Co se změnilo narozením děťátka pro tatínky?

feedoo
2. led 2013

Zajímalo by mě, co se změnilo narozením děťátka pro vaše partnery - tatínky. My máme desetiměsíčního syna, je kouzelný, mám z něj ohromnou radost. Takže je jasné, že se mi změnil život, dřív jsem chodila do práce, z práce domů a tak pořád dokola, v práci přesčasy, člověk žil jen pro víkendy, nyní je to jiná dimenze, já si vychutnávám, že jsem doma. No ale je asi jasné, že matkám se život změní v pozitivním slova smyslu, ale jak se to změní pro tatínky? Já mám pocit, že u mého přítele, otce našeho dítěte se nic moc narozením syna nezměnilo.....O všední dny chodí do práce, z práce, večer přijde unavený, je u tv zpráv či u PC, ale jako pohraje si pěkně s malým, to ano, ale tím to končí. Já pak za chvíli připravuji koupel, syna beru do koupelny, kde ho myji, přebaluji, čistím zuby, oblékám, - takže přítel je sám v obýváku - většinou u tv, když pak vyjdeme z koupelny, tak ještě na noc nakojím, pak zase zmizíme do ložnice, kde synka uspávám, zpívám ukolébavky, pak jdu do obýváku až tak v půl deváté a to již většinou syn již usíná. Tak zas až pak jsem s přítelem. Přítel spí odděleně, aby se vyspal do práce, spí tak ale i o víkendech a jindy. No to jsou všední dny, nyní měl 14 dní dovolené, Silvestra trávil jinde 2 dny, a během 14 dnů šel asi 4x sám na výlet na půl dne či s kamarády. Říká, že potřebuje být chvíli sám a jít na nějaký pořádný výlet do terénu, kde není možné, aby projel kočárek. S námi s kočárkem do ulic mezi domy ho to nebaví, ale musím říct, že tedy teď během dovolené s námi byl asi 3x, což je dost pokrok, od narození synka byl s námi s kočárkem tak 6x celkem, sám s kočárkem nebyl vůbec. Synka nepřebaluje, neuspává, nepřevlíká, nekoupe, nekrmí a to ani když měl teď tu dovolenou. Ostatně já sama bych asi třeba z toho koupání, kdyby dělal byla nervozní, když to nedělal (nechtěl) od začátku, tak nyní bych mu stála za zadkem a říkala ať to dělá tak či tak a prostě sama nejlíp vím, jak vše udělat. No ale on by ani nechtěl, nebavilo by ho to - např. to koupání. Jediné, co tedy dělá, že si s malým pohraje (to teď více než když byl novonarozenec). Ale i za to jsem ráda, že např. teď když měl dovolenou hráli si a já mohla např. vytřít, umýt koupelnu bez odbíhání k synkovi a tudíž jsem to měla dříve hotové než když je přítel v práci. No prostě když to shrnu, mám pocit, že přítelovi se život skoro vůbec nezměnil, v čem taky. Jen tím, že si občas s malým po práci o všední dny pohraje, o dovolené si tedy hrají o trochu víc. Ale to je vše. Ríká, že má náročnou práci, tak ale to jsou všední dny. Má sedavé zaměstnání, tak se potřebuje prý hýbat, takže si na půl dne jde do lesa terénu na výlet, kam jak říká by to stejně s kočárkem nešlo, pak mi vypráví kde byl, jaké to tam je pěkné a ukazuje na mapě. Když se ozve nějaký kamarád, tak jde s ním např. o tom víkendu na půl dne (to tedy není samo každý víkend, ale 2x do měsíce jo nebo jde sám) a to třeba i když malému rostou zuby a je plačtiví, na to řekne, že "no vždyď mu stejně nepomůžu" - já říkám, no to ne přímo, ale nepřímo tím, že ho chlácholíš jo, i když stejně to chlácholení umím já - maminka, tatínek je na hraní, blbnutí, takže když synka něco bolí, tak to spíš maminka. Ještě jako bezdětní jsme na výlety chodili spolu. Já jako matka si neumím představit že bych synka např. když mu rostou zuby nechala tatínkovi a řekla, že potřebuji být chvíli - na půl dne sama a projít se - po Vánocích se musím hýbat a mít fyzičku, tak hlídej ty. Ale prostě chlapi to tak mají, nemají takové pouto k dítěti a klidně i 4 dny za sebou zmízí na půldenní výlet, když má dovolenou, dle jeho slov přeci nemůžu furt sedět doma. Jak to máte vy?

