Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

luznicarka
1. črc 2012

@zuzanaj54 DAtumy sou neúprosné i nám se blíží jeden smutný. Hodně sil a malý do nebíčka krásné narozeniny.

liave
1. črc 2012

@zuzanaj54 prve su uplne najhorsie...prve datumy prve narodeninky prve mdd prve meninky prve vianoce prva sibacka prve su nezabudnutelne rovnako ako keby tu boli ☹ vsetky budu bolave a kazdy rok no prve su najtazsie...apson pre mna urcite boli :(

prajem vam vela vela sil ...a laurinke vsetko najkrajsie v nebicku aby s ostatnymi anjelikmi oslavila svoje narodeninky plne lasky a deckeho smiechu...aby vsetky vase modlitby a prosby bozky aj slzicky boli pohladenim pre jej malu hlavku xxx

ined77
1. črc 2012

@zuzanaj54 ...posílám mnoho sil a Laurince do nebíčka velkou pusinku!!

sue
1. črc 2012

@zuzanaj54 posielam objatia maminke a veľa pusiniek do nebíčka krásnemu anjelikovi 😔

miana
1. črc 2012

@zuzanaj54 Myslim casto na Tebe i malou Laurinku, je mi to tak lito. Plakej, plakej....a objimej svou satarsi dcerku...posilam pusu cele rodine i Laurince do nebicka. Dekuji moc za vycerpavajici zpravu v IP. Moc si toho vazim

zuzanaj54
1. črc 2012

dakujem Vam vsetkym za podporu a hlavne za vsetky pusinky pre Laurinku. Ani ja som jej nemohla poslat ine 😔

zuzanaj54
1. črc 2012

@liave dakujem za krasne prianicko pre Laurinku.
Teraz uz viem, ze ste mali pravdu. Ze sviatky su a zostanu najhorsimi dnami☹
Ja som sa poctivo snazila tyzden mozno dva predtym pripravovat, spracovat to v sebe, hovorila som si, no co, nejake narodeniny, den ako kazdy iny, ved aj tie ine dni mi chyba. Ale ten dnesny pocit ma opat raz prekvapil, obrovska hrca v krku a pre mna jeden z najhorsich dni ☹ Dufala som, ze to bude ako pri beznych narodeninach, kolkokrat sa clovek dlho pripravuje, ma velke ocakavania a nokoniec ani nevie ako a je po vsetkom, prejde to ako kazdy iny den. Pri tych vobec nie beznych narodeninach je to naopak. Clovek sa to snazi v sebe potlacat, hovori si, zvladnem to, nejak to zbehne...ale nezbehne, vlecie sa to poctivo celych 24 hodin. My sme mali stale tendenciu oslavovat, ved predsa prve narodeniny, a znova a znova prichadzal ten kruty pocit, ze smutit by sme mali, nie oslavovat. Stale som rozmyslala, co by som malinkej mohla este kupit, co by ju potesilo a mne ulavilo...a ani na to som neprisla. A este do toho tie pocity spred roka, ked som bola ten najstastnejsi clovek...tazky den to bol☹

babi1
1. črc 2012

Dievčatá, chcem vám len povedať, že po smutnom období - po 3 rokoch, máme v našej rodinke nové slniečko, moja dcérka - poznáte ju ako misinn z tejto témy, porodila včera - teda 1. 7. malého Riška, cisárskym rezom, malinký má 2930g a 48 cm. Pre mňa to bol najkrajší deň v živote, keď som videla svoje dievčatko opäť šťastné ...
Na malého Timka nikdy nezabudneme, navždy bude náš prvorodený vnúčik.

gogoska123
2. črc 2012

@babi1 Moc blahopřeju celé Vaší rodince a mám velkou radost! Přeju hodně zdravíčka a štěstíčka! 🙂

