Antimatky 🙂

pepibubu
27. lis 2012

Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....

renatalen
4. pro 2012

@terecka U nás vždycky babička stromek přivazovala, tak zkuste tohle🙂
Bože jak já nesnáším rána, kdy mám odvézt staršího do školky. Vstáváme před sedmou a i tak máme co dělat, aby jsme to do osmi stihli 😠 . Domíka musím neustále popohánět,protože jinak by se oblíkl tak v deset, malá začala stávkovat s oblečením úplně. Bez řevu se naše ráno neobejde. A už vidim, že mi zase bude malá řvát ve školce, že tam chce taky zůstat 😝 .

vladla
4. pro 2012

Se stromkem to také letos vidím,že ho přivážeme.A dost na pevno!Trochu se bojím,že budeme muset ozdobit jen vršek,kam malá nedosáhne!!!No jsem na to zvědavá! 😉
Nebo dáme ohrádku jako máme před kamnama! 😀
Jinak hezký den všem!!! 😀

kitinka76
4. pro 2012

@renatalen s tím vstáváním jsi mi připoměla jak jsem ještě byla na MD starší dcera doletěla, že zaspala do školy, honem honem napsat omluvenku, že byla den před tím u lékaře, já jí chystala snídani, ona se oblíkala... a malá pořád spinkala jak andílek i když je jindy ranní ptáče 😕 a tak koukám na hodiny a ona si ta starší popletla ručičky, takže v domění že je sedm hodin vstala v půl dvanácté 😀 😀 😀 a o půlnoci byla nasnídaná a vypravená do školy 😀 😀

kitinka76
4. pro 2012

@vladla já musím až nahoru věšet čokolády, zespoda je ožírá pes i se staniolem 😠 náš pes je asi další adept na výlet na Mars 😀 😀

vladla
4. pro 2012

@kitinka76 já mám kočičky...a ta prostřední poletí dnes,našla jsem další malůvku propiskou na křesle. 😀 😀

bohuli
4. pro 2012

Moc se mi líbí toto téma a zakladatelce dávám palec nahoru! Své dítě miluju a za nic bych jej nevyměnila, ale mám pocit, že MK navštěvují samé čítankové matky a já si tak bohužel nebo někdy možná i bohu dík nepřipadám, ale člověk odmalička tak masírován fenoménem mateřství, že si myslí, že když otěhotní, tak se zatřese zem, no a u mě nic, po potratu jsem si nechtěla připustit, že jsem těhotná, abych nebyla zklamaná a když jsem si to asi v půlce připustila, tak jsem se pak zas úzkostlivě bála, aby bylo vše v pořádku, že jsem si to vůbec neužila, tak jsem si říkala, že to přijde porodem ( asi něco v duchu, jak se tady jedna mamina rozpisovala, že to bylo jako by jí vyrvali srdce z těla a to srdce už navždy chodilo vedle ní.... ) tak to se taky nekonalo, a já měla strašné výčitky, že nejsem normální, že to tak necítím, až teď postupem času se vytváří pouto, jak se na mě usměje , dá mi ruce kolem krku, ale takhle vám to nikdo neřekne, že to třeba cítí podobně a přitom si myslím, že určitě nejsem sama!?

martiinkab
4. pro 2012

@kitinka76 :D az sem vyprskla ryzi :D jo to se stalo me kdyz sem byla na stredni o pulnoci pripravena do skoly :D ale jak sm si oddychla kdyz sem zjistila ze muzu jeste spat 😅 😀

martiinkab
4. pro 2012

@bohuli urcite ne ja to mela podobne, taky sem si rikala ze to neni mozne kdyz ostatni vypravely a ja to tak nemela :/ taky sem si rikala jestli nejsem divny ale po narozeni to bylo lepsi clovek to pouto ziskava postupne , taky bych ji za nic nedala ale nekdy si rikam ze bych ji vratila zpatky do briskaa ze tam tolik nezlobila a maminka se vyspala 😀

llluckaaa
4. pro 2012

@bohuli Ahoj, úplně mi mluvíš z duše. Já to prožívala hrozně podobně. Nejdřív potrat, při dalším těhu strach o miminko, skoro jsem se i bála mu říkat jménem, abych to nezakřila, pak zklamání z porodu (plánovaná sekce), pak zklamání, že mi nejde kojení (když je tak strašně přirozené a pro mimčo to nejlepší) a pak mrně, které prořvalo první 4 měsíce 😝 Já jsem se tak snažila být dokonalou matkou, až jsem si celé mateřství zkazila. U dalšího dítěte už tolik věcí neřeším a je mi (reps. nám všem) líp 😉

llluckaaa
4. pro 2012

Tímto se přidávám ke všem antimatkám 🙂 Moje dcera málem odletěla na Mars dnes v noci. Pořád dokola se budila, mlátila sebou v postýlce, chtěla napít, chtěla ke mně, chtělo ode mě, .... Hlavně že mi včera říkal doktor, že přece když má skoro dva roky, tak už by měla spát celou noc 😀 No co se na to dá říct, aby ho člověk neurazil. Snad jen, že teorie je jedna věc a praxe druhá 😀

