Co je pro vás adekvátní pomoc od partnera - otce dětí?

bonavoxa
13. led 2014

Ahoj, vím, že je to možná kontroverzní téma, soudě podle reakcí v diskuzích a fórech, ale zajímalo by mne, jak moc náročné na partnery a otce svých dětí jste? Co považujete za povinnost otce a co za pomoc? Například je chození do práce povinnost? A jak to pokračuje ve všední dny..přijde z práce a hned pomáhá nebo si dá nohy na gauč, zapne telku, nají se..a pak se zajímá? Nakupuje, vaří, přebaluje, koupe, obléká, uklízí, hraje si..umí dítě nakrmit? Myslí na vás? Řekne sám od sebe, že malé pohlídá, ať si dáte vanu? Můžete mu s klidným srdcem dítě svěřit na delší čas? Necháváte mu prostor k tomu, aby dělal jen na co přijde sám..nebo si ho musíte ,,vycvičit" aby byl co k čemu? Možná moc otázek, ale ráda si přečtu vaše praktické zkušenosti. Takže neváhejte, chlubte se i nadávejte 😀

benjik
15. led 2014

@kammka prase muž zvažoval,ale my by jsme ho neuživili - jsme tak nenažraní,že u nás zbytky v podstatě nejsou. a též to tu máme dost in natura - máme svahovitý pozemek,takže když je po větším dešti,nelezu ven neb je to blátivá skluzavka.To se ani moc nedostanete někam na dovču s takovým hospodářstvím nebo vám někdo,kdyžtak vypomůže? Nám bude krmit soused,když budeme chtít jen pryč.

kammka
16. led 2014

@benjik my nejezdíme nikam, mám muže workoholikaa, je učitel a o prázdninách děláme u nás tábory pro děcka od něj ze školy, k tomu doučuje češtinu děti žijící v zahraničí, které v létě jezdí na přezkoušení, taky musí sušit seno, starat se o pastviny.. pro něj je dovolená sprostý slovo 😢 😢 😢 😢 což je bohužel znát i na jeho psychické pohodě, ale už se naučil, že tu nikdo není zvědavej na jeho nálady, který si nosí z práce. prasata krmíme zbytkama, pečivem a bramborama... vietnamáci dostávají přes léto hlavně trávu. zbytky vozí ze dvou školních jídelen a z hospody, má s nima dohodu o likvidaci gastroodpadu, tak nám tu na dvoře stále stojí bandasky s knedlíkama, omáčkama, rejží, ale i slupkama, ohryzkama z jablek...brambory kupujeme krmný, nebo muž chodí na posběr.. pečivo nám vozí rodiče jedné dívenky, která k nám jezdí na koně, jako součást platby za hodiny jezdectví...

benjik
16. led 2014

@kammka tak já jezdím leda do porodnice na dovču 😀 Za poslední 3 roky jsme byly jen jednou na pár dní v J.Čechách.To máte dobře vyřešené,s tou platbou v naturáliích.Tday právě něco chová dost lidí,takže zbytky z restauraček a škol jsme bez šance získat. tak zas mít muže učitele se bude jednou hodit kvůli dětem ne,že by měl vědět jak na ně s učením atd.

kammka
16. led 2014

😀 no když si já vzpomenu na svou dovču v porodnici ☹ ☹ snažila jsem se nemyslet na to, že mi doma neteče voda a to ani při prvním, to jsme totiž bydleli na chatě, neb chalupu jsme nezvládli zrenovovat kvůli totálně nespolehlivým řemeslníkům...no a na chatě vyschla studna a než chlapi zvládli vymyslet a zrealizovat natažení vody z vedlejší parcely, byla jsem na konci šestinedělí.. při druhým bylo to rozbitý čerpadlo, dom jsem přijela za 40 ti stupňovýho hicu.. no super.. jo ty naturálie jsou dobrý.. v létě občas někam vyjedu sama s dětma, loni jsme byli přes jednu noc za kamarádkou na chatu do jižních čech a pak za sestřenkou na Mácháč.. jinak ani vejlet kamkoli..
teď v lednu byl na lyžáku, holku vzal s sebou, pak se dušoval, že za rok jedem všuchni s ním, zaplatíme si normálka ubyotvání s plnou penzí s nima na chatě a pon sem někoho zařídí..no to jsem zvědavá..

