Antimatky 🙂

pepibubu
27. lis 2012

Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....

kitinka76
16. kvě 2013

@vladla jo dobré jsou, ale přečetla jsem si to na ksichtbůku, páč díťátko muselo jít na párty a po párty zase byla moc unavená na to mi volat.... 😅 dneska ráno mi konečně zavolala, řekla, že postoupili, jídlo je dobré párty byla supr a už musí jít..... 😅

blahova_andrea
16. kvě 2013

@vladla ty fakt nemáš potřebu? nejde o to, že bys nezvládla něco vyřídit i s dětmi. když člověk musí, tak zvládne všechno. ale nemáš chuť mít někdy čas jen pro sebe? zajít si někam s kamarádkou bez dětí? nebo si prostě jen tak dát nohy na vrch a nic nedělat? fakt ne?

vladla
16. kvě 2013

@blahova_andrea Jdu s kámoškama jednou za měsíc na kafe a to hlídá manžel.
Chodím i jednou týdně cvičit a to taky hlídá on.
Jinak potřebu nemám. 🙂

vladla
16. kvě 2013

@kitinka76 Pořád lepší než aby brečela,že chce domu a že se jí tam nelíbí! 😀
Ony nemají čas se mamince ozvat....já to znám taky,když mi odjela na soustředění.Volala vždy po obědě,když měli polední pauzu a váleli se na pokoji u televize.Měla jsem pocit,že jí otravuji s otázkama jako co dělali co měli k obědu atd. 😀 😀

vladla
16. kvě 2013

@kitinka76 Jo a pak,když se po týdnu vrátila a já ji vyzvedla u autobusu...měla jsem sto chutí jí zfackovat hned v autě.Byla tak strašně protivná a takovým tonem co se mnou mluvila?!! 😠
Aspoň jsem jí i před kamarádkou seřvala,abych se uklidnila!! 😀

kitinka76
16. kvě 2013

@blahova_andrea
@vladla já chodívala jednou týdně cvičit, kámošky jsem měla s dětma, takže jsme ut a čt dopo pořádaly dámské jízdy s dětma 🙂 ale ten božský pocit, když si je dvakrát do roka vzala na týden babička 😵 😵 😵 😵

blahova_andrea
16. kvě 2013

@vladla aha, no tak to jo. tak mít to takto, tak bych větší potřebu asi taky neměla. stačilo by mi to. já myslela, že jsi s holkama pořád a nepotřebuješ 😉

kitinka76
16. kvě 2013

@vladla starší mi jednou řekla, že jsem "mamináča zlá, blbá" chytla facku přes celů hubu, že mamináča možná, zlá možná, ale blbá mi říkat nebude.... 😅 od té doby si na chování ke mě dávají docela majzla, páč k fyzickým trestům se uchyluju jen ve stavu nouze 😀 😀 😀 😀

blahova_andrea
16. kvě 2013

@kitinka76 tak to my jsme skoro pořád s miškem sami. mám tu jen jednu kamarádku s cvrčkem, tak s tou jdeme max. 2x do týdne (ale spíš jen jednou) odpo na prochajdu nebo si vyměňujeme návštěvy a jinak tak 2x do měsíce si zajedeme do brna, aby byla změna. hlídat mi nebyl nikdo schopen ani když jsem chtěla cvičit doma, natož aby hlídali delší dobu, abych stihla i někam dojít nebo dojet a tam cvičit ☹ doufám, že až si jednou míšu někdo vezme na pár dní, že to pro mě nebude moooc velkej šok a dám to 😀

vladla
16. kvě 2013

@blahova_andrea Ne to ne.Mám pro sebe čtyři hodiny týdně a to mi stačí.Nemusím být s kamarádkama každý den na kafíčku a po obchodech....to je pro mě ztráta času. 🙂

A úplně mě vytáčí takové maminky,které mají jedno dítě,nemusí vařit,běhat s dětma po různých kroužkách.....a stěžují si,že nic nestíhají. 😠
Je to můj názor a nechci se nikoho dotknout...to jen k těm potřebám. 😀 😀

vladla
16. kvě 2013

@kitinka76 Taky ač nerada děti někdy profackuji!!A´t si na to každý říká co chce,ale po hlavě mi skákat nebudou!! 😀 😀
Je to vyjímečně,ale když..tak panečku sedne!! 😀 😀

vladla
16. kvě 2013

Koukám 16 tého a mateřká nikde!! 😠 😠

kitinka76
16. kvě 2013

@blahova_andrea sice jsme na pískovišti a na kafíčku probíraly zoubky, hovínka, nočníččky atd. ale aspoň jsem byla mezi lidma 😅 samotářský život nezvládám

kitinka76
16. kvě 2013

@vladla to su celá já tento týden..... vařím rychlovky, jedno dít nemám doma a druhé už není doma a sotva mám čas podívat se na hokej 😉 😀 😀 😀 😀

