Antimatky 🙂

pepibubu
27. lis 2012

Pro všechny mámy, které vědí, že své děti sice milují, ale občas (a klidně několikrát za den) by je s chutí vystřelily na Mars....

blahova_andrea
30. lis 2012

holky, to dneska byla noc...ten náš rarach usnul v 21h, jelikož tatínek včera dostal co chtěl 😉, tak byl dobře naladěn a když Míša vstal...až před 4 ráno, tak ho šel obstarat, pak jsem mu vrzla flašku já až 6,30 a spal do 8h a to už mamča měla za sebou hygienu 😀 no všichni jsme dobře vyspaní a můžeme výletovat a nakupovat

vlaru
30. lis 2012

Tak jsem si včera vyrazila s kamarádkama (jedna sklenička vína a jinak horká čokoláda a alou domu) a myslela jsem na to, že si opravdu nemám na co stěžovat, když mám tu možnost a s dcerkou je přítel. Takže ta moje nestíhačka bude ve mně a v ničem jiném. 😅
Nicméně mě pobavilo, jak přítele ty 4 hodinky doma s dítětem unavily. A taky musím říct, že tahle diskuze je balzám na duši. Existují i matky, kterým se něco nechce a tak to neudělají.... 😀

monyliny
30. lis 2012

@kitinka76 Ježiš 😖 To je jak z hororu 😀

blahova_andrea
30. lis 2012

@vlaru skoro ti to závidím, mě přítel chodí domů tak pozdě a tak nepravidelně, že mi nějaké hlídání a kafíčkování moc nehrozí ☹

kitinka76
30. lis 2012

@monyliny oni taky rodiče Andělce pohrozili polepšovnou!!!! "jestli nebudeš hodná, tak tě ráno naložíme do auta a odvezeme do polepšovny!!" ale Anděla má na všechno odpověď prý "já budu zítra dlouho spát" 😀 😀 😀
"my tě tam odvezem aj když budeš spát a tam tě zavřou do klece!!!!" jenže Andělu nenase*eš, ona jim na to řekla, že stejně uteče dírkou 😀 😀

renatalen
30. lis 2012

@kitinka76 Ta Andělka musí být opravdu andílek🙂

anetka1701
30. lis 2012

Ahoj dámy :o) děkuji vám za poměrně kvalitně strávenou půlhodinku při pročítání této diskuse :o) Jako správná antimatka, jsem vrazila mládě mužovi hned po příchodu z práce - mám toho s ní dneska pěkně plný kecky a navíc si na dnešek pozval bandu kamarádů na návštěvu - z čehož jsem samosebou naprosto nadšená a skáču tady blahem dva metry do vzduch - a já jsem mu řekla, že s tím nehodlám mít naprosto nic společného :oD Tak lítá po bytě, snaží se aspoň trochu poklidit - tedy sbírá hračky a do toho krotí draka, aby mu za rukama ten binec zase nepřidával :oD A já si nejdřív dala koupel - při které mi dráče nadšeně asistovalo a ve chvíli mé nepozornosti mi do vany nalilo skoro půlku fungl nový půllitrový flašky svojí pěny - a pak jsem se zamkla do ložnice s představou několika minut ničím nerušeného klidu :oD Podle zvuků zvenčí už ale moje "chvilka pro sebe" nebude mít dlouhého trvání a tak můžu, plna nově nabité energie, muže vysvobodit, naložit draka do auta a dojet koupit aspoň věci na obložený talíře a pomazánku, aby mu nehráblo úplně :oD :oD Předsevzetí že mu nepomůžu totiž moc dlouho nevydrželo a já jsem za tu chviličku klídku fakt vděčná :o)

lomanta
30. lis 2012

Ahojky, sice teprv dítě čekám, ale je mi jasné, že po porodu to procházka růžovým sadem nebude 🙂 Jen se chci radši dopředu informovat, jestli vám děti hrabají do skříní a co s tím děláte? Máme v obýváku nízký a dlouhý nábytek, samé šuplíky a skínky, vyloženě vhodné pro děti, navrchu toho je taky požehnaně, až si dítě stoupne, stopro na to došáhne... To mám to dítě nechat to všechno vytahat ze skřínek a pak to jak (s prominutím) blbka zase rovnat zpátky? 😀 Nebo se tomu dá nějak zabránit? (kromě neustálého hlídání)
Jestli to dítě bude po mě, tak potěš koště 😀 Já jsem si ty skřínky užívala... 😝 taky jsem vyhrabávala hlínu z květináčů a pak ji i jedla, škrábala jsem nehtem omítku apod... 😝

