Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

bronia13
13. dub 2010

Lujza-je mi velmi luto cim vsetkym si musela prejst a nakoniec stratis to najvzacnejsie co mas - musela a stale je to urcite hrozne pre teba. drzim palce aby si mohla cim skor otehotniet.

iwusska
13. dub 2010

siwama 😵 😵

bronia13
14. dub 2010

tak uz som tu - od soboty som mala kontrakcie ale som nevedela o tom a predvcerom uz to bolo na nevydrzanie tak som sla do L&D - porodnicu - podvecer tak som ich mala kazde 3 minuty, zastavovali ich a krcok som mala zmeknuty lebo babetko tlacilo dlho nan tak ani jest ani pit mi nedaly lebo ci nahodou nebude CS(cisarsky) - no nastastie sa to zlepsielo, nechali si ma tam cez noc. Doktor povedal ze aj keby uz teraz sa to narodi ze ma taku istu sancu na prezitie ako vo 40tt ale by malo komplikacie trosku a bolo by dobre keby som vydrzala este do 36tt. Takze nic nerobim - absolutne 😉 len okolo drobca a lezim a oddychujem.

mihouk
14. dub 2010

Broni, len lez a nohy prekriz, nech krpec nejde za svetlom 😀 😀 😀 😀 aj moja svagrinka je na tom podobne, ma termin 7.5., vypiplane dieta uz od pocatia. Drzim palceky, nech to obaja vydrzite co najdlhsie.

maja.valkira
14. dub 2010

ja v podstate ani neviem co mam napisat. vsetky slova su asi zbytocne. sucitim s tebou.... 🙂

izina
14. dub 2010

Ahoj děvčata,
dlouho sem tu nebyla, tak vás všechny zdravim.

broni,
drž se a opravdu nic nedělej. Mne muj otec při druhém těhu donutil ve 4 měsíci oškrábat brambory a vezli mě do nemocnice. Bohužel mi praskla plodovka a byl konec.

bronia13
15. dub 2010

inac som zase v nemocnici - po obede som zacala mat viacej kontrakcii ale tak v pohode, skoro cely den som lezala a potom som sa okupala a sla ku segre si posediet na balkon, tak ako tam sedim, tak som si prehrabavala vlasy a susila ich a zrazu nieco na mna skocilo tak som sa hrozne zlakla a vyskocila a segra tak isto sa zlakla no a to kotuha macka mi na hlavu skocila, potom som si (sprosta) sadla naspet a ta svinucha mi znovu skocila na hlavu a ja som sa zase zlakla no a od vtedy ma zacalo hrozne boliet brucho tak som volala dokimu tak som tu a mam kontrakcie mam kazde 2=5 minut, takze cakam co mi FFn test povie ci budem rodit do 2 tyzdnov ci nie, maju mi dat nejaku inekciu na zastavenie takze cakam, super.....

oxan
15. dub 2010

broni tak sa drz a lezkaj......

gogoska123
15. dub 2010

Broni, drž se kočko. Všechno dobře dopadne, hlavně lež a co nejvíc odpočívej. Moc na tebe i miminko myslím.

iwusska
15. dub 2010

broni drza moja...urcite vsetko dobre dopadne, velmi ti drzim palce....aj mojej svagrinke sa narodil syncek skor, dokonca v 29-tom tyzdni, sice zaciatky boli tazke, ale dnes je z neho krasny 16 mesacny sikovny chlapcek....

hadimrska
15. dub 2010

Moc na tebe myslím Broni, všechno bude v pořádku uvidíš. 🙂

aninam
15. dub 2010

Broni, drzte se i s drobcem!!!

siwama
15. dub 2010

Ahojky holky.
Broni, držíme palečky!! Halinka byla taky dříve, 35 tt a jaká je z ní baba, byla táák malinká, neuměla pít ani ode mě, ani z lahve, učili jsme ji to se setřičkama, kulatý dudák, placatý, silikonový, gumový, ufff, nakonec se přišlo na to, že Halí chce mlíko vyloženě horký, jinak ho nevypila. Už si vymýšlela opice hned po narození. a dnes má 18,5 kilo. Chudinka moje nedonošená.
Odpočívej a bude vše dobré, už se těším na fotečku mimíska.
Držím palce.
Dala jsem do profilu nové fotky dětí a kdyby jste některá chtěla kouknpu naší těhulce Dnče do alba, tak má nick danyseq.

dada78
15. dub 2010

Broni, držíme všetky prsty aj na nohách 😉

dada78
15. dub 2010

lujziatko, Kristínka je náááádherná ... schváľne píšem,že je, pretože verím,že naši anjelikovia sú stále s nami, len ich nevidíme. Posielam jej do nebíčka pusinku a Tebe pevné objatie. 😔 😢

Nebudem Ti klamať, nikdy na ňu nezabudneš, neprestane to bolieť, hlavne zo začiatku si poplačeš viacej, ale aj po rokoch to bolí hrozne, iba jej urobíš nové miestečko v živote a naučíš sa s tým žiť, nič iné ani nezostáva, zmeniť sa to nedá 😔

gogoska123
16. dub 2010

ani: dívala jsem se na nové fotky Lukáška, je prostě kouzelný 😀

aninam
16. dub 2010

gogoska, Luky je zlaticko!!!! Jo a zase plne kojim!!! Uz treti den bez prikrmu 🙂

bronia13
16. dub 2010

dievcata dakujem velmi pekne za podporu - zatial 2v1 a doki povedal ze to vyzera dobre a ze to urcite do 36tt dotiahnem - tak to by bolo super!!!! budem vas imformovat.

