Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

ursul
10. led 2012

@katuscakzms laska moja vies ze som mala ten pocit s teba naposledy? tak by som ti chcela pomoct objat ta moja zlata

katuscakzms
10. led 2012

@ursul velke D....zajtra sa porozpravame....tesim sa....lebo my pomahas.....dnes som nemala silu lebo by som asi len plakala,ved vies lahsie sa pise ako hovori......

ursul
10. led 2012

to som rada zlaticko moje. stale na teba myslim a ked viem ze ti je teraz tazsie tak o to viac. 🤐 🤐 🤐

leeenka26
10. led 2012

@katuscakzms Moja a nezda sa ti to len? Boli to rovnako? Podla mna je to tymi liekmi. A tie tabletky si vysadila naraz? Skus sa poradit s doktorkou ako na to, neboj urcite najdu vhodny sposob, ako na to, s tymi liekmi je to tak, proste nemozes vysadit hned ☹ treba ist na to opatrne. Moc si zelam a viem, ze coskoro sa aj ty budes tesit z bruska a tvoja bolest bude o mnoho znesitelnejsia, ver mi.

katuscakzms
10. led 2012

@leeenka26 myslim ze nezda...opet mam stavy uzkosti,som podrazdena,placem,alebo skor vsetko ma rozplace a opet nemozem spat,dnes som mala kontrolu u psych. ale nepovedala som mu to,len tolko ze sa necitim dobre ale videl to sam na mne pretoze ma tahalo do placu,tak my dal jeden liek na vecer na spanie a ze by my mal pomoct aj k tomu aby na druhy den som bola v pohode bez uzkosti atd.,ten vysadeny uz naspet nebudem brat,lebo neviem co by to so mnou spravilo kebyze po 3 tyzdnoch ho opet nasadim,je to take moje tajomstvo pred nim.....uz len dufat ze my ten novy zaberie,lebo sa zblaznim.......a to som si v tej mojej hlave vravela nevysadzuj,ved ma na to mnohe upozornovali ze aj ked sa budem citit lepsie nemam vysadzovat,no pokusenie bolo vecsie.....

ursul
10. led 2012

je zle ze clovek nikdy nebude ako sa vravi za vodou nedaju sa nase straty porovnavat kazda je ina ale rovnako bolestiva u mna prebehlo uz 14 rokov a bolest je tu stale a tazoba tiez len cas co to otupil alebo som sa naucila potlacat bolest do uzadia ... neviem je to vsetko smutne zlee a nemam uz slov.

katuscakzms
10. led 2012

@ursul si taka zlatucka...co ja by som sama robyla keby som vas vsetky nemala.......

leeenka26
10. led 2012

@katuscakzms Ja ta chapem, naozaj. Chapem tvoje dovody. Ale neboj sa, urcite existuje sposob, ako otehotniet aj s liekmi alebo bez liekov tak, aby si neutrpela fyzicky ani psychicky. Skus sa porozpravat s doktorom, co on na to. Vie, ze by ste chceli babo?

katuscakzms
10. led 2012

@ursul tebe sa tiez vynara bolest,chces nam pomoct a sama si ublizujes,ale chapem musime si pomahat,si dobry clovek,lebo to robis napriek svojej bolesti,v podstate kazda z nas sa snazi pomoct tej druhej ci uz ma lepsi alebo horsi den,sme vsetky ako jedna velka rodina...myslim na teba stale a aj na ostatne zienky tu na tejto smutnej diskusii 😔

katuscakzms
10. led 2012

@leeenka26 ano vie,neodporuca na lieky otehotniet ale keby vraj sa to stalo tak hned vsetko vysadit...ale ja nechcem a nemozem takto riskovat,bojim sa aby to babetku neuskodilo aj ked su zeny ktore napriek liecbe otehotneli a babetko bolo zdrave ale ja chcem urobyt vsetko preto aby som mala zdrave dietatko,nebrat ziadne lieky aby som predisla akemukolvek riziku,nemozem dopustit aby moje druhe nebolo zdrave a trpelo...mam to v sebe koli Sofinke

ursul
10. led 2012

@katuscakzms asi to je aj tym ze ked to bolo u mna cerstve tak som bola sama na to vsetko. som velmi rada ze som ta , vas spoznala keby sme boli blizsie tak som u teba ako na koni poplakali by sme a potom by som ti potarala dve na tri az kym by som neuvidela usmiatu aj ked napoli tvaricku

leeenka26
10. led 2012

@katuscakzms Jasne chapem, ja do toho nevidim, ako to je, viem len ze lieky sa nemaju brat to malo viem 😖 Do kelu neviem ako ti mam poradit. Ked vysadis, je zle, ked ich budes brat, tak je ohrozene babo, hm, ked sa vysadi lieky vacsinou to takto dopadne, ze clovek je tam kde bol, ale to nemyslim v zlom moja, len nahlas rozmyslam :(skusim nieco vyzistit a napisem ip ked tak. A neskusala si postupne vysadit az na uplny koniec? 😉

katuscakzms
10. led 2012

@ursul veru si to mala tazke takto vsetko dusit v sebe,skoda ze s tymi co si rozumiem a mam to najdolezitejsie spolocne su tak daleko,ale raz sa to podari a stretneme sa....verim tomu..... 😉

katuscakzms
10. led 2012

@leeenka26 vysadzal my ich postupne dr. uz som brala len polku z jedneho lieku,na zaciatku som mala tri.druhy...ale to ja som uz nemohla vydrzat,inak by bolo vsetko v pohode...ja viem ze si musim dat cas na bolest,prezit to a az tak zacat nieco nove,pokaslala som to ale verim ze sa z toho dostanem,uz teraz ked si s vami pisem je my lepsie....dakujem