feedoo
autor
2. led 2013

@moruse fakt koukám a nestačím se divit, jak to mají jiní....Máš to tedy supr zařízený. Můj chodí z práce většinou dřív než tvůj, ráno chodí pryč před sedmou a vrací se v pět, šest. A jeho je že já jsem na mateřské, tak to je samozřejmost, že dělám já a on chodí do práce. a že je unavený slyším skoro denně a jak má důležitou a náročnou práci, že péče o malého a domácnost prostě nemůže být tak náročná jak jeho práce, a jak to dělali jiní a dřív když nebyly myčky, automatické pračky, jednorázové pleny atd. když jsem byla v šestinedělí ještě a šli jsme poprvé (a nadlouho dobu společně naposled) ven s kočárkem, tak pak si pamatuji, že jsem doma hůř stíhala žehlit - tehdy jsem ještě používala látkové pleny, tak mi na mé postěžování, že nestíhám domácnost řekl, že to jsem přeci musela počítat když jsem chtěla dítě a že tedy nemám chodit na tak dlouhé procházky....ted když večer přijde, chce půl hodinku klidu, já se naopak chci vypovídat. Jinak to spaní - Já i když jsem jednou měla 38 teplotu, tak nespal s námi a nikdy mi malého nepodával na kojení. Na to že by nevstával řekl, že stejně v kojení mě zastoupit nemůže a samo že by mohl ale zastoupit na noční přebalování, protože když byl malý maličký, tak vždy po kojení se pokadil, takže jsem ze začátku v šestinedělí přebalovala třeba 3x za noc. A pak se u toho probral a vždy jsem ještě tak hodinu ho uspávala, ale když už nevěděl co na to říct, tak z něj tehdá vypadlo, že holt asi ženská je na to předurčená, že holt to tak příroda zařídila. On má hrozně chatrný spánek, když jsme byli bezdětní, tak ho vzbudilo i to, že jsem např. se převalovala a nemohla usnout a jak se on jednou probudí, tak pak už špatně usne. No ale prostě tehdy v tom šestinedělí, když jsem vstávala a spala s malým jen já, tak se přiznám mě to hodně bylo líto, taky měl když jsme přišli z porodnice dovolenou, ale nikdy k malému nevstal. No a malý je úžasný spí celou noc tak tedy do těch 6 hodin maximálně spí již od 4. měsíce, takže já se pak už krásně vyspala. nebo když měl malý to bolení bříška, že jsem často večeřela až v deset večer a on šel na tu grilovačku k bezdětnému kamarádovi a jeho přítelkyni, tehdy jsem si říkala, co si asi myslí, tak malé mimčo a mě nechá doma samotnou (je ve společnosti velice oblíbený), tehdá bylo jaro už teplo, mohla jsem tedy jet taky s kočárkem, ale už jsem prostě koupala a chtěla jsem aby měl už malý večer klid ne rozruch a svojí postýlku, takže jsem zůstala doma. No jak říkám je to dávno už lonské jaro, ale holt nějaké věci nejde zapomenout. Na jeho obhajobu musím říct, dobře má náročnou práci (i když já to zas až tak horké nevidím, taky jsem dřív měla náročnou práci), máme barák ne byt, takže práce je víc než v bytě, ted v zimě má mín práce, ale v létě tedy seká trávu, hnojí, dělá něco ve sklepě, ale domácnost jako takovou v bytě to ne, nikdy by např. nevyluxoval nebo nevytřel. Loni na jaře dělal s truhlářem zahradní domek a sezení u domu (tedy ne uplně sám, spíš pomáhal podával tomu truhláři), ale dodnes slyším, jaká to byla dřina), ještě se v létě divil, že jsem ten zahradní domek nenatřela! že to je ženská práce a že od toho se dá odběhnout k malému a že žena jeho kamaráda prý normálně venku vše natírá. Samozřejmě že to je blbost, zacákané oblečení od barvy, ředidlo.....no nic to jen tak dvakrát navrhnul, já hned odmítla a tím to skončilo, ale divila jsem se, jak ho to vůbec mohlo napadnout

feedoo
autor
2. led 2013

@maximka33 no já jsem právě taky jednou hned nějak na začátku když malému byly 3 měsíce na pohotovosti omdlela jsem, probírali mě, měla jsem teplotu, nechali si mě tam dost dlouho, dali mi kapačky a taky to s malým zvládnul, asi to bylo vyčerpáním, když pak jsem se vrátila domů, tak za pár dní začal malý spát celou noc a už neměl koliky, takže hned jsem stíhala víc a měla po vyspalé noci hned zase energii. takže když nejsem doma (už dvakrát hlídal když jsem byla u dr.), tak to je ok, to nakrmí, přebalí ( i když jak v tom nemá žádnou praxi, tak pak jsem musela malého po příchodu domů celého převlékat), ale jak jsem doma, tak nikdy, protože přeci já jsem na mateřské, on vydělává

