ANKETA: Vy a úklid, jak je to u vás?

cervena_vila
3. únor 2013

Hrnu před sebou úklidové domácí práce a při tom přemýšlím:

1) Dělali jste jako děti pravidelné domácí práce? Jaké?
2) Jaký je váš dnešní vztah k nepořádku nebo k úklidu?
3) Dělíte se s někým o domácí práce?
4) Vedete k tomu děti?
5) Oblíbená domácí práce
6) Nenáviděná domácí práce
7) Dobrá úklidová rada 😉

Moje odpovědi:
1) Pravidelně žádné, všechno dělala maminka
2) Uklízím ráda, když už začnu. Ale než začnu, mám tisíc výmluv.
3) Všechno dělám sama...
4) Ještě jsou malé, bojujeme s uklízením hraček večer, aby se dalo aspoň projít. Ale ráda pomáhá s vykládáním myčky, mytím nádobí, pouštěním pračky a samozřejmě s vařením. Od skládání prádla ji odháním, protože pak rozhází i to, co už mám ve skříni.
5) Ráda maluju 😀 váleček a štafle, to je moje. A docela ráda mám mytí WC - kvůli tomu voňavému zářícímu výsledku.
6) Žehlení. Už jsem to odpískala. Manželovy košile mi žehlí babička a já jí za to líbám ruce.
7) Nemám ráda gumové rukavice, takže si kupuju v lékárně krabici jednorázových laborantských rukavic.

bzubzalka
3. únor 2013

1) jako dítě jsem si každou sobotu musela uklidit pokoj - utřít prach napoličkách, vynášení odpadků, starání se o morče, mytí nádobí. O poslední tři práce jsem se střídala se sestrou.
2)Neřekla bych, že mám odpor k ůklidu, ale nejsme ani mániak co lítá celý den s hadrem.
3) Manžel vynáší pravidelně koš s odpoadky a čistí akvárko rybám a uklízí po králíkovi, vše ostatní dělám já
4) ano už nyní ve 2,5letech ví,že když ucintne pití atd musí se to utřít,pomáhá mi sám. Papírky od sušenek, bonbonů vyhazuje do koše automaticky, lastový hrneček nosí sám do dřezu🙂 Ale nejsme na něj pedant je hodně vnímavý a chce dělat to co my, takže chci jít vysávat on chce taky atd - viz.album
5) oblíbené nic🙂 nevadí mi ale mytí nádobí a žehlení
6) neudělat bordel, aby nebylo co uklízet🙂

aaaaandi
3. únor 2013

1) Ano, nebavilo mě to a u ničeho jsem dlouho nevydržela a začala to flákat. Utírání nádobí, prach, stírání podlahy, ale vždy jsem měla jen jeden úkol.
2) Uklízím pravidelně a máme doma celkem pořádek
3) S manželem
4)Ano, když si s něčím dohraje, tak to spolu uklidíme, až bude větší, tak se budu snažit, ať si udržuje pořádek ve svém pokoji.
5)praní 😀
6) utírání prachu
7)hlavně v klidu 😉

jennynka5
3. únor 2013

1) uklid pokojicku, utirani nadobi a vynaseni kose
2) mela jsem tatinka,ktery byl na poradek pes a predal mi tuto psedlost, nemam rada neporadek a taky proto me zaujalo tema otazky 🙂
3) Mam pani na uklid od te doby,co mam miminko a zbytek si delime s manzelem (prani, zehleni, vareni).
4) Moji dceru k tomu urcite chci vest 🙂, ted je jes te malinka.. 😵
5) to je tezke, asi kuchyn (kachlicky, drez, sklo v kuch.lince) a uplne nejvic zapnuti mycky a pracky 😀
6) rozmrazovani lednicky a mrazaku a myti oken 😝
7) na zakladni uklid - pani na uklid 😉

missymici
3. únor 2013

1. Jasně,.pravidelne jsem musela utírat prach v obyvací steně (nesnášela jsem to),luxovat a občas mě mamka donutila i umýt nádobí. Ale nejvíc času jsem strávila na záhrade, pomáhaním .
2. No,mám ráda,když je hezky uklizeno,cisto,..ale popravde nedelám to tak jak bych si představovala. Denně dělám jen potřeby a věci které nepočkají,jinak me to utíraní prachu nebaví ani dneska.... taky se do toho musím dokopavat,...když me to chytne,tak jsem schopna ulizet několik hodin a to do detailu.
3. Nedělím,jsem na vše sama...
4. Syn uklízi,musí,...po sobe hracky. Dcera ješte neumí ani lozit,tak ne 🙂
5. Odešla mi myčka,...tak ráda meju nádobí a žehlení. Ale jinak mě baví fyzicky náročne práce.
6. Utíraní prachu 🙂
7. Samo se to nikdy neudělá, tak šup Mamko ,jdeme na to...se vždycky snažím povzbudit,když se večer podívam kolem sebe.

