Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

miky
17. kvě 2012

@ursul já potom všem už věřím, řekli nám ještě spousty věcí kolem, které prostě do sebe zapadají. Jenom teď holt počkat na ten správný okamžit až se nám bude chtít Barunka vrátit

irriss
18. kvě 2012

Moje mala VILO,

Dnes bys oslavila krasnych 9 LET,
cas bezi, ale s Tebou zastavil se mi cely SVET...

Nezmensilo se v mych myslenkach ani sluvko "VRAH" a HNEV
k nemu!,- kdo pripravil nas o Tvuj USMEV..

Tve dvojcatka sestricky,
vyrostly do krasy princeznicky...

Krasna devcata se z nich stala,
ale Tys navzdy mou nejkrasnejsi vilou zustala...

Po letech cekani,
prisla jsi za mnou z nenadani....

Stala ses soucasti toho nejkrasnejsiho ZIVEHO snu,
prisla jsi a pravila: "Maminko i ja si preju tortu.."

Ja zoufala jsem byla, jak splnit Ti Tve prani...
je to bolest, o ktere "nikdo" nema ani zdani...

"Maminko, az uvidis na nebicku mrak, co mlze se podoba.....
to budu JA,
to bude ma tvaricka od Tveho dortu spinava...."

Krasne narozeniny , moje mala vilo...
citim Te tancit v mem srdci cim dal vic ...
cas, co bezi, neznamena NIC

Tvoje maminka 🙂

zuzulik
18. kvě 2012

@irriss krasne narodeniny Vilo...tiez jej dnes zapalim sviecku,ak mozem...

evasupova
1. čer 2012

Ahoj milí rodičové, je mi do breku, že člověk musí tohle podstupovat 😢 . Horší snad je, že nás na tom světě, kdo tohle zažil není málo. V únoru se nám narodil prvorozený syn Martínek a tři dny po náročném porodu, nakonec císařem, zemřel po převozu na dětskou JIRP. Půl hodiny před tím zjistil dětský kardiolog, že mu chybí celá levá srdeční komora a aorta je jen 1mm široká. Odborně: vada zvaná "Hypoplasie levého srdce" . Neměl žádnou šanci. Zhruba v tom 22 tt doktor nepřišel při Echu na tuto tak vážnou srdeční vadu a já v domění, že je vše v nejlepším pořádku porodila nejkrásnějšího chlapečka, který měřil 52 cm a vážil 4,1 kg. Ale osud si vybral tu největší daň. Přesně 9 měsíců jsem ho nosila pod srdcem a i když jsem měla možnost s ním být jen takovou chvíli, tak mi strašně moc chybí. Z celého srdce přeji všem nastávajícím rodičům, aby nikdy nemuseli prožívat to co já a celá má rodina. Přeji všem jen a jen štěstí a radost..... 😵

mata128
1. čer 2012

@evasupova my sme prezili nieco podobne,ale vdaka bohu sa to dobre skoncilo.narodil sa nam syncek,na druhy den zosivel,zistili transpoziciu velkych ciev,cize vymenena plucnica s aortou.bojoval na are,potom ho operovali a vdaka panu bohu uz 10dni sme doma.tiez som sa modlila,prosila,aby ho zachranili,vdaka Bohu,je tu s nami,ale ten pocit,beznadej a strach neprajem nikomu☹

ursul
1. čer 2012

@evasupova to mi je luto....nema sa toto stavat

gogoska123
2. čer 2012

@evasupova Ani nevíš, jak je mi to líto, my to měli podobné, náš malý se narodil předčasně a zemřel nám po měsící na vadu srdíčka a plíce. V těhu jsem byla na kardiu u Apolináře i v Motole a nikdo nic neviděl....UTZ jsou hrozně nadhodnocená vyšetření, hlavní práci odvede dokrot - na jeho zkušenostech závisí, jestli je schopný si něčeho všimnout a ne vždy narazíš na správného doktora....Myslím na Tebe a posílám objetí na dálku, aby si tu obrovskou bolest vydržela....

luznicarka
2. čer 2012

@evasupova Achjo moc mě to mrzí ☹ posílám moc moc síli aby ste to zvládli. MYslím na Vás oba.

