterou jsem teď četla, jsem našla pasáž, při které jsem si na vás všechny vzpomněla...
knížka jako taková je docela hloupá, ale tohle mě fakt dostalo. Hlavní hrdinka po úraze přijde o miminko a leží v nemocnici:

"Kde je teď, tati? Jak může umřít někdo, kdo se ještě ani nenarodil?"
"Ach, zlatíčko." Bere mě za ruku a znova ji tiskne.
"Pověz mi to."
Tentokrát se nad tím zamyslí.. Dlouze a důkladně. Hladí mě po vlasech, pevnými prsty mi odhrnuje pramínky vlasů z tváře a zastrkuje mi je za uši. Tohle udělal naposledy, když jsem byla ještě malá holčička.
"Myslím, že je v nebi. Nad tím nemusím nijak přemýšlet - prostě to vím, Je tam nahoře s tvojí maminkou, ano, je tam. Mamka ho drží na klíně a přitom hraje s Pauline žolíky, nelítostně ji odírá a nezřízeně se směje. Určitě je tam nahoře." Zvedne oči vzhůru a vztyčí ukazováček. "Gracie, postarej se o našeho drobečka Seana místo nás, slyšíš? Bude mu o tobě vyprávět, to určitě, o tom, jak jsi vypadala, když jsi byla ještě miminko, jak ses učila první krůčky, jak ti vyrostl první zoubek, Bude mu vyprávět, jak jsi šla poprvé do školy i jak vypadal tvůj poslední školní den a všechny ostatní dny mezi tím. Dozví se o tobě úplně všechno, takže až jednou projdeš tamní branou jako stará žena, daleko starší, než jsem teď já, podívá se na tebe od těch žolíků a řekne: "Ach, tady je. To je ona. Moje maminka." Hnedka to pozná."

evakva
13. pro 2012

@zuzulkaba Ani ja som netusila, ze tolko rodin si musi prejst tym istym. Je to hrozne. Dnes sa narodilo to druhe dietatko. Velmi im to prajem, no zaroven mi je velmi smutno na dusi. Moja mala by dnes mala 13dni. Vcera som bola so synom u lekarky a boli tam male deticky. Mala som co robit, aby som udrzala slzy. Snad sa to casom aspon troska zlepsi.

miliharmi
autor
13. pro 2012

Všechny vás moc zdravím, vánoční přípravy a adventní akce zabírají dost času, takže jsem nějakou dobu nepsala.
Vidím opět nové maminky, všechny vás objímám na dálku a cítím s vámi.

Dnes před 6 lety zbývalo mojí Milence 5 dní života. Už jsme byly v Motole, ještě si hrála, ještě si se mnou povídala, ještě jsem nevěřila, že by to mohlo být tak zlé, že by se z toho nedostala. První noc v Motole proplakala, protože jsem tam s ní nemohla být, musela jsem na noc na ubytovnu. Tuto noc před 6 lety mi sestra dala křeslo k postýlce a protože Milenka stejně dost často plakala, že se bála, že jí odejdu, tak jsem si jí dala na sebe, obě nás přikryla dekou a tak jsme spolu spinkaly, naposled, naposled v životě jsem takto spolu spinkaly. 😢

zoja
13. pro 2012

@miliharmi placem, tiez stale myslim na to co bolo naposledy a tak strasne to boli, keby sme tak vedeli a mohli zvratit ten cas,.. objimam ta

miruska7979
13. pro 2012

@aliqa Precitala som si tvoj pribeh a tak mi slzy stekaju po tvari 😢 je mi toho strasne luto... 😢 uprimnu sustrast 😢

aliqa
13. pro 2012

Dnes by malo moje dievčatko 3 týždne, no namiesto toho, aby som videla ako rastie, tak môžem iba poslať pusu do neba a zapáliť sviečku ako každý večer 😢 ..je mi tak strašne, že neviem čo skôr.. Na dnešnej skúške z angličtiny som mala tehotnú profesorku, ani len pozrieť som sa na ňu nemohla ☹ ..vôbec som to nezvládla a musela som odísť..
Dúfam, že tá bolesť bude pre nás všetky znesiteľnejšia, a že všetky čo mali podobný osud ako ja, sa zas budú tešiť z bábätka, ktoré nám pošlú naši anjelikovia..

zuzulkaba
13. pro 2012

@evakva
Urcite sa to casom zlepsi,uvidis...Ja som hned po tom,co sa to stalo bola u lekarky ohladom zastavenia laktacie,ktoru som predtym doslova krvopotne rozbiehala a ako naschval tam boli skoro len mamicky s detickami v kocikoch...nastastie som tam bola s manzelom,ktory keby tam nebol,asi by som odtial utiekla...po nejakom case mi to sice stale bolo luto,ale uz som s tym taky problem nemala...bud silna,vsetko to chce cas,ktory sa teraz sice bude dost vliect,ale bude aj lepsie...prajem,nech je to cim skor

evakva
13. pro 2012

@zuzulkaba Niektore dni su lepsie, ine horsie. Dnes sa to celkom dalo. Dokonca som si aj pozerala fotky malej a tolko som neplakala. Stale si vsak vravim preco, preco prave my? Ved mala bola zdrava, start mala tiez dobry a aj vahu. Len tie plucka to nezvladli. Najradsej by som uz isla do prace, aby som trocha potlacila myslienky, no po fyzickej stranke sa na to este necitim.

