Antimatky 🙂

pepibubu
27. lis 2012

Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....

eeefffaaa
15. kvě 2013

@blahova_andrea no starsi byl taky nespavec,navic byl zvykly dlouho na kocar,u druhyho uz jsme si dala pozor,to bych byla otrok uplne..no a oba jedli v noci snad trikrat snad do roka a pul,ted uz oba nastesti spi celou noc a i dobře usinaji,akorat starsi často i do desiti vecer chodi a vymysli si,ale to uz se da...no musim pracovat abychom měli nejakou kacku navíc,na mesic nam po zaplaceni vseho co normalne platíme zbyde 6 tisíc na jidlo,muzovo jizdne a takove ty drobnosti kolem...takze prodavam po klukach a snazim se něco vydělat navíc

blahova_andrea
15. kvě 2013

@eeefffaaa taky mě mučí otázky typu jestli mi bere někdo malého ven v kočárku, abych se mohla dospat nebo v klidu něco udělat..no teď už je větší...ale od miminka mi nikdo moc nepomáhal. půl rodiny bydlí pod námi a tak každý čekal, že mi budou v šestinedělí chodit vařit a uklízet a nebo aspoň drndat kočár apod...a nic samozřejmě. já teda čekala jen to "venčení", ale ani to se nekonalo. jsem smířená se svou "samostatnou" rolí, ale právo si tu postěžovat, být unavené, smutné nebo občas na palici určitě máme 😉

blahova_andrea
15. kvě 2013

@terez27 za zábavou? na to jsi měla myšlenky a energii? 😀 no je fakt, že už jsem starší. já kolikrát mám tak náladu někam jít a než dojde na blbou večeři, jsem ko a těším se jen do postele 😀

eeefffaaa
15. kvě 2013

@blahova_andrea no my tak jednou za tri mesice využijeme moji mamku,ona u nas spi a my jedeme s muzem posedet s prateli,zahrat si kulecnik nebo tak něco,ale mamka hned rano odchazi a my musíme třeba v tech šest vstavat s detma,to me taky chybi jednou se poradne vyspat a neresit to ze musíme vstavat k detem a třeba si do jedenaccti prispat i když nevim jestli bych to ještě umela 😀

blahova_andrea
15. kvě 2013

@eeefffaaa no aspoň byl zvyklý na ten kočár. můj nikdy nechtěl spát ani v autě, ani v kočáře. to jsou zázraky, když tam dá půl hodinku 😀 spaní taky...ještě v roce jsem vstávala každé 3h krmit, teď už máme i dobré noci, kdy nic neroste a nebolí a vstávám jen 1-2x 😀 taky nikdo okolo mě nechápe, jak z toho můžu mít radost, protože buď děti nemají nebo mají klidné a spavé. my jsme každý měsíc v minusu, protože skoro vše platím já, ale nemám žádnou možnost přivýdělku. doufala jsem, že letos už to bude lepší, že se bude přítel víc účastnit a bude trošku líp, ale po měsíce snahy jsme kde jsme byli.

terez27
15. kvě 2013

@blahova_andrea v tech 20asi jo🙂 ted uz si to taky nedokazu predstavit🙂

eeefffaaa
15. kvě 2013

@blahova_andrea no my donedavna bydleli s mymi rodici, a mam ještě dva starsi sourozence a ty si taky porad mysleli,jak nam moji rodice vari,hlidaji deti a nevim co ejste a ja si jen asi valim sunky..nejhorsi je prave to,ze ostatní si mysli jak ti každý nepomaha a spis zaver je takovy ze jsi na tom ještě hur nez kdyby jste bydleli sami...mym sourozencum deti hlidaji a hlidali mnohem vic,jenze to nemá cenu se s nima dohadovat,stejne si porad budou vest svoji verzi

@terez27 my do dneska když mame hlidani jdeme i na diskotéku..my to s muzem vždycky měli oba radi,sice si občas tam pripadam jako jejich mama,ale na to kaslu 😀 a kdy sis materstvi užívala vic??ted nebo kdyz jsi mela první dite??

