Antimatky 🙂

pepibubu
27. lis 2012

Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....

renatalen
4. pro 2012

To se uvidí, až bude hotové a ochutnám ho 😀

bohuli
4. pro 2012

@martiinkab
@llluckaaa
@vlaru
@blahova_andrea Abychom to trochu odlehčily, tak vás musím ještě pobavit, jak jsem aspirovala na titul Antimatka roku, malé bylo asi 1,5 měsíce, šla jsem jen do nedalekého obchodu, manžel byl doma s malou, která spala, při nákupu jsem zjistila, že mám prázdnou peněženku, za mnou fronta, kartou se platit nedalo, já unavená, nevyslapá s nervy , že mi nejde kojení volala manželovi, ať dorazí s penězi, ten tam byl za minutu a říká mi: Je ti jasné, že je malá doma sama!!!!!!!! Ve mně by se v tu chvíli krve nedořezal, já na ni úplně zapomněla!!! Mazec, že? Manžel mi to každou chvíli předhodí, jako vtipnou vzpomínku, ale já si pak připadám fakt nemožně!

blahova_andrea
4. pro 2012

@bohuli to je opravdu super historka 😀 no já takhle jednou sofinku vytáhla na procházku a že když to hezky ujde, tak že jí koupím zmrzlinu. no a jelikož obvykle moc neutrácíme, tak se mě téměř před cukrárnou zeptala a teto...ty máš dneska penízky? no a mě v tu chvíli došlo, že jsem sbalila děti, ale ne peněženku 😀 takže táta samaritán rychle dojel autem do cukrárny, protože mobil jsem náhodou měla 🙂

vlaru
4. pro 2012

@bohuli Tak to si dovedu živě představit. A klobouk dolů, že manžel přišel, můj přítel by mi jen do telefonu určitě vynadal. 😉

llluckaaa
4. pro 2012

@bohuli A to jí tam manžel nechal? To je taky kousek 😀 Mně když se narodilo druhé dítě, tak jsem měla strach, že jedno někde zapomenu. Chvilku mi trvalo, než jsem rozumově přepla na to, že teď musím hlídat dvě. Venku jsem tlačila kočár, starší děcko se zdrželo někde vzadu a já bych byla schopná jít dál a zapomenout na něj, stačilo mi, že se držím kočáru a v něm dítě mám 😅 Jak člověk spí jen dvě, tři hodiny denně, tak mu mozek moc dobře neslouží 😅
Když bylo pak ve zprávách, jak někdo zapomněl dítě v autě, tak jsem chápala, jak jednoduše se to může stát.

bohuli
4. pro 2012

@llluckaaa No můj muž je takový pohodář, který nic moc neřeší, říká že si vytvářím problémy sama, on to tak bere všechno přirozeně, monitor dechu naco? a tak... kéž bych to tak všechno mohla vypustit a nestresovat se, ale každý jsme holt nějací 🙂

bohuli
4. pro 2012

@blahova_andrea
@vlaru
@llluckaaa A jak jste na tom s kroužky, já jako matka prvorodička chtěla někam aktivně chodit, aby byla malá v kontaktu s dětma, ale malou to nějak nebaví, je to takový samorost, když jsme tam párkrát zašli, tak všechny děti spolupracovaly, dělaly paci-paci, nechaly se tam natřásat a vláčet, malá mi pokaždé prchla někam do kouta a tam obdivovala kuželky a jiné vybavení všeho druhu a ani si nevzpomněla , že tam jako má maminku, když jsem tam byla naposled, tak jsme je měli dát doprostřed takového toho látkového padáku a točit s nima, malá mi samozdřejmě prchla na druhý konec, kde jsem na ni nedošáhla a začala osahávat nějakého chlapečka, asi vymodlené dítko, neboť maminka se na mě zatvářila " milým " pohledem který naznačoval něco jako jestli chci přes držku teď nebo až potom, fakt mi tam bylo úplně nepříjemně, tak jsem si řekla a dost! prostě na to nejsme, tak teď chodím jen do plavání a to nám plně postačuje! Fakt si připadám , že do toho světa supermatek nějak nezapadám!

llluckaaa
4. pro 2012

@bohuli Já měla taky monitor dechu 😉 Jednou v noci spustil, já se vyděsila, vylétla z postele, pak jsem zakopla a zastavila jsem se až hlavou o šprušle postýlky 😀 Dítěti samozřejmě nic nebylo, asi ho probudil ten kravál, co jsem nadělala. Ráno jsem to pak vyprávěla manželovi a on říkál, že ví, že spustil alarm, že byl ještě vzhůru a díval se na televizi. Jako chápete to? Já se tam skoro přizabiju, monitor řve a můj manžel se dívá dál v klidu na televizi a ani nás nejde zkontrolovat, jestli obě žijeme 😀

bohuli
4. pro 2012

@llluckaaa S monitorem mám supr historku č. 2 🙂 To se tak jednou spustil, malé bylo asi 6 M, manžel byl ještě vzhůru, tak došel, já si zrovna lehala a on na mě jestli malá dýchá, já jsem prý vstala, zapla alarm, ten jednou blikl a šla si zas lehnout, on na mě znovu, jestli malá dýchá, tak jsem se až poté když rozsvítil probrala a šla se podívat na malou ! Já prostě byla asi náměsičná či co, kdyby nedošel, tak jsem jen vypla řvoucí alarm a šla spát. Tak mi pak říkal, že ho můžu klidně vyhodit oknem, že by to mělo stejný efekt!