bronia13
16. dub 2010

aninam - tak to je sper ze takto na tom kojeni pracujes - parada len tak dalej a nevzdavaj to!!!! dufam ze aj ja to vydrzim.

gogoska123
19. dub 2010

ani: mám obrovskou radost 😀
broni: vy se co nejdéle držte 2v1 🙂 Moc na vás myslím!

bronia13
19. dub 2010

gogos - hej hej 2 v jdenom, tu je obed tak ma to zase chytilo (kontrakcie) tak 30 minut tak mam nohy hore a pozeram Ordinace v ruz..... a idem mrknut este Preslapy a Pojistovnu - nech tomam vsetko za sebou 😉 😀 - obed/vecera - tu sa skor je vecera ako hlavny chod uz je navarena nak mozem lenosit uz ceeeely den co je super lebo tak podvecer ma to chyti co najviacej.

nik tu nic nepise tak to je mozno dobre nezomieraju ziadne babetka - tak to ma byt nie???

gogoska123
20. dub 2010

broni: jen hezky lenoš 😀

dada78
20. dub 2010

broni, veru oddychuj, potom budeš behať okolo drobca a na oddychovanie nezbude času 😉

veve23
21. dub 2010

ahojte,
chcela by som vas vsetky pozdravit a pridat sa k vam, mne 9.4 zomrel moj chrobacik a vcera sme ho pochovali, je to este moc cerstve tak sa mi tazko pise, ale nechcem ziadneho psychologa a asi bude lepsie ked sa z toho dostanem tu kde mate rovnaky osud ako ja a v kruhu rodiny ktora mi je oporou......Patrila som do april 2010 ale nechcem tam baby zarmucovat, najma tie ktore este len cakaju na svoje babo.

siwama
21. dub 2010

Veve, přijmi upřímnou soustrast.
Mě tady taky holky moc pomohly, pře 2 měsíci se mi zabil syn, bylo mu 23 roků. a tady mi to opravdu moc pomohlo.

miliharmi
autor
21. dub 2010

Veve23, je mi to moc líto Tvé kruté ztráty, máš pravdu, je to ještě velmi čerstvé, pokud máš jakoukoliv potřebu, tak se podle ní řiď, potřebuješ plakat, plač, zatím nemůžeš všechno vypsat, tak nemusíš, možná přijde doba, kdy budeš potřebovat všechno někomu vyprávět nebo vypsat, tak to udělej. Nejspíš tě čeká nyní těžká a bolavá doba, časem se to zlepší, ale momentálně se ti to nejspíš tak nezdá a to je normální, nemusíš být hned silná a OK, nyní máš právo truchlit.
Je tak moc bolavé, že tvůj maličký chrobáčik nyní není s tebou ve tvém náručí.

radusv
21. dub 2010

Veve upřímnou soustrast 😔
přeji ti hodně síly, teď je to šílená bolest, já osobně měla pocit jak když mi vyrvali srdce z těla, ale uvidíš za pár měsíců bude určitě líp a naučíš se s tím žít...
a jak píše Mili vybreč se z toho, vypiš - máš na to právo a pak přijde den kdy bude zas líp, kdy se začneš zase usmívat a myslet opět do budoucna.

veve23
21. dub 2010

Dakujem vam za podporu, lahsie sa mi pise ako hovori, dokazem sa zatial stretnut len s polovickou a s maminou, inak sa zatial nedokazem s nikym rozpravat. Najhorsie je ze mam problemy po cisarskom, nechce sa mi hojit jazva a stale mi mokva a zbiera sa tam akoby krv, tak musim chodit na prevezy, cize stale mam zalepene brucho a tazko chodim, tak isto aj tabletky aby mi nenabehlo mlieko atd. , teraz mam obavy ci mi to nepokasle zenske veci, lebo by som chcela mat zas babo, nakolko chrobacik bol moj prvy a velmi by sme chceli babatko, aj ked myslienka ze by sa opat nieco malo stat ma ubija, to by som asi nezvladla......len sa nechcem uzavriet do seba, aby som sa uplne nezosypala....

radusv
21. dub 2010

Veve taky mi spíš pomáhalo o tom psát než mluvit a návštěvy jsem doma přijímala až tak 2 týdny po tom a postupně, každý týden jednu návštěvu a do boje jsem se vrhla strašně rychle díky sousedce, která v té době měla 3 měsíčního chlapečka a nešlo zazdít okna, abych neviděla a neslyšela malého v kočárku na zahradě. Do toho byla těhotná moje nejlepší kamarádka a i když jsem s ní její těhotenství až tak nadšeně neprožívala, vídala jsem se s ní dost často. Bylo to hodně těžký, někdy jsem za ní zavřela dveře a zalezla do broučkovo pokojíčku vyřvat se z té bolesti do úplného vysílení 😔
S císařem nemám zkušenost, rodila jsem normálně, takže ti ještě přeji ať se jizva nejen na srdíčku, ale i na bříšku brzy a dobře zahojí.

miliharmi
autor
21. dub 2010

Ano, mluvení je fakt o hodně obtížnější než psaní, člověk se často musí víc ovládat, když na něj přímo někdo kouká a hlavně i těm naslouchajícím je to nějak obtížnější, není čas promyslet reakci a tak neví co říct a co udělat a pak se cítí třeba trapně. Takhle na netu je víc času to promyslet a člověk není pod takovým tlakem, že musí něco říct, má klid si to promyslet.