benjik
20. led 2014

@kammka u Kuby též netekla první měsíc voda.Já hlavně,od té doby,co bydlíme tady říkám,že na dovču jedině do hotelu -polních podmínek jsem si za první 2 roky tady užila ažaž 😝

segrayvon
25. únor 2014

Manžel se na miminko hrozně těšil. Byl zvyklý chodit s klukama každý víkend na pivo a taky si myslí, že to takhle půjde dál. Pomáhá, když se mu chce. Ráno odchází v pul 9 a vraci se v pul 3. Občas usne, občas vaří. Poslední dobou mám pocit, že mu starost o dceru není po chuti. Ale z mého pohledu si to dělá sám...neposlouchá mě, nerespektuje, že je dcera ještě malá na to, aby měla na sobě jen tričko a šla v únoru na studenou chodbu. Několikrát ji nechal brečet, protože mu někdo řekl, že je to tak dobře.Když ho poprosím, aby ji pochoval, tak ho po pár minutách bolí záda a odkládá brečící dceru do postele. Kdykoliv mu poradím, urazí se...Minulý týden chodil každý den do večera do práce, takže jsem se starala o dceru já, v sobotu jsem ji měla taky celý den já a manžel si šel oslavit narozeniny do hospody. V neděli se vrátil až ráno, dopoledne byl úplně nepoužitelný, a večer to samé. Narozeniny jsme tedy moc neoslavili (on však ano) Bohužel to manželovi přijde uplně normální a nechápe proč jsem naštvaná, prý ta starost k mateřské patří a nemám si na co stěžovat. Několikrát jsem se s ním zlobila, že jde do hospody, vrátí se ráno a druhý den je nepoužitelný, takže místo odpočívání se stejně o dceru zase starám já. Dneska jsem rezignovala, řekla jsem mu, ať si dělá co chce, ať si chodí kam chce, že už je mi to jedno. Já zatnu zuby a o dceru se budu starat já. Dala jsem si přihlášku na VŠ a tu chci vystudovat. Budu to muset nějak pytlíkovat s rodiči. Měla jsem iluze o tom, jak budeme trávit víkendy jako rodina, a teď jsem zklamaná. Mimochodem, do kočárku si ji vzal asi jen dvakrát, z toho jednou jsem měla zánět vaječníků a nemohla jsem bolestí chodit.

clare01
3. bře 2014

Přítel celkem pomáhá, jak kdy, protože chodí z práce dost utahanej, tak se ani nedivím, když si pustí zprávy a někdy usne až do rána.
Ale snaží se , to se cení 🙂
Jsme rádi, že ho máme, je to správnej táta.

alisek
3. bře 2014

Moje představa je taková že alespoň o víkendu ( u nás jen neděle) si vezme děti na 2 hodky ven a já si můžu udělat co potřebuju nebo jen hodit na chvilku nohy nahoru, pomůže s dětma přes den kdy vařím atd nebo někam vyrazíme, což je unás nyní pramálo. A pomůže každý večer s ukládáním dětí neboli vyfasuje jedno a postará se o něj.
Realita je trošku odlišná, pomůže uložit st.syna ale jen občas tak 1x do týdne, velký plus je, že vždy vykoupe st.syna a převlékne do pyžama atd.. A víkendy..no 10 měsísů mě nenechal vyspat s tím, že by se postaral sám ráno o děti..bohužel, dost mu to vyčítám (a často). A nutím ho aby aspoň se st. šel ven na kolo, alespoň na hodinku, včera měl oba dva. to bodlo. 😉.

clare01
5. bře 2014

Taky by mi strašně pomohlo, kdyby někdo šel s dětma ven místo mně.Udělala bych mraky práce. To co bych měla hotové třeba za dvě, tři hodinky mi trvá s dětma pomalu celý den.
Chodíme ven pravidelně každý den, aby byly na vzduchu a zabere to šíleně času, jen se vypravit , ☹ obzvlášt v zimě to oblíkání.
Pak ten návrat, rychle připravit jídlo, něco málo poklidit a je skoro večer a ukládání ke spánku atd.
To mi přítel už trošičku pomůže, ale jsme už oba tak utahaní, že se nestihnem věnovat potom ještě sobě.
Vztah máme totiž moc hezký, tak bych to nerada pokazila s tím, že se mu nestíhám věnovat, musím někde ubrat a nechat taky trochu doma binec 😉

pepibubu
5. bře 2014

Nemám ráda to označení "pomoc" - evokuje mi to, jako že na ženský je 90 % a chlap si milostivě "trochu pomůže" aby byl za dobráka.... Ideální stav je, že oba dělají něco tak, aby to všechno fungovalo jako dobře namazaný stroj. Popíšu náš den:

