Denní program čerstvých miminek. Jak je to u Vás?

kacenka1111
13. únor 2012

Ahoj maminky, jaky mate denni harmonogram? Prinesly jste si miminka z porodnice a je jim 0-12m....Jak dlouho jste se szivaly s dennim rezimem? Ja u Vas vypada bezny den? Jak casto pripadne vstavate k mimcu v noci?

sabuse1
13. únor 2012

ty bláho to je strašně individuální a nedá se to brát obecně...normálně většinou novorozenci spí a budí se jen na jídlo takže se ten harmonogram až tak nemění, to přijde až časem kdy prcek tolik nespí...Ale když si vezmu jak to bylo u nás tak dcera po návratu z porodnice spala v kuse cca 2h dýl ani náhodou, nedala se položit, řvala i v jedoucím kočárku a bylo to s ní celkově hodně náročný, zato spala celkem slušně v noci, vstávala jsem k ní tak 2-3x a od 3 měsíců vydržela od 20-5 ráno. Syn naopak první měsíc doslova prospal, budil se po 4h na jídlo - ve dne, v noci, najedl se a usnul zase na ty 4h takže první měsíc jsem skoro nevěděla, že ho máme, pak spal zhruba 2x denně 2-3h a v noci jedl každé 2h...to mu vydrželo do roka než jsme přestala kojit a někdy kolem 8mi měsíců začal spát 1x denně...takže i u nás co kus to originál. Jinak jsem se snažila dělat to co normálně - dojít nakoupit, uvařit, uklidit, prostě jsem ty věci dělala v době kdy jsem nekojila a děti spaly nebo chvíli vydržely. A hlavně se to každou chvíli mění, u nás se nějáký režim u obou dětí ustálil cca kolem půl roku do tý doby to bylo každý týden jinak se spánkem a podle toho se všechno odvíjelo

brisalek
13. únor 2012

my jsme zadny rezim nemeli az tak do roka. Kdyz uz jsem si po treba 3 podobnych dnech okolo 3 mesicu myslela, ze konecne nejaky nejaky rezim, tak hned bylo vsechno jinak. Novorozenec jen spi a ji to je krasne a mozna tokovy i jsou. Ale nase teda chtela prso kazdou hodinu pres den a spala tak 20-30minut apak byla i 3 hodiny vzhuru. Asi v 5 mesicich se to trochu zlepsilo, ze spala i treba hodinu v kuse, v 7 mesicich v stavala mezi 5 pul 6 ,v pul 8 usnula na pul hodiny pak tak hodinku okolo poledne a pak tak pul hodiny treba ve 4. Vecer usinala po 2 hodinach uspavani az tak mezi 9-10. Okolo 10 mesicu uz spala jen 1 za den okolo poledne. Nejlepsi to bylo tak okolo 14mesicu, kdy spala i 2,5 hodiny. v 19 mesicich prestala spat pres den uplne. Do 3 mesicu se budila v noci jen 2x. Od 3,5 mesice 6-10x. Zlepsilo se to po roce, kdy vstavala tak 2-3x od 16 mesicu kdy prestala byt i v noci kojena uz obcas prospala celou noc, ted tak od 2 let a kousek uz spi casto celou noc nebo ji treba 1x vzbudi sptne sny....Jinak od 0 do 4 mesicu des bes, hodne plakala a porad jsem s ni musela chodit apovidat. V kocarku rvala, v autosedacce rvala. Od 7 mesicu , kdy zacala sedet se to zlepsilo a i konecne vydrzela v kocare. Varila(do mrazaku na cely tyden) jsme a uklizela v sobotu v nedeli, kdyz s ni byl chvili manzel. Do tech 2 let si prakticky nehrala sama a vyzadovala neustalou pozornost nekoho. Takze pro me to bylo dost hrozne obdobi psychicky i fyzicky☹. O 18 mesicu uz je to pohoda🙂 i si zacala postupne mirne hrat chvilkama sama. Ale je moc hodna a sikovna.
Ale doufam , ze ti napisis i maminky tech hodnych spokojenych spicich deticek, ktere maji navic starostlive tatinky a hlidaci babicky🙂.