gabtcha
2. čer 2012

@evasupova je mi to moc lito...

kati777
3. čer 2012

@evasupova je mi to velmi luto.....prajem vam vela sil ...

zuom146
4. čer 2012

ahooj kočky neviem ani ako začať ,,po tak strašnej a zlej skusenosti sa mi ťažko píše.mala som mať termin v oktobri ,radosť prekvapenie a očakavanie vystriedal smutok ,,,žial strach!bola som v 20 tyždni ked sa to všetko zomlelo takou neuveritelnou rychlostou že sa človek nestači spamatať a už je po všetkom.asi od desiateho tyždna som ležala v nemocnici ktoru nechcem a nebudem menovať pretože chcem zabudnuť,s krvacanim s hemotomu ktory sice nebol velky ale robil problemy ,,po ultrazvuku vždy prišla radosť všetko je fajn všetko je tak ako ma byť.krmenie sa liekmi a injekciami ,,infuziami ktore určite nepridavali mojmu babetku na zdravíí,,sa moj stav nijako nemenil! nakolko tvrdenie doktorov a sestier že ved pre mna spravili všetko čo mohli som sa spoliehala na zdravotnictvo že sa nemam čoho bať .aj napriek nizko uloženej placente a pochybam ma ubezpečovali že bude všetko oki,,až prišiel smutny datum 18.5 2012 kedy som o svoje babetko prišla ,po dlhej noci snaženia sa normalne porodiť ,nasledoval cisarsky rez ktory som si sama musela vyprosikať nakolko nemenovana pani doktorka prišla s otazkou či ona bude za "jeden potrat" robiť cisarsky !ako keby toho bolo malo nadobu s čiernym sačkom vam položia k noham aj laik vie načo poslužila ! na moje naliehanie na doktorov a sestier som sa dozvedela pričinu mojho predčasenho porodu nakolko mi bolo povedane že som mala zelenu plodovu vodu ,,oddelovala sa placenta,,a dieťatko malo šnuru okolo krku ,,toto všetko sa strašne počuvalo ked vam doktor desať hodin dozadu tvrdí opak a ubezpečuje vas že je všetko oki.rozpory v tvrdeniach boli velké nakolko placenta bola podla sona celkom v poriadku ,,a niesom odbornik ale myslim si že zelena plodova voda na sone musela byť zretelne tmavšia!možno niekoho moja skusenosť nebude zaujmať ,chcela som len poukazať na to že akekolkvek pochybnosti s vašej strany voči doktorom riešte zmenou ,a možnoo aj ja keby ,, nebola mopja dovera taka velka som sa mohla tešiť a byť stale v OCAKAVANI !!!!

zuom146
4. čer 2012

aj ked po tom čo tu čitam je moja skusenosť zdaleka menšim utrpením ako stratiť zdrave vynosené dieťatko,ale pre každu s nas je ta jej bolesť najvačšia

gogoska123
5. čer 2012

@zuom146 Ahoj, je mi velice líto, že jsi přišla o miminko. Rozhodně si nemyslím, že by tvá zkušenost byla menším utrpením....každá ztráta dítěte je ztrátou obrovskou a bolestnou, ať už k ní došlo jakkoliv...moc na tebe myslím a posílám objetí na dálku

zuom146
5. čer 2012

gogoska123 dakujem za tvoje slova utechy ktore su aj ked velmi malinkou ,,naplasťou na bolesť

vilkinka
5. čer 2012

@miliharmi Ahoj Miliharmi.Čím silnejšia je bolesť,tým viac z nej získaš,ak sa s ňou naučíš žiť,lebo zabudnúť sa nedá.Život ti ju dáva do cesty,aby ťa niečomu naučila,posilnila a pripravila na ďalšie životné skúšky.Netreba sa za to hnevať,ani nikoho obviňovať.Všetko musíme brať s láskou a s vedomím,že ma to niekam ďalej posúva,že mi to dá väčšiu silu ísť ďalej.A to je nesmierne dôležité pre Teba.Lebo ty si práve tá silná osoba,ktorá rozdáva svojim najbližším lásku a pokoru,ktorí to veľmi potrebujú.Neviem či máš nejaké detičky,ale ak áno,tak ony si tí prví,ktorí to najviac z teba potrebujú cítiť.Pokoj,pohodu a lásku.
Prajem Ti veľa sily a lásky,nech si Slnkom pre všetkých,ktorí sú s Tebou.