5.40 Honza budík
6.20 odchází a budí mě, kluci už bohužel jsou většinou vzhůru
7 - 7.15 vedu děti do školek, vracím se a pracuju z domova
16.00 H vyzvedává děti, vede je na kroužky (po a čt)
Po příchodu: hraje si s nimi spíš on, jsou to dva kluci a táta je k mašinkám přece jen lepší parťák, já dělám večeři. Koupání (občasný dozor), čištění zoubků a pohádka je spíš jeho parketa....

O víkendu jak kdy.

elvira
5. bře 2014

Do práce chodíme oba, syn do školky - ráno ho vedu já, chodím do práce na pozděj, odpoledne ho vyzvedáváme podle svých možností.
Ostatní povinnosti a práce jak kdo má čas a jak se domluvíme.
Já většinou vařím, žehlím, uklízím, ale muž umyje nádobí, vyluxuje, pověsí prádlo, jen žehličky se bojí, ale to respektuju.
Nákupy dělá kdo má čas a náladu...
Nikoho jsem si nevycvičovala, ani nikdo mě, myslím,že děláme, co je potřeba...

caboonek
13. dub 2014

@bonavoxa u nás se někde stala chyba. Jsem na všechno sama. Jediná činost je napustit vaničku a dělá na malého opičky. Občas nákup dle seznamu. Občas vycházka dohromady. Konec

tarra27
13. dub 2014

adekvátní pomoc...no podle mě a jak je to i u nás....za prvé chlap nemá vysí...když něco není. A doma to máme tak, že každý děláme co je potřeba. Nemáme stanovéné - ty vysáváš já umývám nádobí, prostě přijde domu, co je potřeba, tak dělá a nebo neděláme nikdo nic :D a nebo jdeme a vlítneme na vše oba. A nebo to stihnu sama.

ale muj manžel nemá problém uspat díte, vysát, setřít, umýt nádobí a to dělá nejmín, ale uvaří....a pračku se sušičkou teda dělám já...ale nemá problém venku posbírat prádlo(v lete),zejmena když prší nebo pršet začíná....dcery přebalí, převlíkne, oblíkne....zajde na nakup, já dám seznam, nebo jedeme i spoečně všichni....zastane mě ve všem, kdyžn je potřeba....ale jelikož chodí do práce, snažím se pokud to zvládám aby hodně věcí bylo....aby když přijde domu, byli jsme s dětmi...ale ted když si vezmu, že starší je dva a půl a maldší rok a půl a u koupání nebyl max 10x.....on se dětem věnuje, on jim vybírá i botičky, oblečení, hračky, kola.....

a když jsme byla v porodnici, byl se starší dcerou doma on...a zvládal, i když nebylo to jako když jsme doma, upekli si koleno na večeři :D a extra uklid nebyl, ale dobré....jsem ráda, že dělá co dělá....ve směs je na něho spolehnutí...

tarra27
13. dub 2014

ted čtu ještě, zda mi napustí vanu a nezapmíná i na mě...holky, nezapmíná...posledne přišell, narhal po ceste z práce narcisky...a když bylo třeba, já byla hotová, pohlídal deti a já šla spát....dokonce jsem ted v lednu byla v čr, jsme v zahraničí, a on se postaral o holky a já šla s kámoškama na víno....too bylo super....ale to nebývá často ani pravidelně, má náročnou práci....a taky jsme rádi, že jsme doma...ale hlídal i když ke kadeřnici jsem šla atd....nebo třeba sám od sebe uvaří a donese mi jídlo a občas i ráno o víkendu vstane as postará se o deti....a pak přijde se snídaní....

já jsem spokojená....