liave
2. črc 2012

@zuzanaj54 zuzanka je mi smutno ze ste tak tazko prezivali prve narodeninky no je to tak ☹ sviatky budu uz navzdy smutne ...casom trosku inak no ta tiaz na hrudi a prazdno ostane navzdy ☹
ja si prve narodeniny velmi ani nepametam ako sme ich prezili ...pametam si len tiepocity no nepametam sa co sme presne robili ...casom prisli na mna take napady a realizujeme ich po dnes ze sa snazime apson tie narodeninky oslavit...predsa len to su narodeniny a mali by sme sa tesit predsa len to bol najkrajsi den nasho zivota...pietne skor spominame v den kedy zomrela ☹ takze napokon my sme zacali akoze "oslavovat" kupime drobnst nejaky darecek urobim apson smotanovu tortu...s deckami potancujeme ☹ a ked oni idu spat my si dame nejaky aperitiv a pospominame ...samozrejme bez deti uz su aj slzy... ☹ ☹ ☹ ☹ a na vyrocia kedy zomrela tiez vzdy vymyslame nejake nevsednejsie veci...minuleho roku sme pustali cinske lanterny a predminuleho sme urobili v zahrade z cajovich sviecok motyla a zapalili ho v noci...chce to vela casu kym clovek najde v sebe silu a napokon aj sposob ako bude tieto dni prezivat ...zuzi prajem ti vela vela sily este je tvrdy boj pred vami...no obrovsky kus uz za vami...si schopna rano vstat a dychat a to si vyzaduje po strate dietatka najvacsie usilie...objatie xxx

liave
2. črc 2012

@babi1 gratulujeme a zelame veeeeela vela zdravicka a hlavne radosti z malickeho xxx 🙂

luznicarka
2. črc 2012

@babi1 Velká gratulace hodně holek tu potřebuje slyšet že je tu naděje a pro co dál žít že smutku se hrany obrousí a pak zase přijde období štěstí a lásky a radosti. Nikdy na naše děti andělíčky nezapomenem, ale je třeba věřit že bude líp děkujem moc že ste se s námi o tu radostnou novinku podělily 😉

lucisa
2. črc 2012

@babi1 Všem velmi gratuluji a přeji hooodně zdravíčka a štěstíčka, Riško má svého ochránce, bude mít šťastný život. 😉

zuzanaj54
2. črc 2012

@babi1 aj ja sa pripajam ku gratulacii a malemu Riskovi prajem, nech ma krasny zdravy radostny zivot a nech sa z neho vsetci veelmi tesite. Ako povedala @luznicarka, taketo stastne spravy na tejto nestastnej stranke nam vsetkym dodavaju vela odvahy, povzbudenia a v prvom rade velku nadej. Vdaka.

zuzanaj54
2. črc 2012

@liave dakujem Ti, Tvoje slova vzdy pohladia moju dusu ubolenu. Viem, ze to nemam len ja tazke a ze to chce cas, vela casu. Som rada, ze nemam len ja ten pocit, ze narodeniny sa maju oslavovat. Pekne ste si to zauzivali, mozno sa niecim inspirujeme 😉

babi1
2. črc 2012

ďakujeme za gratulácie dievčatá, ako hovoríte, je treba mať nádej a veriť, že sa šťastie zase aj na nás usmeje. Je veľmi ťažké žiť s bolestnou stratou dieťatka, aj mňa to veľmi bolí, ale žiť musíme ďalej, nevieme prečo sa dejú takéto veci, ja som veľa premýšľala, ale stále to cítim skôr ako nespravodlivosť a veľké nešťastie... žiadny zmysel to nemá, keď umiera dieťatko, platí len jedna pravda - strácame svoju budúcnosť, všetko malo byť ináč a zrazu nie je :(

miky
3. črc 2012

Moje Baruško, dneska jsou to dva roky co jsi ze mne udělala tu nejšťastnější a nejpyšnější maminku na celém světě. Jak ráda bych tě objala a popřála ty nejkrásnější druhé narozeneny. Kočičko moje, maminka s tatínkem ti do nebíčka posílají ty nejsladší pusinky, moc se nám stýská a nikdy nám nepřestaneš chybět. Beruško, krásné narozeniny...

zuzanaj54
3. črc 2012

@miky krasne si to napisala. Citala som pribeh malej Barusky a velmi velmi smutno mi bolo☹ posielam aj ja pusinku k narodeninam...

