Zlý sny po porodu mrtvýho chlapečka, kdy to přešlo?

ninikry
25. bře 2014

Ahoj, v pátek to bude devět týdnů od porodu mrtvýho chlapečka. Myslela jsem si, že už jsem celkem v cajku, ale minulej týden jsem měla oficiální termín porodu, takže další zhroucení, a to mě ještě čeká vyzvednutí urničky...celou tu dobu mě trápí noční můry, snažím se hodně spát, protože některý dny jsou pro mě ještě hodně těžký, tak jsem si myslela, že spánek pomůže. Bohužel nepomáhá, mám hnusný krvavý sny, většinou jsem v nich těhotná. Stalo se vám to po takové smutné události taky? A pokud ano, po jaké době to přešlo? Já už vážně nevím co mám dělat...

lv
25. bře 2014

jiste jit resit za odbornikem, psycholog i psychiatr soubezne, je to prilis tezke na jednu dusi..at je brzy alespon o kousek lepe.

cermi77
25. bře 2014

...taky doporučuji pomoc psychologa, případně psychiatra, moje blízká kamarádka se snažila podobné pocity po porodu mrtvého chlapečka ve 30TT řešit sama, ale nezvládla to, my všichni to denně viděli, snažili se jí pomoc, ale odmítala, nechtěla si nechat pomoc od nikoho, přitom se tak trápí, v únoru to byly dva roky po.., kdy se nám podařilo ji přemluvit k návštěvě psychologa, minulý týden mi řekla, že lituje, že to neudělala dávno, tak moc se jí ulevilo... Přeju ti z celého srdce, ať jsou všechny zlé sny brzo pryč ...

ninikry
autor
26. bře 2014

No já jsem u psychologa byla, jednou, tři týdny po porodu, ale říkala jsem si, že to zvládnu i bez něj, že je to v takové situaci normální..

radusik
26. bře 2014

@ninikry Mám za sebou ukončení těhotenství ve 20. týdnu. Sny jsem měla hrozné, nemohla jsem spát apod. Je to půl roku, jsem v pracovní neschopnosti, chodím na psychoterapii a na psychiatrii a beru antidepresiva, ale můžu spát! Bolest cítím stále a nezdá se mi, že by byla menší.... ☹. Snad nám čas pomůže, ale nenechávala bych to....

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik Já se snažím to zvládnout bez prášků, už kvůli tomu, že jsme se začali zase snažit, myslím, že je to to jediný, co může pomoct

radusik
26. bře 2014

@ninikry To Vám závidím...., náš chlapeček byl mooc postižený, zjistilo se z pitvy, že za tak obrovské postižení může z velké části chybějící 16. chromozom a na genetice se bohužel potvrdilo, že manželovi taky schází...., u nás pravděpodobnost, že bude miminko postižené je veliká..... ☹, takže nevím, jestli bych další a další zklamání podstupovala....ach jo!

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik To je hrozný, to mě mrzí, ale zase aspoň dvě děti máš, to je dobře

radusik
26. bře 2014

@ninikry Ty mám z prvního manželství, dva kluky 🙂 a jsou báječní! S nynějším manželem jsme se znali chviličku, ale když jsem otěhotněla, tak jsme se vzali a o to je to smutnější... ☹. Měsíc po svatbě jsem musela podstoupit ukončení ☹ ! Manžel jednoho chlapečka taky má a nevíme, zda-li to má taky... ☹, ale vypadá zdravě... to můj manžel taky!!! Ach jo!!!! Přeji Vám, aby Vám to brzy vyšlo a bylo všechno v naprostém pořádku a drželi jste v náručí krásné zdravé miminko!!

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik Já už se na to radši snažím neupínat, ale děkuju 🙂

radusik
26. bře 2014

@ninikry Chce to určitě čas, ale povedlo se to dvakrát, proč by nemohlo zase?! 🙂

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik No těhotná jsem byla třikrát, ale mám asi smůlu

radusik
26. bře 2014

@ninikry Tak proč by to nemohlo vyjít po čtvrté!!! 😉 A co se stalo Vašemu andílkovi, i když vím, že je to příliš bolestné téma, takže pokud se na to necítíte, tak o tom nemusíme psát!

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik Přestalo mu bít srdíčko, po porodu doktorka říkala, že to bylo šňůrou, asi si ji nějak přitáhl, to mě štve nejvíc, celou dobu bylo všechno dobrý, dávala jsem na sebe pozor a pak se stane něco, co stejně ovlivnit nedokážu

radusik
26. bře 2014

@ninikry ☹ a v kolikátém týdnu to bylo? To je opravdu hrozné!!!

ninikry
autor
26. bře 2014

ve 33. tt, je to příšerný

radusik
26. bře 2014

@ninikry To tedy opravdu je!!! ☹

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik Nejhorší na tom je to, že se to stává poměrně často

radusik
26. bře 2014

@ninikry A hlavně to člověk nemůže vůbec ovlivnit!!! ☹

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik Ne, dostaneš se přes 12. tt, dáváš na sebe pozor, cpeš se vitamínama, povídáš si s ním a pak se stane tohle

radusik
26. bře 2014

@ninikry ☹ Je to mooc smutné!!! Ještě, že máte taky rošťáka či rošťandu 😉 !

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik My nemáme, máme jenom andílka

radusik
26. bře 2014

@ninikry Aha, mě se u Vás ukazuje, že máte jedno dítě!!! Tak to se šíleně omlouvám!! Moc mě to mrzí!!! ☹ ☹ ☹

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik To se ukazuje, protože tam mám danýho andílka 🙂, nic se neděje

radusik
26. bře 2014

@ninikry Myslela jsem si, že máte jedno dítě, a že tohle mělo být Vaše druhé! ☹ Ach jo ☹

ninikry
autor
26. bře 2014

@radusik No jo, co nabrečím..

pluba
12. kvě 2014

@ninikry Zabývám se emoční terapií, mohu Vám nabídnout poměrně rychlou, účinnou terapii. Možná byste ráda viděla nějaká hodnocení těch, co skype sezení se mnou mají za sebou. Na mém blogu v nejnovějším příspěvku (z 1.5.) jsou komentáře s hodnocením.

krasnydenvsem
28. kvě 2014

@ninikry Ahoj to nikdy ne přejde z časem to bude bolet trošičku méně mé berušce by bylo 8 května 6 roku ale zůstal mi chlapeček byli to dvojčátka zemřela na 9 den porodu nepřestane nikdy to bolet mně ne přestalo když vidím dvojčátka je mi na-nic já nemůžu normálně otěhotnět tak že jsem byla v pondělí na umělém oplodněni Ket test mam dělat 9 na nic jiného ne myslím jen doufám že aspoň jedno trám zůstane snažím se věřit že ano .nikdo ti ne pomůže jen čas z časem možná co nejdřív masité mit miminečko a bude vše v pořádku a uvidíš vše dopadne dobře

lekra
29. kvě 2014

@ninikry chuderko, moc mi je zo lito.ale chce to opravdu odbornika.

renatabre
28. čer 2014

ninikry@ to same se mi stalo 20.6 sme měli pohřeb chlapečka :( dej to mu čas ja řikam časem bude vše lepší ... chci se zeptat vi se už snažíte o další miminko ?

bibi_du
11. lis 2014

@ninikry Ahoj...nám se stalo to samý, před téměř dvěma lety. Syn zemřel z nezmáné příčiny v 36 tt. Koukala jsem, že jsi zase těhotná, i nám se to povedlo hodně brzy a už máme 9 měsíční holčičku, tak přeju hodně sil, je to boj...Držte se.