Zemřelo mi dítě

miliharmi
24. bře 2008

Stalo se vám to také? Máte někdy pocit, že to zvládáte a jindy se pod tou bolestí hroutíte? Zkusme si spolu psát, nejlépe rozumí ten, kdo to sám zažil.

Jmenuji se Milena, před rokem mi zemřela dvouletá holčička na herpetickou encefalitidu. Občas se potřebuji z toho vypsat, stále to hodně bolí.

ined77
4. črc 2012

@waldnerka27 ...ani nevím co ti říct...na tohle nejsou slova útěchy 😢 .
bolí mě z toho srdce kolik nevinných dušiček odchází aniž by se na tomto světě rozkoukaly 😢 .
pět let...tolik by bylo letos i našemu tomáškovi 😢 .a můj tatínek je pryč také dva roky, v březnu to byly dva roky.
máš ještě nějaké děti?

monika15
4. črc 2012

@waldnerka27
wow :(((((
uprimnu sustrast :((((((((((((((
je mi to fakt luto :(((((((((
drz sa :((((((((((

poleva
4. črc 2012

@leeenka26 juj tak to musí byť blbý pocit,že taký istý dátum...zvláštne,,,vždy ti to bude pripomínať,smutnéééé

kris2008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
kris2008
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
waldnerka27
4. črc 2012

@ined77 nemám ale chci ale není ským tatínek téhle mojí Petrušky utekl po narození a já se bojím aby to nedopadl ostejně

waldnerka27
4. črc 2012

@kris2008 děkuju

liave
4. črc 2012

@waldnerka27 uprimnu sustrast ☹ tazko sa hladaju slova na taku bolest ked cloveku ostane prazdna naruc a srdce plne bolesti ☹ je mi to nesmierne luto...prosim anjelikov aby bol cas k eteb milosrdny a utekal rychlejsie lebo len tento lekar dokaze trosku okresat hrany tej bolesti ☹ zelam vela vela sil na boj ktory musis zvladnut ☹ xxx

waldnerka27
4. črc 2012

@liave díky je to těžký nedělám nic jiného než chodím do práce abych zapoměla

karinka2105
4. črc 2012

@waldnerka27 ach jaj,musi to byt strasnee,ved ked vidim tie auta ako letia
drzkajte sa
mas este nejake ine dietatko?

waldnerka27
4. črc 2012

@karinka2105 nemám ale chtěla bych ještě jedno ještě jednu šanci

karinka2105
4. črc 2012

@waldnerka27 drzim ti palce,ja mam doma 2 rocne sidloo,neposlusne
asi bola take male sidloo neposlusnee 🙂
verim ze este bude,pride jedna sancaa..a budes mat krasnu rodinnku

zuzanaj54
4. črc 2012

@waldnerka27 to je neskutocne, velmi ma to mrzi ☹ Tak velmi by som si priala, aby raz nastal den, kedy by prestali nezmyselne a bezdovodne zomierat deticky ☹ Aj mne zomrela dcerka nahle a necakane, preto viem, ako Ta to boli a este velmi vela boliet bude ☹ je fajn, ze si prisla do tejto diskusie, a este po tak kratkom case, ja som toho bola schopna az po polroku od dcerkinej straty. Urcite rob vsetko, co si myslis, ze ti trosku pomaha. Mas nejaku oporu? Niekoho blizkeho? myslim na Teba aj na Tvoju dcerku a posielam vela energie.

