Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

veruska007
9. kvě 2012

@gabtcha Díky... poptej se. Ale myslím, že křest touhy znamená něco jak to bylo u prvomučedníků. Že zemřeli ještě před tím, než mohli přijmout křest... nicméně se v té době cítili křesťany. Nicméně takové zjištění by mě fakt uklidnilo

gabtcha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabtcha
9. kvě 2012

@radusv Radu, tě chápu, mám synovce o 2měs. mladší než Karlík a stále, kdykoli ho vidím, si říkám, jak by asi vypadal náš Karlík....

veruska007
9. kvě 2012

@gabtcha Díky moc za info. No, mám dvě velmi blízké kamarádky s přesně stejným termínem, jako byl Jakoubek. Já teda strašně chtěla, aby se nejmladší chlapeček narodil v jiný termín... ufff, vydržela jsem o 3 dny

kris2008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
diiid
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mihouk
9. kvě 2012

@diiid Prepac neda mi, ale nemyslim si ze Zoju momentalne zaujimaju ine dopravne nehody. Skus sa vzit do jej situacie a ked to urobis, tak si to vynasob 1000 a ani tak to nebude stacit aby si pochopila jej bolest. Radsej jej prejav podporu a porozumenie a nechaj ostatne baby co si tym presli aby jej pomohli a nie este kopirovat ten isty prispevok, ked ti ho uz raz zmazali.

luznicarka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zuzana76
9. kvě 2012

@gabtcha
@veruska007 ja si myslim,ze krst tuzby existuje , ja som prisla o dietatko este v prvom trimestri prveho tehotenstva, ale dost ma to vzalo, nakolko sme museli s otehotnenim cakat vyse roka. Nasledne sa mi snival sen, ze drzim svoje dietatko / bola to dcerka/ v naruci a krstila som ho aj spolu s mojou kolegynkou a kamaratkou / bola asi krstnou mamou/ a dietatko dostalo meno Livia. Tento sen sa mi snival, ked by moje dietatko bolo byvalo malo uz polroka, teda to bolo rok aj mesiac po potrate a ja som na rukach videla presne polrocne babatko s nadhernymi modrymi ocami a hoci vyzeralo tak "bezpohlavne" ako mnohe male babatka este v takom veku, nejako som dostala poznanie,ze je to dievcatko a to meno Livia mi prislo na um ani neviem odkial, dovtedy som vobec toto meno neevidovala ako nejake potencionalne vhodne pre nase dietatko. Tak odvtedy si myslim,ze mame v nebicku Livinku, navyse som aj citala knihu " Modlime sa za nase pocate dieta" a tam sa tiez pise, ze Boh moze dat matke poznanie pohlavia a mena dietatka, ak velmi tuzi spoznat svoje nenarodene dieta. Neverim velmi na sny, ale myslim,ze tento sen mohol byt krstom tuzby mojho dietatka aj mojim. No a v den , ked sa mi snival tento sen, som bola uz tyzden tehotna a narodil sa nam syncek.

miana
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gabtcha
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
zoja
9. kvě 2012

bože moj, co su ti novinári za ludia, kde zobrali cislo??? dnes sme vybavili veci okolo pohrebu kde mam zobrat silu sa s vami rozpravat....a on mi povie , ved sa mozme stretnut na chvilu..i neverim, ze toto sa deje nam , plne noviny, nezmyselne "zarucene" veci okolo toho, nase dievcatko je mrtve a oni bazia po senzaciach
idem sa z toho zblaznit, chvilami mam vsak taky pocit, akoby som ani necitila smutok , nerozumiem si , som vari taka bezcitna, ci co to je?? kde beriete silu ist dalej? viem, musim aj ja, ale ked je to tak strasne tazke a zda sa mi, ze to nezvladnem, stale ju tu hladam , rozpravam jej, prosim o odpustenie za vsetko co som spravila a jej sa to nepacilo, voniam jej vankus , plysaky len, aby som ju citila, bozeeeee

macamac
9. kvě 2012

@zoja podľa mňa nie si bezcitná. si v šoku. ono to nejak "mysly" ešte nedochádza tak úplne,naozaj.
sú to normálne pocity. všetko,čo prežívaš,je "normálne", i keď daná situácia je nenormálna v zmylse-nemalo sa to stať.
prežívanie takejto tragédie má svoje štádiá. si na začiatku.
želám veľa,veľa síl. pomodlím sa za tvoje dievčatko 😔