gabtcha
5. čer 2012

@zuom146 souhlasím s gogoskou a preji at ta nejvetsi bolest brzy skonci (ac bolest zustane, ale to nejhorsi je brzy za tebou) a tvuj andilek ti necim da najevo, ze je s tebou a ze vi, jak moc ho milujes!

kati777
5. čer 2012

@vilkinka nehnevaj sa,ale neda mi to aby som ti nenapisala...neviem či si prišla o dietatko...ale asi nie,keby si prišla tak by si take nepisala,že čim silnejšia je bolest tym viac ziskaš...neviem čo dobre sa da podla teba z tej ukrutnej bolesti ziskat...strata dietatka je ta najväčšia bolest na svete,ktoru si ty vobec nevieš ani predstavit a nie je na tom nič dobre a ako sa da podla teba ta strata brat s laskou???ty by si taku stratu vedela brat s laskou???nechapem kde nas dalej ta bolest ma posuvat.....ked väčšina z nas, ktore sme prišli o deti len preživa zo dna na den... ☹

kati777
5. čer 2012

@vilkinka život nas mohol aj inak naučit niečomu a nie zobrat nam naše milovane deti,ktore mali byt s nami...

gabikatn
5. čer 2012

@ vilkinka smrt nasej dcerky nam takmer vzala 15 rocne manzelstvo, pretoze kazdy z nas sa uzieral sam so svojou bolestou....nedokazali sme spolu o tom co sa stalo rozpravat....., ja sa casto citim ako troska a tak sa ta pytam co som teda ziskala?????

miliharmi
autor
5. čer 2012

Vidím to poněkud jinak. Věřím, že Bůh může použít tuto těžkou zkušenost k tomu, aby mi mnohé ukázal a přiblížil mě k sobě, ale v žádném případě si nemyslím, že tuto tragedií mi postavil do cesty schválně za nějakým účelem nebo že by ji dokonce sám způsobil, aby mě někam posunul. Moje porozumění je takové, že to co se stalo, může použít, ale ne že to za tímto účelem sám způsobil. Už jsem to tady rozebírala vícekrát, nevěřím, že Bůh způsobuje ty nemoci a neštěstí a smrt našim dětem, ale pokud se to stane, dokáže vstoupit do tohoto neštěstí a otevřít nám novou naději, naději na to, že On sám přemohl smrt a že fyzickou smrtí skutečný život nekončí, ale začíná.
Stýská se mi hrozně a nebudu tvrdit, že mě nebolí, že nemám svou holčičku nyní u sebe, že je momentálně tak nedosažitelná. Ale i v tom nacházím útěchu právě u Boha, jsou vyjímečné chvíle, kdy mohu zažít, že moje holčička není někde daleko, ale vlastně velmi blízko, tak jako je mi blízko Bůh sám, v takové chvíli se mi to už nezdá tak těžké, ale bohužel v tom všedním životě tyto okamžiky nepřicházejí často, jsou to takové vyjímečné pohledy "skrze stříbrné sklo přes moře, po kterém šedé lodi odnáší doufající duše do zemí neumírajících" , jak to krásně vystihl J.R.R. Tolkien. 😉

