Dítě má utužit vztah... jó, to bych chtěla vidět...

dukie
7. říj 2009

Ahojte maminky. 🙂 Zajímá mě, jestli to tak máte (nebo jste měly) některá taky... Rozhodně nechci, abyste z mého příspěvku měly pocit, že něčeho lituju nebo tak... rozhodně ne, jsem šťastná, že máme děťátko - nádherného a moc šikovného chlapečka 🙂 , a jsem moc šťastná, že ho mám právě se svým manželem. 🙂 Ale jak už to tak bývá, má to svá "ale"... 😒

Od porodu žijem s manželem tak nějak pro dítě... ne pro sebe navzájem. Malej byl hodně náročný miminko (což jsem psala už v jiných diskuzích - v tom "nejlepším" proplakal v kuse 18 hodin za den), manžel se o péči o něj se mnou dělil, takže jsme si to "vychutnávali" oba - za což jsem mu vděčná, protože kdyby se k tomu postavil tak, že dítě je moje starost, že on vydělává... tak už jsme stoprocentně od sebe... Je statečnej, že se zapojil, zatnul zuby a trpěl se mnou. 😒

Ale abych se vrátila k tomu, co chci říct... jak jsme se takhle semkli jako rodiče... a syn z toho v podstatě tak nějak vyrostl až těsně před 1. narozeninami, kdy začal chodit a jeho neustálé kňourání a pláč se zmírnili... tak jsme přestali úplně žít jako muž a žena. Občas mi připadne, že si stěží dáme pusu - a když, tak jen ze zvyku či z nějaké nepsané povinnosti... o sexu bych raději ani nemluvila, to by snad ani nebylo o čem. 😝 No a nějaké to pohlazení a popovídání si v klidu... toho tedy taky moc není.

Zvládáme domácnost, zvládáme dítě - syn vypadá moc spokojený, manžel s ním po návratu z práce divočí a zápasí a hraje si s ním, vezme ho do parku a tak... to je dokonalý. Ale pro mě už tu sílu nemá... 😒 No a to se samozřejmě pak sama sebe ptám, jestli ji nemá nebo nechce mít... jestli je normální, že chlap od manželky "NIC" nechce, jestli vlastně ještě vůbec náš vztah funguje nebo jestli už "jen žijem vedle sebe"... 😝 Jestli nemá vliv, že mám nadváhu (což se mi nechce věřit, protože manžel měl taky +15 kilo a ani v duchu mě nenapadlo ho nepohladit, nepolíbit nebo s ním nemít sex... nikdy pro mě svoji přitažlivost kily navíc neztratil... ale kdo ví, u každého to může být jinak...).

Dokud to bylo se synem tak moc náročný, tak mi to ani nepřipadlo... sama jsem všeho měla plný kecky. 😝 Ale teď, co je to už 2 měsíce, co se to výrazně zlepšilo a připadne mi, že už to není tak náročný... vidím, že jsme někde uprostřed toho kolotoče ztratili sami sebe. 😒

Snažím se to nějak "nakopnout", projevit aktivitu ze své strany, promluvila jsem si o tom s manželem - překvapilo mě, že on (podle jeho slov) vůbec žádný problém nevidí... vypadá to, že se od té doby tak trošku snaží taky, onehdá dokonce po dlouhé době nechal být televizi a lehli jsme si spolu jen tak do postele a povídali, když syn usnul... Ale stejně z toho celého nemám úplně dobrý pocit... 😕

svataterezicka
9. říj 2009

Mě manžel v těhu strašně hýčkal, snesl by mi modré z nebe, stačilo pomyslet 😢 Po porodu byla chvíli euforie ale časem jako by to hýčkání a tu lásku přesunul na malou. Vím, že mě má pořád rád ale poslední dobou se trochu hádáme že už to prostě tak necítím, jak když jsem byla těhu to bylo prostě krásné období. Už se těším až bude malá větší a my vyrazíme jenom my dva někam. Nevím jestli je to tím, že je to holčička ale někdy se přistihnu že snad skoro žárlím na tu pozornost. Holt už není tolik času a je fakt že oba hodně trávíme čas (odděleně) každej u svého pc ☹ 😠

