Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

sasulec
4. lis 2009

tadeas,sam ma pravdu,prosim nezostavaj v tom sama ,my ti chceme pomoct,ale ak potrebujes bezprostrednu pritomnost niekoho zajdi k znamym..nebud sama 😔

lussy23
5. lis 2009

Mne zomrela kamarátka pred pár dňami ☹ 11ročná. So si istá, že dohliada na vašich Anjelikov, hrá sa s nimi a učí ich.

tadeas06
7. lis 2009

včera a dnes od rana pláču a fakt moc zle slzy ani nezstřeši to že ho nemam koupila jsem flešku a všechny fotky dala na ní kdyby nahodou klesl počitač .pokojiček ma stale stejny zničim se neloučim jen ležim spim a nic prazdno snažim se žit s hod.na hodinu. stale mam pocit ze se my vrati a budem spolu

dada78
7. lis 2009

tadeas,dobre že si si zálohovala fotky, aj my to máme min. na troch miestach a aj sme si dali urobiť fotky a spravila som 4 fotoalbumy Romanka. Môj manžel nemohol si fotky pozerať hodne dlhú dobu, ja som si práve naopak stále pozerala a videla som,že hoc bol s nami len pol roka,tak bol šťastný. Ale veru neraz si aj teraz poplačem,keď ma chytí taká nostalgia a prehŕňam si ich alebo pozerám v PC.Fyzicky sa nám nevrátia, odišli do nebíčka a odtiaľ na nás dávajú pozor a tým,že na nich myslíme sú vlastne stále s nami v našom srdci. My sme veru aj dnes hoc bolo škaredo boli zapáliť sviečky pre Romanka a ostatných anjelikov,vždy sa mu tam vyžalujem,čo ma trápi a poprosím o pomoc. Posielam Ti objatia a prajem veľa síl zvládnuť najťažšie obdobie.

izka
7. lis 2009

tadeas, zlatko, často na teba myslím, ako ti je.
to, že plačeš a nič nevládzeš, je úplne normálne. veď si utrpela najväčšiu stratu, akú može žena zažiť. nikto nemôže čakať, že budeš fungovať, akoby sa nič nestalo.
aj si zamestnaná, alebo ešte na MD ?
a s otcom tadeaska niesi v kontakte ?
prepáč, že sa tak pýtam, len rozmýšlam, čo by ti mohlo pomôcť.
momentálne asi najviac treba dostať smútok von zo seba a vyplakať všetky slzy.
ja som to v sebe dusila a tvárila sa, ža som v pohode, ale ako tak som sa s tým vyrovnala, až keď som sa vyrozprávala a vyplakala na anjelikoch. pak som otehotnela a to ma konečne naplnilo radosťou.

pevne verím, že aj tebe sa to podarí, ale ešte máš čas a určite ti to nenahradí tadeaska.
teraz plač a oddychuj a píš a rozprávaj o svojej nekonečnej bolesti.
dovolujem si povedať aj za ostatné mamičky, že sme tu s tebou. držkaj sa, moja.

izina
8. lis 2009

Byli jsme zapálit svíčku babi a dědovi a druhou Péťovi a všem andílkům. Ani jsem to nemohla babi a dědovi říct, protože mi tekly slzy stejně jako teď. Maminky držte se

tadeas06
10. lis 2009

tak vas všechny zdravim moji andilci je mě moc smutno a nevim co dal vim jen že nemužu vychazet z domu chodí ke mně kamaradky a staraji se ale memu synovi je zima a vola mě maminko nechcii tu byt sam bez tebe bylo to jedine proč jsem dychala

andraa
10. lis 2009

tadeas tak nesmíš myslet, je přeci ještě spousta lidí, kterým by jsi chyběla a kteří tě mají moc rádi. Já také prožívám nejtěžších 14 dní v mém životě, ale věřím, že naši andílci se mají tam nahoře dobře. Určitě jim není zima a tomu musíš věřit i ty. Já vím, že je to těžké, ale opravdu tak nemysli, chyběla by jsi moc i nám všem tady.

