Antimatky 🙂

pepibubu
27. lis 2012

Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....

blahova_andrea
5. pro 2012

@denisia já začala rodit až v noci, ale předčasně, tak jsem to nepoznala, neměla ještě vše připravené a přítele jsem poslala do práce. odrodila jsem ti to pak skoro celé doma sama. když jsem mu konečně zavolala, že asi rodím ať dojede, tak byli přes půl republiky. no musím přiznat, že když jsme pak valili do porodky, tak jsem měla pocit, že porodím snad už v autě. příjem 15,00, miška na světě 15,43. nechápala jsem, proč ty papíry nemůžu vyplnit a podepsat až po...stejně jsem nevěděla, co čtu nebo podepisuju, bylo mi to fakt šumák 😀

blahova_andrea
5. pro 2012

@miawa páni, tak to tě obdivuju...ne každá sestra by si vzala do péče "jiné" dítko, klobouk dolů

blahova_andrea
5. pro 2012

@pepibubu my měli nedonošence a stejně bez monitoru, mě vůbec nenapadlo o něm v těhu uvažovat nebo pořizovat, je fakt, že jsem měla úplně jiné starosti

blahova_andrea
5. pro 2012

@pepibubu to je skvělý, my naopak budeme mít už 21. i ty nevlastní, takže to tu moc vánočně asi vypadat nebude 😀

blahova_andrea
5. pro 2012

@kitinka76 tak něčeho takového bychom se rády jednou dočkali asi všechny 😉 nádhera!

blahova_andrea
5. pro 2012

Když jsme u těch historek...vzpomněla jsem si na jednu, kterou mi vyprávěla moje maminka... Děda nikdy moc dědečkem nebyl a nehlídal a nestaral se, ale jednou mě prý vyfasoval, když máma potřebovala někam jít a já zůstala spát v kočárku na dvoře pod stromem. Prostě byl jen dozor, kdyby náhodou...no a já jak jindy spala celé odpo jsem se vzbudila a začala ječet a děda samozřejmě netušil, co se mnou. Vzal kočár a přes celou dědinu jel k tetě pro pomoc. Teta mi sáhla za ucho, vyndala dudlík, šupla mi ho do pusy a děda se mnou v klidu odkráčel domů 😀

jarkalada
5. pro 2012

@blahova_andrea no koukám nedonošec podle tt, ale jinak pěkný tříkilový 🙂 to my byli "jen" o 2 týdny dřív jak vy a měli 1,8 kg, takže monitor u nás byl.
To nic nemění na tom, že i pro taková "chuďátka" se občas nad tou meziplanetární letenkou uvažuje 😀

kitinka76
5. pro 2012

@blahova_andrea moje nevlastní dojedou až 26 😉 a protože Pedro a Tete jsou skoro stejně staré a mají skoro stejně blbé nápady, tak to bude teprve mazec 😀 😀

denisia
5. pro 2012

My budeme sviatkovat u nasich na Slovensku, sviatkujeme kazdy rok, cela velka rodinka pekne pokope, kazdy rok nas je viac a viac, pretoze sa rodia deticky ... uz sa tesim, juuu, dufam, ze bude i sneh, momentalne zhanam lyze pre Sebika ...

denisia
5. pro 2012

inac tej vybavy pre mimca a deti - nechapem akurat maminky, ktore vzdychaju, ze nemaju prachy a ledva maju na nakup, ale deti musia byt vyobliekane do nextu a podobne ...

blahova_andrea
5. pro 2012

@jarkalada kdo ví jestli to náš gynekolog dobře spočítal, jsem nakonec byla ráda, že rodím dřív, jinak by šel macek asi císařem 😀 i tak se mi zdál maličkej, nedovedu si představit mít v rukou menší miminko

blahova_andrea
5. pro 2012

@kitinka76 to budou divoké svátky 😀 my je 25. vracíme a pak je máme zase od 30. do 1.1. takže letos to budou opravdu zajímavé rodinné svátky. už teď se těším, jak si po novém roce trošku "odpočinu" 😀

blahova_andrea
5. pro 2012

@denisia přesně taková maminka jsem já, akorát ten next máme jen, když ho seženu v bazárku 😀 no ale která mamča by nechtěla mít vyšňořené dítko. to víc šetřím na sobě, sama jsem jak bezdomovec, ale prckovi aspoň z druhé ruky něco lepšího. je dobré, že my si můžeme půjčovat od kamarádky a od švagrové, tak toho dokupování není tolik.