nikka.vo
9. říj 2009

Zažila jsem to u sebe a i u okolí, že první cca půl rok a někdy i více bývá ve vztahu menší krize, většinou hlavně proto, že muž nepomáhá jak by s žena představovala, jeden nebo druhý únavou myslí jen na postel, ale ten druhý na sex... A ta maminka v tu chvíli, kdy jí partner štve ještě víc tíhne k tomu dítěti, protože u něj cítí, že jí potřebuje a miluje jí.Je to obrovská změnav životě partnerů a ne každý to ustojí, ale je důležitý se to poukit změnit a ne sedět a stěžovat si a nebo čekat, že časem to přejde 😔 Bohužel musí jeden udělat ten krok, koupit víno, přemoct se a jeden večer nepadnou na hubu 😅 a promluvit si o tom co cítíte. Co se sexu týče, tak je dobrý si sáhnout do svědomí jestli by to nemohlo být lepší, jestli i to 3x za měsíc není jen protože se to očekává a je to odfláknuté 😅 a tím pádem na co se těšit příště, že jo 😒 Je dobrý zkusit změnu, zkusit manžela svést třeba 2 dny po sobě, nebo prostě zvýšit výrazně frekvenci. On je to taky docela dobrej startér. Já teda z vlastní zkušenosti vim, že čím častěji sex po sobě mám, tím ho chci víc a víc. Asi je to tím, že na to člověk druhý den myslí a ta chuť nějak stále přetrvává. Kdežto kybychom měli týden pauzu, tak na to není nějak pomyšlení 😅

megee
9. říj 2009

nikka.vo no jo, ale s kým ten sex mít, když já jdu spát ve 22.00 a přítel přijíždí z práce až kolem 24.00 😅 a o víkendu když už je doma tak já z malýho padám únavou a na sex už prostě doopravdy nemám sílu ani chuť ☹

nikka.vo
9. říj 2009

Megee, tak to není život, no... vidět chlapa o půlnoci 😒 Já tohle třeba nemůžu pochopit, protože jsem sama nezažila, že bych den co den padala únavou na pusu a už vůbec ne v roce syna, takže si uplně nedokážu představit jaký to je a nechce se mi věřit tomu, že by nebyla vůbec síla. Já zažila pořádnou únavu ze začátku, podotýkám, že syn byl uřvánek pomalu ro roka.Ale tím nemyslím nic proti tobě, prostě jsem to nezažila, tak nepochopim, no... samozřejmě že v tvém případě se nepřetrhneš, když ti chodí domu chlap pozdě, mě by to problém nečiilo, protože chodim spát až kolem jedné v noci. Ale to je tím, že mi dítě vstává ráno úderem deváté a někdy i v jedenáct když jde spát později. Jsme oba sovy 😅 😅 😅 Ta moje ,,rada,, samozřejmě neplatí na každého... 😒

zdenka26
9. říj 2009

Ahojky,nechtěla jsem raději psát ale nedá mi to,tak snad se nebudete zlobit 😉 Holky z čeho jste unavené?Z jednoho dítěte a domácnosti?to si děláte srandu ne?Já přitom ještě chodím do práce ,s manželem se milujeme každý den,u nás se nic příchodem dítěte nezměnilo.Ale záleží jak k tomu přistupujete,nedovedu si představit že by jsme se milovali třikrát do měsíce,to už je jak v důchodu 😀 no proto aby celkem vztah fungoval je potřeba sex a chlap ho potřebuje dost.

