Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

abbey1
23. únor 2012

@tamulik Náš Filipko mal karyotyp čistý a aj ja s mužom. tak oficiálne sme čistý, ale u nás v rodine bolo veľmi veľa prípadov rakoviny, zomrela mi sestra a i mama . Vždy však išlo o iné typy, ktoré vraj nemajú súvis. Tak nás ani len nesledujú, boli sme na genetických testoch a aj neskôr v Národnom onkologickom ústave, ale nič nenašli. ja už nad tým ani nechcem rozmýšlať. Môj 6ročný brat zasa zomrel na zápal mozgových blán. Tak nám skôr niekto pobosoroval 😒
Nám na izbe raz tak Sejnová povedala:"Ste mladé, budete mať ďalšie deti." Vtedy sme tam boli 3 maminky s prvorodenými a deťmi, a všetky takú zlú prognózu. ja som ju vtedy skoro ... Viem, že to nemyslela zle, ale vyznelo to hrozne. Ani tucet detí nenahradí to jedno, ktoré stratíte.
Krv sme neodkladali ani pri jednej dcére. radila som sa s jasenkovou a ďalšími odborníkmi a nikto nám to nedoporučil, nie vzhľadom na genézu, ale na celkový význam odberu. Je to ťah na peňaženku rodičov, ktorí by pre svoje deti urobili aj to posledné.

tamulik
24. únor 2012

@abbey1 no nam bolo povedane hned ako mi lekar potvrdil tehotensto ze pupocnikovu krv neodporucaju uskladnit. moj milanko je sledovany pre vysoke onkomarkery a nalez na tenkom creve , ktory sa zahadne stratil behom mesiaca - chvalabohu. ale on ma aj ine zdr. problemy a toto je iba take na okraj, ze raz za pol roka zoberu krv a skontroluju markery.
a mas pravdu ani tisic deticiek nam nenahradi tie o ktore sme prisli.

gabtcha
25. únor 2012

@miliharmi Mila Mili, tvemu prekrasnemu andelickovi Milence preji krasnou nebeskou oslavu svych 7. narozenin. Ona se tam ma jiste skvele, tak spise preji, by tobe a cele tve rodine pomohla k tomu, by tento den byl i pro vas krasny, plny lasky a radosti.

miliharmi
autor
25. únor 2012
https://www.youtube.com/watch?v=Uq7eHBxWMGc

Moje milovaná holčičko Milenko, moc se mi stýská, chybí mi Tvoje něžná a chápající dívčí duše, nemám komu předat to krásné ženské, co je ve mně. O tolik jsem přišla, když jsem Tě ztratila, ale doufám z celého srdce, že pro nás dvě to neskončilo a Bůh nám jednou mnohonásobně vynahradí, oč jsme přišly, dceruško moje. Přimlouvej se za mne a za tatínka a bratry, ať dojdeme tam, kde jsi Ty, ať jsme jednou znovu všichni spolu, ať jednou znovu mohu říct: "Mám všechny své děti doma." Navždy Tvoje maminka

https://www.youtube.com/watch?v=n8U_e_uvVME
gabikatn
25. únor 2012

@mirkapb Je mi luto ze tvoj Misko zil iba tak kratko :( Citala som ze si so svojim syncekom lezala v Martine. Ja som tiez s nasou Diankou bola 6 tyzdnov na neonatologickej klinike v Martine, potom nas prelozili do BA.....Koho ste mali osetrujucu lekarku? My sme mali doktorku Strechovu-uzasny clovek s velkym srdieckom. My sme svoj boj dobojovali na kramaroch, o par dni to budu dva roky, stale to velmi boli.......

gabikatn
25. únor 2012

@miliharmi Verim, ze Tvoja dcerka sa ma v nebicku uzasne. Prajem Tebe aj Tvojej rodine vela zdravia a sily a Tvojej dcerke do nebicka vsetko najlepsie........

miliharmi
autor
25. únor 2012

Díky všem za vzpomínku. Pro mě jsou narozeniny někdy těžší než den úmrtí, protože si vždy uvědomím, že jsme je měli slavit spolu, že přeci tady měla být s námi a společně jsme měli oslavit její den. Všem dětem rodiče přeci chystají oslavu. Prostě normální a přirozené by bylo slavit s ní narozeniny a ne jí nést dáreček na hrob, ale prostě tak to je.