moruse
2. led 2013

@feedoo Tak můj muž má hodně náročnou práci (ne fyzicky). Taky máme dům. Skoro všechno si mimo hrubé stavby dělá sám. Tahal vodu, elektřinu, zateploval, vyrábí skříně, vlastně cokoliv. Bohužel času má fakt málo, takže to jde moc pomalu. Co se týče zahrady, pěstujeme skoro všechno - je určitě větší nadšenec na sázení semínek než já (sázíme většinou po nocích). Chodím na kosmetiku a on syna pohlídá (má ho v práci), Když se chci sejít s kamarádkou není problém, jen to musím z časových důvodů nahlásit trochu dřív. Koupila jsem na druhé dítě Manducu, aby jsme se mohli věnovat výletům a prý bude klidně nosit. Zkus ho nějak zapojit, vždyť i s dítětem se dá věnovat výletům a vlastně čemukoliv, jen to chce trochu času a plánování.

feedoo
autor
2. led 2013

@moruse no jo budu si to muset nějak líp zorganizovat, naplánovat, i když zatím nevím jak, asi s věkem dítěte přijde že se tatínci více a více zapojují, no ta Manduca - asi až na jaro, teď v zimě to asi moc nejde, ne? tak to my barák máme z tvého pohledu hotový, rozhodně jsme neměli hrubou stavbu, ale vše udělané, včetně všech přípojek, v porovnání s tebou to my máme jen kosmetické úpravy a o tom zahradním domku jakou to dali práci jsem slyšela dlouho. Ale já si užívám, že ted můžu být doma, nyní si nedovedu představit, že po skončení tříleté mateřské se vrátím do práce, pak že budeme oba chodit do práce a tudíž pak už by se vše mělo dělit dvěma, např. jeden z nás bude uspávat, druhý umyje kuchyň, tak nějak si nedovedu představit, nyní má přítel hlavní povinnost tu práci a pak že najednou až já ji budu mít taky, že pak se jako najedou bude zapojovat do domácích prací, koupání, uspávání atd.....no ale to předbíhám hodně dopředu, třeba to bude v pohodě

wahu
3. led 2013

@feedoo No, upřímně mi taky přijde, že partnera moc omlouváte a hledáte výmluvy proč to či ono nejde a je to pro vás bohužel škoda. Jasně, že se o malého starám víc než partner, starám se o domácnost atd., ale pokud je potřeba, automaticky se stará tatínek a dělá to rád. Když se stalo, že nám utekl z ložnice, tak se stejně nad ránem vrátil, protože se mu po nás stýskalo. Jinak koupem i kočárkujem většinou spolu, ale i každý sám, když je potřeba. Na druhou stranu ale já třeba někdy ráda udělám chlapskou práci a partner třeba uvaří. Taky je podle mě důležité, že si pořád vzájemně dáváme najevo, že jeden druhého milujeme a potřebujeme.

feedoo
autor
4. led 2013

Tak dneska se stalo to, že muž na 4 hodiny odjel na nákup potravin, něco zakoupit v Ikee a něco zařídit, v autě strávil z těch 4 hodin asi polovinu. Já doma mám vyluxováno, vytřeno, 1x jsem uvařila a nakrmila malého příkrmem, 1x zas ovocnou přesnídávkou, pak jsem nám uvařila 2 jídla - druhé jako sladký dezert, když muž přijel, tak zvonil, abych pomohla s nákupem, že prší, mě zvonila minutka na to sladké jídlo a jen jsem tedy běžela otevřít dveře a zase do kuchyně a hned jsem dostala, proč větrám barák, když prší

