Bitie detí

sebisleli
10. únor 2013

Ahojte,chcem sa opytat........stalo sa vam,ze ste svoje dieta vo veku dvoch rokov zbili?myslim fakt zbili a obcas sa docuralo?????a teraz ked prejdete okolo neho dviha ruky nad hlavu alebo si zakryva usi?popripade si lahne na brucho a skrci nohy pod seba?ako reagovat ked to vidim????a hlavne ako.zabranit matke,ktora tresta takto dieta aby to nerobila?

lynks
10. únor 2013

@sebisleli joooj, velmi citlivá záležitosť! To die'tatko má už psychickú traumu, ked sa takto chová. No čo ty možeš urobiť - byť k nemu velmi citlivá - sklonit sa k nemu a povedať mu " vidím, že si zakrývaš uši, asi nechceš niečo počuvat" alebo "asi máš velký strach, že sa tak chuliš na zemi,pomoho by ti, keby som bola chvilku pri tebe?" všímat si ako sa chová, a reagovat na to s porozumením, byt tam pre neho.Dieťa potrebuje aspon jednu osobu, ktorej može naplno doverovať, inak bude mat v živote problém naviazat vztah k druhým a bude si o sebe myslieť že je k ničomu, nízke sebavedomie. Ak možeš, tak mu aspon takto pomáhaj....No a čo s tou mamou? Očividne je v úzkych, je nespokojná zo svojím životom, nemožme odsudzovať ju, len jej chovanie. Dá sa s nou si prehovoriť? " vieš, všimla som si , že nie si sama sebou, asi prežívaš ťažké obdobie.." a skusit ju vypočut, tak zapriast hovor a potom poísat (bez hodnotenia!) čo si si všimla u jej dietata, ako reaguje. Treba obom pomoct.

rory_g
10. únor 2013

@sebisleli tohle je fakt už na sociálku a bez pardonu! Nejsem proti plácnutí přes plenku, ale co popisuješ je fakt už týrání

romcovaklarka
10. únor 2013

@rory_g To je ale otázka, jestli to bude pro dítě to nejlepší 😕 Pokud je jenom matka "s nervama pryč" a jednou nebo dvakrát se to stalo, tak se může ještě dát do kupy s nějakou pomocí - třeba je v těžké situaci apod. - a zabrat dítě by mohlo být horší.
@sebisleli lynks to napsala suprově. Ještě mě napadá, ty jsi z rodiny? Pokud ne, není tam někdo další, na koho se obrátit o pomoc? Babička, teta apod. ...?

leni78
10. únor 2013

Bití dětí je trestné. Určitě v podobě, kterou popisuješ. Bohužel je to vždy o lidech. O člověku, který sedí na sociálce, nebo Policii. Být Tebou, věc bych nahlásila a i nadále rodinu sledovala. Tady jde o to dítě. Falešná solidarita tu nemá místo.

rory_g
10. únor 2013

@romcovaklarka no jo, ale když se jí to dítě bojí, počůrává se...to asi nebylo jen jednou 😔

romcovaklarka
10. únor 2013

@rory_g Víš co... Já jsem opatrná. Já jsem kolem 6-7 let začala z ničeho nic mít jeden čas reflex, že když naši kolem mě zvedli ruce, začala jsem se krčit a dávat si ruce kolem hlavy. V životě mi naši nasekali tak třikrát (třeba když jsem u kamarádky ukradla hračku a zapírala to...) a nikdy, nikdy mě nebili do hlavy. Natož aby mě zbil někdo jiný. Tak si z toho vyber?