zizala79
13. dub 2014

muž se naučil o dítě starat postupně, cca do roka jsem musela dítě třeba i obléknout na procházku, chystat jídlo, přebalování ho moc nebralo, ale teď ho má v sobotu a v neděli skoro celý den on, do toho se teď aj stará o domácnost a vaří. před druhým těhotenstvím byla domácnost dost na mně, ale spíš jsem sama chtěla, aby jako on se mohl starat o dítě, teda trávit spolu čas je asi přesnější termín, a jako dost žen aj mně se víc líbí úklid ode mě. jinak o víkendu se mi vždy snaží odlehčit (před druhým těhu i teď samozřejmě), bere synka ven, případně aj na oběd ke tchýni (ale ne jako odkladiště, je tam s ním a dává na něj pozor on). jinak do práce jezdí v 730, návrat 1730-1800 (beru to jako "samozřejmost", že chodí do práce, někdo holt musí, já pracuju jako OSVČ a pokud mám zakázku, pracuju a to se mi pak taky celkem snaží poskytnout čas na práci), nákupy obstarává on, teď 100%, jinak já tak 20 %, třeba na trh pro zeleninu, nebo chleba a mlíko, ale většinu stejně vždy on autem. jinak teď opravdu jak přijde z práce, tak je dítě jeho (chodí spát v deset, někdy usne až v jedenáct - dítě), jdou ven, pak návrat, muž udělá všem večeři a pak nachystá dítě do postele, uloží a pak meje nádobí. pro někoho to asi bude znít přes čáru, sama si říkám, že jsem ho musela někde vyhrát v loterii. ještě tři týdny a nebudu se bát něco dělat, teď se snažíme udržet prcka ještě v domečku
a asi perlička, když byl malýmu rok, tak asi po dobu dvou třín měsíců k němu muž vstával v půl šestý, vzal ho do kořáru a jeli na ranní procházku, abych se dospala, budil se pořád dvakrát i třikrát za noc a už jsem to prostě nedávala.... zlatej, stříbrnej, diamantovej!!

kotcheva
14. dub 2014

ahoj holky, jak to tady čtu, asi trochu závidím😉. Manžel chodí do práce - a souhlasím, beru to jako povinnost. On dělá v kanceláři, já doma. A jak už některá vtipně podotkla, on se tam aspoň stihne najíst a mluvit s normálními lidmi...😉. Pravidelně odjíždí v 8.30 a vrací se po 18 hod. Já vstávám s malou mezi šestou a půl 7 - zkrátka dýl nespí. Ráno jí stihne dát tak akorát pusu a zmizí. Domů přichází cca v době, kdy dcera večeří nebo už hladově čeká na kaši. Krmím ji já. Jediný čas, kdy jí má na starost, je když připravuji večeři pro nás. A to u toho ještě kouká na televizi a snaží se usadit na gauči - Eliška ho moc nenechá. Koupání a ukládání do postýlky je zase na mě☹. Zkrátka moc času dceři nevěnuje (a mně konec konců taky ne). Chápu, že chce mít po práci trochu oddych, ale já taky... A to on nevidí, resp. ani nechce vidět. Už jsme se párkrát pohádali na tahle dvě témata, nic se nezměnilo. Chci po něm. abychom aspoň o víkendu strávili více času společně. Máme domeček, práce je dost, takže chápu, že každý víkend nemůžeme někde být, ale on s námi nejde ani na procházku. A to nemluvím o tom, že bych se někdy ráda vyspala. Říkala jsem mu, že bych ocenila, kdyby se jednou za čas "obětoval" a ráno vstal brzy místo mě. To se ještě nestalo☹. Je sova, ranní vstávání nemá rád a o víkendu - jak tvrdí - se chce vyspat. takže leze z postele v 10 hodin☹. Byla bych ráda, kdyby vstal třeba v devět a aspoň dceru zabavil, zatímco já vařím. On je maximálně tak ochotný vzít jí o víkendu občas odpoledne na hodinu a půl ven, abych si případně dala "voraz".
Jestli bych se bála mu jí svěřit na delší dobu? nebála - napsala bych dlouhý návod a on by určitě zavolal na pomoc tchýni...
Zkrátka, od té doby, co jsem doma, není to nic moc.

kotcheva
14. dub 2014

@tarra27 ahoj, to vypadá na dokonalého manžela🙂. Kdybys věděla, kde se dají koupit, prosím o adresu🙂🙂🙂

tarra27
14. dub 2014

@kotcheva on má taky svoje, neboj 🙂)) ale tohle fakt dělá 🙂

kotcheva
14. dub 2014

@tarra27 zkratka nikdo neni dokonaly☹. Ja bych jen ocenila, kdyby muj muz taky nekdy slevil ze sveho komfortu a venoval ho dceri/mne...