leeenka26
4. črc 2012

@zuzanaj54 Ahoj, v tvojich slovach som sa velmi nasla a velmi ma zahriali a nepisem to len ako klise. Prezivas presne tie iste pocity, ktore som prezivala ja. Tiez sa to vo mne bilo, ale velmi som tuzila po dalsom dietatku, ktore by ma dokazalo spravit stastnou, ale stale tam bolo to ale a to ale bude cely zivot. Strasne som chcela Samka, chcela som len jeho, nie ine dieta, ale mm ma presviedcal, ze sa nam vrati. Pytas sa teda ci verim ze sa mi vratil? Ano, ja verim, ze ano...vies, vela krat som si hovorila ked odisiel, ze ake krasne znamenie si si mi Samko dal, otehotnela som, cakam chlapceka, tak ako som tuzila, pritom podla dr. sa malo narodit dievcatko, ale to je bezne ze sa zmylia 😉, ze sme ho pocali v ten isty mesiac, ze sa ma narodit v ten mesiac kedy zomrel, lebo termin som mala az na 26.5. a dokonca podla utz a jeho velkosti az na 4-9.6., ale dennodenne som zapasila s pochybnostami, a bum bac znamenie ako hrom, 5.5. A ked sa vratim este k casom, stalo sa to, ze sa narodil 4.30, aaale, mal sa narodit neskor, ale zobrali ma skor, lebo v tej nemocnici pracujem na are a spinal mi pichala nasa doktorka, takze ma uprednostnila, mala ist predo mnou ina zena este, a priprava trva 3 hod, maju tam len jednu sprchu a wc a vsetko okolo toho, podla mojich vypoctov som mala podla vsetkeho ist az neskor, o 1.30 mi odtiekla voda a 4.35 sa Filipko narodil, ale keby som isla neskor, a nie ta zena predo mnou, tak by sa este aj narodil o tolkej hodine, co Samko zomrel. Aspon tak si to myslim, lebo ta priprava trvala 3 hod a vsetko by sa to posunulo, keby som isla tak ako som mala, tak to uz co by bolo? A podla mna to tak aj bolo naplanovane ale nepodarilo sa to kvoli neplanovanej udalosti, ale ked nad tym rozmyslam, tak to by urcie sedelo. Mozno si niekto potuka po cele, ze mi totalne sibe, ale ako som sa dnes rozpravala s jednou kamaratkou, povedala mi, ze nahody neexstuju a ja som o tom presvedcena tiez a myslim si, ze ak niekomu nie je sudene odist, vrati sa a hlavne dieta podla mna uricte. A vo Filipkovi vidim Samkov pohlad...nie oci, ale pohlad a ten je nezabudnutelny a nezamenitelny s nicim. Tiez sme lezali na are na kramaroch 😠 ☹ ☹ ☹ ☹ 😠
Strata tvojej dcerky ma neskutocne mrzi ako strata kazdeho dietatka, si zlata zienka ze mi pises, co mi pises, tvoja dcerka, pozerala som si jej fotky, neverila som a neverim a nechapem, je nadherna, nenapisem ze bola, ale je, pretoze aj ja stale hovorim ze ja mam 2 deti...a pre mna smrtou nic nekonci. Nikto, kto tu bol na tomto svete alebo v maminkinom brusku, tu nebol zbytocne, okusili lasku, zanechali lasku, a bolest je a zostava ale je len nasa, nie ich...co ti poradim? Maj dalsie dieta, to ti mozem vrelo odporucit, nebude to nahrada, ale maj dalsie dieta, mne to strasne pomohlo, aj ked je tam stale to ale a velka bolest. Napis mi kludne aj ip, vsetky tvoje pocity, vsetko co chces, rada si to precitam a rada odpisem.

leeenka26
4. črc 2012

@poleva vobec to nie je blby pocit 😉

peugeot0903
4. črc 2012

neprečítala som všetko, lebo je toho veľa, tých príspevkov, ale je mi to veľmi ľúto. Ja som bola v tom , že som v 13.týždni, ale bohužial, mi oznámili pri prenátalnom skríningu, že sme "odišli" v 8.´týždni a 4.dni. Už som týždeň po zákroku, a mám pocit, že sa zbláznim, neviem sa s tým zmieriť, pritom to malo byť moje druhé dieťa. Nikdy naňho nezabudnem, je to veľmi silné, snáď ešte budeme mať dieťaťko, Veľmi to bolí, ale raz všetko prebolí aj keď nezabudneme, držím ti palčeky aj tvojej rodine, neboj budeš mať ďalšie, viem ľahko sa to vraví, ale nevzdávaj sa. Prajem Ti veľa sily a bojuj, nevzdávaj sa.

waldnerka27
4. črc 2012

@zuzanaj54 :( byla to moje jediná radost

zuzanaj54
4. črc 2012

@leeenka26 dakujem Ti aj ja za mile slova, tak dobre sa to cita, aj ked smutne zaroven ☹ Som velmi rada, ze si to tak detailne popisala, presne to, co ma tak zaujima. Je to neuveritelne, s tym pohlavim, datumom, dokonca aj hodinou. Ani ja neverim na nahody. Mozno sa Vam naozaj vratil. Musi to byt krasny aj ked verim, ze zvlastny pocit. To iste by som si priala aj ja 😔 Aj ked myslim si a dovolim si tvrdit, ze v mojom pripade to bude este rozporuplnejsie. Ty mozno veris, ze Filipko sa Ti vratil v novom zdravom telicku, lebo v tom predtym by nebol stastny. Lenze moja Laurinka bola stastna a zdrava, kym tu bola. Netrpela a netrapila sa. Aj keby jej dusicka sa vratila v novom cloviecikovi, bola by som sice velmi stastna, ale navzdy budem smutit za jej krasnym zdravym telickom, ktore som tiez tak velmi milovala a ktore sa uz urcite nevrati 😢 snad mi rozumies. Urcite aj ja raz budem hladat, ci spoznam ten pohlad. Ten sa mi vryl do srdca, niekto mi raz povedal, ze podla toho ju spoznam. A tiez ten usmev, iba pre mna☹
Dakujem Ti za velmi silne povzbudenie a pre mna obrovsku nadej. Urcite si rada s Tebou vymenim svoje myslienky, pocity...dakujem Ti za ochotu, velmi si to vazim. Drzte sa obaja

zuzanaj54
4. črc 2012

@waldnerka27 o to je to nespravodlivejsie a smutnejsie ☹ myslela som, ci mas teraz niekoho, kto pri tebe stoji, moze to byt kludne kamaratka, sestra, sused, hocikto...mne velmi pomohlo, ze som sa mala o koho opriet, to poskytnute fyzicke rameno, na ktorom som sa mohla vyplakat, bolo pre mna nenahraditelne. ToTi tu takto cez internet nikto poskytnut nemoze, aj keby velmi chcel 😔 Hlavne nebud sama a skus sa z toho vypisat, ak ti to pomaha. Hocico, ako sa prave citis, alebo aka bola malicka, co rada robila...

