Co se změnilo narozením děťátka pro tatínky?

feedoo
2. led 2013

Zajímalo by mě, co se změnilo narozením děťátka pro vaše partnery - tatínky. My máme desetiměsíčního syna, je kouzelný, mám z něj ohromnou radost. Takže je jasné, že se mi změnil život, dřív jsem chodila do práce, z práce domů a tak pořád dokola, v práci přesčasy, člověk žil jen pro víkendy, nyní je to jiná dimenze, já si vychutnávám, že jsem doma. No ale je asi jasné, že matkám se život změní v pozitivním slova smyslu, ale jak se to změní pro tatínky? Já mám pocit, že u mého přítele, otce našeho dítěte se nic moc narozením syna nezměnilo.....O všední dny chodí do práce, z práce, večer přijde unavený, je u tv zpráv či u PC, ale jako pohraje si pěkně s malým, to ano, ale tím to končí. Já pak za chvíli připravuji koupel, syna beru do koupelny, kde ho myji, přebaluji, čistím zuby, oblékám, - takže přítel je sám v obýváku - většinou u tv, když pak vyjdeme z koupelny, tak ještě na noc nakojím, pak zase zmizíme do ložnice, kde synka uspávám, zpívám ukolébavky, pak jdu do obýváku až tak v půl deváté a to již většinou syn již usíná. Tak zas až pak jsem s přítelem. Přítel spí odděleně, aby se vyspal do práce, spí tak ale i o víkendech a jindy. No to jsou všední dny, nyní měl 14 dní dovolené, Silvestra trávil jinde 2 dny, a během 14 dnů šel asi 4x sám na výlet na půl dne či s kamarády. Říká, že potřebuje být chvíli sám a jít na nějaký pořádný výlet do terénu, kde není možné, aby projel kočárek. S námi s kočárkem do ulic mezi domy ho to nebaví, ale musím říct, že tedy teď během dovolené s námi byl asi 3x, což je dost pokrok, od narození synka byl s námi s kočárkem tak 6x celkem, sám s kočárkem nebyl vůbec. Synka nepřebaluje, neuspává, nepřevlíká, nekoupe, nekrmí a to ani když měl teď tu dovolenou. Ostatně já sama bych asi třeba z toho koupání, kdyby dělal byla nervozní, když to nedělal (nechtěl) od začátku, tak nyní bych mu stála za zadkem a říkala ať to dělá tak či tak a prostě sama nejlíp vím, jak vše udělat. No ale on by ani nechtěl, nebavilo by ho to - např. to koupání. Jediné, co tedy dělá, že si s malým pohraje (to teď více než když byl novonarozenec). Ale i za to jsem ráda, že např. teď když měl dovolenou hráli si a já mohla např. vytřít, umýt koupelnu bez odbíhání k synkovi a tudíž jsem to měla dříve hotové než když je přítel v práci. No prostě když to shrnu, mám pocit, že přítelovi se život skoro vůbec nezměnil, v čem taky. Jen tím, že si občas s malým po práci o všední dny pohraje, o dovolené si tedy hrají o trochu víc. Ale to je vše. Ríká, že má náročnou práci, tak ale to jsou všední dny. Má sedavé zaměstnání, tak se potřebuje prý hýbat, takže si na půl dne jde do lesa terénu na výlet, kam jak říká by to stejně s kočárkem nešlo, pak mi vypráví kde byl, jaké to tam je pěkné a ukazuje na mapě. Když se ozve nějaký kamarád, tak jde s ním např. o tom víkendu na půl dne (to tedy není samo každý víkend, ale 2x do měsíce jo nebo jde sám) a to třeba i když malému rostou zuby a je plačtiví, na to řekne, že "no vždyď mu stejně nepomůžu" - já říkám, no to ne přímo, ale nepřímo tím, že ho chlácholíš jo, i když stejně to chlácholení umím já - maminka, tatínek je na hraní, blbnutí, takže když synka něco bolí, tak to spíš maminka. Ještě jako bezdětní jsme na výlety chodili spolu. Já jako matka si neumím představit že bych synka např. když mu rostou zuby nechala tatínkovi a řekla, že potřebuji být chvíli - na půl dne sama a projít se - po Vánocích se musím hýbat a mít fyzičku, tak hlídej ty. Ale prostě chlapi to tak mají, nemají takové pouto k dítěti a klidně i 4 dny za sebou zmízí na půldenní výlet, když má dovolenou, dle jeho slov přeci nemůžu furt sedět doma. Jak to máte vy?