nikka.vo
9. říj 2009

Zdenka, já si taky myslim, že ve vztahu je to dost o sexu a když teda ne o něm, tak alespoň jiné něžnosti, jako to obejmutí, mazelní, líbání..alespoň něco jiného, když už by nebyla ta energie. Ale stejně jako ty nepociťuju takovou únavu, že bych to nedávala. Ale na druhou stranu nemůžeme srovnávat. Jsou děti, které vydají za dvě a ono třeba to tvoje chození do práce ti naopak dodá jakousi novou energii, odpočineš si na chvíli do dítěte. On ten neustálej kolotoč je hlavně i to, co unavuje. A nedovedu si představit žít vedle sebe s partnerem jako kamarádi a nic s tím nedělat...

megee
9. říj 2009

nikka.vo malej mi vstává v 6 ráno spát chodí kolem 19.30 a jinak je dost aktivní, neumí normálně chodit pořád jen běhá, někam leze a šplhá takže se nezastavím ani já..navíc mu pořád lezou zuby a to jeden za druhým takže je i doooost protivnej a umrčenej...jsem na něj celý dny sama a hlídání nemám žádné( rodinu mám 250 km daleko) takže fakt v těch 22.00 usínám i ve stoje...

megee
9. říj 2009

zdenka26 i když to vyzní asi blbě tak já osobně jsem unavená z malýho, z toho, že se ode mě nehne ani na krok a tím, že jsem s ním sama tak je na mě bohužel dost fixovanej ☹ , jsem unavená z toho, že si nemůžu vyrazit sama nebo jen s přítelem někam večer ven jelikož Domču nemůžu nechat doma samotnýho

víš ono dost unavuje být den co den jen s dítětem bez možnosti si od něj na chvíli odpočinout...

zdenka26
9. říj 2009

A co takhle nějaká paní na hlídání z nějaké agentury?

megee
9. říj 2009

to už mě taky napadlo, ale na to bohužel nejsou penízky ☹

caira
9. říj 2009

Dukie : snazim se prijit na to, jak to co chci rict vtesnat do par radku abych tady nezaplnila stranku

-vpodstate u nas to byvalo hooodne podobne jako u vas -teda krom sexu, na ten kupodivu manza mel chut porad ( ja uz tolik ne po celem dni s prckem) - ale chci te ujistit, ze se to urcite casem zlepsi, u nas to jeste taky porad neni ono, oba jsme po celem dni unaveni, misto povidani si jako za starych casu si proste pustime dvd, nebo si cteme,ja drbu na koni atd, proste kazdy vecer relaxujeme po svem, takove to dat si pusu nebo se obejmout uz obcas taky delame automaticky a clovek to bere jako, ze ze zvyku ( ale lepsi nez nic, ze?)

Dohodli jsme se s manzou, ze pres tyden to nebudeme hrotit, oba vime, ze byt rodice maleho ditete je narocne atd,ale o vikendu se to snazime vynahradit a travit cas spolecne a treba jsme zacali delat to, ze jsme si vecer udelali trba nejakou mnam pizzu, nalili sklenicku vinka a proste jen tak vegetili spolu na gauci a povidali nebo tak ( ted samo vinko nemuzu) ale porad se snazime proste o vikendech delat neco spolecneho - pres den treba vyrazime na prochazku - u toho se clovek docela rozpovida, nebo na kafco, jdeme s malou do parku atd atd, proste rodinna akce a vecer jak uz jsem zminila - nebo treba pustime dvd a pritulime se na gauci 🙂 Docela nam to takhle vyhovuje, vim, ze pres tyden se moc "neuzijeme" ale o vikendu se to vynahradi.

Ohledne sexu - tak musim rict, ze to porad neni co to byvalo - pred tehu probehlo tulenicko treba denne a ted jsem kolikrat tak zdrchana, ze to kolikrat neni vic jak 1x tydne 😉

Drzim palce at se to vsechno srovna, ono to nebude na raz,ale urcite az nam deticky povyrostou bude urcite vic casu i energie

dukie
autor
10. říj 2009

zdenka26: Únava? Ono je to asi o tom, jaké máš děťátko a jaké máš možnosti...