badrick
4. led 2013

Ahojky tak abych trošičku taky nějak přispěla....tak já si svého manžela nemůžu vynachválit....je to asi nejlepší chlap na světě...neboť jak pozouji v mém okolí tak i zde tak můžu být ráda, že ho mám. Před rokem a půl se nám narodila dcerka, která od začátku do půl roku pobrečela jak dny tak noci....měla koliku, pálení žáhy....pořád blinkala přes den spala max 2x 20 min, v noci dohromady tak 3 hod....takže do půl roku jsem byla vyšťavená jak nevím co....a kdyby mi tehda můj manžel nepomohl tak jsem asi skončila v blázinci....vstával k malé, hušal, chodil ven, přebaloval, koupal.....prostě vše a to dělá doteď.....každý večer malou koupe on a já mezitím připavuji vše na večer, uklidím, nachystám mlíko, vyvětrám v pokojíčku apod....takže bych si mohla troufnout říct, co se týče dcery tak jsme celkem sehraný tým.......malá doteď spí celkem špatně pořád se nám budí....a přes to, že manžel chodí do práce tak se střídáme ve vstávání....jednu noc já jednu on....není problém abych si odpočinula a odjela klidně na celý den se někam odreagovat ani není problém si zajít sednout s kamarádkou apod.....jsem za něho moc vděčná....chvíli jsem při mateřské chodila do práce na pol. úvazek a i v tuto dobu hodně pochopil, že mateřská dovolená se jen dovolená nazývá, ale že to je pořádný zápřah.....takže mám opravdu zlatého muže. Vážím si toho moc. A to jsem do toho co máme malou asi 10 x onemocněla a nechal mě pěkně vyležet staral se jak o mě tak i o malou.....takže feedoo vím asi tě můj přízpěvek bude mrzet, že to tak doma nemáš, ale jak říkám i já ve svém okolí nemám žádnou kamarádku která by to tak měla....většinou jak píšeš ty....nebo o něco málo lepší....takže jsem měla to štěstí a doufám, že i při druhém to bude stejné....ale pokud můžu něco říct, tak bych se snažila jak již už některé holky psaly, že bych ho víc zapojovala do pěče o dítě, i domácnost....neznamená, že když vydělává tak že se nemusí starat....vždyť rodiče jste oba ne jenom ty no ne? To je můj názor....a asi bych byla dost zoufalá kdyby si někam můj manžel chodil a já pořád seděla doma a nebo byla s dítětem....pro mě je prvořadá rodina a tak to samé má i můj manžel.....držím vám pěsti aby se alespoň trošičku změnil...ikdyž jak psaly už některé tak se většína změní s přibývajícím věkem dítěte....

feedoo
autor
4. led 2013

@badrick tak fakt koukám jak to máš supr zařízený, vím, že asi většina chlapů se zrovna nehrne do přebalování, ale na druhou stranu zase věřím, že většina jich pomáhá více (at už s domácností nebo s dítětem)...bohužel to došlo tak daleko, že přemýšlíme o rozvodu....dneska jsme se chytli, kvůli tomu jak jsem výše psala, že jel nakoupit a něco do města za řídit a já doma vařila atd. , pak chtěl po návratu abych ihned nosila nákup atd. mě zrovna zvonila minutka a odmítla jsem jít, to byly řeči, že prší že musím jít hned, no tak jsem to nevydržela a zakřičela jsem, na to konto se mnou nemluví atd. no vím, že ted tu píšu pátý přes devátý, ale prostě se nemám kde jinde vypovídat....přitom já po vš měla náročnou práci, když mě poznal vůbec jsem nevařila, takže já se změnila o hodně, ted vařím, dělám domácnost, starám se malého výhradně já (můj můž si s ním akorát pohraje, ale nestará se, kromě toho že nosí ty peníze z práce.....navíc jsem byla z rodiny, kde můj otec doma běžně např. luxoval, mě jako malou uspával, proto jsem po porodu byla rozčarovaná, už mi bylo líto, když když jsem rodila, tak mi řekl, pro něho porod byl daleko náročnější, protože jsem rodila 2 dny v porodnice a on se tudíž nevyspal, zatímco já jsem na sále mezi kontrakcemi spala) můj muž žije jako za první republiky, když je chlap, vydělává tak nemusí přeci uklízet, já jsem doma a ženská, takže je to podle něj přirozené, že já uklízím, starám se o dítě já, vzdyt kvůli tomu jsem doma