verunkak
3. únor 2013

1.) neměla jsem nikdy nic příkazem. Ale když jsem byla malá,strašně mě bavilo utírat prach,ráda jsem vyskládala talíře,příbory a sklenice z kuchynské linky a znovu je všechny umyla a pak utěrkou pořádně vyleštila a když jsem si večer dohrála,tak jsem vše poklidila🙂)

2.) uklízení mi nevadí,ale ani ho nemiluji. Když je potřeba,danou věc udělám,ale někdy se musím přemlouvat🙂

3.) dělím se s manželem. Skoro každý víkend uklízí spíše on. Třeba včera jsem se koukala na televizi s dcerou dopoledne a manžel vysál,utřel prach,umyl nádobí,vynesl odpadky a vyleštil wc a vanu :o) do ničeho ho nenutím,doma máme uklizeno,ale prostě chytne nějaký amok a zničeho nic se zvedne a jde uklízet :D

4.) malá má rok a půl,k ničemu ji zatím nevedu,jen chci,aby mi pomáhala ,když uklízím její hračky. Ale sama od sebe chodí a vyhazuje odpadky do koše, když něco vylije,tak si to jde po sobě utřít ubrouskem.A ráda zapíná pračku,i když v ní nic není :D

5.) asi oblíbená činnost je utírání prachu,umývání podlahy a nevadí mi umývat nádobí. A pokaždé mám radost z výsledku,když uvidím krásně umytou koupelnu 🙂

6.) poslední dobou nerada žehlím a nebaví mě povlíkat peřiny. A moc mě nebaví vařit

7.) nenechat vše na poslední chvíli,pak je toho moc :D u mě to platí u žehlení,pak mám hromadu a u praní. Vždycky pak peru 5 praček:D

aneta0707
3. únor 2013

1. mela sem seznam na kazdy den v tydnu ☹ a bylo toho hooodne
2. dnesni vztah je hroznej: nesnasim bordel a to co normalni lidi uspokoji, tam ja pokracuju a uklizim dal 😀 jen mam tedkon velkej problem, kdyz sem unavena a vsechno me boli - to je neco pro moje nervy a nez aby to MM poslouchal, tak jde a uklizi za me chudak
3. skoro vsechno sama (pokud jsem schopna ☹ ) ale pere manzel
4. ano, snazim se, aby si mala uklizela hracky kdyz si dohraje. zatim ne moc uspesne
5. oblibena - uklid hracek, celyho obyvaku
6. nesnasena - prani (nesnasim sahat na spinavy pradlo) a zehleni
7. rada? asi nenechavat vsechno najednou, ale uklizet postupne - dodelam uklidim mam klid. uplne nesnasim, kdyz manzel nachava po veceri na lince prkynko, noze, maslo a veci na chleba. nekdy ani ten chleba neuklidi 🙄

teerka
3. únor 2013

Nedalo mi to, a koukla jsem na profil, jak stáré děti máš a plně chápu založení tvé otázky. Jsme na tom dost podobně. No a ktý anketě:
1- asi od 7 let mytí nádobí nastřídačku, ale mého s mizerným účinkem.
2- panicky nesnáším nepořádek a špínu, nedokážu v takovém prostředí odpočívat. Vzhledem k věku dětí, nemožná situace a už se těším, až povyrostou. Uklízím každý den, takovou tu rutinu: myčka, pračka, obývák, koupelna,wc. Kolem ostatního chodim se zavřenýma očima. Né že by se nechtělo, ale prostě není čas!!! Uklízení mě jinak baví
3- ne, není s kým ani bych nechtěla.
4- snaha je, syn vysává, jde mu to dobře (3 roky), taky umývá konfenenčí stolek, nejprv na mokro a pak na sucho a výsledek taky celkem slušnej :D je to šikulka
5- vaření přez rok a mytí oken na jaře. Taky umývání podlahy 🙂 ale jen v obýváku, je nová 🙂))
6- vše, co se točí kolem prádla. Od třídění špinavé-čisté, po žehlení.
7- když jsi venku, bordel se nedělá :D