Můj manžel je např. "dokonalej" pomocník se vším (moje kolegyně se vždycky směje a říká "jiné o tom sní, Ty to žiješ! 😀 ), protože pro něj není problém jakákoliv péče o syna (krom měření teploty v zadečku, zasouvání čípků do zadečku atp., na to si netroufl nikdy), úklid, vaření... dokonce patří ke chlapům, kteří nemají problém ani s umytím záchodu, když je to třeba. 😵 Takže v tomhle problém není.

U nás byl vždycky problém spíš v tom, že máme spíš náročnější dítě. Malej trpěl od narození hodně na koliky... a patří k tzv. "dráždivým" dětem. Což znamená, že pláče a pláče a pláče bez zjevné příčiny... A když Ti dítě prořve v necelých 2 měsících 18 hodin za den v kuse (fakt nekecám...), spí jen 6 hodin... poprvé Ti během dne usne v 5 měsících, a to ještě poté, co ho předtím 45 minut uspáváš, a spí pak 20 minut a dost... a vstává Ti v pět ráno a usíná v jedenáct večer, přičemž se každou hodinu probudí a pláče... většinu dne stále propláče, ačkoli už ne v kuse... a tak to trvá až do 11 měsíců... pak si teprve můžeš začít s někým povídat o tom, z čeho jsi tak unavená... 😀 😀 😀

Každopádně pokud vynechám naši domácnost, pak si myslím, že maminky jsou nejvíc unavené právě z toho stereotypu, z pocitu, že si bez dítěte ani "neuprdnou"... je to spíš psychická únava, která se pak "přelije" do té fyzické... je to jakási vnitřní nepohoda, která nahlodává vztah... no a pokud máš manžela jako já, který se o ty hrůzy s Tebou pečlivě dělí, pak jste psychicky vyčerpaní oba, protože oba víte, když jdete spát, že za hodinu dítě bude řvát... a že to tu noc nebude jen jednou... a že to tak bude i zítra a pozítří... a za týden ... a za měsíc a prostě stále... a že není cesta ven... a že nezbývá než to nějak "přežít" a doufat, že z toho to dítě brzy vyroste...

O tom je ta únava.

No a pokud nemáš peníze nazbyt, pak Ti nezbývá než k hlídání využívat babičky. Pokud je máš. A pokud je máš dost blízko a ne na druhým konci republiky. A pokud jsou ochotny hlídat (dítě, které jim celé 3 hodiny, co jej budou mít pod dohledem, prořve - ne ze stesku po matce, ale prostě proto, že je dráždivé... jen tak někdo hlídat nechce...). Ono to fakt někdy není lehký.

Pravdou je, že si to my ženy - matky často komplikujem samy tím, že si myslíme, že není žádné řešení. A přitom by to při trošce dobré vůle přci jenom šlo (jedna babička pohlídá tento týden a třeba jen hodinku, to snad ten řev vydrží, druhá příští týden, aby to na tu první nebylo moc, nebo pohlídá kamarádka, sousedka, která má odrostlý děti... nebo alespoň jednou týdně ta paní na hlídání - těch 80 Korun na jednu hodinku týdně nás nezabije... atp.). Ale to už je o tom si to všechno zvážit a začít se sebou - se svým životem na mateřské - něco dělat. 🙂

Ale celkově vzato - toto je už tak trošku mimo tohle téma. Jen mi to nedalo se nad Tvým údivem nad únavou nepozastavit. 🙂