vladla
4. pro 2012

@llluckaaa Mě říkala doktorka při deseti měsíční prohlídce,že by měla spát celou noc.Bohužel asi mají špatné tabulky!!!Budí se mi desetkrát za noc a nic s tím neudělám.
Nesnáším tabulky a všechny,kdo se podle nich řídí!!! 😠
To bych dokázala ordinovat taky! 😀 😀
No příští týden jdeme na roční prohlídku,tak už slyším Mudr. ,že to a tamto..... 😉

vlaru
4. pro 2012

@bohuli Taky jsem to měla podobně, první potrat, pak obavy... ale já musím říct, že jsem dokonce takový sobec, že mě těhotenství absolutně nebavilo. Zvracení po ránu, nevolnosti, chutě, neuvěřitelné přibírání, oteklost, bolesti zad, kyčlí, neschopnost a nekonečná únava. A teď zpětně si říkám, že i snad deprese. 🙂 Jediné, co mě drželo nad vodou, byla představa našeho dítěte (nevím proč jsem si ji vždycky představila v postýlce, jak spinká, takový nesmysl) 😀 a proto asi to po porodu bylo o hodně lepší, byla venku a já se začala víc soustředit na ní. Jinak ten vztah se samozřejmě vyvíjí a slyšela jsem to hodněkrát. Taky jsem nakonec byla na sekci a protože po sekci dostanete někdy dítě napořád až po první noci na JIPce a u mě to tak bylo, tak mi švagrová volala a říkala "A prosímtě, když ti jí nedají hned, ne aby jsi byla nešťastná a litovala jí! Pořádně se vyspi a odpočiň si, pak už s ní budeš pořád"! 😀 😀 A popravdě, vyspala jsem se nádherně 😉
A ještě příklad sám za sebe - kolegyně, která mě viděla těhotnou nenadšenou, mi říkala "no co ti budu povídat, celé těhotenství na h...., porod taky a až pak to začne být v pohodě" 😀 😎

llluckaaa
4. pro 2012

@vladla Tak mně to pediatr taky už párkrát řekl, tohlo bylo ze strany ortopeda, který mi na bolavá záda předepsal nějaký dryják s tím, že po něm budu asi dlouho a tvrdě spát. Tak jsem se začala smát, že tohle fakt nehrozí, vzhledem k tomu, jaké mám dítě (jako kdyby mě slyšela, ta moje malá mrška 😀 ). Vtipný je, že my když jdeme k dr. s nějakou nemocí, tak se mě ptá, jak spí v noci. A já odpovídám: špatně, jako obvykle 😀

renatalen
4. pro 2012

@kitinka76 Tak to už se mi taky stalo, nejlepší bylo, že jsem popletla všechny včetně tatínka, který šel o hodinu dřív na vlak 😀 . No co, stane se...

blahova_andrea
4. pro 2012

@bohuli rozhodně nejsi sama, já po porodu neměla daleko k depresi a docela dlouho jsem na malého koukala a pořád si vsugerovávala, že to je moje miminko, já jsem jeho maminka, a že už ho budu na krku celý život a ne ho po víkendu vracet jako ty nevlastní 😀 až čím delší dobu jsme spolu, čím spolu komunikujeme, čím víc se toho učíme a zažíváme, tím víc jsem do něj zamilovaná (i když mi občas samozřejmě pořádně pije krev). doufám, že dál už to postupovat nebude, protože ta láska, co se utvořila za ten rok společného života je už na mě moc 😀 zbožňuju ho a je to můj (ne)dokonalý životní výtvor!

monyliny
4. pro 2012

@sarka11 Měla si říct,že syn,protože neumíš poslouchat 😀 😀

monyliny
4. pro 2012

@kitinka76 😀 😀 😀 Já bych psa odstřelila taky,ani nemusí ožírat čokoládu,stačí,že si olizuje čurinu a zadnici a neskutečně a nechutně u toho mlaská 😀 😀

monyliny
4. pro 2012

@vladla Jo,tak to jsem taky slyšela,ale o kojení 🙂 V půl roce mého syna na prohlídce mi mudr řekla,že kojit bych už v noci neměla,že děti v tomto věku nemají potřebu kojení a hladu 😝 .Kojím i dnes-malému bude rok 😅 a budí se tak často,že až přestane nebudu umět spát 🙂