kammka
3. únor 2013

1.v zimě vybírat popel z kamen,nanosit otop..v létě celkem nic pravidelně, jen nárazově, když to byl děs, táta řval a my chtěli mámě udělat radost..
2.neumím uklízet,doma v úklidu žádná pravbidelnost nebyla, aspoň si nepamatuju.čurbes nesnáším z toho důvodu, že nesnáším uklízení..
3.sama, všechno sama, vyjímečně, když nejsem schopná z důvodu nepřítomnosti doma, nemoci, zaneprázdněnosti dětma a má přijít návštěva, tak chlap vyluxuje, pomůže.. on má práce dost kolem baráku, z práce se vrací pozdě, máme hosp.zvířata, tak ho úklidem nezatěžuju, jen výčitkama, že mi tu ten bordel ještě zvětšuje..když jsem byla těhu, tak tu třeba máma umyla okna.
4.snažím se, ale dcera patrně zdělila bordelářský geny po nás obou ☹ s úklidem hraček jí musím radit, je to vždycky boj...její pojetí úklidu je všechno navršit na jednu obří hromadu a otřít poličku s hračkama. občas se pokouší drhnout vanu a umyvadlo 🙂 tak chválím 🙂
5.skládání nádobí do myčky
nebo když je jaro, venku svítí sluníčko, pofukuje teplý vánek a ještě nelítaj mouchy, tak meju okna
6.žehlení, věšení prádla
7.máme psa a kočku, táta nanosí od zvířat fůru bordelu, já ale nezametám, beru na to rovnou lux,nesnáším, když mám při vytírání na rukou vlasy,chlupy a td...smeták máme doma v permanenci v zimě na ometání sněhu z auta 🙂

schnek
3. únor 2013

1) spíš ne, měli jsme s bráchou na starost nádobí, později myčku, a vynášení koše, ale nebylo to vyloženě pravidelné, účastnili jsme se domácích prací, jak bylo třeba
2)mám ráda doma naklizeno, ale vzhledem k počtu a věku dětí a všeho toho, co dělám (škola, firma - ve zkouškovým, nebo když se nakupí práce, je to vždycky děs), a že je věčně někdo doma, není šance to udržet. Já nestíhám, navíc mě to příliš nebaví, manžel řadu věcí nevidí a děti jsou ještě malý na nějaký práce typu utřít prach atp.
3)s manželem + děti, co zvládnou, ale ještě to není na 100% samostatný zvládnutí úkolu, ale třeba uklízí si hračky, podávají z myčky, zametají, luxujou, podávají kolíčky na prádlo... snažíme se je pozitivně motivovat.
4) viz výše 😉
5)ráda nandavám myčku a třídím prádlo na praní 😀
6) mytí oken a těsně za ním je žehlení
7)je dobrý si to rozmyslet a naplánovat, aby se za co nejkratší dobu stihlo co nejvíc věcí.

anetka1701
3. únor 2013

1) ano - ty co mojí mámu nebavili
2) co oči nevidí...
3) nutím manžela pomáhat mi, co to dá
4) snažím se
5) luxování
6) mytí nádobí
7) krom "najmout si uklízečku??" žádná :o(

jasekd
3. únor 2013

1, ano, uklid pokojicku, myti nadobi apod. Cim jsme byly se segrou starsi, tim vic...
2, uklid by mi nevadil, nebyt to ted tak marny, deti jsou maly, manzel neporadek spis vytvari a muzu litat furt dokola a je to k nicemu, takze az tak nelitam, vyjde to nastejno. Vetsinou mi to chvili nevadi a pak vybouchnu.
3, na dom. prace jsem temer sama, manzel se spis postara o deti, ted pracuje na baraku, co rekonstruujem, ale domacnost jde mimo nej.
4, budu, ted jsou jeste male, zatim jsem docilila toho, ze kluk odnese na linku lahvicku od UM, a holka ho napodobuje, nekdy si s mou pomoci poklidi par hracek.
5, vylozene oblibena zadna, ale nevadi mi trideni pradla a prani, luxovani (mame super lux, jako dite jsem luxovani nesnasela, meli jsme slabej lux, co se mu smitka temer musely podavat 😀 )
6, nerada vytiram chodbu v panelaku, kdyz mame sluzbu,okna myju tak 1-2x do roka, tak to preziju, nebavi me myti koupelny.
7, rada, co mi hodne pomohla:
Mit rano kazdy vecer aspon uklizenou linku a stul, abych rano v klidu udelala detem mliko a snidani.
Veci, ktere se nedelaji bezne, nedelat najednou, ale po castech, treba umyt vrsek linky, druhy den spodni skrinky apod.

kimby
3. únor 2013

já bych jen dodala, že u mě byl rozdíl v životě před dítkem a po narození dítka 🙂