nikka.vo
10. říj 2009

Dukie, já vím že se děti nemají srovnávat, ale veř mi, že můj syn byl též zdatnej uřvánek, řval v kočáře, takže jsem s ním skoro nechodila ven, nebo jen na chvíli, byl to hroznej řev, řval půl dne, je fakt že v noci se napil a psal dál. Je jasný, že s malým miminkem toho moc neuděláš aby si ho utěšila, pokud nezabírá houpání, zpívání apod, ale vim jistě, že u starších dětí se dá pláči předejít pozorností. A tady zase musim říct sama za sebe (asi jsem hrozná) ale já jsem nedokázala neustále vymýšlet kravinky, aby neplakal a nenudil se a občas jsem ho nechala se vztekat. Ale myslim, že od těch 4 měsíců a výš se s těmi dětmi dají dělat kraviny, aby neřvalo. A proč to říkám. Jde o to, že třeba babičky když si půjčují vnoučátka, tak se jim obvykle věnují (proto si je přeci berou) a alespoň u nás to bylo tak, že syn u tchýně a mojí mámy vůbec neřval, protože mu nebyla upírána pozornost, říkali mu dětské říkanky, hráli si s nim, takže v mém případě jsem se nebála syna půjčovat. A například neteř pláče většinou ze začátku na každého koho vidí, ale není řešení přestat jí vídat, nebo si jí všímat, protože pláče, ale musí si ke mě tu cestu najít skrze hry a zábavu a ono to najednou jde a už se na mě řehtá. Takže si myslim, že všechno jde, jen občas nejsou síly. Ale jinak znovu říkám, že moc dobře vim, že to prostě nejde věnovat se dítěti 24 hodin uplně na plno. Dalším řešením jak by si vždycky jeden z vás mohl odpočinout by bylo, aby jste na chvíli zkusili (třeba jen v týdnu, nebo jen o víkendech) aby jeden z vás spal v jiné místnosti, zavřený, aby ho pláč tolik nebudil a nabral trochu energie a pocitu, že chvíli nemusí nic neřiš, nemusí usínat s pocitem, že ho zase každou hodinu bude budit pláč a příští noc, nebo třetí si to vyměnit. A píšu to myslim ne mimo téma, protože je to můj pohled na to, proč jseš psychicky unavená a to zapříčinilo mimo jiné propast mezi tebou a manželem 🙂 a co by třeba šlo zkusit udělat jinak... Každopádně držim palce, ať jste s mužem zase takový jaký jste bývali kdysi 🙂

zdenka26
10. říj 2009

Vím jaké to je když dítě křičí několik hodin,zažívala jsem to sedm měsícu ,malej mi přes den nespal vůbec a v noci několik hodin,o tom mi nemusíš vykládat.Alůe právě že manža mi taky hodně pomáhal.Tak jsme se střídali když nebyl v práci a šlo to. 😉

zdenka26
10. říj 2009

Ono když chceš a manža pomuže tak jde všechno.Jen si to trochu zorganizovat 😉

kaleilah
10. říj 2009

Zdenka26: vy se milujete s manželem každý večer? Holka tak to nevim jestli ti teda závidim, takovej stereotyp bych nevydržela 😉 To už není žádnej adrenalin když nevíš kdy to přijde a den co den chodíš do postele a víš co tě tam čeká 😉 😀

caira
10. říj 2009

zdenka tys me tou unavou fakt rozesmala - chodit do prace neni ani z poloviny takova drina jako byt 24/7 s ditetem - ja jsem si vyzkousela oboje a uprimne, chodit do prace byla vetsi pohoda nez cely den litat kolem akcniho ditete co se nezastavi....a jak rika dukie, kdyz nemas okolo babicky ( ja mam treba rodice cca 1300km daleko- takze hlidani probehne 3x rocne 😉 ) a nemas extra penize na to aby sis platila predrazenou cizi zenskou tak mas smulu.