8sd9
2. kvě 2014

týýý jo, koukám že přítel má doma teda opravdu veget, jak to tak čtu 🙂 Všechno kolem malého musím zvládat sama...nevykoupe, nenakrmí, neuspí, nepřebalí....malý má 9 měsíců a jediné co kdy udělal že ho koupal když jsem měla čtyřicetistupňové horečky. Z práce se vrací v půl páté, vysprchuje se, nají se, vleze k počítači. S malým se pomazlí tak 5-10 minut, a než se naděju, tak je sedm a já jdu koupat. Pro jistotu i spí v jiné místnosti, i když malý spí celou noc, ale co kdyby "náhodou" zabrečel a pána tvorstva vzbudil ☹ A to to máme v podstatě jednoduché, bydlíme v bytě 3+1, nemáme žádná zvířata, dítě jedno...Je mu 31..poslala bych ho na vojnu, aby z něj byl konečně chlap.....

segrayvon
15. črc 2014

ahoj, je to pár měsíců, co jsem sem taky psala...manžel se do péče o naši Emičku extra nehrnul. Začal spát v obýváku a to se Emča budila jen jednou za noc, aby se napila. Byla jsem z této reality dost smutná, a málem jsem to nepřekousla. Jednoho dne, kdy jsem měla přijímací zkoušky na VŠ, ji hlídal CELÉ dopoledne. A víte, co mi řekl: já tě tak obdivuju. Samozřejmě má dny, kdy je opravdu unavený a dává Emču na hlídání dědovi, ale po několika rozhovorech a samostatném hlídání se mě ptá: chceš s něčím pomoct? Mám ji vzít ven? Teď budu ťukat na dřevo, ale je fakt zlatej a včera jsem mu koupila podtácek: nejlepší tatínek!!

segrayvon
15. črc 2014

@kotcheva To je fakt na odvoz

marcinek
15. črc 2014

vsechno zalezi na diteti/detech jake jsou, samozrejme prace s postizenym ditkem je neco jineho nez s pohodarem. Dcera je dost naladova, breci, ale momentalne na prazdninach, tak si pripadam se synem jak kdybych mela dovolenou. Je to zlaticko, tak mi pece o nej vubec neprijde, po obede si jde schrupnout a ja obcas s nim. Proste prace neutece, i kdyz vicemene vse v domacnosti sama, kdyz manzel chodi do prace nebo jezdi na stavbu, takze domaci prace po nem uz mi je blby chtit. Navic je povolanim ridic, takze nejaky nocni vstavani po nem nevyzaduji. Ale zas na druhou stranu, kdyz jsem v praci ja, tak zastane vse, co je potreba - deti oblikne, da najist, uvari, jen ten uklid hracek trochu pokulhava, to me pak ceka dalsi sichta doma 😀 ale zatim pracuji jen castecne, tak to jde. pak na HP to bude vetsi zahul. Proste si vyjdeme vstric v tom co je potreba jako ze ja ted taky natirala penetraci na stavbe, shanela ipu, atd. a on zase dela nejlepsi peceni 🙂

kotcheva
15. črc 2014

@segrayvon ahoj, musim rict, ze se to malinko lepsi. Sice si o rannim prispani muzu nechat zdat, ale nekolikrat jsem v posledni dobe musela neco zaridit - hlavne doktory, kam jsem Eli nechtela brat. A to ji pohlidal. Sice to nikdy nebylo cely den, ale treba 2-3 hodiny, presto to povazuju za uspech🙂. Na druhou stranu uznavam, ze dcera neni uplne "jednoduche" dite - je hodne aktivni, naladova, u niceho moc nevydrzi a vyzaduje pozornost. Takze to urcite neni takove to zlaticko, jako psala @marcinek 🙂.