blahova_andrea
15. kvě 2013

@eeefffaaa já myslím, že neuměla. my byli loni s přítelem na víkend pryč. moje máma hlídala malého u nás. no samo jsme ráno byli vzhůru v šest 😀 a to jsme pili a ponocovali atd...pupeční šňůra nezná hranice, km atd 😀

eeefffaaa
15. kvě 2013

my s muzem porad rikame,ze se tesime az nebudeme muset resit kazdou kacku a pojedeme třeba i k mori,jeste ani jeden jsme tam nebyli...i kdyz muz mi jen tak ze srandy nekdy říká,ze az budou kluci vetsi ze nebude vedet co s emnou ma sam delat 😀 a kdyz mu reknu ,ze budeme mit treti cely se oklepe a rekne,ze to radsi něco do ty doby vymysli 😀

terez27
15. kvě 2013

@eeefffaaa
@blahova_andrea taky ted obcas jdu,ale uz ne kazdej vecer jako ve 20🙂 ...no,ja myslim,ze sem si to zacala pokazdy uzivat od toho roka,jako sice se ty deti vztekaj,ale uz se s nima da jit trba na hriste a tam se na 2hodky zabavej...ale co s malym miminem,mne treba ani jedno dite nijak hodne nespalo...ja myslil,ze nejhorsi je na matersky ta izolovanost, ja bych klidne od roka chodila na pul uvazku do prace...ale dochazet do prace do kanclu,ne doma pri detech,ale v tomhle state neni moznost

eeefffaaa
15. kvě 2013

no budu muset jit něco delat..mam tu horu nadobi,v pracce vyprany pradlo a chtěla jsem udelat nejalou praci na netu,ale nevim no kolem treti jedem zase do skolky...takze se budu muset ted rozloucit,moc dekuju za prijeti a za psani s vámi,urcite zase zavitam

eeefffaaa
15. kvě 2013

@terez27 ja jsem vždycky rikala,ze bych radsi rodila uz rocni deti,ze za tu bolest by mi to stalo 😀 jj izolovanost,ja jsme navíc dost spolecensky a ukecany clovek a ty lidi mi desne chybi a kdyz cely dny posloucham jen rva a dohadovani se o hracky je to o to horsi,nejhorsi je ze ja ještě nikdy do práce jako takove nechodila,jen brigady a praxe na skole,po statnicich jsem sla skoro uz rodit,takze jsem zvedava jestli me vůbec nekde budou chtit

blahova_andrea
15. kvě 2013

@terez27 tak to já večer nikam nechodím. nemám s kým a ta představa, že ráno musím vstávat jako bych nikde nebyla...co ráno...už v noci...no to mě vždycky odradí. mě se malej sám venku nezabaví. natož 2h. zajímají ho akorát skluzavky a tam musím furt ještě asistovat, takže si stejně neodpočnu 😉 že bych jako seděla na lavičce a četla si on bagroval písek...zatím utopická představa 😀 ta izolovanost je fakt hrozná. já jsem navíc před porodem odjela do jiného města, skoro nikoho tu po roce a půl neznám a do práce bych se bála vrátit už teď, natož za další rok a půl. navíc jak píšeš...možnosti jsou tu pro matky mizivé, takže to s návratem do původní práce nevidím reálně, ani kdybych se nebála.

blahova_andrea
15. kvě 2013

@eeefffaaa jsem stejná. jsem společenská a ukecaná, vždy jsem pracovala mezi lidmi nebo s lidmi a teď doma magořím. navíc ani s přítelem si moc nepokecám, spíš skoro vůbec

mborlova
15. kvě 2013

@terez27 jééé, to jsi mě potěšila, díky za povzbuzení! Taky pořád doufám, že to bude lepší a připadám si úplně stejně jak popisuješ ty! 🙂

mborlova
15. kvě 2013

Když tu čtu ty poslední příspěvky, tak mě jenom mrzi, že nebydlíme všechny v jednom městě. Konečně bych měla s kým pokecat 🙂 Já jsem jenom zvědavá, jestli mě to na té mateřské začne nějak pořádně bavit. Ale všechno je to tím, že si právě připadám taky izolovaná. Navíc jsem původně z Prahy a všechny známý mám tam a i když se mi v Berouně líbí, tak se mi občas po tý Praze zasteskne. A normálně se mi stejská po práci!