slunicko26
25. únor 2012

@miliharmi přeji Vám v životě už jen samé štěstíčko a zdravíčko pro celou rodinu, zasloužíte si to

2jana5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
weri1
25. únor 2012

promiňte všem za vstup do diskuse, ale co to je ???? za příspěvek
@2jana5 myslíš, že tím jim pomůžeš???? připadá mi to dost nevkusné

2jana5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
2jana5
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dadous
25. únor 2012

dost často sem nakukuju ale tohle je fakt trochu mimo mísu 😠 2jana5

marhulinka
25. únor 2012

@2jana5 taky sem chodím nakukovat,ale ty jsi vážně mimo ne?? 😠

mirkapb
26. únor 2012

@gabikatn aj mne ju ľúto, čo sa stalo tvojej Dianke. My sme mali v Martine doktorku Čiljakovú, ale maličký tam ležal 4 mesiace a bolo práve leto a veľa dovoleniek, tak sa pri nás vystriedalo viac doktorov. Aj ja si myslím, že doktorka Strechová je strašne zlatý človek, bola som radšej, ked mala Miška na starosti ona, vždy ma dobre informovala a bola strašne zlatá, aj ked Miška preložili na detské bola nás tam pozrieť, strašne mu držala palce, aby to zvládol. Keď mal Miško po hlavnej operácii, keď mu spájali ten pažeráčik, tak ho tiež mala na starosti ona a mne to strašne pomohlo, normálne sme si dohovárali, kedy môžem zavolať o výsledky a ako sa mu darí, dobre mi to padlo, že sa oňho tak stará. Máš aj nejaké iné detičky okrem Dianky v nebíčku. Ja mám ešte 4,5 ročného Adamka, a strašne túžim po ďalšom bábetku. Možno by sme sa už na ďalší mesiac začali snažiť o ďalšie bábo, a niekedy si zase hovorím, že ako to zoberú ostatní, ked tak skoro po tom ako Miško odišiel už čakám dalšie bábo, ale ja cítim, že by mi to pomohlo a viem, že môjho Mišenka mi nič nenahradí, ale proste chcem bábenko, aby som sa s ním mohla maznať a mojkať, ako som sa nikdy nemohla riadne pomaznať s Miškom.

mirkapb
26. únor 2012

@gabinap12 aj Adamko spomína Miška, aj keď ho tiež nevidel, iba na fotke, do nemocnice ho za ním nepustili, deti tam nemali povolené návštevy. Aj mne je ťažko ked povie, že mu Miško chýba a chce sa s ním hrať.

gabinap12
26. únor 2012

@mirkapb ..viem že aj pre nich je to ťažké i keď inak ako pre nás, ale svojim spôsobom to chápu a smútia s nami...a taktiež verím že naše anjeliky sú s nami a strážia naše kroky a dúfam že sa nám vrátia v podobe nových bábätiek...

sonia79
26. únor 2012

@2jana5 Proboha příště než se někde vyjádříš tak přemýšlej!! Tohle není diskuze o přesnídávkách nebo plenkách aby se tu dalo neškodně plkat, tady musíš sakra zapojit mozek, vždyť ty holky tady si vytrpěly to nejhorší a jejich bolest musí být neskutečná a osobně všechny strašně moc obdivuju a držím jim palce, aby zvládly žít dál s tím co jim dnes a denně ve srdce vejpůl. A ty sem napíšeš s odpuštěním takový žvást. Nejsem agresivní ani hádavá ale tohle je fakt moc!! MYSLI!!

2jana5
26. únor 2012

@sonia79 malo to byt do inej diskusie...uz som sa ospravedlnila....pisala som aj administr.

sonia79
26. únor 2012

@2jana5 ok jasně, tak si dej příště víc pozor. tady je to přeci jen citlivé téma. ahoj.

2jana5
26. únor 2012

jasne chapem,jasne ze by som nepisala take veci ...od temy...je mi to luto...dufam ,ze to administrator vymaze..dakujem za pochopenie..Jana

bronia13
26. únor 2012

@2jana5 no dost blbo si to napisala to hej, ja mam tiez problem so svokrou ale ked ti zomre dieta to sa neda ani porovnat s takymi "mini" problemami vies.... no svoj prispevok sa neda vymazat (ja som to tiez raz skusala a nejde to) tak skus napisat adminkam nech to tu stiahnu co???