feedoo
autor
4. led 2013

@badrick je fakt, že jsem se k němu v těhotenství nechovala dobře, tak mi to pak jakoby vracel po porodu, ale bylo hodně drsné když jak sama píšeš, znáš co to je ta kolika, když naše dítě na to trpělo a zvláště po koupání ho asi to bříško nějak nastudilo (což jsem nevěděla, že to má souvislost s koupáním) a pak i několik hodin plakalo, pomáhalo jedině nošení na tygříka a ted si představ, že by ti manžel nic nepomohl, možná když jde opravdu do tuhého by ti dítě pohlídal na pár minut, že by ses stihla vysprchovat.....já se snažila tehdá zvládat vše, domácnost, dítě, taky jsem v šestinedělí žehlila látkové pleny z obou stran napařovala a při postěžování, že nestíhám, mi řekl, že to jsem tedy musela počítat když mám dítě, nebo když bylo to kolikové období a tak jsem skoro nestihla i takovou prkotinu jako zalít muškáty, navečeřet se, osprchovat se, jednou jsem usnula když syn usnul v postýlce oblečená jen tak při svítícím světlu...a muž s námi nespal, byl si grilovat u souseda a sousedky, do toho jsem s vypětím sil ještě stihla zalít zahradu - přerušovaně ale celkem jento mi zabralo tak hodinu času, no až jsem z toho jednou omdlela a byla na kapačkách, po mém návratu domů můj syn začal spát celou noc, najednou jsem dostala energii a stíhala toho víc. Zapojit ho do domácích prací nemohu, to se právě pohádáme, že jak to dělali dřív bez myčky atd., že si to mám víc líp zorganizovat, že jiné to stíhají i dvě děti. ze jeho práce je náročnější než má mateřská, že by si to se mnou klidně vyměnil a rád a já bych mohla chodit do práce! na to říkám, vzdyt tebe to doma nebaví, máš rád kamarády, výlety a to svý, to bys doma nevydržel. Nejlépe by si představoval ženu, která je na mateřské, uklízí, stárá se o dítě jen ona, chválí muže, je zábavná, nechává mu volnost, a je na něho milá - ale taková snad neexistuje! to by chtěl každý. Nejlíp abych mu ještě oklepala boty, nebo by se mu líbilo abych zavařovala, nakládala okurky, muž tedy dělá o volnu něco ne že nic, ale jako to co on uzná za vhodné, např. sekal trávník, dělal něco ve sklepě, pěstoval okurky. Ale když měl malý koliky, tak bych nemusela mít okorky, ani naložené, ani mít posekanou trávku, ani mít něco udělaného ve sklepě, ale já totiž dělám to co musím v domácnsoti jako vařit se musí, prát a věšet prádlo taky, uklidit kuch. linka taky, i občas vytřít, ale že si pěstuje okurky, to si je radši koupím. No dělá co dělá zrovna rád a sám pokládá za užitečné, nařp vytírání, koupání syna atd ho nebaví, tak to prostě dělat nebude, přes to nejede vlak, na to mi řekne ty taky za mě neskládáš dříví a chceš rovnoprávnost, tak proč dříví neskládáš - vždy má odpověď.

badrick
4. led 2013

jeva jeva jeva....už ti tu píšu po třeti....a vždy to omylem nějak vymazu tak znovu bez hacek a carek nebot je to slozitejsi a to se mi nechce.....jinak jak pises mas to hodne tezke....a to co pises tak mi prijde ze tvuj chlap je takovy celkem vetsi sobec...bohuzel....ale neztracej nadeji. musis prece tak trosicku vedet jak na neho....znas ho...tak to zkus....bud si s nim promluvit, nebo nemluvit, nevim co by, mohlo zabrat...neznam ho...ale muzu ti rict ze mas pevne nervy.....jak rikas mala trpela na koliky....nebyt meho chlapa tak jak jsem psala jsem skoncila nekde na praskach.....je to opravdu vysilujici...a kdyz onemocnis, tak se taky nepostara? ja bych to treba zkusila nejak nahrat...treba ze se nemůzes hybat ze zady....ze te silene boli....treba tak tyden...musel by si vzit paragraf a starat se....a zkusil by si sam co to je starat se o dite, kdyz tvrdi, ze je to uplne v poho...samozrejme si s nim prvni zkus promluvit....pokud to nepujde tak bych to treba zkusila tak..za zkousku nic nedas....a pro zachranu rodinny vse...treba by si pak uvedomil....ale asi by to museli byt ty zada, ze se nemůzes hybat...protoze jak pises, nejspis kdyby jsi mela horecku ci boleni v krku apod....tak by to nejspis nebylo dostatecne pro tveho chlapa aby se postaral o dite a tebe....nevim zkus uvidis...ale nehazej flintu do zita...

badrick
4. led 2013

u nas se snazime oba dva si pomahat navzajem....pres zimu mi vic pomuze chlap doma...nebot mame barak a to je celkem veget ale pres leto si pomahame tak, ze i ja delam venku aby jsme pak meli vice casu na sebe a na rodinu.....ale jak říkám sedli jsme si od počátku....ale měla jsem i partnery, kteři mluvili jako tvuj chlap....diky bohu, že mě něco osvitilo a ja jsem od nich odesla...asi bych ted byla utrapena.....