patrycja
24. črc 2014

Zajímavá diskuse. Tak já se přiznám, asi jsem vůči svému muži dost benevolentní a rozmazlila jsem si ho. Anebo ho rozmazlili jeho roďiče ( je nejmladší ze tří sourozenců). My bydlíme v domě s velkou zahradou, máme tři děti (8,6 a 3 roky) a chováme zatím jen slepice. Můj muž chodí do práce a já od prosince taky-teď mám tedy prázdniny, pracuju ve školství. Muž má časově náročnou práci, vede malou firmu, dělá učetnictví, shání zakázky a když se nestíhá, pracuje na stavbě. Domů chodí nejdřív sedm, nají se a zaleze k počítači. Na vejminku,tedy ve vedlejším pidi bytě má kancelář, tam zpracovává zakázky... Do noci. V domácnosti nedělá téměř nic, max vyčistí filtr u myčky a obdobné práce. Když je potřeba, dělá venku, dřevo a tak okolo domu. Já dělám část zahrady. O slepice se staráme společně. Víkendy někdy tráví me společně, ale poslední dobou propadl parašutismu apotápění, takže téměř každou sobotu je na letišti. Taky si rád přispí a o víkendu pravidelně vstává až ve 12. O děti je schopen se postarat, ale vím, že ho to neuspokojuje. Já ještě dodělávám VŠ a když jsem se učila na státnice, bylo vše na něm ( tedy on nakupoval a staral se o děti ten měsíc abych měla doma klid na učení-tedy po příchodu z mého zaměstnání ve 4 hodiny. Myslím si, že je to spíše povinností muže zajistit rodinu-záleží jak se ti dva dohodnou, kolik kdo vydělává atak. Myslím, že by mi muž mohl sem tam pomoci v domácnosti i s dětmi-to určitě, ale do ničeho ho neni tím-vím, že to stejně nemá cenu. Ani neví, o co přichází🙂

treasurka
24. črc 2014

Teda já zírám, jakýho mám doma úžasňáka, musím si ho začít víc vážit, protože doteď jsem brala vše jako samozřejmost. Takže u nás muž chodí do práce (samozřejmě) + dokončuje školu. Od příchodu z porodnice sám od sebe pomáhá, jak může, já byla dost šitá, takže jsem v šestinedělí nemohla moc ani chodit. On vařil, uklízel, staral se o malýho, jediný, co jsem dělala já bylo, že jsem kojila. Malej byl spavé mimčo, takže mě přes den nijak moc nezaměstnával. Z práce chodí mezi 17-18 hod, příjde domu a přebírá malého. Ten má večery většinou uplakané, takže ho nosí, povídá si s ním, hrají si. Samozřejmě přebalí, když si potřebuju něco zařídit, pohlídá, nakrmí, svěřím mu ho bez nejmenšího zaváhání. Noci s malým jsou "moje" jelikož kojím, pokud se chci o víkendu dospat, tak ho budím a po ranním kojení si malého bere a vzbudí mě až má malý znuvu hlad. Běžně vaří, luxuje, vynáší odpadky, dělá práce v domácnosti, pokud je třeba. Malého pravidelně koupe, chodí s ním ven. Teď je např. 2 dny na služebce, takže jsme domluveni, že o víkendu je malý "jeho". Mám asi nejlepšího mužskýho na světě, jdu pro něho vymýšlet nějaký super extra překvapení 🙂

smardik
24. črc 2014

manžel dělá tak nějak co je třeba-někdy uvaří, jindy nemá problém třeba vytřít, co je třeba a není udělané udělá- o víkendu teda, přes týden chodí relativně pozdě takže to tak vyloží nádobí z myčky, koupe děti a přečte pohádku-střídáme se.

ale o vikendu mě nechá klidně do 11 pospat a uvaří s dětma oběd, zajdou do obchodu. Nemá problém vysát, vytřít, umýt záchod. jediné co nemusí je žehlení

treasurka
24. črc 2014

Jo a ano, příjde sám od sebe, vezme mi malýho a řekne mi jdi si lehnout nebo zaplavat, nebo ho vezme ven, abych si mohla pustit film... Doteď mi to přišlo tak nějak normální, jelikož já se snažim dělat totéž pro něj 🙂

snecek.v
24. črc 2014

@treasurka Teda, to vám gratuluji k úúžasnému manželovi!! To koukám a asi bych to měla dát přečíst mému muži.. Ten má pocit, že když chodí každý den o šesti večer z práce, tak nemusí už dělat vůbec nic ☹

bonavoxa
autor
24. črc 2014

U nás to dopadá tragicky. A je možné, že proběhne střídavá péče...a už mám o malou opravdu strach, jestli by jeho ,,péči" přežila...