Me by se rozhodne libilo dat dite do skolky, cely den si odsedet nekde v teploucke kancelari, dat si kafco, obcas pokecat s zenskyma a od prcka si trosku odpocinout a nabit baterky, pak prijit v pet domu, chvili si pohrat, udelat veceri a dat dite spat...ja mam takhle od rana od 6ti do vecera do 8mi za zadkem malou osobu, ktera vyzaduje neustalou pozornost a skolku si bohuzel nemuzu dovolit protoze skolka tady vyjde cca na cely muj plat + extra...takze z financniho hlediska se to neda ...tak tolik k tve otazce z ceho jsou matky co jsou doma unavene 😉

pipisek
10. říj 2009

Jooo...na časy v práci vzpomínám taky 😉 Já už víc jak 2 roky nespala najednou déle než 4 hodiny, malá ráno vstává kolem 6.30 a když se zadaří, tak spí po obědě i hodinu 😉 někdy 20 minut...nespala ani jako novorozenec.
Taky mi ze všeho už hrabe, mám pocit, že den je nekonečný, malá si sama nehraje ani chvilku, max. vydrží u pohádky v TV, ale tam jí často odkládat nechci. Od každého slyším větu : " Ježiíši, po kom to dítě je?" Když se ze školy vrátí ta starší, tak to je teprve "psycho"..puberta útočí 😀 věčný dohadování, pořád něco, malá jí vyloženě škodí 😝 a vysvětlujte puberťákovi, že je "malá a nerozumí tomu".
Babička schopná daleko a neschopná blízko..ale to je celkem na h.... 😉
Takže tak, milé dámy...nechádejte se tady, každá z nás je jinak psychicky odolná a každá máme jinou míru vnímání únavy. Některé z nás svěří dítě klidně hlídací agentuře, některé by to nikdy neudělaly. Já si přijdu vyřízená každý večer, ale holt tak to je a nijak to neovlivním. Snažím se aspoň 1x týdně na 2 hodinky vypadnout na kafe s kamarádkama a občas jdu třeba na hokej. A závidím všem kolem babičky 😠 to přiznávám bez mučení. A od toho všeho se samozřejmě odvíjí to, co je v názvu tématu...určitě mě a manžela děti spojily více, samozřejmě je to na úkor toho bezstarostného randění a vlastně života bez starostí...něco holt život přinese a něco odnese. Ale někdy mě to dost vytáčí 😝 a mám dojem, že to neskončí.

zdenka26
10. říj 2009

kaleilah no mě to jako stereotyp nepřipada a promin ale mi se nemilujeme jen v posteli,takže adrenalinu máme až nad hlavu 😉 Mě zase přijde trošku smutné,že mladí lidé se milují třikrát do měsíce,že to nepotřebují.Toi pak není o adrenalinu.

pipisek
10. říj 2009

no a sex...to je to sámý, každý má jinou potřebu a jinak se určitě milujou lidi, co jsou spolu 5 let a jinak lidi, co 15 let...tak se taky nehádejte 😉

ronie
10. říj 2009

zdeni, já myslím, že každému vyhovuje něco jiného, jedno dítě a chodit do práce...to je fakt pohodička 😉 Milovat se každej den bych i tak nemusela,ale v pohodě, vám to vyhovuje, někomu ne. Ony ty krize dojdou, já si taky myslela, že budeme šťastní a zamilovaní do konce našich životů 😀 😀 😀 Mě manžel nepomáhá, protože musí chodit do práce, ráno v 8 odchází a kolem 19h se vrací, spíš později, od rána do večera se nezastavím a to doslova, nemám moc čas na to se najíst a ani chuť když na to není klid, pomalu každej den musím udělat velkej úklid včetně luxování , protože se dvěma dítkama je tu takový chaos, že sem uplně začla nesnášet nepořádek, sem z něj fakt zoufalá, takže furt uklízím průběžně , uvařit aspoň něco rychlýho co se stihne za hodinku než se v lepším případě dcerka vzbudí, nesnese být chvilku sama..je to opravdu záhul, s jedním dítkem mě unavoval ten stereotyp ale teď je to opravdu ta fyzická a psychická aktivita, milujeme se v lepším případě jednou týdně a ze začátku se mi ani nechce 😝 😀 pak už dobrý 😀
Hlídání mám jednou týdně mamku na dopolko, jinak nic, chůvu máme,ale momentálně nevyužíváme, šetříme neb stavíme a navíc jsou děti stále nemocné-to taky dělá hodně, nespíme, do toho stres, ponorka, že nemůžem ven, je to fakt na prášky někdy 😝 😀