blahova_andrea
16. kvě 2013

@vladla tak to bych brala taky jako ztrátu času. taky si nedovedu představit trávit každý den někde v olympii na kafíčku a děti v dětském koutku 😀 ale jednou za měsíc třeba by to pro mě i syna bylo vítané osvěžení programu. já právě nemám pro sebe žádný čas. když nepočítám, že místo abych uklízela když spí, že se na to třeba vyprdnu, udělám si kafe a kouknu na film. ale to jsem zase zavřená sama doma, takže mi to neskromně nestačí. jinak jsem s malým 24h denně 7dní v týdnu. občas jsme i s někým dalším, ale malému mám na krku nakonec zase vždycky já 😀 a přitom on je super. klidně čapne nějakou tetu a zatáhne si ji kam chce, ukáže jak si chce hrát, i se potulí nebo dá pusinku....je fakt společenskej. nebyl by pro něj problém jít ven s někým jiným nebo zůstat u někoho na hlídání beze mě.
mít jedno dítě je fakt pohoda a stíhat se dá krásně. myslím, že nejhůř jsou na tom maminky, co mají děti tři. když je jich víc, tak už zase věkově to nejstarší trošku dokáže pomoct nebo pohlídat chviličku. ale tak záleží na těch věkových rozptylech. ty znáš někoho, kdo nemusí vařit? já vím, že se pořád říká, že vaření doma už není moderní, ale já neznám žádnou mamču, ani nemamču, která by doma nevařila. s tou poslední větou s tebou ale musím nesouhlasit. jedna věc je stíhání času a programu a jiná jsou maminčiny potřeby. ne každá má potřebu jen mít doma uklizeno a navařeno. potřeb je mnohem víc a ty si spousta maminek nemůže splnit ani s jedním dítětem.

kitinka76
16. kvě 2013

@vladla když jsem byla malá, tak jsem byla řezaná jak žito (byla jsem strašný parchant!!) a tvrdila jsem, že svoje děti nikdy bít nebudu.... sice jsem slib nedodržela, ale facka je fakt krajní mez. A vařečku na ně použít nemůžu, mám strach, že jak by mi ruply nervy, tak je utluču 😀 😀 😀 😀

blahova_andrea
16. kvě 2013

@kitinka76 přesně tak. je jedno, že jsou děti kolem a řeší se zase děti. ale chce to občas mluvit i s někým dospělým, s někým jiným. já právě tu mateřskou nezvládám v tomto směru. tu separaci, společenské osamění. uvařeno a uklizeno mám, dítě spokojený a šikovný, ale mě to prostě k úplnému štěstí nestačí.

kitinka76
16. kvě 2013

@blahova_andrea já znám!! vaří její mamka, manžel, návštěvy.... ona zkoušela jednou uvařit špenát, historkou o Megy a špenátu se bvila celá BV snad rok a od té doby se o víc než chleba s máslem nepokusila 😉

blahova_andrea
16. kvě 2013

@kitinka76 páni...😀 to musí být extra talent

blahova_andrea
16. kvě 2013

@kitinka76 i když jedna věc je vařit a druhá dobře vařit 😀 já jen vařím. pozvat někoho bych se bála ☹ ale moji kluci jsou zvyklí a chutná jim 🙂

kitinka76
16. kvě 2013

@blahova_andrea to teda je!!! moje starší jednou hlídala její dcerku a umíchala jí k jídlu vajíčka a malá ji hrozně chválila, jak skvěle umí vařit 😀 😀 😀 😀

kitinka76
16. kvě 2013

@blahova_andrea počkej, počkej!!! já myslela, že jsi skvělá kuchařka a chtěla jsem dnes vařit podle tvého receptu salát s čili krevetkama 😉

blahova_andrea
16. kvě 2013

@kitinka76 skvělá? 😀 no kéž by 😀 no bohužel nemůžu posuzovat já 😉 mému muži, dětem i rodičům chutná a to mám docela těžké postavení díky extrémně šikovné mamince. tak snad v těch genech a výchově něco předala 🙂 zkus a uvidíš. já je dělala prvně a mořské plody jinak vůbec nejím a toto jsme slupli 😉

kitinka76
16. kvě 2013

@blahova_andrea jsme na tom stejně!!! moje máma taky skvěle vaří a manžel s dětma si nestěžují 😉 ale ségra mojí mamky je bomba kuchařka!! když jí bylo čtyřicet, tak došla na to, že krokety nejsou brambory vykrájené do kuliček 😀 😀 😀

blahova_andrea
16. kvě 2013

@kitinka76 koukám, že ty máš zkušenosti s oběma extrémy 😀 docela mě dneska bavíš 😉 já už tento týden moc vyvářet nebudu. dneska budou zbytky ze včera, zítra se něčím na rychlo ošidíme, protože táta s náma nebude a v sobotu tradá na týden pryč.

vladla
16. kvě 2013

Já se snažím uvařit něco poživatelného vždy na dva dny,abych fakt nemusela stát každý den u plotny.
Dnes tedy bude asi hermelínek na grilu a zítra zapečené těstoviny. 😉

blahova_andrea
16. kvě 2013

@vladla a daří se ti? já mám pocit, že čím víc toho uvařím, tím víc toho sníme. většinou zbude troška max. pro jednoho k obědu na druhý den a tak druhý den vařím zas

mborlova
16. kvě 2013

@vladla díky za přivítání 🙂 Mě to u prvního taky bavilo od začátku, ale teď jsem si už nějak odvykla a zvykla si na svoje pohodlí a klídek, tak je to nějak horší. Ale snad se to zlepší, až malá povyroste a bude s ní větší sranda 🙂

monyliny
16. kvě 2013

@vladla
@blahova_andrea No,tak to závidím...Já nebyla rok a půl nikde sama bez dítěte...Jen v sámošce nakoupit🙂Ale už mi kape na karbit.máme slezinu s holkama z práce v polovině června,tak se těším.Snad to ten můj taťka zvládne 😀

monyliny
16. kvě 2013

@vladla Jojo,tak to mě vytáčí taky.Kámoška má postižené půlroční miminko a chodí do práce na 6h.-ne fyzická 😒 O mimi se jí stará tchýně.Doma nevaří,neuklízí s malou ven nechodí...a tvrdí mi,že je hrozně unavená,jak jí to zmáhá.Pak mě častuje otázkama typu:Co furt doma děláš,že nemáš pořád čas?Nikdy nevysvětlíš 😀