feedoo
autor
4. led 2013

@badrick no nám už mluvení nepomůže, to to jen zhorší, on má jiné představy, já jiné, podle něho jsem sobec já, rozmazlený, který nic nevydrží, pomáhají mu rodiče atd. , dle mě je zase sobec jak píšeš ty z x důvodů on. Nespí vedle mě také proto, že já chodila spát později než on, když jsem dřív když jsme ještě spolu spali, přišla potmě a nažila se potichu do ložnice, stejně se probudil, tak nemohl usnout, vždycky měl problémy s usínáním, tak pak mi dával za vinu, že kvůli mě musí mít prášky na spaní, že musím prostě chodit spát ve stejnou dobu jak on, že já jsem ten sobec, no a tím pádem je logické, že po narození dítěte s námi nepsal už tuplem. No když jsem byla na těch kapačkách tak se o malého staral, já tehdy kojila, musel najednou sehnat (hlídala tedy moje mamka) umělé mléko a krmit, přebalovat poprvé. Ale to už malý akorát přestal mít koliky, tak měl v obýváku kočárek, malý prý tehdá ještě dost dne prospal, právě mu neplakal, umělé mléko přijal v pohodě, ještě byl menší, tak nevnímal, že nevidí maminku, po umělém mléku syn prý kadil jen 1x za den (mě kadil tehdá vždy po každém kojení, takže jsem přebalovala velmi často), takže muž přebalil tak 3x za den a pak se divil proč já tak furt přebaluju, atd. no a tedhá syn ještě nelezl, naválel sudy, takže ho jako nemusel tak ještě hlídat, takže jemu to vyšlo to hlídání v pohodě. taky nekoupal, to se podle něho nemusí každý den, já koupu každý den.když syn brečí, tak taky ho asi chvíli nechal a neběžel hned. takže prý pro něho to hlídání nic nebylo, prý oproti jeho práci....no ale hlavně on nevařil, neuklízel, nežehlil u toho, když hlídal jako já

lv
4. led 2013

@feedoo ahoj, nečtu co píšou nade mnou, jen tvou otázku - pro muže se nezmění nic. Budou dál mít své sporty-koníčky-rituály...a něco málo denně věnujou mimču, pomazlit, rozesmát, pohrát si, až děcko řičí smíchem..těch okamžiků je u někoho víc, u někoho míň, ale polocinu starání o miminko od toho nečekej...u prvního miminka jsem se s tím špatně srovnávala, manžel dcery miluje, ale tím stlyem MILUJU, popusinkuju, pohrajem si...a to, že je třeba jít ven, k doktorům, to ne..

nikissek28
4. led 2013

@lv tak my máme tatínka, co pár let vychovával dvě starší děti sám, takže se o malého dokáže postarat 100% 🙂 přebalí, vykoupe, obleče, nakrmí, vezme ho na procházku...

badrick
4. led 2013

@feedoo je tak to mi prijde, ze bud zkusit to co jsem psala a nebo jeste poradnu....jinak nevim...pokud oba stagnujete....tak to neni dobre....pokud si nejde promluvit v klidu bez vycitek tak asi ta poradna....mel bohuzel to stesti a jak naschval ze kdyz hlidal tak se mu to zrovinka vsechno hodilo...ze pekne spinkal malo kakal....apod...to je jak nachval vzdycky....ale kdyby o vikendu byl s tebou a mimi od rana tak urcite musi videt co to da zabrat....starrat se o mimi, o domacnost a byt jeste v pohode......navrhl ti nekdy, at se vyspis ty? ze bude hlidat on?nebo ze si mas nekam vyrazit odreagovat se? on snad můze? ty pracujes 24 hod denne a to myslim smtelne vazne....kdy ses naposledy asi tak poradne vyspala? kdy sis naposledy odpocinula hm?.....nesnasim reci typu jak pises co tvuj chlap rika....to ja bych mu dala kapky.....a treba jsi ta z jednech co jsou na chlapy az prilis hodne a delaji vse co jim na ocich vidi....a to taky neni dobre....

badrick
4. led 2013

@lv moc s tim nesouhlasim...asi proto, to mozna doma mam jine....ale tak mam nazor takovy, ze oba jste se rozhodli mit deti a oba by se meli starat a ne jen hrat a pusinkovat....to je ten bombonek na dorte a to ostatni je hodne narocne....tak proc by to ty chlapi meli minout....proc? dneska uz to neni tak, ze chlap vydelava a co prijde domu jen rekne ahoj a vecer pozaduje sex...tak to byvalo v dobe pred xxxx lety....nevim mozna se mi to lehko mluvi, kdyz mam doma chlapa ktery mi s ditetem pomaha a z domacnosti nekdy taky....

leni78
4. led 2013

Zakladatelko to, jak se chová Tvůj partner není normální. Jako otec i partner je k ničemu. Já bych s takovým člověkem nebyla, zneužívá Tě. Popřemýšlej.

feedoo
autor
4. led 2013

@lv jojo přesně, jen polechtat rozchechtat, ale když dítě nemá náladu, něco ho trápí, tak utěšovat už ne, no já mám právě první dítě a nemůžu se srovnat s tím, ani s tím že nepomáhá ani v zimě ani o dovolené v domácnosti, ani s péčí o dítě, naopak by si ještě představoval, že bych toho měla dělat víc já, v létě zavařovat, dělat marmelády, natírat dřevo atd. ale já se s tím právě nemůžu srovnat, to by totiž znamenalo, že on sice udělá doma něco, ale jen to co uzná za vhodný a co ho momentálně baví, ne co potřebuju doma udělat/pomoct já. jak píšeš dál má svý kamarády a to bezdětné a taky dost nezadaných, koníčky atd. je ve společnosti zábavný a oblíbený, vypadá jako dokonalý muž, když je tu návštěva tak udělá výjimečně např. guláš nebo když tu mám kamarádku já, tak zrovna tahá dřeva, vypadá fakt dokonale pro okolí. Ale jinak to vypadá, že on je furt pryč, my pořád doma, od porodu jsem nikde ani nebyla (samozřejmě u doktora či na procházkách s malým), ted je to u nás hodně špatný, blbá atmosféra....