pepibubu
autor
4. pro 2012

@bohuli hele, my s pepou když mu byl rok taky obráželi kdeco, s Martinem jsem se na to vybodla, a taky žijem....

Pepa až teď chodí do sboru na zpívání, ve školce budou mít flétničku (v rámci školky) a od února bude chodit na atletiku, aby měl kondici....

llluckaaa
4. pro 2012

@bohuli No hele já mám od půl roku pro každé dítě jeden kroužek. S tím prvním jsem začal chodit na cvičení k jedné psycholožce, to tu vede kurzy, protože jsme cvičili Vojtovku a já potřebovala vidět, jestli jsme na tom nějak moc pozadu (nebyli jsme).
Mám kámošku, která v té době měla pro dítě asi 3 kroužky týdně a říkala, jak jí to hrozně baví. Měla jsem z toho takový divný pocit, že jsem líná a nedostatečně ambiciózní, ale když mě to veřejné společné hraní s dětmi až tak nebaví. To s nimi jdu radši do herny a tam je nechám řádit podle libosti.

pepibubu
autor
4. pro 2012

@llluckaaa joooo, přesně, taky miluju dětský koutek v Globusu 😀

stavba
4. pro 2012

Ahoj, musím říct, že tohle je (alespoň pro mě) jedna z nejlepších diskuzí za hodně dlouhou dobu. Člověk, když to tu čte, zjistí, že hůř může být vždycky. 🙂 🤐 Držím nám všem pěstičky, ať těch výletů na Mars je co nejméně. 😀

vlaru
4. pro 2012

@bohuli Já jsem zatím nikam chodit nezačala, ale měla jsem v plánu jen chodit cvičit jógu pro maminky s takhle malými dětmi, protože mě stále hodně bolí záda. Jenomže to je jenom jednou týdně a pokaždé něco bylo (očkování, nemoc...), tak jsem se tam ještě nedostala. A vypadá to, že v budoucnu budu chodit jen třeba do dětských koutků/center, kde si malá bude moct hrát sama nebo s dětmi kamarádek, se kterými tam plánuju chodit. Max. si myslím, že zajdu třeba do nedalekého Toulcova dvora, protože se mi zdá, že tam mají zajímavé programy, takové jednorázovky o přírodě, výtvarničení a tak.

blahova_andrea
4. pro 2012

@bohuli u nás se přehnaně nic neřešilo, žádný monitor dechu, žádné spaní s námi v posteli, věčné nošení na rukou...ono tatínkovo už to bylo třetí a já ty začátky měla tak nějak všelijak...
kroužky neprovozujeme žádné. finančně jsme na tom dost blbě, takže na takový luxus nám nezbývá a podle toho, jak znám svého syna, tak bychom dopadli jako vy. byl vždy samorost, neměli jsme ani ohrádku, je zvyklý si chodit kam chce a to, co ho učím taky dělá, jen když chce. že by mi seděl na klíně v kroužku maminek a dělal paci paci, to bych si nenechala už ani zdát. nejsem naivka 😀 plavání bychom chtěli oba dva, ale bohužel. se společností ale problém nemáme. miluje i dospělé i děti, je zvyklý. nejsme pořád sami dva doma odloučení od ostatních. ale je fakt, že bych ten okruh lidí co vídáme ráda rozšířila.

blahova_andrea
4. pro 2012

@llluckaaa já si s monitorem nepotykala už v porodnici, mít ho doma jsem netoužila ani vteřinu

zzuzinda
4. pro 2012

Tak nám monitor nejspíš staršího marťana zachránil. V 6 týdnech řval alarm a když jsme přilítli k postýlce, tak malý ležel jako panenka, bledý...Chlap ho popadl, zařval a Adam se tak trhaně nadechl a začal řvát. Teda ten pocit byl tak hnusnej....Monitor měl dokud byl v malé postýlce, zapínali jsme ho pak když měl teplotu nebo se přes den bacil do hlavy (což bylo tak max. ob den 😉 ) a Bára ho má doteď. U ní naštěstí nikdy nehulákal. Jen když jí tatínek v noci vytáhl z postýlky a nevypnul ho. Vylítla jsem já i Adam.