eliska_z
23. říj 2013

@feedoo Přečetla jsem celou diskusi a musím říct, že to mám doma úplně stejné jako ty. Jen s tím rozdílem, že manžel je učitel a do toho jako ITák má občas nějaké melouchy. Jen teda zatím spí s námi, pokud přijde z hospody domů. Také kromě svobodných a bezdětných kamarádů chodí ven raději se svobodnými (rozvedenými) a bezdětnými (s dospělými dětmi) kamarádkami. Z týdne doma bývá tak 2-3 večery, a to je tak unavený, že si pustí film, nebo si s někým píše online, než aby se nám věnoval. Jediné, co jsem si vydupala je, že když má v pondělí volno (buď je celý den doma, nebo po melouších), tak večer hodinu hlídá, abych mohla vzít pejska na cvičák. Hlídání teda spočívá v tom, že malého nakrmeného, přebaleného a uklidněného položím vedle něho na postel, a když se vrátím, je buď ve stejné poloze nebo v postýlce. Občas se ale někde zdrží, takže jdu na cvičák i s malým v nosítku. :-P Ale už jsem si na to tak nějak zvykla a neřeším to. Když chci někam vyrazit, beru malého s sebou. Dokonce jsem ho takhle vzala i na ochutnávku vín (já teda moc neochutnávala), na kterou manžel šel, abych neseděla pořád doma. Hlídací rodiče nemám, jedni jsou cca 150km daleko a druzí 250km. S tou pergolou a malováním si mi připomněla, jak jsem si musela pozvat moje rodiče, aby mi pomohli udělat "novou" kuchyň, chodbu a vůbec, všechno, co jsem kolem domu potřebovala kdy udělat.

luciebx
23. říj 2013

@feedoo tvuj pribeh mi strasne moc pripomina muj zivot s manzelem.. opravddu jak kdybych tu popisovala co se deje u nas.. je to sileny. strasne sem z toho smutna.. nekteri chlapi to v sobe maj ze jsou rodinny typy... nekteri vubec... opravdu tvoji situaci vidim jako tu moji v zrcadle.. ☹

luciebx
23. říj 2013

@badrick moje mamka ma presny nazor ... chlap vydelava takzee ty se starej o domacnost.. o dite.. chlapa kdyz dojde dom nech odpocnout.. 🙄 😠 taky sem ji rekla ze tohle teda ne... ze takovyhle to byvavalo fakt pred xxxxlety.. ze taklhe teda ne.. no doopadlo to u nas tak jak to dopadlo.. bohuzel.. nechapu jak nekdo muze rikat.. ze kdyz chlap vydelava ze zenska bude delat zbytek.. bleee 😝

luciebx
23. říj 2013

@eimmy ja sem se taky snazila manzela zapojovat.. a den odedne delal okolo malyho a domacnosti min a min.. clovek se snazil.. pak sem uz skoro doma zebrala o to aby se nam venoval... a co z toho? vubec nic... podle me proste nekteri chlapi jsou taci... bohuzel.. nemuzes hned hledat vinu v zenske ze nezapojila chlapa naplno od zacatku..