mysiiickaaa
4. led 2013

Já z mého manžela sice občas taky rostu ale takhle se ke mě chovat, to bych ho hnala. U nás se zapojil od porodnice a nijak jsem se ho neprosila a když už na něj byla malá silné kafe tak uklízel, pral, vařil, luxoval a žehlil a na procházky s náma taky chodí i sám s malou, chtěl si ji brávat i na kolečkové brusle ale to jsem mu zatrhla jelikož nemáme kočár s ručkou a hlavně od začátku spí s náma v ložnici a to dělá na 3 směny, na ranní vstává v půl 5 a malá každou noc nespala od 2 do 5, nikdy ale nešel spát jinde. Až půjdete zpátky do práce tak si najde další výmluvu proč něco nemůže dělat, výlety s kamarádíčkama bych mu upravila, svobodní kámoši jsou peklo každého vztahu, i u nás se jednou měsíčně ozvou ale já si to u manžela vyberu i s úrokem 😀, máte oba stejná práva a pokud syna bere jako vaše zaměstnání, když berete rodičák tak bych mu udělala vyúčtování kolik by si za to vše co doma děláte vzala paní na úklid a chůva a jistě zná výši almužničky od státu, ono ho to přejde 😉

herkuleska
4. led 2013

@feedoo Ahoj, čtu tvoje příspěvky a přemýšlím co na to říct 😕 je mi tě upřímně líto. Tvůj chlap je hňup, kterej si tě absolutně neváží!!! Promiň, to asi slyšet nechceš, ale nemohu to neokomentovat. Přeju ti hodně štěstí a sil, možná i zázrak...

badrick
4. led 2013

přeju silné nervy.....a jak píše leni78.....taky bych s takovým chlapem nebyla....ale ono se lehko rika a tezko kona....znam to....prosla jsem si tim a clovek kvůli vsem okolnostem uděla nekdy i to co by v zivote neudelal....treba zůstane s chlapem se kterym neni zrovna moc stastny.....ale je to o vas....tak popremyslej a doufam, ze se vse dostane do dobrych koleji....pokud mas podporu ze sve rodiny tak bych uvazovala i o odchodu alespon po nejakou dobu aby si bud uvedomil o co můze prijit a nebo taky by jsi mohla zjistit ze ho vlastne vůbec .nepotrebujes....to je taky moznost, ale samozrejme jsem vic proto aby jste to zkusili vyresit spolu a doma pohromade....

lv
4. led 2013

@badrick ale jo, mě by se ten model - nevím jak to říct - praktikujího tatínka taky líbil, ale není to tak...tak píšu svoji zkušenost..můj muž není monstrum, kadící na rodinu /tak jsi to ani nenapsala/, ale jen je z práce unaven, a děti má fakt na pohrání /holky obě z něj učurávaj, hračka neuvěřitelná/, ale to běžné vem je ven, dyž jsem kaput z domácnosti, to neeeee...a sám, ta iniciativa, nikde..1.dceru vzal sám na prochajdu 1x, druhou ještě ne..jde mi o to sám, bez návodu...

badrick
4. led 2013

@mysiiickaaa tak to jsi vystihla presne.....at si to hoch spocita kolik stoji pani na uklid, vareni apod.....by na to snad ani nevidelal....

badrick
4. led 2013

chlap taky pracuje na smeny sice jen dve.....ale nikdy nesel spat jinam a to jsem mu kolikrat rikala lehni si vedle at se vyspis alespon trochu a nesel.....