kaleilah
10. říj 2009

zdenka26 já nevim proč se klade takovej důraz na sex. Já jsem isce mladá, ale nikdy jsem sex k životu nepotřebovala možná špatná zkušenost v začátcích, nevim, ale prostě není to pro mě důležitý..MM je starší, a taky sex nějak extrémě nevyhledává. Takže mě to smutný ipravdu nepřijde. Je to asi jako že někdo vysává 3x denně, někomu stačí jednou týdně a je spokojenej. A jinej žije v bordelu a je spokojenej taky 😀 😀 😀

Jinak souhlasim s většinou že únava je většinou psychická a tu práci jak zmiňuješ by jsme brali spíš jako osvobození...prostě přijít na jiný myšlenky a aspoň chvilku řešit něco důležitýho( a je jedno jestli děláš právníka nebo prodavačku, protože důležitá je každá práce 😉 )

Ronie, s tou fyz.únavou tě chápu dokonale,mám ročňáka doma, k tomu jako přivýdělek skoro dvouletou vietnamku(ale ta je jak vlastní, hlídám jí od jejích 4.m)-jenže tu mám den co den, včetně svátků, víkendů, vánoc...a hlavně mám jí 11hod denně, takže je to jak další dítě a do toho jsem těhule 😉 Takže večer taky padám s prominutím na hubu 😀 A když už hlídání je i přes den, tak si radši uklidim...taky jsem jak jsou děti hrozně na pořádek, dřív mi to bylo šumák, ale mám už pár úchylek jako že nesnášim sebemenčí drobek na kuch.lince a taky když je mokrá, vlhká atd a ještě když je mokrý dřes 😀 takže když si umeju ruce v kuchyni, musim pak otřít i linku protože jsou na ní kapky, pak vytřít do sucha dřes a hadr jít vymáchat a vyždímat do vany, protože jinak bych měla logicky v dřesu zase kapky 😀 😀 😀 Bože, já jsem asi už úchylná 😀

francesko
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
caira
10. říj 2009

ronie, pipisek ...koukam, ze dost z nas to ma doma hodne podobne, co?

holky me taky prijde chodit do prace jako brnkacka oproti tomu psychickemu naporu byt doma matkou na plny uvazek a uklizeckou na nepretrzite smeny 😀

My s manzou taky driv meli sex treba kazdy den, prisla jsem si pekne odpocata z prace, nabita zazitky a energii a dalo se to krasne zvladat, ale ted uz na to proste nemam tak casto energii ani chut - proste po celem dni kdy jsem na vsechno vpodstate sama je to o necem jinem nez o neustalem projevovani vasne, prijde mi, ze nekteri lide si tim svym dennim sexem dokazuji, ze jsou pro partnera porad pritazlivi nebo co, ale rozhodne to neni stavebni kamen vztahu..

- ronie stejne jako u vas manza odjizdi do prace dost brzo ( 7 rano) a vraci se 19h ( kdyz je dobry spoj) 😉

zdenka lidi co maji mene sexu litovat nemusis, treba jim manzelstvi klape lip nez vam, to nikdy nevis, lide maji jine hodnoty a to cim se u vas doma prokazuje laska u jinych paru treba funguje uplne jinak... 😉 😉

pipisek
11. říj 2009

no upřímně...mě spíš nepřijde sex každý den normální, nikoho se nechci dotknout..jak jsem psala, záleží na potřebách každého jedince 🙂 ..myslím, že ta ženská, která dítě i domácnost zvládá levou zadní se k sexu nemusí nutit, ta která má se zvládáním dítěte a domácnosti potíže (třeba právě kvůli únavě nebo obyčejnému streotypu) rozhodně večer nevyleze z koupelny jako saxuální dračice 😀 A další věc je třeba hojení po porodu, ty ženský s větším nástřihem a šitím se každý večer klepou a ví, že by měly a nechtějí 😖 (to mluvím zcela upřímně za sebe, i když poslední půlrok je to lepší)

petja
11. říj 2009

Tak sex každý den rozhodně ne.Ale Pipisek s tim nástřihem a intimními problémy,to mysliš vážně,že jsi na to sama? Myslim, tim,ty to s manžou neřešíš?