bibka333
10. lis 2009

TADEAS POSIELAMTI VRUCNE OBJATIA A DRžKAJ SA TVOJ ANJELIK JE V NEBIčKU A JE MU DOBRE PRAJEMTI VELA SILI SOM STEBOU

beruthiel
10. lis 2009

tadeas06. tvůj syn tě miloval, a rozhodně by nechtěl ses takhle ničila, tak konečně vstaň začni něco dělat. Bež se projít ven, svítí tam slunce, něco si přečti, zkus napsat svůj příběh, namalovat. Hlavně ale něco dělej!

andraa
10. lis 2009

tadeas proč s námi nekomunikuješ, proč se vždycky odmlčíš? Tak nám všechno napiš, jak tě to bolí, co se ti honí hlavou, prostě tvoje pocity. Nejsi sama kdo prožívá takové chvile jako ty.

kristyan
10. lis 2009

Omlouvám se že vám sem lezu
Našla jsem vaši diskuzi a trochu početla a držím vám všem palce ať zvládnete to trápení které vás potkalo 😉

zdravím vás všechny moc a jak tady čtu ty vaše příběhy tak mám slzy v ořích. 😢 😢
andraa ty jsi z PV ?? je to asi 20 km od nás 😉

Já vím že máte každá svoje trápeníčko Já jsem potratila já vím že to možná není tak zlé jak to co se stalo vám,ale já do teď vzpomínám na den kdy jsem měla TP a říkám si že jsou horší věci na světě jenže se z tím pořád nemůžu smířit i když je to skoro dva roky.
Když to řeknu možná drasticky ,ale u nás v rodině bylo během 3 měs umírámí až moc. ☹ 😢

aninam
10. lis 2009

tadeas, pis tady, rady te vyslechnem!!! Je stale je pro co zit. Preci budou dalsi deti a sourozenci maleho, budete si o nem vypravet, malovat ho na papiry a zit s nim, ikdyz tady neni..... Je to tezke, ale da se. Je nas spousta....

Andraa, ja mam od tohohle mesice do 6. ledna "sve" obdobi. V patek pred rokem jsem mela termin porodu, na ktery jsem sice nerodila, ale netusila, ze se mi zmeni svet........ Preziji tohle obdobi, vim, ze ano. Ale vzpominky a vybavovani vsech detailu bude silnejsi.....

Kristyan, nestesti nechodi po svete nikdy samo!!!

andraa
10. lis 2009

aninam: já si každý den říkám proč zrovna já, ale učím se s tím žít. Pozoruji kolem sebe, že je spousta maminek, co mají stejné problémy a umírají jim děti. Doufám, že se mi poštěstí mít ještě aspoň jedno miminko, ale na mého chlapečka nikdy nezapomenu. Já jsem měla mít termín na vánoce, takže každé vánoce mi Maxíčka budou připomínat. Měl být náš vánoční dáreček.

Kristyan: máš napsáno, že jsi z Prostějova, takže bydlíš někde okolo?

U nás v rodině bylo letos taky moc úmrtí. Kromě milovaného Maxíčka mi umřeli i oba dědové.

vieraj
10. lis 2009

tadeas06
velmi s tebou sucitim, mozno by ti pomohla modlitba. si veriaca?

sasulec
10. lis 2009

verte alebo nie,ja sa modlievam vecer,no nikdy nie za seba,ale za malu a aj za vas aby ste mali silu do dalsieho dna,za vasich anjelikov 😔 😔 😔

blazka24
10. lis 2009

tadea som tu prvý krát a súcitím pravým súcitom, viem že je to ťažké ale skús sa vyrozprávať častejšie ono to pomáha, viem o čom hovorím, mám iné skúsenosti ktoré ma kvárili dlhšie......

dievčatá súcitím so všetkými, je to smutné ale veľa vecí ľudí bolí a dá sa to prekonať tým, že hovoria, komunikujú a tým že je internet je to menej osobné ako z očí do očí a nikto nevidí tú bolesť a plač v očiach, jediná chyba je to, že internetové kamarátstvá nenahrádzajú objatie........

aninam
10. lis 2009

andraa, jako tobe pripomenou kazde vanoce Maxika, tak me kazde me narozeniny, ze jsem mela syna, sveho prvorozeneho, narodil se 8 dni pred mymi narozeninami.... Urcite si poridde jeste jedno dite, hodne to pomaha....

kristyan
10. lis 2009

abdraa, já bydklím v okr Prostějov přesně Raková u Konice 😉

a tohle jsou moje děti Kristýnka bude mít 6 let v pátek, a pak to nenarozené měla jsem TP 15.9 😢 a Karolínku a ta bude mít 5.12 2 roky.