denisia
5. pro 2012

@blahova_andrea haha, som sa pobavila ... lebo ako bezdomovec som i ja, akurat to by som bola i bez deti. Segra i mama ma furt nutia nieco si na seba kupit, vravia, ze v mojom veku uz musim zacat vyzerat ako normalna zena 😀 😀 😀 ale tak hlavne hovorim o maminkach, ktore nakupia celu seriu nextu a potom pridu s tym deckom na pieskoviste, a cely cas na neho ze neumaz si nove triko/gate/svetr ... 😀 😀 😀 . ale ako som povedala, kazdy mame svoje priority 😀 😀 😀 my zase radi vyrazime niekam na dovolenku, v lete i v zime, a to si potom uzivame 😀 😀 😀

vladla
5. pro 2012

@kitinka76 To je skvělé!! 😀 😀

vladla
5. pro 2012

@kitinka76 Taky nevlastní přijede až 26.,ale nadšená nejsem! 😝

kitinka76
5. pro 2012

když jsem porodila svoji starší (jak s oblibou říká moje kamarádka, tenkrát bylo mrtvé moře ještě zdravé 😀 😀) tak monitory dechu snad v ČR ani neexistovali. takže ani u druhé jsem nepořizovala

kitinka76
5. pro 2012

@vladla nadšená - nenadšená, nevadí mi to. Je to milá holka, jen těch blbostí co spolu zvládnou ty dvě napáchat!! v létě jsem ji tu měla skoro polovinu prázdnin. Nutno dodat, že manžel jezdí kamionem, takže jsem ji u nás opravu měla já 😉

vlaru
5. pro 2012

Já toho právě dostala tolik (většina mých kamarádek a bratr s manželkou už mají děti starší, tak jsme fakt hodně podědili), že jsem si mohla dovolit koupit semtam nějakou parádu, ale zatím se mi nechce, když nějaké ty šatičky třeba měla na sobě jen dvakrát. Nicméně, v sekáči jsem taky často. A právě na těch poděděných a z druhé ruky kupovaných věcech jsem si ověřila, že kdyby nebyly maminky, které kupují značkové věci, nemám co dědit, popř. předávat dál. Bohužel je třeba přiznat, že některé levné věci se hned rozpadnou, kdežto ty dražší vydrží i několik dětí 🙂

Ovšem, praktičnost je praktičnost a my jsme s dcerou věčně jako čuňata (je totiž v tomhle po mně) už teď, takže nějaké vyoblékávání na hřiště se konat nebude 😀

blahova_andrea
5. pro 2012

@denisia jj, moje maminka je úplně stejná 😀

blahova_andrea
5. pro 2012

@vladla a pročpak nadšená nejsi? nemáte dobré vztahy? já se na děti moc těším, protože teď jsme je kvůli nemoci měsíc neviděli, ale prostě vím, že mi půjde hlava kolem, bude tu bordel a budu úplně ko. no už abych jim rezervovala lístek na mars, co? 😀

monyliny
5. pro 2012

@radka8888 Nic ve zlém,ale dokazovat,že jsem správná antimatka nepotřebuji 😒 .Právě jak jste si tady mohla přečíst,tak pojem antimatka je brán s nadhledem.Myslím,že každá,co jsme tady děláme pro své děti maximum na úkor nás,našeho času a jiných částí našich životů.Ať už používáme monitor či nikoliv. 😒 Jestli jsem se někoho dotkla,tak se omlouvám,možná jsem špatně formulovala slova.Když to vezmu z pohledu matky s nedonošeným děťátkem,monitor za blbinu(zbytečnost)nepovažuji,ale konkrétně já a já psala jen o sobě-obě mé děti byly přenášené(mohla jste si najet na můj fotoblog)jsem monitor považovala za věc nepotřebnou.A svým rejpáním jste nám všem radost okolo srdíček neudělala. 😉