kitinka76
15. kvě 2013

@eeefffaaa pospat?? když děcka konečně odrostly, tak mi dotáhly domů psa 😀 😀 😀 ráno o půl sedmé procházka 😀 😀 když jsme v létě na táboře, tak všichni spí, já sedím před sedmou na lavce a dvojčata (ne moje) tam řádí na kolech... už si ani pospat neumím 😅

kitinka76
15. kvě 2013

Takže.... takže....co?!?
Právě psala trenérka...a na DanceStar World Tour 2013 v Poreči se kvalifikovalo všech našich osm skladeb!!!!
juchůůůůůů

blahova_andrea
15. kvě 2013

@mborlova ještě, že máme aspoň koníka, když jsme od sebe tak daleko, co? 😀 mě mateřská začala bavit zhruba kolem 8m malého, ale je to jen tím, že se s ním dá líp fungovat, domluvíme se, je s ním sranda atd...rozhodně to není tím, že bych si našla přátele, začala chodit víc ven nebo se nějak realizovat ☹

eeefffaaa
15. kvě 2013

ahoj zeny,tak se zase hlasim..prave piju vinko a snazim se dokopat k praci,ale siiiilene se mi nechce...zítra jedeme s mladsim na ORL,nechce vůbec mluvit a když se narodil rezali mu tu uzdičku pod jazykem a myslime si ze to netrenoval a zase mu to trochu prirostlo,tak proto mu to nejde,je to dedicny a u nas v rodine to mel skoro každý tak nac cekat,to jeho vecny " eeeee" me taky dost ubiji...dneska kluci když jsme prisli ze skolky obzvlast zlobili,vbec me ted neposlouchaji a rpijde mi ze na ne porad jen rvu,uz nevim jak na ne ☹

@mborlova jo to bych taky brala najit nejakou spřízněnou dusi a zajit s ni ven a nebo občas vecer zajit na vinko nebo na pivko,to ja radsi 😀
dřív jsem chodila s jednou kamoskou,jenze se ted znova zamilovala a nechce nikam chodit,chteji byt porad spolu a jemu se vůbec nikam nechce,takze mam smulu..no s muzem bysme radi zasli spolu,ale bohužel není hlidani...

blahova_andrea
15. kvě 2013

@eeefffaaa třeba to není tou uzdičkou. hodně chlapečků co vím, tak začalo mluvit až ve třech letech a jak se pak rozjeli 😉 my máme uzdičku fiklou taky, tak jsem zvědavá. zatím se prcek snaží opakovat docela hezky, ale do mluvení máme daleko. taky jsem jednu dobu často křičela a už jsem si přišla jako matka semetrika, tak se teď snažím víc krotit. malej už dost rozumí, snaží se pomáhat, takže komunikovat se s ním dá, občas něco i vysvětlovat. ale když fakt potřebuju, aby poslechl, tak na mě kašle nebo má ze mě srandu. to je ale asi v určitých obdobích všude ☹ musíš vydržet...určitě budou mít i lepší období 😉

eeefffaaa
15. kvě 2013

@blahova_andrea no to on prave taky opakoval,ale pak jako když se zasekne a nejde mu to..občas něco zopakuje,takovy ty zakladni věci a hlavne vsemu rozumi,coz doktorka rikala,ze je dulezity a ze by ještě počkala,ale rekla jsem ji ze jestli je to tou uzdickou at nam da doporuceni na co cekat at to ma kdyztak za sebou...no oni spis oba zkousi co vydrzim,maji oba asi obdobi vzdoru mladsi urcite,ale me to jako často neda a musim aspoň zarvat,ze me to aspoň trochu jde ven ten tlak a ulevi se mi 😀 mladsi hlavne vyžaduje velkou společnost a deti,ale kí když ma za den dve nejaky akce tak je mu to malo...potreboval by skolku jako sul,vzdycky když davame staršího breci ze tam chce byt,ale nevzali ho,v zari mu bude rok a pul tak jsme myslela ze by tam občas mohl chodit,ale bohužel a ja s nim každý den nekam jezdit nemuzu,bydlime na vesnici nejblizsi město 20 km a to proste nejde každý den nekam jezdit...starsi by byl nejradši se mnou doma a mladsi by byl nejradši ve skolce 🙂