V roce 2003 červen mi umřel táta 48 let a v březnu 2004 děda a strejda 43 let takže mazec a potom jsem v tom roce 2007 potratila 14.února na valentýna od té doby neslavím tan svátek ☹

podle toho sami usoudíte že těch smutných událostí je víc jak těch šťastných 😒

Aninam četla jsem i tu distkuzi(už si nepamatuji jak se jmenovala ,ale bylo to tady na koníkovi) kde jsi popisovala svůj příběh od porodu až po ten den D brečela jsem i teď se mi hrnou slzy do očí.Je vidět že k tomu máš strašně racionální přístup a to je správné.Proto ti přeju i vám všem ať se vám rodí krásná a zdravá miminka .

aninam
10. lis 2009

kristyan, zivot je opravdu boj a take bych rekla, ze v mem zivote je vice smutnych udalosti nez tech veselych. Ale snazim se vzpomenout si na ty hezke...... Mozna ty diskuze, ikdyz jsou dneska zamcene a neprispiva se, me hodne pomohly jit dal.... Vsem jen vrele doporucuji, mluvit o tom, s kymkoliv a jakymkoliv zpusobem....

jakoubka
10. lis 2009

Holky,promiňte,že jsem sem vlezla
Všechny Vás tu obdivuji.Pokaždé brečím ,když to tu čtu 😔 😢

tadeas-já se trápím s tebou 😔 Drž se,Tadeášek s tebou pořád .

Moje babička před 10 lety pochovala oba syny(můj strejda v dubnu 1999 a tatínek v říjnu 1999) 😢 😔

kristyan
10. lis 2009

aninam, a jak máte jméno pro mimi v bříšku, měla ji tam jméno ,ale teď koukám že jsi ho smazala.

aninam
10. lis 2009

kristyan, chtela jsem Mateje (Matyase), spis tu druhou variantu k nasemu prijmeni (Matějkovi), ale jak tak pozoruju jak jsou vsude okolo a navic na diskuzi maminek andilku mela jedna Matyska (to taky neprida) a pak nazor me matky. Mam dalsiho adepta, ale domluvili jsme se s manzelem, ze si to jmeno nechame ted pro sebe, aby nam ho nikdo nepohanil 🙂

tadeas06
10. lis 2009

holky je my moc zle nedokaže nikdo vycitit že nemam 3a pul leteho tadika zustala my prazdna naruč snažim se přežit každy den snazim se s pejskovou chodit trošku ven jinak všem dik

aninam
10. lis 2009

Tadeas, oni to citi a ver mi, ze je to moc a moc boli, ze se trapis. Zkus sem napsat vice svych pocitu, proc si myslis, ze to oni neciti. Vzdyt i tvoji rodice ztratili milovaneho vnuka.... Taky jsem si myslela, ze me moje matka a okoli nechape, ted uz vim, ze me moje matka chapala mnohem vice nez jsem si myslela, jen jsem to nechtela videt. Nicmene, pis a pis.... Codis do prace nebo jsi na neschopence? Mas psychologa? Kdo ti nejvice pomaha?

kristyan
10. lis 2009

aninam mi jsme zase každému řekli jaké máme jména ,ale pohlaví jsme neřekli.

Mylíš že na ten můj potrat mohla mít vliv i krevní supina?někde jsem četla že to může vyvolat potrat mám A- .Po prvním porordu Kristýnky mi hned po porodu píchli něco na protilátky.I po tom potratu mi zase něco píchli na protilátky a po porodu Karolínky zase.tak nevím

andraa
10. lis 2009

aninam:chtěla jsem se zeptat, jestli jsi věřící a nebo co způsobuje ten tvůj nadhled, docela ti ho závidím. Další dítě bych určitě chtěla, ale nevím jestli to bude možné.

andraa
10. lis 2009

kristyan a tvoje dcery mají obě plusovou krevní skupinu, nepletu se?

kristyan
10. lis 2009

andraa jj jak to víš manža má taky A+

kristyan
10. lis 2009

andraa a kde tvůj Maxík ležel v PV nemocnici nebo jinde?