luciebx
23. říj 2013

@feedoo muj chlap taky rikal.. hele vsak kojis dobry takze v noci sem do nej musela xkrat kopnout kdyz malej brecel.. stejne nez se protahl. tak ja uz byla od malyho zpet.. kolikrat rano vyspinkanej do ruzova rikal.. ze malej v noci dobry ne... rikam ze asi tezko ze sem byla 4x u nej.. muze ani neprobudilo ze sem vylezla z postele.. vecny hadky kvuli tomu.. nic nezabiralo... jednou za 2 vikendy sem rekla ze budu v nedeli spat dyl.. ze on bude rano stavat s malym. no desny peklo kdyz na to muz zapomel a ja mu v sobotu vecer rekla.. ze rano stave s malym.. a on na to.. ze jako proc sem mu to nepripomela driv ze se na to musi pripravit.. rikam ze jako jak pripravit proboha.. stejne stavat jako musi.. tak ja si polezim.. a to uz bylo v dobe.. kdy stacilo dal jogurt nebo chleba ke snidani.. ale I tak.. problem.. vydrzelo to mozna.. zda em si polezela za 3 roky tak 8x?? tak to max..

ja tu fakt uplne vidim sebe v tobbe

feedoo
autor
4. lis 2013

@luciebx tak to máš podobné! Já už jsem se naučila doma vše dělat sama s rok a půl starým synem, dokonce když byl na hlídání u babi jsem vymalovala, vymalovala barevně dět. pokojíček, ne tedy stropy jen stěny, v létě natírala venkovní nábytek a lakovala futra od dveří, sama uklízím, vařím, klepu koberce, luxuju krb. Manžel spí stále odděleně a tuhle když malý v noci hrozně křičel, nebyl k utišení, tak ho to i do vedlejší místnosti vzbudilo a tak jsem slyšela, jak vstal a šel na wc, tak jsem už nevěděla co s malým, vzala ho a když se vrátil do svého pokoje, tak jsem tam za manželem šla s malým, že nevím jak ho utišit (malý totiž vyžaduje občas v noci kojení a já mu nechci dávat prso v roce a půl si myslím, že už nemusí se v noci kojit jenže on křičí hami hami), tak jsem zašla za manželem a rozsvítila velké světlo. ale jak píšu, on předtím už šel na wc, takžře jsem ho nevbudila a stejně jak jsem rozsvítila, tak ho to tak strašně naštvalo, tak jsem zase odešla. No a druhý den se mnou skoro nemluvil, kvůli tomu, že sjem k němu v noci zašla s malým a rozsvítila. a to ještě musím podotknout, že měl týden dovolené, tudíž nechodl do práce zrovna. No my teď máme nový - další problém.....manžel dává malému věci, co já nechci aby dával a pak je z toho dusno....třeba k večeři mu dal sníst celou feferonku (prý naložená a už nebyla pálivá), dává mu ochutnat sůl na ukazováčku, pepř dává olíznout, dává mu ochutnat kafe (turka), pivo. - samo ne vše najednou v každý den, ale tu jeden den pije pivo, malý se zajímá co to je a chce taky, tak mu dá ochutnat, další den má kafe turka a totéž, jiný den zase má mít malý večeři a já mu dělám kaši, kterou pak nechce, tak mu dá feferonku, pak k té ference mu ještě dal 3 kolečka uzeniny paprikáš, já že to po té trošce kaše teda není dobré a aby mu nedával paprikáš a on dá zase, tak zakřičím, dá mu zase nebo řekne, až se nebude dívat máma, tak ti dám. No a pak je doma dusno, že na něj prý řvu, křičím - na manžela. takže spolu už 2 dny nemluvíme, říká, že mu mám omluvit a nekřičet na něj. říká, přeci bych malýmu neublížil, jen mu to dávám ochutnat, to je vše.

feedoo
autor
4. lis 2013

@luciebx a tento týden jak měl dovču, tak si malého vzal z ložnice, já ještě ležela do vedl. pokoje a jak tak ležím, slyším ránu velkou a křik, vstanu, běžím tam a malý spadnul z postele na hlavu. Takže zatím bych ani manželovi rok a půl starého synka třeba na půl dne na hlídání dát nemohla, vlastně s ním není vůbec sám, pořád jsem já u toho. To své mamce - babičce malého na hlídání na půl dne dám, ale manželovi-tátovi ne, bohužel.

kopretina77
14. pro 2013

@feedoo přečetla jsem celou diskuzi,to je jak horor,co tady píšeš,proč jsi se ještě nerozvedla?Tvůj muž se určitě nezmění,je to velký sobec,který myslí jen na sebe,promiň,ale musela jsem ti to napsat.