helabella
30. lis 2012

@lomanta -- u prvního dítěte jsem hlídala, snažila se některým věcem zabránit...u třetího už je mi úplně jedno co z který skříňky vyndá 😀 😀 Jedině jsem skříňky přeorganizovala, takže vytahat může vlastně všechno aniž by ublížil sobě nebo někomu jinýmu... 😀 Ale pravda, existují i různý zábrany apod 😉

renatalen
30. lis 2012

@lomanta Jé, tak to jsi byla celá já. Taky jsem prý milovala hlínu z květináčů, brala jsem si na ni rovnou lžíci. Naše malá má úchylku na toaletní papír, který si utrhne a vesele ho žvejká. Asi jí chutná 😀
Rabování skříněk se asi nedá vyhnout, ale neboj, nebude to dělat neustále 😀 Hlavně když tam budou tak nezajímavé věci jako třeba oblečení 😀. U nás maj děti ve skříňce omalovánky, papíry a knížky a to je neustále venku 😝

lomanta
30. lis 2012

@renatalen Tak vzít si lžíci mě teda nenapadlo 😀 No a taky jsem se vubec nestydela, takže někde na dovolený jsem se sebrala a šla si sama koupit zmrzlinu. Naši byli uplně zdešení, páč nevěděli, jestli jsem se neutopila nebo mě někdo neunesl... hlavně ať není po mě... 😅
@helabella Takže nenadělám asi nic ☹ Manžel navrhoval, že by navrtal zámečky, jako mají v kancelářích 😀 To by byla nádhera 😀 No, takže přesunu někam jinam šitíčko a lékarničku a holt to budu uklízet a rovnat zpátky 😀

helabella
30. lis 2012

@lomanta -- nebo přemluvit malého/malou, že nejlepší zábava je to vracet zpátky 😀 😀 To u nás fakt fungovalo...teda chvíli 😉

vladla
30. lis 2012

@lomanta Já jsem za blbku několikrát za den!!! Malá si doleze otevře šuplík a už to lítá.... 😀 😀
Neboj párkrát se jim musí dát přes ruku a oni to pochopí.Budou zkoušet co můžoa a co né.
Jsou to malé děti a sami neví co můžou.Zkouší...poznávají...

renkol
30. lis 2012

To nás malý zase všechno hodí na jednu hromadu a z té si bere co potřebuje. že on se v tom vyzná, jenom já jsem asi nechápavá matka, že po něm chci aby si to trochu uklidil. Takže očekávám návštěvu zloděje co nám ukrade všechny věcí na úklid, kterým mi syn pořád vyhrožuje. 😀 😀

pejullka
30. lis 2012

jeee holky ahoj🙂 ja mam deti dve, nejradsi mam kdyz je pracovni tyden, Anca jde rano do skoly a vracim se pro ni do druziny okolo 3 odpoledne. Muj rezim je, ze rano vstanu, cela unavena, protoze ten mensi je nocni das, pres den je uzasnej a v noci zlobi jako cert. Mam takovy nervy, ze chodim spat k maly, protoze ten jak me cejti, tak je vzhuru. Takze jsem ho dnes prestehovala k male do pokoje a doufam, ze to tam prezijou. Jinak doma akorat uklizim, varim, peru a zase uklizim. nejhorsi je to vecer, napsat ukoly, okoupta a nez vsichni zaspi....to je boj, nastesti mi pomaha pritel, jinak bych uz byla sediva. A ted je zase vikend, to z toho bordelu zesilim 😀

renatalen
30. lis 2012

Taky miluji pracovní dny 🙂 . U nás se hlavně furt pere a žehlí, náš malej je extra špindíra, tepláky mu čisté déle než jeden den nevydrží. Zrovna mám přetékající koš prádla. 😖

pepibubu
autor
30. lis 2012

jdu provokovat 😀 Obě háďata i s tátou jsou až do zítřejšího večera v Liberci u prarodičů, juhuhů!
(realita je taková, že peču rohlíčky, budu linecké - oboje z poctivých 2,5kg těsta, takže o zábavu mám vystaráno 😀 a k tomu si jdu otevřít pivo, abych stáhla tu sladkost, která se line celým bytem 😀 )

pepibubu
autor
30. lis 2012

@renatalen ježiši tak nejsem sama, kdo je spíš namíchlej za víkend? teda jsou li "pézetka" (parchanti zas... :D ) doma :D

vlaru
30. lis 2012

@blahova_andrea No já jsem se styděla, když jsem to tu psala, když vím, kolik z vás má víc dětí a ještě má tolik vytížené partnery, ale chtěla jsem aby bylo vidět, že nejsem super matka. 😀
Jinak já taky nechodím moc často a protože přítel má často práci i doma, tak se snažím i doma o malou starat víc já a nechat ho se soustředit....