maryennn1
5. čer 2012

@miliharmi krásne si to napísala, súhlasím s tebou 🙂

vilkinka
6. čer 2012

@kati777 Áno,aj ja som prišla o bábätko v 13 tt.Ale nebola to jediná veliká bolesť(tým nemyslím najväčšia)v mojom živote.Ja som to myslela tak,že čím väčšiu bolesť prekonáš,tým viac budeš mať síl ísť ďalej,povzniesť sa nad všetkým,čo ťa trápi a veriť,že to bude dobré(napíšem,že lepšie ako predtým)ale bude sa to dať zvládnuť a to nám musí stačiť.Lebo sa mohlo stať možno aj niečo horšie.Ja netvrdím,že to nebolí alebo že sa dá na to zabudnúť.Len hovorím,že sa treba s tým zmieriť čo najlepšie ako sa dá.A taktiež viem,že to oslobodenie od bolesti a zmierenie s ňou trvá veľmi dlho,že sa to nedá hodiť cez plece.Ale život ma naučil,že správna cesta je stále tá,po ktorej sa nám chce najmenej ísť,ktorá je podľa nás najťažšia.Asi sme sa nepochopili.No dúfam,že to troška uviedlo viac svetla.

kati777
6. čer 2012

Ja si myslim,že od toho ked prideš o dietatko sa nič horšie stat nemože....tak neviem ako to mysliš,že sa nam mohlo stat od toho niečo horšie....ja viem,že boli aj strata nenarodeneho dietatka,ako to bolo v tvojom pripade,ale podla mna sa to neda porovnat so stratou už narodeneho dietatka,ktore si už videla,bola s nim a starala sa on a väčšina z nas z tejto stranky videla ako sa naše deti trapia a bojuju o život,ked boli choručke,tak toto čakanie a tu bolest si ty naozaj nemožeš vediet predstavit...to je moj nazor...a myslim si,že každa z nas sa snaži s tym zmierit a stoji nas to strašne vela sil,mne to napriklad na sile nepridalo a niekedy mam pocit,že dalej už nevladzem a tiež si nemyslim,že toto bola pre nas ta spravna cesta...

kati777
6. čer 2012

moj predchadzajuci prispevok bol adresovany pre vilkinku...

kati777
6. čer 2012

@vilkinka čo ta vlastne priviedlo na tuto stranku...vobec nechapem mamičky,ktore maju doma žive a zdrave detičky čo ich sem tahá,ja keby som mala doma zdrave deti vobec ani len vo sne by ma nenapadlo navštivit tuto stranku...ale samozrejme je to tvoja a vec a nie je to zakazane...

habibi78
6. čer 2012

@vilkinka vies moja...niekedy je lepsie neprispievat, nez jatrit rany a pisat taketo slova....bolest dietata sa nikdy nezmierni, musi sa s nou len zit, ziadna matka sa s tym nezmieri... NIKDY...su situacie kedy ani cas nelieci, prave naopak.....a horsiu bolest ako stratu dietata si nedokazem ani len predstavit....co horsie sa podla teba este moze stat? 😒

ursul
6. čer 2012

@kati777
@habibi78 tieto zvlastne mudrosti ludi typu
@vilkinka tu stale budu..nechapem postup je zvačša najprv mysli potom piš...........a ked pre teba strata babatka nebola najvačšia bolest tak nechapem prečo niečo pišeš tu pre mna to je naj vačšia bolest ktora nikdy neprejde..a zažila som si toho dost...neviem ,nič HORŠIE ako strata dietata neexistuje

luznicarka
7. čer 2012

@ursul plně s tebou souhlasím. Nerozumím jak pro někoho ztráta dítěte neni to nejhorší nic horšího si neumím představit a to sem na tom trochu líp než většina z vás my se neměli čas poznat umřela dřív než se narodila a i tak mě to strašně bolí každej den pořád stejně a při tom už je to 5 let 😔 😔

tamulik
7. čer 2012

@ursul hlasujúcim s tebou, najhoršia bolesť ktorú som za svoj život prežila je strata mojej milovanej dcéry.
dlho som neprispievala ale na toto musím zareagovať.
@vilkinka povedz co je horšie pre matku ale aj otca ktorí musia pochovať svoje dieťa. ze vidia vyrastať kamarátov svojich deti a iba v predstavách si možu myslieť aké by to bolo keby tu bola moja dcéra, syn. mali by toľko a toľko rokov, ..... . povedz co je ešte horšie ako prežitie vlastného dieťaťa.
myslím že najprv treba porozmýšľať a prečítať si čo píšem a nie písať iba tak.

vilkinka
7. čer 2012

Ospravedlňujem sa všetkým,ktorých sa to dotklo.