Antimatky 🙂

pepibubu
27. lis 2012

Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....

vladla
10. pro 2012

@kitinka76 Už se drbu vžude,ne jen na hlavě!! 😠

mataharyy
10. pro 2012

@zzuzinda Jak se dělají banánové kuličky??? To zní zajímavě 🙂

mataharyy
10. pro 2012

@vladla Jo já mám taky takové psycho, řekne se veš, blecha, svrab a jiný roztoči a jsem zralá na blázinec jak se drbu 🙄

zzuzinda
10. pro 2012

@mataharyy Je to fajn recept, je to nepečený. 2 ks. banánů (já dala 3,a si jsem měla podměrečné🙂), cca 250g mletých piškotů nebo sušenek, cca 200 g práškového cukru 2-3 pol. lžíce kokosové moučky + kokos na obalení. Banány rozmačkáme vidličkou, smícháme s cukrem, piškoty, kokos.moučkou, uděláme kuličky, ty pak obalujeme v kokosu. Píšou, že to má kratší dobu skladování. Ale myslím, že zmizí rychle🙂, tak se to nemusí řešit, já je vezmu na besídku do školky, to bude dětem šmakovat🙂

mataharyy
10. pro 2012

@zzuzinda No tak to zkusím, není to náročné a banány u nás frčí 🙂 Děkuji 😉

vlaru
10. pro 2012

@monyliny To jsi mi připomněla, že se mě přítel zeptal, proč peru, když to pak stejně zůstane několik měsíců na hromadě na žehlení, vtipálek 🙂

vlaru
10. pro 2012

@mataharyy O této knize jsem taky slyšela a je pravda, že mě lákala. Možná udělám prostě dlouhý seznam a řeknu všem, ať to prostě kupují další roky k Vánocům i narozeninám. Dřív jsem totiž tak ráda četla a pořád doufám, že zase budu 😀

mataharyy
10. pro 2012

@vlaru já taky ráda čtu, ale teď si můžu nechat zdát, nejvíce co jsem za posledních nevím kolik měsíců, či už let, přečetla bylo ve středu na testu na těhotenskou cukrovku tak 90 stránek z nějaké červené knihovny, co tam někdo asi zapomněl 😅 Ale ty líný rodiče jsem četla loni a je to fajn 😎 Když já na čtení potřebuji atmosféru a tu mi děti nedopřejí 🤐

zzuzinda
10. pro 2012

@mataharyy Není za co, je to fakt příjemný cukroví🙂

mataharyy
10. pro 2012

@zzuzinda To věřím, tak se na něj vrhnu nějak příští víkend, to by mělo pak těch pár dní vydržet 🙂 Já mám letos seznam jak hrom a jsem fakt zvědavá, jestli zvládnu alespoň půlku toho co bych chtěla 😅

denisia
10. pro 2012

jeee holky, vy ste tu vsety vzorne matky 😀 😀 😀 my sme teda spolocne pekli minuly rok, a to obaja zrali medovnicky surove, ze sa do truby dostala tak polovina testa ... inac chodime stale na Vianoce k nasim a tam uz je upeceno, tak sama s detmi nepecu ...

vladla
10. pro 2012

Já mám v plánu upéct ještě marokánky a nějaké kokosové tyčinky.Jinak už na to prdím! 🙂

pepibubu
autor
10. pro 2012

já mám v lednici poslední dvě těsta a finito

vlaru
10. pro 2012

A jááá jsem stále ještě neudělala ani jedno těsto a ani jsem na ně nekoupila suroviny. A jak to tady čtu, tak jsem si aspoň udělala seznam a odpoledne to půjdu nakoupit, nooo 😀

vlaru
10. pro 2012

Jo a dneska mu na ten vtip odpovím - jestli si nevzpomene, jaká má v té hromadě na žehlení trika, tak je pak vyhodím, když už se bez nich obešel tak dlouho. 😎