jija
14. pro 2013

@feedoo myslim, ze mas svatou trpelivost, takoveho chlapa bych kopla do pr... mozna radsi do kou.... a uz by letel, myslim ze pro Tebe ani pro maleho by nebyl rozdil kdybys byla rozvedena
Jako i kdyz to srovnam s mym tatikem, kdy bylo normalni, ze se muz moc detem a domacnosti nevenoval tak muj tatik byl otec na 1*, dokazal se o me postarat kdyz mi bylo 10 dni a mamka musela se zdravotnimi problemy zpet do nemocnice, obcas nas vzal i do skolky, k lekari, hral si s nami, podnikali jsme vylety jako rodina a to mamka byla ucitelka a tatka zemedelec takze volny cas jim mnohdy vychazel kazdemu jinak

nella0101
17. pro 2013

Ahojky holky, dlouho jsem přemýšlela, kam bych to napsala, a tak trošičku se podělila, a asi i uklidnila. Nepročítala jsem tu všechno, na to tolik času nemam, máme 3 měsíčniho synka, je to pokládek můj vymodlený. Moc jsem se na něj těšila, a myslela jsem si že i manžel. Ale nějak se to po porodu vše změnilo, muž si asi představoval, že to bude jen spinkat a mlčet či co. Je od rána do večera v práci, je podnikatel, a má toho strašně moc, a vím že to dělá hlavně pro nás. Ale na malího ani nepromluví. Říka, že neví co mu má povídat, příjde mi to smutné, vždyt je to jeho dětátko, ze kterého má být přeci unešený, proč není? Sám si ho nikdy nevezme, to mu musím říci stokrát...když má volno, sebere se a jede na futsál, ani se se mnou neporadí, mysí si že já si vůbec nepotřebuji odpočinout. V noci nevstáva, já nekojim, takže není problém, aby vstal a když má vono tak ho nakrmi, či přebalil, ale zajem moc nemá. Nevím jak to změnit, jak se chovat. V poslední době se jen hádame, jelikož já mu to vyčítam, jak se chová. Takže hádky jsou na denním pořádku. Už si vážně nevím rady. A o sexu ani nemluvím, nespali jsme spolu od 6 měsíce v těhu, po šestinedělí jen 2x, já jsem vyřízená a on o to nějak moc nestojí.

lenicka07
17. pro 2013

@nella0101 Já bych taky neřekla že by mého manžela nějak extra zajímaly děti, když byly takhle hodně malé. Řekla bych že neví, co si s takovým mrňouskem počít, na nějaké šišlání chlapi teda taky zrovna nejsou, když je dítě úplně maličké tak je to nejhorší (např. když se ještě nesměje), jak začíná reagovat, tak se začnou malinko víc zajímat. Ale řekla bych že nějaký větší zájem jsem zaznamenala, až když se s dítětem můžou víc domluvit, nebo když se s ním už nechá blbout. Takže to co pociťuješ, myslím si je docela časté. Já jsem to prostě přešla, neprudila jsem ho, pro chlapy se toho narozením dítěte tolik nemění jako pro ženskou. Nebo mění v tom, že vidí hlavně ty negativní stránky, noci plné pláče, utahanou manželku, která většinu času věnuje jen miminku a chlap se cítí na druhé koleji. Chlapi prostě nepochopí že ten každodenní sterootyp je někdy ubíjející a že si ženská potřebuje taky odpočinout. Jasně že jsou i takoví, kteří to berou jinak, ale ve svém okolí takové zrovna neznám. Drž se, postupem času to bude lepší. Zkus se mu taky trochu věnovat, třeba udělat si spolu pěkný večer, když to mimčo umožní...