2jana5
26. únor 2012

@bronia13 uz som napisala.adminirtat.malo to byt do inej diskusie...uz som sa ospravedlnila...

ursul
27. únor 2012

@miliharmi myslim na teba....na vas

gabikatn
27. únor 2012

mirkapb Ahoj mirka. Mne tiez doktorka Strechova velmi pomohla, hlavne po psychyckej stranke, celkovo som bola v Martine velmi spokojna. Doc.Zibolen aj primarka Matasovska a dr. Strechova, to su perfektni lekari a hlavne ludia!! To sa neda povedat o TN(rodila som v TN) a BA. Mame este dve deti (15, 11rokov), dianka by mala 14.4. 3 rôcky. Tiez by sme chceli este babenko ale mame strach, kedze u nas to vraj bolo geneticke (coz sa nedokazalo!!!) a vraj mame 25 percentnu pravdepodobnost ochorenia, cize 1 zo 4. Za posledny pol rok nase manzelstvo preslo velkou krizou. To by som necakala ze rok a pol po pohrebe.... Ale obaja sme sa uzatvarali do seba so svojou bolestou az sme prestali komunikovat.....Iba take nevyhnutne veci.....co praca, co deti, co v skole atd. Ja dufam ze sme to vcas podchytili, teraz je vsetko fajn a aj ked mame strach chceli by sme este babo....

mirkapb
28. únor 2012

@gabikatn aj ja som bola s nemocnicou v Martine spokojná, aspoň s novorodeneckým určite, potom na detskom to bolo trošku iné, ale aj tam boli dobrí doktori. Ako Vám zistili, že to bolo genetické. My sme s manželom neboli na genetických testoch, iba Miškovi ked sa narodil robili testy a vraj genetiku mal dobrú, tak to vraj len bola náhoda, vraj to ovplyvnilo viacero faktorov ktoré sa stretli v rovnakom čase, ale nikto nevie, aké tie faktory sú. Ale rozmýšľam, že sa skúsim opýtať gynekológa, či nemôžeme ísť aj my s manželom na genetické testy, ale na internete som čítala, že to robia, len ked sa dieťatko narodí choré a má zlú genetiku. Aj ja sa budem strašne báť ďalšieho tehotenstva, ale strašne dúfam, že tentoraz to dopadne dobre, aj dr. Strechová hovorila, že by sa to už nemalo opakovať, že ona sa s tým ešte nestretla, že by sa to opakovalo, ked Miško mal genetiku dobrú.

