Antimatky 🙂

pepibubu
27. lis 2012

Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....

renatalen
7. pro 2013

To znám, já si teď užívala volno s mou malou. Je nachlazená, takže žádná školka. Ještě že si ráda hraje s těstem. Jinak bychom byli letošní Vánoce bez cukroví 🙂

markytanka
6. led 2014

Hurááá, podobné seskupení hledám už drahnou dobu... sice jsem hledala skupinu typu "antimimískovky" ale nenašla jsem... už jsem chtěla podobnou diskuzi založit 🙂
Tak doufám, že u vás se slov jako: "štěstíčka, mimískové, manžílkové, pusinečky" nedočkám 😉

vladla
6. led 2014

@markytanka 🙂)
Neboj! Své děti samo milujeme,ale mít je pořád za zadkem....🙂))

zzuzinda
7. led 2014

Teda, holky, dnes jsem antimatka roku. Ti naši hadi tak zlobí. DNes už jsem ji oběma dala na zadek. Mluvím na ně, absolutně bez reakce. Až když zařvu, tak reagujou. A skončilo to, že se Adam rozbrečel, že mu to je hrozně líto, že to zlobí samo. Uf, ještěže jsou v postýlkách.

renatalen
24. led 2014

Holky, já asi půjdu vystřelit na Mars Domíkovo druhou učitelku. Včera se kvůli ní při tělocviku pozvracel ☹ . Mi řekněte, co je to na učitelku, když řve na malý prvňáčky za to, že jim něco nejde...

zzuzinda
26. led 2014

@renatalen To bych asi fofrem šla řešit s ní, eventuálně s vedením, aby se prvňáček takhle bál. Vždyť mu tu první třídu úplně zkazí.

renatalen
27. led 2014

@zzuzinda Už jsme tam byli, tak snad je vyřešíno....

zzuzinda
27. led 2014

@renatalen Tak přeuju, ať už je to dobrý.
JInak, holky, jsem fakt antimatka. O víkendu večer, když už prckové spali, jsme se s drahým tak strašně pohádali ☹ A když jsem šla na truc spát k dětem, zjistila jsem, že se Adam vzbudil a slyšel nás. Prý se bál, schoulil se do klubíčka a čekal ☹ Oba jsme mu vysvětlili, že jsme se pohádali a není to hezký.... Malý se uklidnil, pak začala ze spaní brečet Bára a já se cítím tak hnusně ☹ Pořád chlapovi říkám, že před dětma by se nemělo řešit všechno, on je schopen se před nima i hádat a ne to nechat až budou spát a vyřešit to v klidu, ale s ním nic nehne, u nich to doma bylo a je normální 😖 Ale tohle teda bylo hrozný ☹ Musela jsem se z toho vypsat. Naštěstí to vypadá, že děti jsou v pohodě. Ale minimálně Adam si to bude pamatovat a na to teda fakt nejsem hrdá 😢

petrau1980
27. led 2014

a já si myslela, že jsem nějaká divná 😀

purplecrow
3. únor 2014

Konečně fórum, kde se cítím tak nějak.....přirozeně.
Mám doma rok a půl ročního teroristu, okolí mi pořád předhazuje, že si mám užívat nejkrásnější období života a já se ubíjím myšlenkou, že jsem už zažila hezčí chvíle. Buď mi chybí správnej "hormon", nebo fakt nevím, ale jedu jak fretka na plný obrátky denně od pěti do sedmi do večera, vařim, žehlim peru, že se na to nevys...... snažím se poctivě věnovat dítěti, ale deptá mě jeho vzdorovitost a ukňouranost a kamarádkami popisovaný úžasný pocit štěstí stále nikde. Ani snad nechci odpověď na mojí otázku - kdy to přijde...

sunnurse
5. únor 2014

Ahoj antimatky. 🙂 Já k vám ještě nepatřím, snažíme se o mimčo půl roku a zatím bez výsledku. Ale to sem nepatří. Musím přiznat, že jsem pročetla celou diskuzi a kolikrát jsme se s manželem mlátili smíchy. 😀 Chtěla bych reagovat na diskuzi, která tu proběhla o tom, jak rodiny pomáhají nebo nepomáhají. Švagrové se narodilo mimčo a ona neustále naříkala, jak nic nezvládá, jak už nemůže a jak je celá rodina na nic, že jí nikdo nepomůžeme, manžel věčně v práci... Tak jsem k ní začala jezdit já, i její mamka. Mimčo nám ani moc nedávala, zato jsme jí vařily, uklízely, žehlily a tak podobně. Po jedné obzvlášť velké kupě prádla se mě dokonce zeptala, jestli může říct manželovi, že to vyžehlila ona, protože už si stěžoval, jak to u nich doma vypadá. No a po nějakém čase, jsem se stejně dozvěděla, že jsme celá rodina na nic, nikdo jí nepomůže a stále stejná písnička. 🙄 . Neberte to prosím osobně, není to zacílené ani na jednu z vás, jen mi to ta vaše diskuze připomněla.