nella0101
18. pro 2013

@lenicka07 To jsem zkoušela, hezký večer, romantiku, ale moc velký uspěch jsem nezklidila, zapl si fotbal, a to bylo vše, pak řekl že je unavený, ale stejně daší 3 hoďky byl na Facebooku. Už mě to nebaví se vnucovat, svádět. Jsem už s toho unavená. A hlavně mi to není po porodu příjemné, jedno, druhé odmítnuti, a sekla jsem se. Připadám si najednou ošklivá, a nechtěná. V těhu říkal, že ho to nebaví, že je to opatrný sex, a ted? ted už vůbec. Ani bych se nedivila, kdyby se objevia jiná. Ale mysím si že třeba v mém okoli maminky, co maji miminka, tak nejsou ani schopny chlapům vařit, ukizet...atd. Já mam vždy uklizeno, jidlo má stále teplé. V domacnosti se teoreticky o nic starat nemusí, max vynýst koš a vyndat myčku. A to ještě ne vždy! Ted v neděli ma zase volno, a jsem zvědavá, zda zůstane doma, nebo se zase vypaří ☹

lenicka07
18. pro 2013

@nella0101 Tak vidíš, aspoň víš že jsi se snažila projevit zájem... chápu jak ti je... u nás je to naopak, jenže já jsem zas večer docela unavená, a i kdybych nebyla tak moc unavená, tak taky potřebuju chvíli pro nějaký svůj odpočinek. Většinou si opravdu za celý den nesednu, nemám šanci si ani vypít kafe 😉 Taky se snažím mít uklizeno, na každý den je teplé jídlo (vařím pro manžela i obědy), děckám vařím vše doma aby se ušetřilo a abych věděla co v tom je, používám látkový plíny, máme zahradu, takže seču, udržuju okrasné, něco pěstuju k jídlu, v létě zavařuju atd. Taky mi přijde že to nikdo moc neocení... Hlídání téměř žádné... Ale aspoň jsem hrdá na to že to zvládám sama a nikoho se nedoprošuju 🙂 Prostě já si myslím že většina chlapů je takových, pomáhat v domácnosti je nebaví, jezdit s kočárkem je nebaví, hlídat děti nechtějí a co by se nějak víc snažili, když přece ženská má tu "dovolenou" . Tak si zkus s ním o tom promluvit, co tě trápí, že si chceš taky odpočinout a tak.. nic jiného se s tím dělat nedá. Nehledala bych v tom hned jinou ženskou, i když vyloučit se to taky nedá....

loafeer
18. pro 2013

@feedoo ahoj....četla jsem jen necelé dvě stránky a musím reagovat. Můj muž se zpočátku taky pokoušel o úhybné manévry- tzn že bych měla krmit, koupat, přebalovat já, že on se bojí a tak. Ale hned na začátku jsem mu řekla, že naprosto neexistuje, bude dělat a umět vše co já. S kočárem byl sám všeho všudy 3x, taky řeči typu: jsem unavený, mám toho hodně v práci a bla bla....a je jasné, že se malému nevěnuje tolik co já, ale....
Nevím, jestli u vás neuplynula už příliš dlouhá doba a není pozdě, ALE OKAMŽITĚ ho přestaň omlouvat a obhajovat, tohle je cesta s jediným cílem, a to cesta do pekla. Dítě jste si pořídili spolu, je snad i jeho, tak se Musí do péče o něj přece zapojit. Ukaž mu koupání, jednou dvakrát okoupejte spolu a proč by to pak nezvládl jako sám? Pošli ho s malým s kočárem ven a neptej se ho, jeslti se mu chce nebo ne. Když uklízíš nebo něco, at si s malý hraje. A výmluvy typu. jdu na výlet, ale s kočárem se to nedá- promin, ale nezájem, tak at jde někam, kam s kočárkem může. Připadá mi, že se tvůj chlap jen vymlouvá, nechápu, že mu to dovolíš a že jsi to nechala zajít takhle daleko. Za chvíli se odcizíte a budete si žít každý svůj život. Musíte to změnit. Hned

