Co jsme přijeli z porodnice, pes vyvádí

lucie046
10. únor 2018

Ahoj, potřebovala bych radu, mám týdenní holčičku, včera jsme prijeli domu z porodnice a máme ještě malého 2rocniho jezevčíka, psa. Když jsme malou přivezli od té doby hrozně vyvádí, stéká skace na postýlku je jak blázen. Nevím si s ním rady, nemůže někdo poradit? Kdyby to časem nepreslo, nepomohla by kastrace? I kdyz to už by byla taková krajní možnost. Dekuji

krouzelka
12. únor 2018

Doporučuji zkusit zklidňující feromonový obojek. U nás se osvědčil. Máme v bytě 3 psy,4 kočky a 3měsíční holčičku 😃

alenqa
12. únor 2018

On je právě strašně akční.Je to tříletý kontinentální buldok,povahou jak staford.Nevěřím,že by ublížil vědomě,ale je to strašné jelito.Vim ze máte všichni pravdu,taky nnesouhlasím s tim,když se někdo zbaví psa,kvůli takovým důvodům,ale kdybych mela někoho kdo by mi aspoň v začátku pomohl,tak je to taky něco jiného.No nic,stejně mi asi nic jiného nezbyde,protože paní mi ještě ten den volala,ze si brání jídlo před druhým pejskem.

missa111
12. únor 2018

@alenqa
Ten náš (vizsla) je taky strašný torpédo. Pořídili jsme si ho, když jsem byla v 6 měsíci (nečekaně jsme přišli o 5letého psího miláčka), takže jsem měla doma mimimko a spího pubertáka. Druhé díte mám po 1,5 roce. Takže novorozenec, 1,5 roční batole a 2 letý 30ti kilový pes. No bylo to náročný. To jo. Manžel každý den 10-12 hodin z domu pryč. Ale třeba jseme ho naučili na házeč a tenisák. Protože tech 10kiláků co vyžaduje jsem tedy nedávala🙂 Na mateřské byl ráno a večer naučený jen na chvilku na vyčůrání (do 5ti minut) a pak když jsem nás všechny oblékla, tak velké venčení na vylítání a hlavně ten tenisák. To miluje. Ted mu bude skoro 7 a konečně se trošku zklidnil🙂

zmrz_lina
12. únor 2018

@alenqa a ta paní je jinak ok? Jako málokterý pes si nebude bránit jídlo před jiným psem, kterého nezná. Já nevím, co čekala? Přiveze si nového psa, dá mu nažrat a pustí k němu jiného? IQ tykve trochu.

alenqa
12. únor 2018

@zmrz_lina tak přesně tohle jsem si taky řekla.Pes,který byl vždycky doma jediný a miska byla jenom jeho takhle bude párkrát reagovat.Navíc je v novým prostředí s cizími lidmi a nemůže čekat ze se pes přepne a bude hned fungovat jinak.

wahu
12. únor 2018

K tomu venčení.. Chodím zároveň s kanarskou dogou 55kg s nahubkem a krizencem ČV/husky 35kg na ohlavce.

alenqa
13. únor 2018

Tak ho mám zpátky doma a už nikomu nevěřím.S pani jsem byla nějakou dobu v kontaktu,pak prijela,mluvila rozumně a pak tohle.A jestli to brala takhle,tak jsem ráda že to dopadlo dobře a nevykopla ho někde u silnice.A navic byl pryč jeden den a vrátil se i s blechama.Takže jsem uz všechno vystříkala a jdu koupit novy pelech.

jezz1e
13. únor 2018

@alenqa promin, ale tohle je fakt k placi. Prislo vymodlene dite tak je cas se zbavit psa, ktery ti ho doted nahrazoval. :/ proc jsi jej vcas nevychovala, kdyz jsi planovala dite? Proc ho nevychovavas/ nenechas vychovat ted, kdyz jsi tehotna? Mela jsem 40 kg psa agresivniho na jine velke psy a na ohlavce mi ho vencila i 70 leta znama, kdyz bylo potreba. Jeji dcera chodi bezne ven s miminem a dvema 35 kg psy.. Prijde mi, ze je akorat pro tebe jednodussi se psa zbavit predem nez se snazit svoje chyby napravit. No tak snad se dostane nekam, kde nebude jen docasnou nahrazkou.

eviicka
13. únor 2018

@jezz1e není jednoduché zůstat sama se psem, pokud mu chceš dát co potřebuje (a to i s vychovaným) a v kombinaci s novorozencem to musí být teprve záhul. Není ostuda si přiznat, že to člověk může dávat těžko a zkusit najít řešení, které je sice asi jednodušší ale může pomoci všem, než si hrát na hrdinku a pak to nezvládat. To není jen o zvladatelnosti psa.
(Všichni moji psi u mě dožili, jen zkrátka nesoudím když vim, že změna do vhodnějších podmínek může pomoci všem).

@alenqa díky za zprávu, ☹ achjo, ale dobře, že dodržela slovo. A to jsi na to úplně sama, nebo nějaké možnosti pomoci alespoň trochu jsou? Rodina, kamarádi, pejskaři v okolí. Pokud ano, tak to zvládnout můžete a budeš mít alespoň parťáka 😉.

biedronca
13. únor 2018

@lucie046 Ve 2 letech je to ještě mladoch, dá se ještě hodně naučit. Nepomohlo by, mu dávat nejdřív jen očuchat plínku od miminka, aby citil jeho pach,? A pomalu nechat díte i psa vedle sebe, (nikoho k tomu druhému NEpřibližovat), at se sami očuchají,seznamí, nechat tomu volný průběh.?
Hele ale věnujte se i tomu psovi, hrejte si s ním, dávejte pamlsky, kdyz jste na gauči, at cítí vaši přítomnost. Ja mam taky loveckého psa, mladocha, a taky se bojím co bude, je to tvrdohlavec a majtetnický. 'Věřte tomu,že si to časem sedne. Prostě má ve své smečce vetrelce, musí ho příjmout.
Pejsek potřebuje čas, ted měl vzdy jen VAs a je to ted jinak, do toho je v telecím věku, venku mužou hárat fenky, to je na jednoho puběrtáka moc! Ale prostě od neodstrukujte, neokrikujte, at se necítí uplně na vedlejší koleji. Věnujte mu ten čas, ikdyz ted to je asi težké, než si VŠICHNI ZVYKNETE NA NOVÝ SYSTEM, REZIM, RITUALY.

petrasipkova1
14. únor 2018

@adelaullrich nedá mi to,abych nereagovala na tvůj pro mě bláhový názor. Ne každý pes je stejný, máme zlatého retrívra fenu,je poslušná,cvičená,ale šílenej Janek, odjakziva reaguje tak,že co se jí líbí tak zalehne, na miminko mi taky chtěla lehat a nikdy se to nepovedlo odnaučit. A alergie ? Pes byl s námi v domě dřív než dítě, bydlíme na vsi uprostřed polí, všude prach,pyl,seno,kočky,králíci a dcera ? Milion alergií a z psa se musel stát venkovní. Není vše černobílé. Asi jako kamarádka super porod za hodinu malá venku a na můj porod koukala jako na zjevení,myslela snad,že všichni musí mít všechno stejné nebo co. 😊

lucie046
autor
6. bře 2018

Děkuji za názory, pejsek se už zlepsil. U malé i dokáže lezet u nožiček.