ined77
13. únor 2012

ahojky 🙂 , tak ze začátku to byl u obou docela šrumec...co 2h kojení, pak chvilka hraní, do toho odstříkávat mléko....domácnost a tak.každopádně s prvním to bylo určitě jednodušší, byl čas jen na něj.i tak jsem měla dojem, že nic krom malého nestíhám 🙂 .ale tak kolem toho roku a půl už to bylo celkem v klidu...pro mě nejvyšší čas pomýšlet na druhé 😀.
s oběma byly těžké ty první dny, kdy se člověk zvyká, ale hlavně má obavu jak to bude dělat sám...ve finále mi přijdou paradoxně dvě děti snažší než jedno 😅 .
a pokud jde vyloženě o harmonogram...u nás je to stejné jako s prvním synkem:
6.30 budíček, 7h snídaně, pak domácí práce + hraní, 9h odchod ven (mladší jde spát),cca 10.30-11h příchod domů, hraní, chystání oběda, 12h.oběd, 13h chystání se na spánek, cca 15.30 svačina, po 16h. buď jdeme ven nebo domácí zábava ...dle počasí.18.30 koupání, 19h večeře, 19.30 jde spát mladší, 20h+- jde spát starší 😉 ...když se zadaří je ve 20.30 svatý klid 😀 ...na chvilku 😀 .
obě děti se mi v noci často budí...i 20x ☹ ...příčiny jsou různé...u malého jsem to ponejvíc přičítala zoubkům, ale těžko říct.ze začátku nás moooc trápilo bříško, cca do roka, malá se také budívá, ale má i lepší noci.malý teda už spí pěkně, ale do těch 2,5 let se budíval hodně.
fajn je, že mi zatím po o spinkají oba stejně, takže nějaký čas na relax zbyde 🙂 .
a co se týče zajetí opravdu nějakého režimu...to trvalo cca ty dva měsíce, ale miminko si režim mění celkem často....spánek ubývá, přibývá čas bdění....ale třeba u malé máme stejný režim cca od půl roku až do teď 😉 .

aemmi
14. únor 2012

Zmatek a řád žádnej 😀 někdy jí po 2 hodinách, někdy po 4, vychází to pokaždý jinak, i to buzení v noci 😉

lukza
14. únor 2012

tak u nás 6nedělka jidlo kdy si řekl a ono mimi spíš spí po 6nedělce už sem se snažila udělat režim pár dní vše stejné hlavně večer vana a spánek a tedka má 3měsíce a režim je7hod stává pak spí většinéu od 9-10hod pak je vzhuru a někdy usne třeba jen na 10min atd. pak další delší spánek je od 12:30-15hod a pak spí ještě 15min před vanou to je od 18-18:15hod pak je v 18:30vana kojení a v 19:30spí do cca4:30 nabaští se a spí dál do 7hod samozřejmě někdy to je jinak ale většinou tak a s toho je den kdy chce baštit c o 2hodky ale v noci si už drží tento režim🙂) ale ono se to fakt co měsíc mění a každé díétko je jiné
já se snažila udělat brzo režim protože mám doma 2leé ještě dítko a tak sem je musela sehrát ale u prvního to bylo jinak to sem byla uprděná a vše se přizpusobovalo miminku.

monivo
14. únor 2012

Ze začátku opravdu moc režim nemáš, ale co bych dodržovala, je denní režim v době koupání a usínání v postýlce. To je podle mě důležité. Praktikovali jsme od příchodu z porodnice a děláme to tak dodnes. Jakmile bude dítko starší, tak už potom dodržuj dobu svačin, oběda, večeře. Na tohle moc žádné tabulky nejsou, za pár dní po příchodu z porodnice si sama nějaký režim uděláš. Každý to má jinak, každé mamině vyhovuje něco jiného 🙂