-před narozením dítka jsem byla uklízecí maniak 🙂

po narození dítka odpovím tak:
1) ano, museli jsme s bratrem (o 4roky mladší) kmitat hodně, rodiče na nás měli i v tomto vysoké nároky
2) uklízím ráda a mám vysoké požadavky na úklid stále (s dítětem ale nestíhám dle představ jako dříve)
3) v rámci možností manžel pomáhá, převážně ale je to na mě
4) ano, ne v rámci drilu, ale je to asi dědičné 🙂 v necelých 3letech si musí hračky uklízet ( s naší pomocí),s úklidem doma pomáhá ráda( v rámci hry spolu zvládáme dost)
5) nevadí mi žádné až...
6) na žehlení a nebaví mě moc vařit (obojí dělám, protože musím)
7) uklízet průběžně, nenechávat si věci kupit a práci neodkládat. Ale je-li dítě, přeorientovala jsem postupně priority jinam, než na vyleštěnou podlahu, pochopila jsem, že o tom život není.

a jak řekl manžel jednou: raději mít klidnou pohodovou manželku a veselé dítě, než vše vyleštěné a žena na pokraji sil, nervózní a unavená a v souvislosti s tím i ubrečené nervní dítě.

hehena
3. únor 2013

1) pravidelně ani ne. ale většinou to bylo utírání prachu, luxování, později vaření, žehlení když už to mamce lezlo ušima....
2) nepořádek mě neskutečně se-e. občas dělám, že ho nevidím, ale pak mě stejně dovede k šílenství... nesnáším provozní nepořádek, to fakt dělám velmi nerada, ale velkej úklid jako vysátí, stažení ložního prádla, vydrhnutí koupelen mi neva, to je takovej rituál a odreagování
3) s něčím pomáhá muž - vynáší odpadky, teď s čerstvým druhošem i častěji luxuje, vytírá, poklízí obývákojídelnokuchyň (a to bravurně teda) a občas uvaří... zbytek baráku je ale na mě....
4) no sem tam, ale zatím se moc nedaří. má období, že nejradši všechno rozhazuje. nově začal opět vytahovat věci z kuchyňských skříní - asi je mu zima dlouhá a matka ho už silně nudí 😀 😅
5) žádná není oblíbená 🙂))) prostě je to jen potřeba, tak se přemůžu no 🙂)) ovšem musím aspoň vychválit moje největší kámošky - pračku, myčku, sušičku - s těma je život vážně o dost jednodušší.... .)
6) poklízení toho každodenního provozního nepořádku.... a většinou mi stačí i ten pocit, že se ženská snad narodila s hadrem v ruce, nebo nechápu, proč ten prach a plochy musím furt stírat jen já 😀
7) vzít si chlapa, co to dělá všechno rád 🙂)) a dělal by to tudíž za mě, anébo by bylo aspoň střídání (neb teda při mateřský i já pracuju, tak by to bylo milý a nebo jsem prostě jen feministka 😀) ale jinak vyzdvihuju stěrku na okna z Tchiba! to mi ulehčuje život. jen v obývákojídelnokuchyni máme tři velká okna a čtyřkřídlý balkonovky, jsou sice úzký, ale jsou tu 😀 no a jelikož mi je zvenčí neustále obskakuje zablácenej pes, tak tu stěrku prostě musím milovat i kdybych nechtěla 🙂))

zdezli
3. únor 2013

1) ano, od malicka uklid, myti nadobi, chozeni s kosem, obcas i zehleni. Maminka zivila sama celou rodinu, tata byl cholericky nezamestnany pedant. Doma jsme pomahali, co to slo.
2) Diky sve vychove nemam rada neporadek - napr. pred kazdym spankem se u nas uklizeji komplet hracky, u toho deti uz obcas pomahaji, dle nalady, nenutim je, ale vysvetluji, proc to delam (aby se nic neztratilo, neponicilo, aby se nikdo nezranil), starsi uz to chape, stale casteji se zapojuje nebo zacne uklizet spontanne sama. Doma je poradek a cisto.
3)Domacnost zvladam sama, manzel obcas vypomuze.
4)Jdu prikladem, vysvetluji, neterorizuji.
5) vareni
6) zehleni, hlavne kosil - a ze jich mame!
7)S chuti do toho, pul je hotovo 😀

