ANKETA: Vy a úklid, jak je to u vás?

cervena_vila
3. únor 2013

Hrnu před sebou úklidové domácí práce a při tom přemýšlím:

1) Dělali jste jako děti pravidelné domácí práce? Jaké?
2) Jaký je váš dnešní vztah k nepořádku nebo k úklidu?
3) Dělíte se s někým o domácí práce?
4) Vedete k tomu děti?
5) Oblíbená domácí práce
6) Nenáviděná domácí práce
7) Dobrá úklidová rada 😉

Moje odpovědi:
1) Pravidelně žádné, všechno dělala maminka
2) Uklízím ráda, když už začnu. Ale než začnu, mám tisíc výmluv.
3) Všechno dělám sama...
4) Ještě jsou malé, bojujeme s uklízením hraček večer, aby se dalo aspoň projít. Ale ráda pomáhá s vykládáním myčky, mytím nádobí, pouštěním pračky a samozřejmě s vařením. Od skládání prádla ji odháním, protože pak rozhází i to, co už mám ve skříni.
5) Ráda maluju 😀 váleček a štafle, to je moje. A docela ráda mám mytí WC - kvůli tomu voňavému zářícímu výsledku.
6) Žehlení. Už jsem to odpískala. Manželovy košile mi žehlí babička a já jí za to líbám ruce.
7) Nemám ráda gumové rukavice, takže si kupuju v lékárně krabici jednorázových laborantských rukavic.

nasekuratko
10. čer 2013

1) utírání prachu, zametání dvorku, umývání nádobí, vynášení koše
2) mám uklízení ráda a zbožňuju pořádek
3) s manželem (dobrovolně a rád mi pomáhá, jsme oba trošku blázni na úklid)
4) ano. Když mě syn vidí leštit stůl, vezme si utěrku a snaží se leštit taky. nebo si vezme smetáček a dělá, že zametá. Tak ho pochválím. 🙂 Je to srandovní a hezké, že ho to (zatím) baví. 😀
5) věšení prádla, vaření
6) žehlení, umývání podlah
7) Mít co nejméně otevřených skříněk nebo poliček na zdi 😝

konidana
10. čer 2013

1) Ano, pravidelně vynášení koše, úklid pokojíčku včetně vysávání a prachu, někdy nádobí a občas žehlení. Vytírání kuchyně, věšení a skládání prádla, úklid celého bytu, ale to už jsem asi nebyla dítě, ale spíš -náctiletá.

2) Mám ráda uklizeno, ale rozhodně nejsem uklízecí maniak a mám vysokou míru tolerance nepořádku. Nemá smysl uklízet na 5minut (ani na dvě hodiny). Takže doma uklízím a mám uklizeno, jen když je manžel s dětmi nejméně na dva dny pryč. Nesnáším ráno se probudit do bordelu v kuchyni, že není ani kam dát hrnek. Bohužel chodím brzy spát a manža vaří, takže se mi to stává dost často.

3) Ne, tedy krom toho vaření. Také manžel někdy umyje záchod.
4) Děti se snažím vést k úklidu v pokojíčku, pomáhají s vysáváním, někdy myjí zeleninu, rády vaří (když jim vše připravím, jsou schopny si samy uvařit jednoduchou večeři jako míchaná vajíčka nebo selskou omeletu nebo krupicovou kaši,...)
5) věšení prádla
6) vzhledemk tomu, že to moc nepřeháním, tak snesu asi všechno - prostě už to chci udělat.
7) Opisuji z dřívější odpovědi: Nebýt doma. Sám se ten nepořádek neudělá!

pepibubu
13. čer 2013

1) Dělali jste jako děti pravidelné domácí práce? Jaké? Bohužel žádné, protože jako každé dítě jsem měla své tempo, svůj způsob, a máma byla netrpělivá - ježiši zmiz, já to radši udělám sama. Vím, měla to udělané rychleji a lépe než bych to já udělala jako dítě, ale bohužel následky toho nesu dodnes, neumím uklízet.
2) Jaký je váš dnešní vztah k nepořádku nebo k úklidu? Uklízet opravdu neumím, takže vždy jen pohrabu co je nejvíc vidět, a na hloubkový úklid je manžel, jehož maminka je lékárnice a tatínek pedant :D takže ti ho uklízet naučili.
3) Dělíte se s někým o domácí práce? S manželem, viz druhá půlka odpovědi č. 2
4) Vedete k tomu děti? vedu je jinak, než jsem byla vedena já.. Uklízejí si svůj nepořádek, o odnášení věcí do myčky, koše, braní jich s sebou k třídění, ani nemluvím. Až bude Pepovi v srpnu pět, důležitě ho pověříme nějakou domácí prací -. ne stylem dělej, musíš, ale "protože už jsi velký a šikovný, tak určitě zvládneš....."
5) Oblíbená domácí práce - snad rovnání nádobí do myčky a vyndávání z ní :D
6) Nenáviděná domácí práce ŹEHLENÍ!!!
7) Dobrá úklidová rada Pořídit si někoho na úklid. Já zvažuju sousedku zezhora, 90 Kč/hod...

andulka86
13. čer 2013

1) ano, vidím mámu jak nabíhá každou sobotu k nám do pokojíčku jako šílená s luxem a s hadrem a kýblem a nutí mě zdvihat hračky a rejdí pod nimi, postupem času jsem to musela dělat já 🙂
2) z nepořádku jsem nervozní, mám ráda věci na svém místě, ale preferuju úklid tzv. po náměstí, to znamená, že to není dokonalý, sterilní a důsledný úklid. Mám to sice pofackováno, ale zákoutí by se našla, jejej
3)nenutím muže pravidelně uklízet , nemá své úkony, ale když nestíhám, řeknu si o pomoc
4)nejsem z nejdůslednějších, je to rychlejší a pohodlnější to po ní uklidit, vím, že to je špatně, musím s tím něco dělat
5)luxování ( rychle to mizí a nemáčím si ruce, exem )
6) žehlení, moc nežehlím, jen košile a jim podobné záležitosti
7) radši to kousnout a udělat to hned, když to vidím a mám to v hlavě, aby se to moc nenakupilo a když se nakupí stejně to není nikdy taková hrůza jako se to na začátku zdá

mafeska
17. čer 2013

1) úklid pokojíčku, vynášení koše, utírání nádobí
2) nemám ráda nepořádek a nedělá mi problém ho uklidit, každodenní malý úklid jak tomu řikám mi nevadí ovšem do každotýdenního gruntování celého bytu se dokopávám 2 dny, ale když už je hotovo od stropu po podlahu čisto ten pocit je prostě skvělý, hodim nohy nahoru s pocitem mám uklizeno nemusim nic dělat 🙂
3) ráda si uklidim sama, nikdo to u mš doma neumí líp než jááááááá 😀
4) Alenka je ještě malá ale plánuju začít s učením úklidu hraček, tak uvidíme
5) oblíbená domácí práce je jakákoli chlapská práce, vymaluju si, smontuju si sama nábytek, vezmu klidně vrtačku do ruky, rozmontuji si kohoutek protože mi špatně teče voda, spravím si WC. Pokud na to nestačím zavolám pomocníka. Jediné na co si netroufnu je elektrika, to je o život a s tim si netykám. Vyrostla jsem na vesnici a z kuchyně utíkala na dvorek k tátovi, jsem za to ráda,strašně mě to baví a doufám že bude dcerka po mně 🙂
6) nenávidim žehlení, nebaví mě stát v kuchyni a vařit
7) nemám 😀