Jinak mám čtyři synovce a dvě neteře, takže mám s nima taky zážitků víc než dost. Málem mě nepustili k maturitě, protože děcka byly věčně na hromadě a rodiče museli chodit do práce, takže já hlídala a absence rostly 🙂 Naštěstí vše dobře dopadlo.

Nedávno jsem si s manželem říkali hlášky z filmů a osmiletá neteř se ptá z čeho to je. Tak já na to, to je z Bylo nás pět. A ona se udiveně ptá: Zbylo nás pět je nějaký pokračování Bylo nás pět? 😀

granta
5. únor 2014

Furt na ty svoje prcky řvu, jsem nějaká podrazdena... Mam ale pocit, že jsem šťastná, jen občas je toho trochu moc. Manžel pomáhá, ne že ne... Ale i tak má mnohem víc času na sebe než ja. Občas mě to pěkně štve. Máte nějaké cvičení, jak se ovládnout a na děti nezakricet, kdyz je toho moc? Mám pocit, že bych měla být trpělivější a víc se ovládat....

purplecrow
6. únor 2014

@sunnurse
Tak tvoje švagrová má zřejmě omezené schopnosti - každý jsme jiný, někdo zvládá levou zadní čtyři děti, někdo jenom jedno. I já byla tak vysmátá a strašně "chytrá", jako Vy s manželem - když jsme byli sami. Zkus si ale po porodu pár měsíců spát jenom 4 hodiny denně, někdy ani minutu, jezdi s kojencem obden po doktorech, protože každé dítě nemusí být zdravé, buď na dítě celý den opravdu, ale opravdu sama bez pomoci rodičů, protože je třeba taky nemusíš mít a garantuji ti, že Vás s manželem smích přejde 😀

sunnurse
6. únor 2014

@purplecrow ale já ji neodsuzuji za to, že nezvládá dítě, ale víš jak nám je, když se jí snažíme pomoct a pak se stejně dozvíme, že všichni stojíme za ho...? To je to, o co mi jde. Tak mi tu prosím nepiš, jak mě přejde smích. Děkuji. 🙂

kluziste
6. únor 2014

Jé, to je nádherné téma!!! 😵 mám doma třítýdenní princeznu, pomalu mi začíná docházet, že je to na furt 😲 když spinká, je zlatá, krásně pije, vlastně je všechno ok, ale občas nasadí a jede třeba dvě hodiny v kuse takovej kravál.... 😠 nejvíc mě včera po jejím asi prozatím nejhorším dni dojal manžel u večeře, kdy jsme ji nechávali "vyřvat", protože už jsme fakt netušili, co s ní...on povídá "jak dlouho tohle asi vydržíme?"... přitom on celý den v pohodové práci, přes poledne pěkně zacvičit, na obídek, v pět doma, po večeři pěkně zmrzlinka a natáhnout na gaučík...já v devět po vyžehlení, když malá konečně usnula, padla. Tak nevím no...asi jsem si to představovala jako hurvínek válku 😅 😀

purplecrow
6. únor 2014

@sunnurse
Tak ber švagrovou se stejným humorem a nadsázkou, o jakým píšeš na začátku a vykašlete se na ní. Vím přesně, o čem píšeš, ale někdo má opravdu omezené možnosti. Každý jsme jinak schopný. Mám stejnou švagrovou. Má dítě ještě na škole, kterou samozřejmě nedodělá a netrápí jí základní vzdělání. Žije s rodinou v baráku, takže máma s tátou jí nakupujou a pomáhají, babička jí vaří a o přítele se starat nemusí. Všichni jí neustále obskakují. Když jsem já do poslední chvíle v těhotenství chodila do práce a měla toho plný kecky, tak měla ramena, ale ona, ještě náctiletá se hned hodila na rizikáč - na svojí žádost, nic jí nebylo. Kdykoliv jí píchne, bere si dovolenou její přítel a stárá se, aby ona ležela. A i přes to, přes všechno se cítí jako KING a nepřizná, že je vlastně naprosto neschopná. S takovými lidmi se nemá cenu hádat - nikdy to neuznají.