lenicka07
3. únor 2013

1) asi dost, soudě podle toho, že po odstěhování od rodičů u nich prudce vzrostla míra nepořádku 🙂 kompletní úklid, mytí nádobí, později vaření a pečení, práce na zahradě,
2) máma žárlí že mám uklizeno a nemusím před každou návštěvou dělat týden generální úklid, mě přijde přirozené mít doma uklizeno stále aspoň tak, abych se nestyděla, když někdo neočekávaně přijde. Z bordelu mívám depku, nesnáším upatlané věci a když se všude něco válí.
3) naprostou většinu věcí v domácnosti dělám sama a manžela si šetřím na věci, které sama nezvládnu 🙂
4) ještě je na to brzy, ale hodlám je mírně zapojovat nějakou hravou formou, abych jim to nezprotivila
5) nejradši asi praní, jsem posedlá hledáním věcí které by se daly do pračky nacpat 🙂
6) není nic co by mě vyloženě nebavilo, možná ometání pavučin a mytí světel, nemám ráda když si musím chodit pro schůdky a nebo naopak někde lézt po kolenou na míň přístupných místech, a není to jen kvůli tomu, že jsem zrovna v jiném stavu 🙂
7) nejlepší rada je nedělat bordel a vychovávat manžela (a děti) k témuž, opět hravou formou 🙂

lv
4. únor 2013

1/prach v obýváku, větší jsem žehlila, pekla moučníky..a až po osamostatnění jsem přišla na to, že ty přemáchnuté silonky usušené na topení to denně nedělaly sami..jo a na zahradě okopávat - stačilo párkkrát šikovně ukopnout rostilinku a byla jsem prouštěna 😵
2/co mám děti, všechno je úúúplně jinak
3/nedělím, muž 2x za rok něco udělá a klaníme a opěvujeme celá rodina
4/5letá musí po sobě nosit prádlo do špíny, poklidit si hračky /naházet do obr krabice/, vyndává myčku
5/nic, musí to být
6/že se věci štosujou - jdu sesbírat prádlo, u toho zaliju kytky, utřu prach, zamíchám polívku, dopere pračka a nemám kam pověsit, takže konečně sesbírat prádlo, umyju sporák od přeteklé polévky a mezitím nespočet krmení, svačinek, přebalování, podávání věcí, utírání rozlitého, atd. atd..to bych mohla psát hodiny, vždyť víte 😀 😎
7/večer musím mít trochu sklizeno, jinak neusnu a musím to jít dodělat, ráno při chausu snídaní, odchodů se to hodí
PANÍ NA ÚKLID JE MÝM SNEM, TAKŽE SE ZAS CHYSTÁM VYHRÁT VE SPORTCE 😀

ange_de_la_morte
4. únor 2013

1) domácí práce jsme měli rozdfělené , měnilo se to podle věku a navíc se nám to točilo se segrou s bráchou po týdnech - ale bylo to například : urovnat boty v chodbě, umýt umyvadla, samozdřejmě úklid hraček, později sme se střídali ve vytírání a vysávání , ... ( víc už si toho nepamatuju)
2) mám ráda pořádek ale všechno má své meze - sterilní čistota u nás fakt nepanuje, ono to ani nejde - máme statek, takže prostě jsou určitě provozní místnosti kde se i přes veškerou snahu pořádek udržet trvale prostě nedá 🙂 ... ale vysávám 3x týdně a kuchyň a koupelnu vytírám denně
3) domácí práce jsou čistě jen na mně - manžel se stará aby bylo v kotelně dost dřeva, ve stáji seno a sláma, apod. takže dělá spíš venku a domácnost a zahrádka je moje ... ale po návratu z porodnice mi dost pomohl i doma a když si řeknu tak udělá co potřebuju, náš chlapeček je ale naštěstí zlatý ( klepu na dřevo) takže domácnost bezproblému zvládám i s 2 týdenním miminem
4) určitě děti jk domácím pracem povedu - my jsme k tomu byli vedeni a tak mi to přijde automatické že se prostě uklídí, manžel měl doma ,,mama hotel,, a když sme se poznali neuměl si odnést ani hrnek do dřezu
5) oblíbená ? 😀 😀 domácí práce neberu zrovna jako koníček ale když už bych měla nějakou vybrat tak věšení prádla
6) nejvíc nesnáším nádobí ( myčka bude až v nové kuchyni)
7) dobré úklidové prostředky jsou poloviční úspěch - nedám dopustit na jednu značku - úklid je asi o tisíc procent jednodušší a rychlejší ... no a potom asi nebýt doma - každý den strávený mimo dům znamená méně bordelu v baráku