blahova_andrea
15. kvě 2013

@eeefffaaa njn, je to těžký. lepší upustit páru zakřičením než pak ulítnout a nějak ublížit. občas je to prostě potřeba. jsme mámy, ale taky jen lidi. mám taky malého společenského neposedu. jak je někde venku a mezi lidmi nebo dětmi, tak je šťastný a hodný. jinak to bývá občas fakt děs. ale zase on je dost hrrr, děti často jedináčci, nejsou zvyklí na takový buldozer a musím být stejně pořád na dosah a krotit 😀 ale stojí to za to. většinou si stejně najde někoho většího a staršího, aby si byli trošku rovni 😀

mborlova
16. kvě 2013

@eeefffaaa Tak abych tě trochu povzbudila - co se týče hlídání, tak v tom máme bohužel smůlu, protože já i manžel jsme už bohužel bez maminek, můj taťka už by to nezvládl a manželův táta si našel novou paní a vůbec se o nás nezajímají - malou viděl jenom jednou za celých 8 měsíců a to ještě byla náhoda. Jinak já jsem nervák, takže když chytnu nervy, tak taky hulákám. Syn je hyperaktivní a když byl ve věku jako jsou teď ty tvoji, tak jsem řvala snad neustále 😀 Měla jsem pocit, že se to snad nikdy nezlepší. Navíc on se i stranil všech dětí, takže když jsme byli venku na hřišti, tak jak tam přišlo nějaký dítě, tak okamžitě odcházel někam, kde byl sám - bylo to na palici. Do školky jsme chodili každý den s hysterickým řevem, naštěstí mi pak učitelky říkaly, že jakmile odejdu, tak si pak začne hrát a je v klidu. Ale na školku si zvyknul asi až za 2 roky. A taky dlouho nemluvil, začal pořádně až ve 3 letech a to mu ještě nebylo skoro rozumět. A jelikož jsme mu nerozuměli, tak se vždycky naštval a už nám to nechtěl opakovat! 😀 Pevně doufám, že malá bude po tatínkovi, ten je velice společenský 😀

mborlova
16. kvě 2013

@blahova_andrea já si taky říkám, že až bude malá větší, že to bude lepší, že se s ní bude líp komunikovat a že se víc zabavíme.

blahova_andrea
16. kvě 2013

@mborlova to si piš...já když si vzpomenu na celý ten loňský rok, tak to prostě bylo měsíc od měsíce lepší a je to tak i dál. sice k tomu patří i to horší, co jsi popisovala, ale to se nedá nic dělat

monyliny
16. kvě 2013

@eeefffaaa S tím hlídáním a únavou-spíš psychickou,to znám taky....Babičky nefungují ani jedna.Hlídání jsem měla jen jednou a to jen u 9 dcery na týden o prázdninách-jinak nikdy a co se narodil prcek,tak ani jednou ani jedna nepřišla,že by povozily kočárek nebo pohlídali aspoň na chvíli...Moje máma sice hlídala dvakrát u lékaře,když jsem potřebovala,ale to stála za dveřmi a hned,jak jsem vyšla,strčila mi malého do náruče 😅 😖 Tak že,i když ty svoje lásky miluju,někdy mám pocit,že to vše nechám a uteču 😀

vladla
16. kvě 2013

@kitinka76 Jsou dobré!!! 😉

vladla
16. kvě 2013

Jinak čučím,jak se to tu rozjelo a zároveň vítám nové antimatky do klubu! 😀

vladla
16. kvě 2013

A co se týče toho hlídání...mám tchánovce kousek a kdykoliv by jsme jim řekli,tak rádi pohdlídají,ale zase já nemám tu potřebu! 🙂
U první jsem si zvykla,že musím vše zařídit s ní a všude jí tahat sebou,tak mi to asi zůstalo. 😀

A někdo se tu ptal,kdy se začla vychutnávat mateřská....tak v mém případě to je od úplného začátku u každé.
Mám děti šest let po sobě a pořád mě to baví! 😀 😀 😀