Snížený libido, co dělat?

smutna12
3. pro 2017

Ahoj maminky a zeny..
Mam takovej problem uz nekolik tydnu..
Mam totalne znizenou resp. nemam zadnou chut na sex. S partnerem mame ted kvuli tomu porad problem jelikoz si mysli ze ho podvadim atd..
Je o tom tezky mluvit a vysvetlovat mu neco kdyz to sama nevim a nerozumim tomu. Za par dnu je to rok od toho co jsem podstoupila UPT.
Nevim jestli to muze bejt tym ale potrebuju nejaky rady jak mu to vysvetlit popripade co udelat aby jsem se do toho zas nejak dostala..
Na internetu jsem cetla ze to nejvic souvisi s psychikou .. tak ja uz nevim.
Nemam si s kym popovidat a je toho na mne uz hrozne moc.
Dekuji za vase rady.

normalnimatka
3. pro 2017

tak spíš tělo nefunguje hormonálně tak, jak by mělo. i když psychika má samozřejmě na to všecko stejně primární vliv.
nebereš hormonální antikoncepci? ta to často způsobuje.

kaci11
4. pro 2017

Ja to mam taky,ve stredu jdu na gyndu to resit. Ja to mam asi po antikoncepci.

jitka0a
4. pro 2017

@smutna12 Řekla bych že už z toho trochu vyšiluješ ☹ Příteli zkus vysvětlit, že ho nepodvádíš a ať jde s tebou třeba na gyndu, ať slyší co ti doktor řekne, když se s ním budeš o tom třeba radit. Myslím že moc tlačit na pilu obecně nepomůže.

blahova_andrea
4. pro 2017

u nás je to taky dlouhodobý problém. po ha se to ještě víc zhoršilo, dobrala jsem první a poslední balení a vykašlala se na to. u nás je to o psychice hooodně moc. bohužel chlapi tomu svojí nechápavostí a naléháním a blbými řečmi o zahýbání fakt nepomáhají ☹

jancabr
4. pro 2017

pokud bereš antikoncepci, tak doporučuju změnit za nějakou přírodní. Já ji brala kolik let a měla problémy se sníženou chutí na sex a hlavně s téměř nulovou vzrušivostí a zvlhnutím. Sem blbá, že mi to nedošlo dřív. No a co se týče podezření od partnera, tak jediná rada je - komunikace. Prostě mu na rovinu řekni co se děje. Promluvte si, co se s tím dá dělat.
Ještě dotaz - to UPT bylo se současným partnerem nebo jiným. Chápu že o tomhle je těžké mluvit. A zřejmě to s tím vůbec nesouvisí

smutna12
autor
5. pro 2017

@normalnimatka neberu antikoncepci momentalne

@jancabr brala jsem antikoncepci asi jeden mesic ale vubec mi po ni nebylo dobre stejne to bylo nekolik mesicu dozadu jeste.. ale dekuji za radu, skusim se zeptat lekare na nejakou prirodni .. UPT bylo se soucastnym partnerem.
Jinak dekuji za vase reakce , hezky vecer

blahova_andrea
6. pro 2017

@jancabr co si mám představit pod přírodní antikoncepcí?

jancabr
6. pro 2017

@blahova_andrea cokoliv co není hormonální. Asi slovo přírodní uplně správně nevyjadřuje co jsem tím myslela. Antikoncepce = stop početí, tedy kondom, plodné a neplodné dny, femi cup (pesar), spermicidní krémy, nehormonální nitroděložní tělísko

bamak
6. pro 2017

@smutna12 Příči může být opravdu hodně....nejprve by ses měla nechat vyšetřit na gynekologii, jestli nemáš "rozházené" hormony, pokud to bude ok, tak endokrinologie-štítná žláza, nadledviny. A měla by sis v klidu sama promyslet, jestli to nemůže být psychika. Takový žárlivý partner asi moc sexi není a UPT s psychikou taky asi pěkně zamává.

blahova_andrea
6. pro 2017

@jancabr aha, já doufala, že existuje ještě něco nového, převratného, co by u nás přicházelo v úvahu 😀

pulecp
21. led 2018

@smutna12 Všechno souvisí s psychikou, nervy řídí i naše hormony... je ten problém ještě aktuální? Je spousta věcí, co se dá dělat - přes "nejjednodušší" vyzkoušení různých afrodiziak, třeba společnou privátní vířivku a podobně, až po práci s pocity, emocemi a myšlenkami. V nejlepším případě jejich kombinací.