pejtho
4. únor 2013

1) Pravidelně žádné.
2) Nejsem žádný extra bordelář, špínu ráda nemám, ale chaos mi rozhodně nevadí a někdy ho sama vytvářím
3) Manžel se spíš dělí se mnou-přes úklid je hlavní on a já jen sekunduji
4) Snažím se, ale starší dcerka (1,5roku) z toho zatím moc rozum nemá a místo uklizení hračky na své místo, jí přemístí na jiné-většinou ještě blbější
5) Žehlení-protože žehlí manžel, luxování-protože luxuje manžel, mytí nádobí-protože myje myčka 🙂
6) vytírání
7) Sama bych potřebovala radu, jak např. odstranit propisku z bílé kožené sedačky...když musím řešit tohle, tak jediná rada pro domácnosti s dětmi je: žádný stres 🙂

yumy
5. únor 2013

1) Ano, musela jsem, já i sestra, vždy jsme měli napsaný seznam co udělat, případně rozpis...týkalo se to veškerého úklidu v domě + od jistého věku, třeba 12 nebo 13 let, bylo samozřejmostí, že si například vyžehlíme svoje věci a vůbec že když něco pro sebe chceme, nespoléháme se, že to máma udělá za nás. Nikdy mi to nepřišlo divné, máma měla práci a celou domácnost, táta s ničím nepomáhal. Dnes jsem jí velmi vděčná, že nás takhle vedla.

2) Nikdy jsem nebyla pořádná a pravděpodobně nikdy nebudu. Uklízet mě baví když na to mám čas a náladu, to jsem pak schopná tomu obětovat klidně celý den....ale nikdy nebudu mít domácnost ve které se bude dát jíst z podlahy a nehodlám strávit polovinu života s hadrem v ruce.

3) ano, s manželem, ale nemáme nic přesně rozděleno....když chci aby něco udělal, musím si o to říct.

4) zatím je nemám, ale ano, velmi mi na tom záleží

5) oblíbená fakt není žádná 😀 jsou jen ty, co mi nejméně vadí...to je praní prádla, převlíkání postelí a nevadí mi vytírat 🙂

6) žehlení - žehlím pouze manželovy košile, a i to mě štve.....šetřím se, než budu mít děti, pak mě žehlení nemine 😀 a dost mi vadí luxovat, proto to většinou dělá manžel a prakticky nevynáším odpadky, to taky dělá on 🙂

7) vracet věci na místo, poklidit před spaním a odchodem z bytu a vůbec UDRŽOVAT pořádek....sama to nedělám, ale vím, že by to byla polovina úspěchu 🙂

anieanne
5. únor 2013

1) Úklid pokojíčku, později luxování celého bytu, nádobí, koš..
2) Mít pořádek se mi líbí, ale z nepořádku se nehroutím 🙂 Takže někdy je tu pěkně naklizeno, jindy bordel jako v tanku.
3) Manžel se snaží hodně pomáhat, když je doma, dojde s košem, vyluxuje, vytře, utře prach..
4) Snažím se, dcera je tedy ještě malinká, syn rád pomáhá uklízet příbory z myčky, jinak se moc nedaří.
5) Praní 🙂 Když je hezky, nevadí mi umýt okna.
6) Všechno ostatní 😀
7) Nevím, asi najmout si paní na úklid ? 😀

blahova_andrea
5. únor 2013

1) ano, byli jsme tři a měli jsme po týdnu rozdělené služby na nádobí, podlahy, koberce, kytky, do toho péče o domácí mazlíčky a samozřejmě další rozdělení prací na víc při vánočním úklidu: vymýt a vyleštit sklo z vitrín, oťapkané dveře a vypínače, vyčistit sedačky a křesla, naleštit nábytek diavou atd atd...

2) bývala jsem docela bych řekla až moc čistotná, ale po pár spolubydlení v mládí, kdy jsem v podstatě pak fungovala jako uklízečka jsem se sekla a dostala rozum. přestala jsem chodit s hadrem v ruce, zbytečnou práci zásadně nedělám, u každého bordela mám nějakou tu hranici, která mi nevadí a pak teprve uklízím, jsou samozřejmě věci, které se dělají chtě nechtě hned a pravidelně, jako například úklid koupelny a podlahy, když je batolící se dítě apod.

3) samozřejmě s přítelem, každý dělá to, čeho si všimne, že je potřeba, o co ho ten druhý požádá nebo to u čeho už nám přeteče ta pomyslná hranice, to ještě nevadí 😀

4) prcek se zatím zapojuje spíš zdržováním nebo zvětšováním bordela, když mi asistuje, ale postupně bude pomáhat, ti starší pomáhají taky od malička dle svých možností