Tím neříkám, že tam není problém, a velký. Ale než začnu alarmovat instituce, které už se pak špatně "odalarmují", ta bych se pokusila to řešit nějak v rodině. Tím nemyslím nechat to plavat měsíc 😔 Já vím, je to blbá situace na všechny strany a my tady o tom víme málo, ale i proto jsem opatrná s radami typu "okamžitě na policii" apod. 😕

sebisleli
autor
10. únor 2013

Som z rodiny.........toho dietatka mi je luto.....maminka je nervozna je to velmi narocne dieta,na cas....neustale nieco vymysla,je agresivne,ale to aj tak tu matku neospravedlnuje☹okrem toho vsetkeho nezmyselne to dietatko huka a ked maju nejaku navstevu koniec.....sprava sa ako zvieratko🙂krik,plutie,bitie sa s inymi detmi.....ale maminku lubi casto jej to vravi,ale ak tak strach v ociach ma uz pri zvysenom hlase.......na socialku nechcem ist ani volat.....podla mna to tyranie nie.....mozno by s psychologovi mama ist jeho mama....to ona ma asi problem.....neviem:-X

katerinanov
10. únor 2013

No aby nebylo agresivní když se k němu matka chová tak jak popisuješ. O té situaci skoro nic nevím ale podle mě to týrání je.

buldok
10. únor 2013

Tohle je na sociálku....

lynks
11. únor 2013

@sebisleli psycholog by určite pomohol

hupcza
11. únor 2013

v jakém jste vztahu? no a co táta?
určitě bych od toho nedávala ruce pryč - ale řešení volila podle konstalace v rodině

jinak to, že je agresivní a bije jiné děti má dle mého jednoduchou příčinu - odkud by mělo tušit, že se děti nebijí .... pokud je maminka nervák a dítě dělá, co popisuješ, jen ji zrcadlí - jen pro většinu rodičů je snazší říct, že fracek zlobí a potrestat ho než se sebou něco udělat

agnessa
11. únor 2013

@sebisleli podle toho, co popisuješ dál, to vypadá, že i dítko má nějaký problém v chováním (je aktivnější, náročnější na péči a výchovu..) a matka to prostě nezvládá - samozřejmě je těžko posoudit, co je příčina a následek (jestli příčinou jeho současného chování je matčin přístup k němu, nebo naopak matka nezvládá usměrňovat vhodnými prostředky vypjatější situace, které vychází z jeho aktivity a temperamentu)... Jestli máš s matkou relativně dobré vztahy, zkus jí nabídnout podporu a pomoc - že máš pocit, že je toho na ni moc a pokud si v některých situacích s malým nedokáže poradit, mohl by jí pomoct dětský psycholog, který jí poradí, jak s malým pracovat apod. Pokud bys na ni rovnou přišla s tím, že se jí malý bojí a že ho týrá, pochybuju, že by byla nějaké pomoci od Tebe dál nakloněná... Ono se hrozně lehko řekne, že je to na sociálku, ale pokud nevidíme, jak ta rodina funguje nebo nefunguje, nemůžeme soudit. Matka může být přetažená, může mít deprese, mohou mít partnerské problémy nebo cokoliv jiného, co se potom podepisuje i na její schopnosti adekvátně reagovat na synovo "zlobení", výchovu nezvládá a potřebovala by spíš pomoc než odsouzení - ne že bych tím chtěla naznačit, že je matčino chování v pořádku, to vůbec ne, ale nelze tak jednoduše říct, že je hrozně špatná a hned ji odsoudit a poslat na ni sociálku...
Také mě napadá, že bys i Ty mohla poprosit o radu psychologa ve Tvém okolí - případně nějakou krizovou linku, kde poradí, jak se dál chovat, jak zasahovat a kontakt na psychologa či linku bys mohla dát i té matce. Možná i na sociálce by byli ochotní podat nějakou informaci, jak dál postupovat (aniž bys musela ohlašovat, o koho konkrétního se jedná), ale přiznám se, že bych asi napřed zkoušela toho psychologa nebo krizovou linku. Pokud by nebyla ochotná a dál její špatné chování vůči synovi pokračovalo, teprve bych kontaktovala sociálku.
Každopádně je určitě moc dobře, že chceš pomoct a neděláš, že nic nevidíš, držím moc pěsti, ať se najde nějaké dobré řešení pro matku i malého...