leeenka26
10. led 2012

@katuscakzms moja zlata velmi som rada ze sa ti aspon trosku ulavilo, neboj sa, hlavicku hore, verim, ze nieco spolu vymyslime ok? Na kazdy problem existuje riesenie, len ho nie vzdy vidime vtedy, kedy by sme chceli 🙂 ze to prave ja hovorim 😀 😀

katuscakzms
10. led 2012

@leeenka26 dobre hovoris,ved vlastna skusenost je nadovsetko 😉 viem ze mas pravdu,uvedomujem si to.....dakujem tebe a aj
@ursul za povzbudenie a rozptilenie,idem uz do rise snov ,asi uz zabera.....prajem dobru a krasnu noc...a este raz dakujem kocky ste poklad

leeenka26
10. led 2012

@katuscakzms dodru nocku cmuk cmuk 😉

katuscakzms
10. led 2012

@leeenka26 🙂 🤐 😵

tiffanka
10. led 2012

Čo ste zažili, to viete každá najlepšie. Ja sa môžem iba vcítiť do vašich pocitov. A poviem vám, ťažko mi je pri tej predstave 😢 . Dokážem si vážiť život blízkeho človeka a každý večer ďakujem Bohu, že sme prežili deň spolu. Milé mamičky, prajem vám, z celého srdca, aby tá bolesť, ktorá vo vašich srdiečkach pretrváva, časom úplne vyzmizla a pri predstave na vaše anjeliky sa vám tvár rozjasnila, pretože všetko má zmysel, aj keď je to preťažké pochopiť ☹. Nech je pre vás tento rok radostnejší, ako všetky predošlé 🙂 . Niečo na pohladenie duše:

Predbehol si ma do neba
a mne ostalo ticho v duši.
Prázdna je náruč bez teba,
keď tvoju tváričku len tuším.

Staraj sa mi tam, Bože, oňho prosím,
nech mu nie je zima
a nech nie je sám.
Buď mamou miesto mňa kým prídem

... za anjelikom do neba....

Autor: Harmanček
Držkajte sa.

katuscakzms
11. led 2012

@tiffanka dakujem za vsetky mamky anjelikov....ked citam tu basen je my do placu,ale je krasna....

ursul
11. led 2012

@tiffanka basnicka je krasna, ale pochybujem ze bolest by mohla vymiznut a vela veci dava zmysel, ale strata najdrahsieho pokladu teda aspon mne zmysel nedava a ani vobec pochopit sa neda.mozno si to myslela dobre a mozno mnohym to tak vyznelo ale nechcem byt zla ale ta veta o zmysle a pochopeni podla mna zmysel nema 😒 nema

katuscakzms
11. led 2012

@ursul samozrejme ze nevymizne,my to vieme.....ako vieme aj to ze vsetko ma svoj dovod ale umrtie dietatka nie...to dovod nema....ale tazko o tom moze pisat niekto kto to nepreziva ,neda sa vcitit do nasich pocitou....mozno mala predstava ale nieje to mozne aby niekto vedel ako sa citi matka,rodina ktora prisla o dieta alebo blizkeho cloveka pokial to nezazije..ale chapem ze tiffanka to myslela dobre...basen sa my paci podobne ako tebe aj ked ma rozplakala...vidim sa v nej,ako prosim aby tam mojej bambulke nic nechybalo a nebolo zle a ze raz za nou pridem 😔 .....

ursul
11. led 2012

@katuscakzms basen na to ze ved vies ze som neni veriaca tak sa mi paci ale ostatne aj ked to isto nebolo myslene zle nie. a este neznasam ked niekto kto to nastastie nemusel zazit povie ze ,,ja by som to nezvladla,,. Vzdy mi dojde ze ako by sme mi co sme to zvladli nejake mami ktore v pohodke zvladnu hocico asi nejake bezcity ktore ja neviem to opisat... nechcem vyzniet zle,alebo vlastne kto to chce zobrat v zlom je mi to jedno. myslim to dobre a kto to ako pochopi je na nom.

radustek
11. led 2012

@ursul ja som si to teraz citala je mi to strasne luto boze normalne placem chudiatko malinke take nevinne dietatko....srdce ma boli fakt neviem ake to je strasne sa toho bojim.......

katuscakzms
11. led 2012

@ursul ja ta chapem,viem co tym chces povedat 😉 ....ved sme tu uz zazili mnohe co pisali ze by to nezvladli a ze nas obdivuju,hmm tazko stale pisat to iste dookola a vysvetlovat ze inu moznost nemas,a ze nic z toho nieje na obdiv....

ursul
11. led 2012

@radustek coho sa bojis?

radustek
11. led 2012

@leeenka26 mas pravdu ale fakt neviem co by som spravila viem kazdy sa boji o tu svoju rodinu.....fakt neviem co by som robila nevedela by som sa asi z toho spamätat...

radustek
11. led 2012

@ursul ja mam stale strach ze sa nieco stane muzovi alebo ze detom teraz nic neni a ze to pride tak zrazu......neviem preco na to stale myslim.....

leeenka26
11. led 2012

@radustek uz sem radsej nepis taketo veci, viem, ze to nemyslis zle, ale tazko sa mi to vysvetluje, kto nezazil, nevie pochopit...to sa pochopit neda, to je tatke vysvetlit. Obdiv nie je ná mieste, skor by som povedala, ze to moze niektorych ludi az urazit, alebo sa ich to moze dotknut ☹

radustek
11. led 2012

@leeenka26 nemyslim si ze yb to niekoho mohlo urazit....nepisem sem nic zle ved su ludia so silnejsou povahou aj so slabsou....tak isto ako su aj moc precitliveny ludia...ved vobec nepisem tebe.......ja som proste citila ze si potrebujem popisat s takou maminkou....