monikamarcel
29. únor 2012

AHOJ PŘEDEM SE CHCI OMLUVIT ZA PRAVOPIS.ZA PAR DNI TO BUDE DVA MĚSÍCE CO MI UMŘEL SYN ŠESTNÁCTI LETÝ .OD MALA BIL UPLNĚ ZDRAVÝ DÍTĚ,28
PROSINCE PŘIJEL DOMU ZE HO BRNI PULKA TĚLA, TAK JSME LETĚLI NA POHOTOVOST A TAM NÁM ŘEKLI ŽE TO MÁ OD CVIČENÍ, PRVNÍ CO MNE NAPADLO AT NEMÁ MOZKOVOU MRTVICI. DOKTORKA SE MI VYSMÁLA ŽE OPRAVDU NE, ŽE TO PŘEJDE A MARCELA TO OPRAVDU PŘEŠLO ALE STĚŽOVAL SI ŽE HO BOLÍ HLAVA ALE PŘIKLÁDAL TO K TOMU ŽE, MAMI ŠPATNĚ SEM SPAL NEBO PŘELEŽEL SEM SI KRK 6.LEDNA JSME ŠLI ZNOVA K LÉKAŘCE OPĚT SKŘÍPLI NERVI ALE JELI JSME K ORTOPEDOVI, K OČNÍMU NIC NA NĚM NEVIDĚLI ,VEČER JSME JELI ZNOVA NA POHOTOVOST. ŠEL PO SVÝCH SMÁLI JSME SE A PŘI VYŠETŘENÍ MU DOKTORKA ŠÁHLA NA KRK A KLUKOVI SE SKROUTILA PUSA A JÁ V TU CHVÍLI CÍTILA ŽE TO BUDE ŠPATNÝ A MACOVI ZAČALO BÝT ŠPATNĚ, BILO TO NA NĚM VIDĚT ALE ON NEŘEKL NIC, NESTĚŽOVAL SI, TO BIL PROSTĚ MACA ON MĚL TAKOVOU POVAHU, JEL NA CETEČKO A TAM ZJISTILI ZE TOHO 28, JAK HO BRNĚLO TĚLO ŽE PRODĚLAL MRTVIČKU. PO CETEČKU MI HO PŘIVEZLI, LEHL SI DO POSTELE A PŘIŠLA DRUHA MRTVIČKA, ALE JEŠTĚ TO BILO DOBRÝ, KDYŽ BILO PO VŠEM TAK SEM DOKTORKU PROSILA AT NECHÁ PŘIPRAVIT VRTULNÍK, ŽE SI TO VŠECHNO UHRADÍM ALE PANÍ DOKTORKA SI TRVALA NA SVÝM, ŽE TO NEBILA MOZKOVÁ MRTVICE ALE EPILEPTICKÝ ZÁCHVAT.JENŽE DO RÁNA KLUKOVI NATEKL MOZEK A RÁNO SE MNE ZEPTAL KOLIK JE HODIN, CHYTIL MNE ZA RUKU A PŘIŠLA TŘETÍ MRTVICE, PODÍVAL SE NA MNE A UMÍRAL, BILO TO HROZNĚ DLOUHÝ TRVALO TO ASI HODINU A PAK TEPRVE HO PŘEVEZLI DO PRAHY. Věděla jsem ze mi kluk umřel, ale oni nám tvrdili že Marcel žije, to bila sobota, v pondělí jsem mluvila s dobrým neurochirurgem a tem mi řekl ze Marcel je dva dny mrtví, potvrdil mi to co jsem cítila, neurochirurg mi jen rek, že lékařka která ho přijímala večer, Mácu že to bila veterinářka protože stačilo kluka dat do umělého spánku a okysličit mu mozek, tak bych ho mohla mýt u sebe, určitě by nebil jako dřív ale měla bych ho u sebe. Nedokážu vám popsat co cítím, divím se že jsem na nohou a dýchám, jim, spím, ale zevnitř sebe jsem mrtva, přijít o prvorozeného syna během osmi hodin, přijít o zdravý dítě. Je to furt neskutečný, každý den čekám že příjde domu tou svoji veverkou, má autíčko jezdil autíčkem jak mužou děti jezdit od 15let, tak Máca ho měl .Furt jsem se bála aby se mi nevyboural a nakonec se stalo tohle . Ani nevíte jak si přeji umřít, jsme cela rodina věřící tak že vím, že když se zabiji tak se k Marcelovi nedostanu i když si říkám že bych si to u panbička vyprosila ale taky tu mam ještě dvě děti, 14kluka, a nejmenšího 3roky. Mám taky skvělého manžela ale bojím se, nevím jestli je mému synkovi dobře. Každý večer chodím spat s tím aby se mi o Marcelovi zdálo a když nepříjde tak ráno zas čekám na večer a takhle to mam každý den .Přežíváme ze dne na den. Víte Máca bil strašně hodný kluk, skromný, inteligentní, prostě užasnej človíček. Jen mne mrzí se sem mu to nikdy neřekla . Chodíme na hřbitov každý den a ze dne na den to je horší a horší .JEŠTĚ JEDNOU SE OMLOUVÁM ZA PRAVOPIS SEM NA POČÍTAČI POPRVÉ V ŽIVOTĚ.....

ursul
29. únor 2012

je to velmi smutne a hlavne ked je tam ta možnost ze sa to nemuselo stat... to je oto este horsie... viem si predstavit čo preživaš .. neni nič horšie než prist o dieta nic na svete tak neboli a nikdy nepreboli... budem na teba myslet...

jaa
29. únor 2012

@monikamarcel To je strašný.Syna ti již nikdo nevrátí,ale až se budeš cítit lépe,tak bych vyhledala oravdu dobrého právníka a začla řešit postup lékařů s ním...Tohle, je bohužel smutný dopad našeho zdravotnoctví.nechápu,jak mohla v nemocnici sloužit lékařka z veteriny.:_(.Sousedům zemřel 28.12.syn 27 let na mrtvici.Stěžoval si,že ho bolí hlava a také s tím nikdo nic neudělal...Přeji mnoho sil.

afrika
29. únor 2012

@monikamarcel strašne moc ma mrzí to, čo sa prihodiloTvojmu synčekovi