leeenka26
3. črc 2012

Velmi dlho som sem neprispela. V mojom zivote sa nieco velke zmenilo. Narodilo sa mi dietatko. 5.5.2012 Filipko, na tom by nebolo nic zvlastne, keby som presne tak pred rokom 5.5. 2011 neprisla o svoje prve dietatko Samka. Nezmenilo sa vsak to, ako mi Samko chyba. Kazdy den, kazdu noc nanho myslim, neprejde den, strasne mi chyba, trha mi srdce len ked nanho pomyslim. Mala som potrebu to napisat. Niekedy neviem, ci ma pocuje, ci citi moju lasku, ci vie, ako mi chyba...alebo je moj plac do neznama? Same pochybnosti, nenavidim ich 😢 A ten datum si neviem vysvetlit...ale je to neskutocne.

luznicarka
3. črc 2012

@leeenka26 Víš já si myslím že tím datumem Ti právě Samko chtěl dát najevo že ví že ty na něj myslíš a že tvojí lásku cítí a ví že nikdy nezapomeneš a ani to nejde co si budem povídat. Tvojí lástu teď potřebuje i Filípek, k e kterému moc gratuluju a přeju mu hodně zdraví štěstí a lásky do jeho života a aby i on vědě o tom že měl brášku a i on ho měl moc 🙂. Hlavně zdraví oběma

lucisa
3. črc 2012

@leeenka26 gratuluji k miminku... hlavně zdravíčko... 😉
A třeba to datum má nějaký význam... možná tím chtěl Samko něco naznačit, maminko, bude Filípka hlídat 🙂

zuzanaj54
4. črc 2012

@leeenka26 v prvom rade Ti chcem poblahozelat k Filipkovi a popriat Vam obom hlavne vela zdravia. Poznam smutny Samkov pribeh, citala som par Tvojich prispevkov a vedela som, ze si tehotna a v duchu som Ti velmi fandila. Som rada, ze to dobre dopadlo, ten datum je ale neuveritelny. Ty mas z toho aky pocit? Skor dobry alebo je tam aj nieco negativne? Vies, Tvoje pocity ma velmi zaujimaju, si niekde, kde ja raz mozno len budem a prave v sebe riesim tie strasne zmiesane pocity - stale ostra bolest a smutok zo straty mojej milovanej dcerky na jednej strane, obrovska tuzba po dalsom dietatku na strane druhej. Ja, aj ked je to iracionalne, stale dufam, ze ak sa mi raz narodi dalsie dietatko, ze to bude znovu ona. Preto ma zaujima, ci si aj Ty hladala vo Filipkovi Samka. Ci nieco malicko z tych tazkych pocitov odislo s Filipkovym narodenim, alebo to bola len nadej v tehotenstve, ale nestalo sa tak, s pocitmi ohladom Samkovej straty sa neudialo absolutne nic. Ja si myslim, ze ten datum nie je nahodny, jedno dietatko odislo, druhe presne na den za rok prislo, urcite Vam tym chcelo byt nieco povedane. Budem rada, ak obcas napises o svojich pocitoch, nech su akekolvek. Drzim palce obom.

waldnerka27
4. črc 2012

ahoj jmenuju se martina před 2 týdny mi auto srazilo dcerku,neposlouchala mě když jsem jí vysvětlovala že se musí rozhlížet :( zmřela mi v nemocnici na vnitřní krvácení :(

ined77
4. črc 2012

@waldnerka27 ... 😢 to je mi velice líto 😢 .posílám velké objetí a mnoho sil 😔 !!

ined77
4. črc 2012

@leeenka26 ...moc gratuluji k filípkovi 😵 .
tady je vidět, že něco mezi nebem a zemí zaručeně existuje 😵 .

waldnerka27
4. črc 2012

:( a co na tom bylo nejhorší byla dnešní cesta pro urnu :( myšlenka že to co jsem milovala odnesu v plechovce je hrozná až příšerná :(

karinka2105
4. črc 2012

@waldnerka27 je mi to velmi luto,kolko mala rockov?

ined77
4. črc 2012

@waldnerka27 ...věřím 😢
mně zemřelo děťátko ještě v bříšku, týden před TP...tento pocit s urnou znám jen s mým tatínkem, i to bylo neskutečně těžké...natož potom s děťátkem 😔 .
tohle jsou strašlivé životní zkoušky beze špetky smyslu ☹

waldnerka27
4. črc 2012

@karinka2105 m+ěla 5 let měla jít do školy ☹ ☹

waldnerka27
4. črc 2012

@ined77 tátu jsem taky pohřbila o 2 roky dříve ☹ ☹