denisia
4. pro 2012

Krasny den vsetkym, mame za sebou nakupny vylet, nezvycajne uspesny - konecne som si asi po 5 rokoch kupila zimnu bundu ... a aku mam dobru naladu 😀 😀 😀
U mna teda obe tehotenstva i porody krasne, vlastne som tych 9 mesiacov ani nevedela, ze som tehotna, okrem brucha, to bolo riadne ... porody obidva pohoda, na ten druhy to tatinek nestihol, bola to neskutocna rychlovka, tak som mala chvilku vycitky, ze pri tom nebol - no ale nakoniec lepsie hodina bez tatinka, ako 7 s tatinkem, nie?
Ako matka si myslim, ze som ok, akurat, ze nie som dokonala - neobliekam deti do znackoveho, vela veci maju zo sekacu, necitam im kazdy vecer pred spanim rozpravky, nehram sa s nimi edukacne hry, ani nemalujem ... proste sa im nevenujem 24 hodin denne ... na to som nejaka pohodlna, alebo mozno nemam trpezlivost, radsej s nimi chodim na tieto aktivity inam ... pozeraju televizor, a to asi dost vela, ale zase aky priklad maju v nas rodicoch, ked obaja furt vysedavame pri pocitaci, ze ... doma teda v ziadnom pripade neluxujem kazdy den ... no proste normalna, ako kazda ina .... aj tak si myslim, ze tie supermatky su supermatky len tak naoko .. 😉 Ale kvoli comu sa hrat na nieco, co nie som? a este co sa tyka jednej cez zadok, samozrejme nemlatim deti pre nic za nic, ale na vychovnej cez zadok, ked si ju zasluzia, nevidim nic zle, nemyslim si, ze to dieta nejako degraduje alebo poskodzuje nenavratne detsku psychiku ... Samozrejme, take veci, a celkovo rodicovstvo, je take individualne, ze jedna sablona proste neexistuje, to co plati pre jedno dieta, neplati na ine ...takze co najviac neznasam je, ze "moje dieta by si to nedovolilo, ja by som vychovavala takto .... a takto ... a takto - "

denisia
4. pro 2012

@monyliny no tak ja som kojila oboch do 18 mesiacov, a do roka urcite i v noci, to sa budili takmer kazde 3 hodiny ako miminka - a to i ked vecer zjedli riadnu porciu kase 🙂 - ale o tych skvelych detoch, co od pol roka spia celu noc - tiez som pocula, ale u nas to proste nefungovalo 😀 😀 😀

vladla
4. pro 2012

@monyliny 😀 😀 😀

vladla
4. pro 2012

@monyliny Kojím taky a někdy mám vykojený i mozek. 😀 😀

kitinka76
4. pro 2012

@monyliny jo???? tak moje Tete chtěla taky v noci nakojit ještě v roce 😒 škoda, že jsem takové informace od dr. neměla, určitě bych jí v noci vysvětlila, že hlad nemá a že má spinkat 😀 😀 😀

kitinka76
4. pro 2012

@vladla já chodila s Tete do Maminaklubu, dělali nám tam program pro maminky, děti, sem tam nějaká přednáška 😅 a jednou tam byla laktační poradkyně, udělala přednášku a pak se nás ptala, jestli máme některá problém s kojením. Tak jsem se přihlásila (Tete měla asi dva roky) říkám, prosím já mám problém, já chci přestat kojit, ale dcera má jiný názor!! 😀 😀

evaviki
4. pro 2012

Moje ditko bude mat tento mesiac 4 a stale nespi celu noc..🙂 uz som si zvykla, ale je to narocne.. Keby som mala poratat noci, kedy spal aspon 7 hodin nonstop, tak sa dostanem max. na 10 :-/

renatalen
4. pro 2012

S tim nespaním, to znám, když jednou spalo dítko pět hodin, tak jsem zase nespala já a chodila k postýlce, jestli je v pořádku🙂, Dětičky se mi kolikrát vzbudí ještě dnes 😀.
Jo a dnes poletí na výlet na Mars moje malá. Dala jsem se do pečení, vykrajuju si vesele a ta malá potvůrka si vlezla k lince, kde jsem měla připravenou cukrovou polevu a připravené maso na guláš a ona mi to smíchala. 😠
@denisia já jsem jednu chvíli chtěla být super matkou, pak jsem se na to vykašlala 😀 . Však ono se to nepo..., když nebude denně naleštěná podlaha a vyžehlené prádlo a utřený prach. 😀

vladla
4. pro 2012

@kitinka76 Asi tak.Verče byly taky dva a naši si jí naštěstí odvezli na dovolenou.Takže mi s od toho kojení pomohli.Jinak nevím nevím. 🙂

vlaru
4. pro 2012

Jééé, holky, tak to se opět vracím na zem. Malé teď bude šest měsíců a já čekám, kdy se teda přestane v noci budit. 😀 Kojím už jen v noci, jinak máme nutrilon a nechtěla jsem to přerušovat uměle, když už dostává ode mě jen tak málo. Ale doktorka právě nedávno říkala, že to by už neměla, že by se měla budit max. jednou a že jí mám dávat kaši. Tu stejně nechce a tak se budíme tak tisíckrát. I když někdy stačí jen dudlík nebo pohladit...
A ano ano, i u nás je to s příkladným chováním rodičů na pováženou - každý svůj počítač, obojí běží pořád (ale přítel má omluvu, pracuje i z domova, to já ne...) 😖 a o televizi nemluvě.

blahova_andrea
4. pro 2012

teda, co ti doktoři mají s tím spaním? naše doktorka to naštěstí vůbec neřeší a já se neptala. každopádně mi roční dítko v noci 2x vstává. a na mars asi dneska fakt poletí...kdy je start?

evaviki
4. pro 2012

@renatalen zachranila si alespon maso? 😀 😀 😀