purplecrow
6. únor 2014

@kluziste
a teď si představ tu manželskou "romantiku", když dítě pořád nespí a bulí 😀

kluziste
6. únor 2014

@purplecrow no to mi ani nepřipomínej, toho se děsím jako čert kříže...! 🙄 protože já tedy jsem toho názoru, že partnerství by mělo být pokud možno nedotčené a nehodlám ho odsouvat stranou...no teda...ehm...fakt bych nerada 😅 jaká je praxe? 😀 😀 😀

arletice
7. únor 2014

@pepibubu chaaa kdo otevre mikrovlnku me uplne zabilo :D :D Ja jsem tedy supermatka v ocekavani, ale uz po precteni vsech tech clanku si rikam, ze bych se snad ani nenazrala 🙂 Znama tedy nevystreluje na mars, ale vzdy prohlasi, ze ted je chvile kdy pujde maleho laskyplne zahrabat na zahradku :D

martulka89
7. únor 2014

Super téma, jsem ráda, že nejsem sama. I když moje malá bude mít sice teprve 6. měsíců, ale už mě taky dokáže někdy pěkně "vytočit". 🙂

kluziste
10. únor 2014

@martulka89 mě už ve čtyřech týdnech 😀

pepibubu
autor
10. únor 2014

Teda holky, po dlouhé době jsem měla oba dneska doma, protože všichni nudláme, a řeknu vám, zejtra jdou do školky kdyby nevím co... zlatý školky....

sariss
14. únor 2014

Aboj holky, super diskuze, rada se k vam pridam. Mam doma 3 letou dracici a zhruba za mesic k ni pribyde malej drak, teda modlime se,od pondelka lezim, cipek se zkracuje a je mekky a zacinam se otvirat...
Situace u nas doma- pred 3 tydny jsme se stehovali, zijeme v cizine takze obe rodiny daleko, stehovani v 8 mesici kdyz mate byt v klidovem rezimu a s 3 letou za zadkem parada, ale dobry, nerozvedli jsme se🙂
Manzel je ode dneska na home office protoze muzu kdykoliv rodit a pry o bude rychle tak abysme to stihli vcas...takze se momentalne obavam zda se nezbijem my dva navzajem...mala je nastesti ve skolce a modlim se at je ten pristi mesic zdrava, to by nam hrablo mit ji doma nemocnou, ja musim lezet a manzel musi makat.

Jeste se zeptam jestli je v planu z teto skupiny udelat soukromou, samo s tim ze se zajmkyne muzou pridat ,myslim ze pokec by tim dostal jeste vetsi riz 🙂z me strany kazdopadne;)

pepibubu
autor
16. únor 2014

@sariss No hele neuvažovala jsem o tom, ale asi máš recht.... bejt to veřejný, tak kolikrát hrozí, žd na nás zavolaj sociálku 🙂

I když mně tento týden matka oznámila, že je Martin týranej... ten mladší.... opravdu zlobil, když se brácha musel učit (chodíme na grafomotoriku, blbě drží tužku) tak jsem mu plácla přes ručičku, a když jsem k němu šla tak se přikrčil.... I byla jsem fundovaně poučena, že to je syndrom týranýho dítěte. Normálně se mi na ní chtělo zařvat "ale hovno..."

sariss
16. únor 2014

@pepibubu socialky bych se nebala spis mi vadi smirovani...

Ohledne fyzickych trestu...tvoje mama te nikdy neplacla? My osobne jsme s manzelem proti, ale neodsuzuju lidi co dite placnou, kazdej proste ma svuj styl vychovy a jinak pevny nervy. Ja tim ze jsem cholerik tak na malou snaz rvu...kor tim ze ji odmitam placnout...a ona je palice dubova, takze dohodnout se s ni zacina byt na dlluhe lokty... Takze socialka muze zazvonit i u nas... 🙂

pepibubu
autor
17. únor 2014

Skoro jim nedáváme, snažíme se vysvětlovat, ale když začnou dělat naschvály, tak k tomu sáhnem... Matka mě zmlátila jednou - slyšela prodavačku, která si myslela, že kradu, tak ztřískala mě, vyloženě to dává smysl, že jo? 😀

zzuzinda
24. únor 2014

POmoc, mě někdo úplně zbláznil děti. Starší absolutně neposlouchá, nevnímá, dělá pohyby jako splašený robot, je samý pindík, zadek, prdel...Mladší se zase začala chovat jako mimino, do všeho kope, do všeho se vrtá, šťourá, věčně v puse narvanou celou ruku a když není po jejím, je jak vzteklý satan. Nikdy jsem neměla klidné děti, ale teĎ asi soutěží, kdo mě dřív dostane do blázince. Mmch, v Bohnicích je krásný velký park, tam by se to procházelo....

ludmilad
25. únor 2014

@granta holka, mám to podobně, taky na ně někdy řvu, až je mi to líto ☹ pomohlo mi na to, až když jsem odjela sama bez dětí na víkend do hor, chodila tam po horách, spala v noci celou noc, jedla bez dětí u zadku nebo vařila bez dětí pod nohama. 😉

purplecrow
25. únor 2014

@ludmilad
vaření se synem pod nohama prostě "miluju" 😀 Nebo když věšim prádlo a on mi to obratem sundavá - taky záslužná činnost 🙂

pepibubu
autor
25. únor 2014

ahoj, hele, jak se ze skupiny dělá soukromá? nebo se musí založit nová a tam se to někde zatrhne?