vladla
5. pro 2012

@kitinka76 Já s ní právě nevycházím...nevím nemůžu to zkousnout.Ne to,že jí má manžel z prvního manželsví,ale to,že ona strašně lhala.Teď už je klid,ale časem vždy si na mě něco vymyslí a já se nemůžu nijak bránit.
Když jí bylo asi osm let,tak měla u nich ve vesnici domluveno na pátek večer něco s holkama....ale od pátku do neděle měla být u nás....tak prostě nalhala svojí matce,že k nám nechce,že jí nutím do učení a do angličtiny....pravda to není a ona to moc dobře ví.Vlastně jsme v té době bydleli u tchánovců,takže ty taky věděli jak se věci mají a že holčička lhala......nikdo nehnul ani brvou,aby řekl tak takhle se chovat nebudeš a u nás se nelže!Stačilo by,ale mě bylo řečeno,že se to probírat nebude,protože by třeba příště k nám jet nechtěla!!!
Kdyby to udělala moje dcera,dostala by takovou facku,že by druhou chytla o futra! 😠
Nemůžu se na ní ani podívat.Těch lží bylo víc a já vůbec nechápu co si takové dítě dokáže vymyslet!!

blahova_andrea
5. pro 2012

@vlaru souhlasím. díky tomu, že brácha se švagrovou nouzí netrpí a měli kluka před námi, tak já mám aspoň pár půjčených krásných kousků, jak se říká k doktorce 😀 a na doma nebo na hřiště nám stačí tepláčky ze sekáče, aby nám jich nemuselo být líto

blahova_andrea
5. pro 2012

@vladla já mám sofinku od půl roku a sebíčka od pěti let a je fakt, že s jejich matkou skoro v ničem nesouhlasím, mám úplně jiné priority pro rodinu, zvyky, názory...děti ale rychle pochopily, že ať už si maminky dělají co chtějí, tak když jsou u nás, tak platí naše (moje) pravidla a přes to nejede vlak. puberta nás teprve čeká, takže nechci říkat hop, dokud jsem nepřeskočila, ale našlápli jsme společně docela dobře. já se k nim chovám jako k vlastním, takže když se po mě ohnali, tak jsem jim jednu plácla a víckrát to nezkusili. a tak to asi u nás šlo se vším. prostě teta velí a bude se poslouchat 😀

monyliny
5. pro 2012

@radka8888 Jo a ještě jeden dodatek k tématu- monitor a antimatka:Nemusíte nám tady všem předhazovat,že jste matka zdravotnice.Nám je to jedno.I kdyby jste byla uklízečka 😉 Já tady taky každému nepředhazuji,že jsem matka učitelka.A jen tak bokem-máte v textu hodně hrubek 🙂 Pěkný den.

monyliny
5. pro 2012

Tak a už je mi dobře 😀 Opět se můžu soustředit na normální diskuzi 😀 Malému roste stolička 😢 Tak si umíte představit,jak to u nás vypadá. 😉 Navíc se snažím péct,úklid už neřeším,naklizeno na Vánoce bylo 😀

blahova_andrea
5. pro 2012

@monyliny teda o matkách učitelkách se taky lecos traduje 😀 důležité je, aby byla matka milující! holky nerejte do sebe...povolání určitě nějaký vliv na mateřství má...by mě zajímalo jaký u mě, když jsem vydávala exekuční příkazy :-/

blahova_andrea
5. pro 2012

@monyliny páni, stolička? já mám prcka teď taky dost umrouskanýho, ale zatím jsem nic neobjevila. moc mi nechce pusinu ukazovat, tak jen nakukuju, když ho rozřehtám 😀

monyliny
5. pro 2012

@blahova_andrea 😀 😀 😀 Možná má,možná ne.Nerejpu,jen se bráním a ostatní taky.Bylo tady fajn-předtím 😀