loafeer
18. pro 2013

@nella0101 taky jsme to tak na začátku měli....chlapy prostě ty miminka neberou....I manžel říkal, že neví, co s ním má dělat, že až bude větší a tak....a jak malý roste a je s ním srada, tak už si s ním manžel víc vyhraje a vyblbnou se...jinak mi se vším od začátku pomáhal, ale teda k malému nikdy nevstal, ani když jsme měla zánět v prsu, zimnici a horečku a potřebovala jsem malého aspoň podat z postýlky, protože ho jeho pláč prostě nevzbudil.
Jediné co, tak mě teda nechával doma samotnou. Samozřejmě někdy si šel s klukama na pivo nebo něco, ale nebylo to pravidlme xkrát týdně. To by mi vadilo a to bych mu hned řekla

feedoo
autor
22. pro 2013

@loafeer
@jija
@kopretina77 ahoj, tak u nás se to celkem zklidnilo, malému je totiž rok a 7 měsíců, takže jsem se zaběhla, domácnost stále dělám jen já a už mi to ani nepřijde, ted před Vánoci jsem celý předvánoční úklid dělala jen já, včera oběd i pro návštěvu jen já, vytřela i pod nábytkem, max jsem po něm chtěla aby mi přinesl na uklid štafle z garáže a nadzvedl nábytek se mnou, abych mohla vyklepat koberce a ty koberce tedy odnést zpět z venku domu. ty které jsou tedy větší. Když po něm nic nechci, a je co jíst - uvařeno, tak je to celkem ok a nehádáme se. S malým ven nechodí stále, to ho nebaví mezi baráky, však taky dnes říkal, no ty se máš, máš každý den malou procházku s malým, to já jsem v práci, ale např. ted má od pátku 16 dní dovolenou a stejně s uklidem by nepomohl i když má dovču.....spíme stále odděleně a malý se stále v noci kojí, takže spát s námi nebude. ale když to říkám někomu nezasvěcenému, že jako domácnost dělám jen já , tak většinou každý řekne, že co se divim, že to je normální, že chlap přeci chodí do práce a že to tak má skoro každá. takže závěr, vlastně je to normální, jen já jsme předtím nebyla tak zvyklá do pracovat, dřív když jsem chodila ještě do práce, tak jsem skoro ani nevyřila. ted jsem doma, tak hol domácnost dělám já. no i když si myslím, že občas o víkendu či dovče by mohl něco doma pomoct mi, ale na to řekne, že jako "no a ty třeba vyměníš autu žárovku a zkontroluješ olej?" já že to samozřejmě ne, tak on, tak vidíš, proč já bych ti měl pomáhat s např. vytíráním. a kde kdo mi říká, a dobře ti vydělává, takže co bych chtěla. no takže se to takhel snažím brát, otázka jak až půjdu do práce zpět, pak by to mělo už být vyrovnané, i když znáte to, většinou ta domácnost zůstane i tak na ženě......dneska mě naštcal, že volá jeho strýc přes skype a manžel vzal tablet na kameru a já mu ještě říkala, že tu mám nepořádek, at to netočí a on to samozřejmě načil a vzal tablet se zapnutou kamerou do kuchyně a natočil mi špinavý dřez strýci, tak jsem ho do zad štípla, at to nedělá jako a samo je naštvaný, že o co jde.....

jija
22. pro 2013

@feedoo tak domacnost bych az tak neresila, muj manzel sice dela hodne, ale beru ze to neni standard, spis tenpristup k malemu - aby spal porad vedle je akorat jeho lenora, my bydleli s nasimi do mych 6 let tak, ze jsme v loznici spali 4 - ja, bracha a rodice a tatka delal tehdy na smeny a stejne byl s nami, stejne jako koupani, me dokonce chodil obcas koupat i strejda - byla jsem prvni dite v rodine a hrat si se mnou hral tatka i strejda, ktery tehdy ani nemel deti