feedoo
autor
4. led 2013

@leni78
@badrick no dle mě to taky není normální, jinak bych to tu neřešila, jen fakt jsem zoufalá a nevím jak dál, přijde mi, že se mi s ním i dost snížilo seběvědomí, jsme spolu už dost let, o to je to asi divnější, je fakt že nikdy nebyl gentleman, to ne, ale choval se jinak, ale to dle něho prý já také, dost pak ted o sobě pochybuju a mám asi fakt nižší seběvědomí, to mám vš, práci jsem dělala zodpovědnou, takže sebědomí jsem mívala větší, když mě poznal mu nevadilo, že neumím vařit, to až za pár let, naučila jsem se to ale nějak to furt nestačí a ted když jsem na mateřské, tak mi přijde že je to pro něho docela pohoda, hlavní povinnost jen ta práce! ještě tedy nakupuje potraviny, to já nemusím, stejně bych k tomu potřebovala auto a to používá on, v létě tedy seká trávu a tím ty povinnosti dost končí, takže jen ráno do práce a večer z práce a pak si jen pohrát se synkem a koukat na tv či pc. jako v létě o víkendech si dělá něco venku, ve sklepě, ale jak píšu to co si sám uzná za vhodné a co ho baví, např. okurky, do toho já ho nenutím ani je mít nemusím. Pak to umí prodat a kamarádi ho "obdivují" jaké má okurky, jakou trávu, jak udělal s truhlářem (tomu pomáhal) zahr. domek, jak je úspěšný v práci, prostě vypadá dokonale, je společenský, pro okolí kdybych řekla, že jsem s ním nespokojená, by mi to nikdo neuvěřil

badrick
4. led 2013

@lv ne nechtela jsem te tim nejak nastvat ci urazit....nevidim do vasi rodiny, kazdy to ma jinak....a soudit se neda...důlezite je vzdy jestli ta dotycna je spokojena.....o to tu prece jde....a druhym se můze zdat cokoliv.....ale zijes s nim ty tak vis prece jaky je....jak rikam mam kamaradky co manzele takya nemaji dvakrat cas na deti....jsou utahani z prace...ale to je jina...to neni sobectvi....

badrick
4. led 2013

@feedoo jde o to zda kdyby jsi s nim nebyla zda by to bylo lepsi....treba by se ti sebevedomi zvedlo...nevim jak to mate...ale kdyz chodi z prace do prace, na vas si cas neudela....nebo jen par minut o cem to pak je? to te můze prijit navstivit nekde jinde a platit alimenty a nebudes poslouchat blbe kecy apod.....no nevim....ale nebudu nikomu nic radit....a soudit uz vubec ne....vim chces se vykecat...a jak dal? to uz musis nejak zvladnout sama se zdravim rozumem....musis si rict co ti ten chlap vlastne dava? pokud nenajdes nic jineho krome penez a bydleni tak to je dost ubohe....a rozhodnuti je v celku jasne....ale treba by ta poradna pomohla....v dnesni dobe uz to neni nic spatneho...je to normalni...

lv
4. led 2013

@feedoo přesně jsi vše vyjmenovala...můj muž mě před otěhotněním ještě upozornil, jak to bude...a je, jeho holt tatínci jsou na zabávu a maminky na starání mě neuvěřitelně se.., vždycky jsem záviděla kámošká, co říkaly, že jeijch muž denně koupe..no můj ne.Neznamená to, že děti méně miluje, jen je prostě takovej..a do poradny jsem šla , na mýho nervoša to vliv nemělo...ale podle mě se neřiď, zkus rady ostatních, chtěla jsem ti jen naznačit, že tatko nežije - spíš přežívá i někdo jiný.

feedoo
autor
4. led 2013

@mysiiickaaa
@badrick no můj muž vydálá docela dost, samozřejmě kam se to hrabe na nějaké fotbalisty, ale vydělává dost, v práci je oblíbený, usměvaný, obětavý a úspěšný. Vůbec ke kamarádům, spolupracovníkům se chová moc mile, doma když přijde z práce je unavený, chce aspon půlhodinku klidu, no prostě je jiný venku a doma.....Jediný co nemusíme řešit jsou peníze. I když já zase na druhou stranu neutrácím, nechodím ani jsem nechodila na kosmetiku, atd. neutrácím ani moc za oblečení.

moniaak
4. led 2013

@feedoo no ked vravis ze je dokonaly pre okolie, tak to ho asi poznaju slabo...pretoze cloveka treba sudit podla toho, ako sa sprava k druhym ludom - blizkym a nie co o sebe rozprava a cim sa vychvaluje... a k tebe sa teda pekne nesprava. Nenechaj si znizovat sebavedomie! To ze on ma tazku pracu- kecy... kolko ludi ma tazku pracu a zvladaju sa venovat aj rodine. Ty makas okolo dietata a domacnosti co je ovela dolezitejsia praca ako cokolvek co on moze robit...sak on len zaraba nejake papieriky ale ty vychovavas cloveka! A ak vas bude takto ignorovat aj nadalej, tak je dost mozne ze to tvoj syncek bude povazovat za normalne a vyrastie z neho v tomto smere rovnaky chrapun. Zamysli sa nad tym...
A tie co ste tu pisali, ze chlapi su taki a treba sa s tym zmierit, trt makovy! ti ktori su taki, tak len koli tomu ze sa im to toleruje zenami ako ste vy...ja by som takeho chlapa nechcela ani za nic