5) praní, vaření, luxování

6) čištění záchoda a sprcháče, přesazování kytek, nádobí

7) udržovat průběžně provozní pořádek a pořádný úklid dělat jen, když je na to klid, popř. nálada, klidně s veselou hudbou, kafíčkem nebo skleničkou vína

naty
5. únor 2013

1) mytí nádobí, pravidelné páteční úklidy - luxování, zametání a vytírání celýho baráku, utírání prachu
2) nesnáším bordel 😀 dřív mi to asi tak nepřišlo, ale jak mám malýho, tak mi to vadí...jako nedezinfikuju podlahu a podobný výmysly, prostě jen nemám ráda prach a psí chlupy všude a tak...mám ráda čisto...
3) ne
4) ano, ale zatím pomáhání bere jako hru, takže mu to nevadí...snažím se v souvislosti s tím nepoužívat slovo "musím", ale "je potřeba"
5) žehlení - miluju, když se z tý hromady zmačkanin vyklubou úhledné komínky 😀
6) čištění sklokeramické plynové desky 😝
7) brát to tak, že to dělám pro sebe, ne že se to musí...chci se cítit dobře v čistém prostředí...pak stejně pořád koukám, kde je co špinavýho a štve mě to... 😀

vojtisek2007
12. únor 2013

1) -do 13ti let žádné, mamina dělala všechno sama,navíc dělala v hospodě, takže jsme jí nikdy moc uklízet apod neviděli, protože odpo bývala v práci, chodila domu, když už jsme spali a dopo když jsme byli ve škole doma makala - takže my vždycky viděli jen ten výsledek - nakomínkovaný prádlo ve skříních (táta byl voják 🙂 ), vytřeno,vyluxováno,ve špajzu denně čerstvý jídlo k večeři,nakoupeno...apod, pak najednou mamina zemřela...a já tvrdě dopadla a pochopila,že to všechno se samo nedělalo...a "nuceně" jsem převzala téměř vše, táta byl naprosto neschopnej 😖, teda byl schopnej - spravit auto

2) nesnáším bordel, mám ráda pořádek a řád,všechno má své místo a stále skládám prádlo do komínků, než jdu spát musí být umytý a uklizený nádobí, sklizenej stůl, zaklizený věci - hračky....,boty v botníku,pořádně pověšený ručníky v koupelně...apod,osobně projdu celý byt před spaním... 😀 že by úchylka ? 😉

3) dělím 🙂, teda snažím se dělit

4) vedu a je to pro jejich dobro, nejstarší vysává,vytírá,nádobí - když je potřeba,jediný co je opravdu denně a jen jeho starost a zodpovědnost je pes - komplet servis, menší si musí uklízet hračky, co zůstane večer vytažený nekompromisně "vyhazuju" (nosím do sklepa), Eliška ráda sundává prádlo ze sušáku, a skládá "komínky", nandavá do pračky a pomáhá při vaření, vojta je lenoch,jsem ráda,že ukidí to, co vytahá

5) asi všechny, kromě teda

6) mytí oken

7) dělám všechno průběžně, nenechávám to nakupit (ani to neumím, zbláznila bych se....)- viz žehlení,praní apod....a jinak by byla fajn ta paní na úklid - ikdyž nevím, jestli bych to po ní nepředělávala, páč by to možná neudělal tak dobře jako já 😀 😀 😀 😀 😀

boban
12. únor 2013

1- ano musela jsem umávat nádobí (nejhorší na tom bylo, kdyš jsme museli umývat a následně utírat silonové sáčky 😀 😀 ), jednou týdně jsme museli se ségrama umývat boty..úklid pokoje byl samozřejmostí 😉
2- nemám ráda nepořádek, ale také nelítám denně s hadrou v ruce 😉
3- jelikož snámi bydlí mamka, tak se o domácí práce dělíme spolu..někdy pomůže i manžel 😵 😵
4- ano, k úklidu vedu i děti...starší syn, si po sobě utře stůl kdyš ho zkype, večer si odnese špinavé věci do koše na prádlo, uklízí si hračky 😉 Nevadí mi, kdyš máme celý den po bytě poházené hračky, ale večer musí být vše na svém místě 😉
5- oblíbená není asi žádná, kdyš už se do úklidu pustím, tak mi nevadí nic 😀 😀
6- žehlení..žehlím jen mladšímu synovi a přiznám se, že mi tam stojí hromada jeho prádla už asi týden 😅 😀 😀 nemůžu se dokopat 😝
7- rada?? jak už tady spousta holek psalo..nenechávat vše na poslední chvíli a úklid dělat pravidelně..pak to jde jak po másle a pořádek je pořád 😉 😵