zuzulkaba
13. pro 2012

@miliharmi
Oznacila som sice,ze sa mi paci tvoj prispevok,ale vlastne sa mi nepaci,lebo to je nieco,co sa urcite nemalo stat☹(

zuzulkaba
13. pro 2012

@evakva
Taku otazku som si aj ja davala,kazda by sme chceli vediet na nu odpoved...raz mozno.... Neponahlaj sa do prace,este je podla mna skoro,musis sa dat do poriadku. Aj telo a hlavne dusa si musia oddychnut a nacerpat silu.. Toto je tvoj cas na smutok, rob vsetko presne tak,ako si to bude telo a srdce ziadat..

evakva
13. pro 2012

@zuzulkaba Ja sa do prace neponahlam, len niekedy by som si priala robit, aby som rozmyslala nad inymi vecami. Mam narok na 14 tyzdnov materskej a potom do prace. Neviem, ci sa chcem vratit do povodnej prace. Som totiz ucitelka na 2.stupni ZS a vsetci vedeli, ze som bola tehotna.

miliharmi
autor
13. pro 2012

@zoja Taky mám stejné myšlenky, když se mi to vybaví, chtěla bych to vrátit a všechno udělat nějak jinak lépe, kdybych tak věděla tenkrát, co vím dnes. Jenže po bitvě každý generál, asi jsem to vědět nemohla. Většinou už na to tolik nemyslím, ale někdy to na mě tak padne, hlavně v těchto dnech, kdy Milenka umírala a taky kvůli Vánocům, ani ne že bych Vánoce psychicky nezvládala, to už je v pohodě, ale dost mě mrzí, že tady nemám žádnou žensky spřízněnou duši, kluci jsou kluci, ty to tak nebere nějaká výzdoba, kytičky, pečení.
Jako malá holčička jsem moc milovala pohádku o Sněhurce, dneska jsou ty disneyovské princezny hrozná komerce na všechno holčičí to cpou, ale tenkrát tu pohádku dávali jen občas vlastně jen velmi málo a jen v kině a já ji milovala a jako 5-7 letá holčička jsem strašně chtěla mít obrázky a omalovánky atd. se Sněhurkou a s trpaslíky. Takže jsem neodolala a koupila takové omalovánky neteři, ale byť je to už 6 let od Milenčiny smrti, tohle stále bolí, že to kupuji neteři a ne svojí holčičce. Vždycky kupuji Milence na Vánoce malou panenku, kterou ji pak dávám na hrob, ale asi nyní už nekoupím, už mě nebaví kupovat něco, co stejně nedostane, jen to tam na hrobečku zničí mráz a déšť, je to tak těžké, nemá to řešení. Takže zbývá jen to jediné, co jsem už psala dřív. Doufám, že si to spolu jednou šechno vynahradíme, že to, co Bůh pro nás dvě připravil tam u Něj, bude ještě mnohokrát lepší než to, o bychom mohly spolu prožít tady.

abbey1
13. pro 2012

@miliharmi ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Viac dodať nemôžem. ja si tiež často vravím, čo sme mohli a mali urobiť inak. tak sa aspoň teraz snažím žiť, tak ako si ja i moje deti zaslúžime. Užívam si každú minútku s nimi, i keď obač už padám dolu nosom.
Je mi strašne ľúto, že nemôžeme našim detičkám kúpiť vytúžený darček, dať ochutnať sladkosti, vystískať. Spomienky sú pre mňa strašne bolestivé. U nás s Filipkom bolo len nádherných 20 mesiacov a potom 13 mesiacov hororu. A to doslova. A to ma ubíja. Tie horšie spomienky stále víťazia. ☹ ☹ ☹

kris2008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
lollipop1
16. pro 2012

@aliqa uprimnu sustrast☹ stale sa pytam ako moze boh dopustit nieco take, preco vezme milovane dietatko milujucej matke, ci neciti aka je to strasna bolest uz len pri pomysleni na to ze by sa to mohlo stat, a nie to este ked sa to naozaj stane. Neviem zmiernit tvoj zial, snad vyplakat sa z toho kedykovek to pojde a nebat sa o tom hovorit, nech si mysli kto chce co chce, proste sa z toho vyrozpravat. Mam jedneho syna, a uz len pomyslenie na to ze by som onho prisla ma privadza do sialenstva, preto obdivujem matky ktore dokazu zvladnut smrt svojho dietatka. Tazko je radit ked sama by som pravdepodobne zlihala v takej situacii, snad mozem aspon zazelat vsetkym maminkam s rovnakym osudom a bôľom na srdiecku strasne vela síl aby rychlo aspon pozabudli,lebo zabudnut sa neda.

ivkamb
16. pro 2012

@aliqa je mi to velmi luto co sa stalo tvojej malickej, aj ja mam v nebicku anjelika synceka, ktoreho som porodila v 37t mrtveho, viem aky velky smutok citis a budes ho citit este dlho, nas malinky by mal uz skoro dva roky, sice uz mam dalsie babo ale nikdy ti nic dieta nenahradi,ani dalsie, vie ten kto si to prezil, mozem ti popriat len vela sil a nech ti syncek robi radost a drzi ta nad vodou, budem na teba mysliet, drz sa 🙂