vlaru
30. lis 2012

Jo a jinak jsem teď strávila plodné dva dny přehazováním a schováváním nebezpečných věcí ze spodních šuplíků a polic. Aninka si teď může začít šmejdit kde chce 😠 😀

denisia
30. lis 2012

ahoj, zatial nestiham docitat, som dnes totalne hotova, ale urcite docitam, pretoze je to zabavne ctenicko 😉
dnes som teda bola takmer za dokonalu matku ... rano volam doktorke, ze maly mal zase teplotu, tak vraj priniest aspon moc na kontrolu - nieco sa tam naslo, takze dalsie ATB ... na poobedie naplanovana oslava narodenin Sebika, ktoru uz som nechcela rusit - takze hura rychle upratovanie, aby sa tie deti aspon mali kde hrat (to uz ratam za vianocne upratovanie, dalsie nebude ....), potom rychlo zdobenie dortu - tema judo, lebo Seb chodi na dzudo, este vyroba pinaty - takej srandy, do ktorej sa narvu malickosti pre malych hosti, aby sa o nich potom mohli do krvi posekat ..., vyzdvihnut Sebika zo skolky ... Dominik presedel takmer cely cas pri telke, lebo pomoc od neho som psychicky nezvladla ... pred hodinou odisli posledni, v kuchyni plno bordelu, ale teraz konecne relax 😀 😀 😀
No co vam poviem, byt matkou dokonalkou je fakt vycerpavajuce 😀

denisia
30. lis 2012

Keby moje deti boli po mne, tak su andilkove. Jedina vec, co som vraj vyparatila, bola stena pocmaradna fidorkou pocas silvestrovskej noci, ked nasi oslavovali s kamosmi v obyvaku a my deti v detskej izbe 🙂 ... ale i vraj M. bol take andelske dieta ... takze vyvstava otazka Po kom to dite je???
So suflikmi u nas problem nie je, mame minimum nabytku a tym padom i veci ... teraz ma trochu strasi mladsi, lebo si v kuse nosi detsku stolicku ku sporaku, ked varim a chce pomahat ... tak sa bojim nechat nieco v kuchyni varit, lebo nikdy neviem, kedy sa rozhodne ist obed zamichat alebo osolit ...

terecka
30. lis 2012

Teda holky, tohle je opravdu super téma!!! Jedním dechem jsem vás přečetla a chvílema jsem se tak řehtala, že jsem měla obavy, abych nevzbudila prcka 😀 Mám totiž noťas v ložnici... 😉 Hlásím se k vám 🙂

Já mám tedy celkem hodné děti, ale... starší (bude mít 3) má občas vzorovou vztekací náladičku, tuhle jsem slyšela, že dítka okolo 3r. začínají mít druhé období vzdoru... proč mám pocit, že u nás jede první cca od 1,5 nonstop?? 🙂 Bea chodí občas do školičky, posledně pro ni jel tatínek, měla problém po obědě usnout, takže ji museli budit a to bylo něco, celou dobu v kuse ječela jako siréna, nechtěla se oblíkat, utíkala do kuchyně (kam děti normálně nechodí...), boty si zase skopla... no nakonec dojeli domů v teplákách, bez bot, bundu jen tak hala bala a můj muž mi říká: "Prosím tě, už mě NIKDY pro ni neposílej!!!"

Mladší Ondra je hrozně aktivní, Bea jako mimi byla proti němu andílek (si to asi vybírá teď), jako je hodný, ale... vše, co najde na zemi, patří do pusy, včetně nějakého kousku alobalu, hlíny, lístečku, kapesníku... do všeho vleze, nejraději má zásuvky (ještě máme záslepky), kam dosáhne, všechno letí na zem, prostě dítko jak má být 😵

Jinak přidám historku z mého dětství - mamka šla ráno do práce, taťka byl po noční, měl nás (mě a bráchu) odvést do školky... ale byl po noční, tak trochu zaspal a my jako hodné děti, chtěly nechat tatínka vyspat, tak jsme se rozhodli, že navaříme za něj.. rozžvýkali jsme žvýkačky, přidali mouku a už ani nevím, co všechno a to vše jsme pěkně na koberci zpracovávali v těsto 😀 Taťka měl velkou radost, když vstal, každopádně to stihl uklidit, než dorazila mamča z práce 😀