diiiid
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
mihouk
10. kvě 2012

@diiiid Nebudem tu rozoberat kto ma v com pravdu, lebo to sem nepatri a su to uplne zbytocnosti, takze ak ti to pomoze, tak sa ti takto verejne ospravedlnujem, ze som verejne povedala svoj nazor, nemyslela som tym nic zle a ani som ta nechcela poucovat. A teraz sa stahujem do uzadia, lebo ja nemam pravo pisat do tejto diskusie.
Vsetkym mamickam prajem vela sil a anjielikom posielam pusinky do nebicka. 🙂

ursul
10. kvě 2012

@zoja je mi to strašne luto ☹

ursul
10. kvě 2012

@diiiid ako si prišla na to,že čo napisala
@mihouk patri do IP?nechapem ty tu pišeš od veci a druhym radiš????najprv myslim potom pišem

ursul
11. kvě 2012

@miky srdiečko myslim na teba ... mna to čaka za tri dni... ☹

miky
11. kvě 2012

Pro Barušku - dneska je tomu rok co dotlouklo srdíčko naší milované holčičky. Beruško, máme tě moc rádi a nikdy nám nepřesnaneš chybět...

miliharmi
autor
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
miliharmi
autor
11. kvě 2012

@miky Pro Barušku

radusv
11. kvě 2012

@miky posíláme Barušce do nebíčka velikánskou pusu a vám hodně sil

pentagras
11. kvě 2012

Ahoj holky, pořád se nemůžu vzpamatovat a furt si myslím že se něco stane ☹ dnes konečně přišla urnička, tak jí máme doma už, v neděli v 10hod je pohřeb tak na mě myslete, nejradši bych si tam lehla já do hrobky ☹ ☹

irsina83
11. kvě 2012

@veruska007 ahoj precitala som si tvoj prispevok o tom ako sa ti narodil syncek uz mrtvy a ze podla cirkvi je niekde medzi nebom a peklom. Ja som si teraz pecitala knihu Nebo nieje vymysel - fakt odporucam, je to pribeh o chlapcekovi, ktory prezil klinicku smrt a opisuje stretnutie s Jezisko, s panom Bohom, anjelmi a pise tam aj o tom ako stretol svoju sestricku, ktora sa nestihla narodit lebo mama mala spontanny potrat v 2. mesiaci a dievcatko mu vysvetlilo ,ze zomrela v maminkinom brusku ale ze je statsna, ze je s Jeziskom lebo on velmi miluje deti a a pan Boh si vsetky deticky adoptovava a stara sa o ne. Bolo to pisane takym stylom, ze deticky su tam stastne a, ze sa tesia na den kedy sa stretnu so svojimi rodicmi 😉 Ja len tolko som chcela povedat, ze tvoj maly je urcite v nebicku a je tam stastny, ja tomu verim 😉

nastasja25
11. kvě 2012

ahojte,čítam vás,sama som dieťatko síce nestratila ,ale máme v rodine chlapčeka s ARC Syndromom,je to fakt strašné,sama som sa medzitým stala matkou a neviem si predtaviť,čo prežíva matka,ktorá vie,že stratí svoje dieťa..keby sa dalo ,zniesla by som im aj modré z neba :(((

pepibubu
11. kvě 2012

@pentagras hodně sil na neděli.Zapálím Valentýnce svíčku. Rozlučte se co nejlépe. Bude to krutý, ale bude to bod, od nějž se musíš odpíchnout abys mohla žít dál.

pentagras
11. kvě 2012

@pepibubu děkuju

zujka2
12. kvě 2012

ahojte dievčatá, máme v rodine bábätko ešte v brušku, ktoré nemá šancu na prežitie. písala som kňazovi ohľadom krstu a tu je jeho odpoveď ak by vás to zaujímalo:

Pokojny vecer!

Ak sa narodi mrtve, uz sa nemoze pokrstit. Ak vsak rodicia dietata tuzia dat dieta pokrsit ide o KRST TUZBY.
Ak sa narodi zive, moze sa hned po narodeni pokrstit, ak sa predpoklada, ze dlho zit nebude. Moze ho pokrstit sestra ci lekar ak maju umysel robit, co kona katolicka Cirkev a vedia formulku.
Treba cistu vodu a Meno, ja ta krstim v mene Otca, i Syna i Ducha Svateho.

ined77
12. kvě 2012

@pentagras ...budu tam v duchu s tebou! 😔
posílám hodně sil!!

giovannajana
12. kvě 2012

... úprimnú sústrasť všetkým novým maminkám a veľa síl k výročiam strát detičiek...