monikkak
4. črc 2012

@waldnerka27 ahoj to mi je strašne lúto, čo sa ti stalo ☹ ja som tiež prišla o dieťatko keď bolo ešte v brušku malo mesiačik ☹ je to strašný pocit... viem čo prežívaš, isto je to horšie keď dcérka mala tolko rôčkou,bola si snou denno denne a zrazu je preč ☹Ale teraz sa nám po dvoch rokoch snaženia podarila naša dcérka, je to moje najväčšie štastie ktoré neskutočne lúbim. Prajem ti veľa sily aby si to všetko zvládla

monika15
5. črc 2012

@leeenka26
ja na 10000000000000% v tom verim... nebola to nahoda to bol darcek z neba len pre teba !!!!!!!!!!!!

DRZTE SA !!!!!!!!!!! uz len vsetko dobre !!!!!

ined77
5. črc 2012

@waldnerka27 ...jsi ještě mladá a druhá šance určitě ještě přijde 😵 .
i když dobře vím, že to teď člověku připadá nemožné ☹ .
chodíš už do práce?...i mně nástup do práce pomohl, ale teda později...asi bych tam byla dříve málo co platná 😔 .
pracuješ s lidma?...na jednu stranu to může člověka určitě udržet zvládnout něco takového se zdravým rozumem 😔 .

janet24
5. črc 2012

@waldnerka27 Uprimnu sustrast.Moc ma to mrzi ze trpis.Slova nepomozu ked odide taky maly anjelik.Mne zomrel brat ked mal 23 rokov a stale to boli a uz je tomu 8 rokov.Na vsech svatych vzdy palim sviecku aj za vsetky deticky ,ktore nie su medzi nami.Velmi ,velmi ti drzim palce aby si to zvladla.

tamulik
6. črc 2012

@waldnerka27 úprimnú sústrasť a veľa sil na zvládnutie najhoršieho v živote. 😢

tamulik
6. črc 2012

@leeenka26 gratulujem k bábu 🙂

ela
6. črc 2012

@waldnerka27
I můj syn by šel letos do školy, za dva týdny by měl šesté narozeniny, umřel mi v náruči ještě jako miminko. Tvá bolest musela a musí být nezměrně větší. Už tehdy jsem kamarádce, která mi řekla, že si nedokáže představit, co zažívám, že když ona si představí, že by přišla o svou tehdy čytřletou dceru...řekla jsem jí, že si sice nedovede představit, jak je mně, ale že já se děsím představit si , jak by bylo jí, kdyby se něco stalo tak velkému dítěti. Naopak jsem tehdy nesnášela, když mi někdo soustrastně sděloval, že si prožil to samé, to jest, že přišel třeba ve 3. měsíci těhotenství o miminko v bříšku. Je to taky velesmutné, ale je to zatraceně někde jinde než přijít o dítě, které už na svět přišlo. Mně pomáhaly hlavně tři věci, číst podobné příběhy a vědět, že na tom nejsem nejhůř (i dnes, jak je vidno z toho, že jsem na tomto fóru, tak jednou za dva měsíce do podobných diskusí zabloudím a otevřu ty rány, které se nikdy nezhojí jako jistý očisťující rituál či co, nevím, proč to dělám, ale nějak to potřebuji) , pomáhalo mi pohroužit se do práce (jsem učitelka, nemuohla jsem si dovolit plakat v práci) a plánovat další děti, jejichž narození mi pomohlo nejvíc a otevřená rána se aspoň zajizvila. Místo syna do školy povedu letos dceru poprvé do školky, cestou od tamtud půjdu s mladším synem na hřiště a vím, že budu myslet na jejich staršího brášku a na to, co jsem mu nikdy nemohla dát, ukázat, říct a vím, že budu zase plakat jako teď. Vy jset jistě Petrušce stihla mnoho dát, ukázat a říct a to vám oběma nikdo nikdy nevezme, ani smrt. A o to to máte i těžší než já. Z celého srdce Vám přeji, aby čas, kdy vzpomínání bude sice plné nekonečné lásky a bolesti, ale bolesti snesitelné, aby ten čas byl co nejblíž.

waldnerka27
7. črc 2012

@zuzanaj54 nikoho takového nemám máma mě nesnáší

waldnerka27
7. črc 2012

@ined77 já bohůžel nedělám nic jiného než chodim do práce dělám mezi lidma ano jsem už dost utahaná

waldnerka27
7. črc 2012

@ela díky :(

ined77
7. črc 2012

@waldnerka27 ...to věřím ☹ .