A dcerka sousedky si taky po odpoledním spinkání sundala plínku a vše řádně rozmazala po sobě, postýlce i stěně... 😀 Už se jim to stalo asi třikrát, naštěstí mají omyvatelné stěny, ale malá má asi hodně velké výtvarné nadání, jen rodiče to zatím nepochopili.. 😉 😀

terecka
30. lis 2012

Jo, a o vánocích čekám, že Ondra shodí stromek, je to hrozný nezmar, jsem zvědavá, jak dlouho nám stromeček vydrží 🙂 Pobavila mě kámoška - dejte stromeček na nějaký stolek.. hmm, náš dvoumetrový strom dát na stolek, tak bychom asi museli udělat díru do stropu 😀

vlaru
1. pro 2012

@terecka Od té doby, co jsem si tu přečetla všechny ty lotroviny, tak jsem se začala rozhlížet kolem po bytě a zjišťuji, co všechno je třeba poschovávat, samozřejmě mi jde o bezpečnost, s nějakým tím úklidem navíc počítám (i do zblbnutí). 🙂
Ale hysterické scény na veřejnosti jsou mojí noční můrou. I když nejsem introvert, v takovýchto situacích se dost stydím a být středem pozornosti díky hystericky vzteklému dítku se mi nechce. Nedávno jsem šla v obchodním domě a nějací rodiče byli dost bezradní, když jejich dcera opravdu strašně řvala a vztekala se (vypadalo to, že nechtějí jít do Bambule) a maminka nakonec trošku sekla přes zadeček, opravdu spíš výchovně, dítě ještě mělo pleny. Já se v takových chvílích snažím dělat jako by nic, max. nahodím soucitný úsměv, ale normálně šla zrovna naproti jiná maminka s dítětem a KROUTILA HLAVOU A ZVEDALA OČI V SLOUP. A k tomu ještě měla nějaké připomínky... supermatky bych střílela. 😀

vlaru
1. pro 2012

No a abych se přiznala - já prý byla hrozný zmeteček a dosti rozmazlená holčička, takže spousta lumpáren, vydupávání si věcí, diskuze, občas nějaká ta scénečka na veřejnosti atd. Dost mě mrazí, když si představím, že by teď Ani byla po mně. 😅

renatalen
1. pro 2012

Já bych taky supermatky střílela. Bych chtěla vidět je, když by jim dítě udělalo histerickou scénu u hračkářství nebo přímo v něm. Ať dělám co dělám, stejně nakonec táhnu řvoucí dítě po smyku 😝 . Hračkářství je moje noční můra!!!
@terecka Stromek kupodivu vždy přežil. Dokonce z něj ani nervaly čokoládičky. Ozdoby máme pro jistotu všechny nerozbitné 😉

renatalen
1. pro 2012

@pepibubu Tichá závist 😀

blahova_andrea
1. pro 2012

@vlaru já ti to vůbec nevyčítám, kdybych měla tu možnost, tak bych taky vyrážela víc do světa 😉

mufinka26
1. pro 2012

Ahoj holky, dneska jestly přežiju, tak přežiju vše 😀 šla sem spát o půlnoci, jelikož Danielka nutně potřebovala vidět terminátora, když sem konečně zabrala, vstával ten můj milovaný manžel a zvracel a zvracel ☹ takže sem měla pohotovost do čtyř do rána ( bála sem se, aby my neskolaboval, kvůli tý silný cukrovce) nooo a když usnul a já se chystala, že zalehnu taky, vzbudil se malej, tak sem si ho položila do postele, chtěla sem ho přebalit a on my počůral postel 🙄 fajn, takže dostal lahev, pak sem ho šoupla do postýlky, sundala prostěradlo, utřela postel a šla si lehnout, noo spala sem sladké dvě hodinky 🙄 pak sme měly opět budíček, ale co malej se culil jak měsíček na hnoji, rychle sem se dala do přípravy snídaně pro tu mojí smečku a vaření oběda pro prcka. Jelikož v jedenáct dorazí tchánovci a moje milovaná švagrová, dělala sem lahůdku i pro ně 😀 noo ted sem teprve vylezla z noční košile, učesala se a vipadám jakš takš funkčně 😀 to bude príííííma den, ale mám slíbíno, že večer se všeho ujme muž a mě nechá v klídku koukat na mojí milovanou ságu 😀 😀 😀