anien
12. únor 2013

1- ano, umývali a utírali nádobí, sobotní vysávání, postupně s věkem přibylo utírání prachu a vytírání podlahy, žehlení
2-jsem bordelář, úklid mě nebaví, ale hlavně mám problém se k něčemu dokopat
3-manžel když má čas a náladu, tak občas vysaje, vyklidí myčku, umyje nádobí a pověsí prádlo; mytí oken je na něm; o víkendu pomáhá při vaření
4-ještě je malý, ale líbí se mu vyklízení myčky, vysávání (sám si zapne vysavač a jakoby s ním vysává..máme centrální a hadici mívám roztaženou)
5-baví mě vaření, praní a věšení prádla, žehlení a vysávání
6-úklid hraček, vytírání podlahy, mytí nádobí, utírání prachu, úklid sprcháče a vany

ivaanka
14. únor 2013

1. Ano, vysavala, umyvala a utirala nadobi, chodila s kosem
2. moc se v uklidu nevyzivam, jsem bordelar, ale ve spine nezijem, mam pani na uklid 🙂
3. Manzel vysaje, nakoupi, povesi pradlo a hrozne dobre vari
4. Deti jsou male, ale poustime pracku,.hrozne radi davaji do mycky a vyklizi, taky je bavi zametat a vysavat...ale nemaji to zatim nako povinnost
5. Prani, pripadne veseni pradla venku na slunicku
6. Vsechno 🙂 nejvic asi zehleni
7. Rada. - poridit si maximum veci, ktere ulehci zivot, mycka, susicka, roboticky vysavac a najmout pani na uklid🙂

dezyre
14. únor 2013

1. - umývání nádobí, vynášení koše, později úklid a praní (tenkrát ještě v klas. pračce - žádná automatka) a o školních prázdninách vaření jednodušší obědy.
2. nepořádek nesnáším - nedokážu si odpočinout v neuklizeném domě. Pořád mám pocit napětí a jakmile uklidím, tak se mě hned zvedne nálada, takže se sice k úklidu musím donutit, ale po "akci" je to pocit k nezaplacení 😀
3. Ne. Všechno dělám sama (manžel občas vynese odpadky)
4. Zatím ho "nutím" uklízet si po sobě hračky a papírky do koše.
5. Vytahování prádla ze sušičky, super pocit, když téměř vše můžu jen složit a pak šupnout do skříně 😅 a tématická výzdoba domu po úklidu - velikonoce, vánoce 😝
6. Jednoznačně vede zašívání montérek a taky nemusím žehlení
7. Hlavně mít nakoupené všechny čistící prostředky. Nesnáším, když se odhodlám k úklidu a chystám jít umývat záchod, případně koupelnu a pak zjistím, že mě téměř došlo nějaké čistidlo 😠 😠 😠

monyliny
14. únor 2013

1.Měli jsme se ségrou rozdělený byt-já od 11 let:Vysávání,utírání prachu v celém bytě a pak i žehlení a výpomoc v kuchyni.
2.Nesnáším nepořádek-hračky nepočítám.Sice je úklid má noční můra,ale pak mám dobrý pocit z vykonané práce😉
3.Ne,těším se až dcera povyroste 😀
4.Snažím se,ale nemám na to nervy.Dcera je pomalá jak šneček 😅 ale škodím jen sama sobě 🙂
5.Vaření,pečení 🙂
6.Žehlení 😝
7.To chce klíííííííd 😀

betuse
14. únor 2013

1) luxování, utírání prachu, úklid pokojíčku
2) moc netíhám, manža pomůže ale stejně je za chvíli znovu nepořádek....nechápu 😅
3) s manželem.......uvaří, vynese koš, umeje nádobí, zamete.....já lítám kolem dětí a psa
4) určitě povedu až povyrostou
5) dávání nádobí do myčky a prádla do pračky
6) žehlení a vytírání podlahy
7) mít doma co nejméně blbůstek dekorací aod. na které se furt práší a pořád e překládají z místa na místo(což není můj případ a pak se divím 😀 ) a nenaučit si línavého psa do baráku a do postele.....ach ty chlupy všude- furt lítám s luxem a válečkem na chlupy 😝

baileyssska
10. čer 2013

1) Dělali jste jako děti pravidelné domácí práce? Jaké? - Ano delala, uklid pokoje, luxování, utírání prachu, mytí koupelny jednou za čas...
2) Jaký je váš dnešní vztah k nepořádku nebo k úklidu? - Uklízím každý den... Nebaví mě to, ale mám ráda pořádek
3) Dělíte se s někým o domácí práce? - Přítel o víkendu uvaří, pohlídá malou, když jsem pryč tak uklidí
4) Vedete k tomu děti? - až bude větší , určitě povedu
5) Oblíbená domácí práce - vaření pro malou
6) Nenáviděná domácí práce - žehlení
7) Dobrá úklidová rada -