martiinkab
4. pro 2012

@bohuli myslim ze to neni ojedinely pripad, jou i taci co zapomenou kocar pred kramem, to se mi nastesti nestalo ale asi to prijemne neni :D

zelvatko
4. pro 2012

ani nevíte, jak se mi líbí tato diskuze 😀 🙂))

martiinkab
4. pro 2012

@llluckaaa vidim svyho chlapa ale jen v tom jak se prizabijim k tomu monitoru by letel taky to uz mam odzkousene, ale my sme ho pouzivaly asi mesic a pul jen pro jistotu , ted se vzbudim kouknu jetsli dycha a spim dal 🙂

renatalen
4. pro 2012

@zzuzinda Ty jo, zlatej monitor. Dětičky ho měly taky snad do roka. A musím říct, že věčně řval, protože já ho zapomínala vypínat, když jsem je vyndavala z postýlky. U nás žádné kroužky nehrozí:(, jsme na konci světa 😠

martiinkab
4. pro 2012

@zzuzinda tak to kdyz sem cetla behla mi mraz po zadech 😨 asi tim jak se lekl tak se zas poradne nadechl, ten monitor ma neco do sebe aspon pro ty nejmensi

llluckaaa
4. pro 2012

@zzuzinda Ještě že jsi ho měla. U nás mají monitory i v porodnici a Kačka mi párkrát spustila monitory už tam, tak jsem byla ráda, že ho mám doma nachystaný. Ona dýchala fakt divně. Když jsem ji pozorovala, tak byl třeba 6 vteřin klid a pak se několikrát rychle nadechla a pak zase klid 😝 Kdybych neměla monitor, tak bych se vůbec nevyspala, pořád bych ji chodila kontrolovat ☹

miawa
4. pro 2012

Já se taky ráda přidám. 🙂 Mám v péči synovce, je o dost jinej než ostatní děti, občas mám chuť ho vystřelit na ten Mars, ale pak si zase říkám, že bych už neměnila a že jsem ráda, že to je tak, jak to je. 😎

denisia
4. pro 2012

my sme monitor ziadny nemali, vlastne celkovo vybavenicko pre miminko bolo minimalne ... jak som taky salamista, ze mam vela veci na haku, tak som nic okrem par bodicek a overalkov nekupovala, na vsetko bol cas, az sa mimco narodi ... a nic sa nestalo ... no ved este i do porodky s kontrakciami som sla ako prvorodicka tramvajom o 8 rano ... aspon sadnut ma pustili - ale to urcite netusili, ze sa chystam rodit 😀 😀 😀

martiinkab
4. pro 2012

@denisia 😀 tak to je hodne dobry :D my litli do porodnice 180 rychlosti protoze mi praskla voda a kontrakce byli vselijake, kdyby vedela ze budu rodit o 4 hodiny pozdeji tak bych jeste doma chvily byla a jely sme v klidu :D

bocinka
5. pro 2012

@miawa jak se stane, že máš v péči synovce? a jak jinej? 🙂 🙂

@llluckaaa my měli taky monitor.... Sof mi jednou přestala dýchat.... 😲 takže já bych se taky nevyspala

vladla
5. pro 2012

@denisia taky jsem do porodnice jela na poslední chvíli.U druhého jsem šla pěšky!Manžel myslel,že ho raní mrtvice,pořád hulákal,že doma rodit nebudu(což jsem ani v úmyslu neměla),ale přišlo mi zbytečný trčet v porodnici,když to vlastně ještě pořáně nebylo ono. 😀
Při třetím porodu jsem jela do porodnice ve 22.33 hod. mě přijímali na monitor a najednou se kontrakce ztratily,tak mě chtěli poslat domu....
říkám ne ne ne,když už jsem tady,tak budu rodit!! 😀 😀
Píchli mi vodu a ve 23.55 hod. byla Zuzanka venku! 😀 😀

vladla
5. pro 2012

@denisia Jinak taky spoustu věcí nemám. viz. monitor....
Nějak jsem ani nepřemýšlela,že bych si ho pořídila.
U prvního jsem měla výbavičku velkou a postupně jsem zjistila,že spoustu věcí je zbytečných,nepoužívaných a drahých.
Takže mám základní věci a aspoň mi to doma nezabírá místo! 😉
Teď tedy jedu do poslední plínky...nějak nebyl čas a hlavně hlava zapoměla je koupit. 😀 Takže se chystám na nákup.Stejně musím ještě pořídin čokolády na mikuláše..... 😝
Vše na poslední chvíli!!! 😀

vladla
5. pro 2012

Právě leze Zuzanka po bytě...na rukách něco mazlavého žluté barvy....říkám si,sakra kde vzala ten uvařený brambor když už mám ten vánoční úklid hotový..... 😀
Cítím vůni a ona má v ručičkách tu vůni so se dává do záchodu..... 😀 😀