feedoo
autor
22. pro 2013

@jija tak přístup k malému se změnil, což je pochopitelné, když je mu rok a půl, tak přijde k tatínkovi a něco říká, přitulí se k němu, tak tatínek už má k němu jiný přístup než když byli mimibnko, je s ním sranda, takže si hrajou docela dost, ale zase jiným způsobem, včera např. lezl malý pod jeho dohledem na štafle a třeba s ním létá jako letadlo, prostě mají takové divoké hry, co maminky většinou nedělají, tak to hlavně dřív jsem trnula, aby se něco nestlo, protože všechno podceňoval, ted už se tak nebojím, jak je malý větší. jinak nepřebaluje, nekoupe, neuspává, to ne. No uspávat musím stejně já, když kojím (už bych chtěla odstavit ale nevím jak), takže to dělám já. Aspon jsem ho zapojila do koupání s tím, že jdu se napře umýt já, pak malého přinese do koupelny a svlékne ho a dá mi ho do vany a pak já malého umyji a pak zavolám na manžela a ten přijde a malého vezme z vany a osuší , zatínco já vylezu ze sprchy a převezmu si malého, kterého pak natírám, dávám plenu, oblékám, čistím zuby atd. atd. takže úspěch - zapojila jsem ho do mytí - sprchování aspon takhle

jija
22. pro 2013

@feedoo to je dobre, ze se uz zapojuje alespon takhle, u nas treba taky koupu ja a manzel pripravi mezitim malemu veceri, tak v lete jeste zacit s vylety a bude to fajn

leni78
22. pro 2013

@feedoo To vůbec není normální, přístup tvého partnera k rodině. To není v pořádku.

leni78
22. pro 2013

U nás se o malého stará jen partner, kdyz neni v práci. Domácnost máme napůl i kdyz jsem na mateřské.

laurital
22. pro 2013

@leni78 Nápodobně 😉 .
Když tady čtu, co všechno by chlap nikdy neudělal a jak některým ke štěstí stačí, když se otec s dítětem pět minut pošolíchá, mám chuť napsat své tchýni děkovný dopis za to, že z mého manžela vychovala muže, který je ženě partnerem a oporou a ne macha a líného sobce.
Nevycházím z údivu, jak malé nároky mají některé ženy na partnery a otce svých dětí.Jako kdyby fakt, že dýchá a chodí do práce, byla nějaká zásluha a ne samozřejmost.

sisstin
22. pro 2013

nic 😝

leni78
22. pro 2013

@laurital Mě je těch maminek opravdu líto, protoze to je opravdu do nebe volající. To jsou prostě pro me takové řeči čtvrté cenové, ze to nemá obdoby. Já bych ho za ty kecy a valeni tak vzala po hubě mokrým hadrem a vyrazila ho z bytu s ostudou. Ale připouštím, ze to je moje povaha, a submisivni maminky mohou snést hodně. Stejně si ale myslim, ze ocad pocad 🙂🙂

sisstin
22. pro 2013

@leni78 většinou jde o ekonomickou závislost, když je matka na MD nebo má dítě s problémem do dalších let 😉

leni78
22. pro 2013

@laurital Ja nas chlap vzal po porodu mimino a už ho nepustil. Prebalovani, koupání, léky, mazleni, vsechno. Kde se berou ty řeči ze chlap nema k miminu vztah ? Tady jde spíš o charakter..

sisstin
22. pro 2013

@leni78 já znám i chlapy, kteří vztah mají, ale spíš jsou to výjimky. U nás se nezměnilo fakt nic, on dál pracuje neustále a vše je na mně, s tím, že on zneužívá toho, že jsem byla skoro 5let na MD a ted vydělávám nic moc 😉

sisstin
22. pro 2013

třeba pro mě se změnilo vše s tím, že mám dítě s postižením, ted i dělám s dětma s handicapem, dělám školu, mám jiný hodnoty, veskrz mi to spíš asi pomohlo......ale co se týče osobního života, to jde od 10 k 5 😝

laurital
22. pro 2013

@sisstin Tak u tebe je to ještě o to jiné, když je malý autista.Té péče, kterou mu musíš věnovat...to si asi málokdo umí překvapit a je škoda, že to tvůj partner nedocení.

@leni78 Můj muž se pouze bál koupat úplné miminko, jinak zvládal vše.Víš, já mám občas pocit, že některé maminky si to částečně způsobily samy.Je třeba chlapa zapojit ihned a také si umět říct o pomoc.Vždyť v té domácnosti žijeme oba 😉 .

sisstin
22. pro 2013

@laurital není autista 😉 a je celkem ok, ale stejně to MM nedocení 😝