vladla
10. pro 2012
elvira
10. pro 2012

Letos vyjímečně mám taky téměř napečeno. Jen nechápu, jak se někdo může vyžívat v pečení s dětma - myslím dvou, tříletými...
Nemám na to nervy! 😀
Jsem matka-kat.
Při dělání těst všechno ochutnává - rozuměj mouka, cukr, med jsou všude...
Těsta chce mísit, to bych nezvládla, tak raděj sama, ač je nafouknutý a brečí, že sám sám...
Při vykrajování mi vykrajuje všude všechno, pak to sám přendává na plech, takže borčus všude.
Samozřejmě, že zatnu zuby a hlavně, že moje mega chytré a mega šikovné dítko má zábavu.
Při zdobení ho pochopitelně baví nejvíc ochutnávat polevu i cukroví, pak je přecpaný a nechce jíst.
Vsadím se, že on pečení miluje!
Však taky jen co se zmíním, tak si připravuje štokrle a zástěru. 🙂

elvira
10. pro 2012

😀 @zzuzinda - dočetla jsem až teď a mohla jsem si příspěvek výše ušetřit... 😀

zzuzinda
10. pro 2012

Tak holky, jsem hrdinka, bafla jsem těsto a vrhli jsme se na vykrajování! Miluju Bořka stavitele. Adam na něj jendí okem koukal, baví i Báru, takže vykrajoval Adam v klidu, Bára přebírala vykrajovátka, pak už Adam v klidu (!) řekl, že už ho to nebaví a šel si hrát a Bára v židličce usnula. A já to v klidu dodělala a upekla 🙂

saminomimino
10. pro 2012

@elvira já ani nepeču,prostě bych to nedala 😀 považuji se za neschopnou,ale chci mít vánoce klidné,příští rok už to snad napeču já a máma si dá zasloužený odpočinek 😀

saminomimino
10. pro 2012

@vladla malá je krásná,takový drobek,že nebo to klame?naše prostřední je děsný prcek má jen 9 kilo a má rok a půl

pepibubu
autor
10. pro 2012

@saminomimino to já zase peču, ale teda většinou začínámm úderem osmé večer a peču do desíti, jedenácti, páč na pečení s dětma nemám nervy, stačilo včera... 😀

mataharyy
10. pro 2012

No já si jdu udělat další těsta a hurá do boje (doslova), pač jeden se vzbudil levou nohou a už půl hodiny vřeští, ale když se nedokopu teď, tak už se nedokopu nikdy 😅 Takže hurá, fičím na to

Jináč já letos zatím mám dojem klidných vánoc, dárky mám obstarané, takže žádný chaos a stres, na cukroví mám ještě skoro čtrnáct dní, což je celkem dobré skóre... Asi jsem přišla na nějaký skrytý trik... Ale do vánoc ještě dost času, ono se to může vše zvrtnout 😀

monyliny
10. pro 2012

@vladla Není náhodou malá celá ty?🙂🙂

monyliny
10. pro 2012

Holky já dnes dodělala 10tý druh cukroví a končím 😀 Jsem nadýchaná sladkým tak,až je mi nevolno 😝 A to jsem chtěla dělat 13 druhů-nic,nic,nic,mám toho patlání dost 😝

pepibubu
autor
10. pro 2012

@monyliny hele já vždycky mám zvýšenou spotřebu utopenců, zavináčů, kyselých okurek, když peču cukroví.....

monyliny
10. pro 2012

@pepibubu Momentálně mám žaludek tak na vodě,že představa utopence i blbý okurky mě děsí😀

mataharyy
10. pro 2012

Zdolala jsem fázi umyj nádobí a vykliď si pracovní plochu, tak a jede se dál 😀 😀 Tak si říkám, jaká škoda, že nemůžu upíjet ten alkohol... 😅

renatalen
10. pro 2012

Tak takto to vypadalo u nás při pečení 😀

vladla
10. pro 2012

@saminomimino Je to drobek.Myslím,že má tak 7 kilo.Ve čtvrtek jdeme na roční prohlídku,tak budu vědět přesněji. 😉