pipisek
11. říj 2009

Petja
Jak myslíš, sama? Rozhodně to s manželem řeším, spíš řešila jsem, protože poslední půl rok je to už OK. Jen jsem se tím chtěla vyjádřit k výše uvedenému každodennímu sexu...že to šití může někoho dlouho bolet a že já osobně nejsem z těch, které by sex stavěly na první místo. Že se výše v příspěvcích ten sex moc zdůrazňuje. Jistě, je důležitý, ale ne každý den...to už mi přijde podezřelý 😀 No podezřelý...zřejmě na sebe narazili dva abnormálně sexuálně náruživí lidé a mají to štěstí, že jim vše jede jak má, dítě, domácnost, práce i sex. Taky se tam, holky, dohrabeme...jen to trochu potrvá 😉

anta
11. říj 2009

Holky, komu to utužilo vztah, hlaste se 😀 😀 😀 , zrovna dneska ráno jsme se rafli s MM a hádejte kvůli čemu a komu 😀 😀 😀 😀

dukie
autor
11. říj 2009

Abych řekla něco k tomu sexu... za sebe, každý to má jinak, že jo... já sex vždycky měla ráda, nikdy v životě jsem neměla problém s dosahováním orgasmu (ťuk, ťuk, ťuk), ale nikdy jsem to nebrala jako základ vztahu. Pravdou ale je, že sex prostě součástí vztahu je... stejně jako všechno ostatní.

Upřímně... nevadí mi ani tak to, že u nás teď sex spíš není než je... jako to, jaký je, když už teda nějaký je. Je to prostě sex. Jako já proti tomu nic nemám, když je to jednou tak a jindy jinak, líbí se mi oboje. Ale když je to pořád "jen" sex, tak mi to nevyhovuje. Potřebuju se i milovat. Když to řeknu naplno, tak od porodu mi manžel ani jednou nezlíbal tělo... přestože dřív to dělával. A o nějakém hlazení a mazlení se taky moc mluvit nedá...

Abych to shrnula... dokážu chápat, že na to třeba mám chuť (nebo sílu, to už je jedno) častěji než manžel, přestože před dítětem to bylo nádherně vyrovnaný a spokojení jsme byli oba... dokážu si s tím poradit (nejsme malý holky, že jo...), ale to, co považuju za problém - dle mého názoru jednoznačně související právě se změnou vztahu mezi náma po narození syna, je chybějící projev pozornosti při sexu (čímž mám na mysli právě to líbání těla, hlazení, mazlení...).

A nemyslím si, že chybějící projev pozornosti je věcí četnosti sexu nebo únavy (když už je to jednou za měsíc, tak se snad alespoň na pár polibků člověk zmůže, ne?...).

Tolik jen že jste tu víc otevřely téma sexu. Každopádně bych se taky nedohadovala, jestli je "normální" milovat se každý den, jednou za týden nebo jednou za rok. Každý pár to má jinak a každému to jinak vyhovuje. A taky je rozdíl v tom, co si kdo pod pojmem milovat představuje (někdo to vidí jako večer plný romantiky, dlouhého milování a prakticky neprospané noci, jiný to vidí jako rychlovku na pračce v koupelně... 😀 - náročnost se nedá srovnat, to jistě uznáte 😀 ... a to první rozhodně nelze provozovat denně, protože bez spánku člověk dlouho nevydrží... a nemluvě o tom, že mi teda vůbec nepřipadne nějak vášnivě přitažlivý odcházet v průběhu milování k plačícímu dítěti a pak se vracet a snažit se navázat nit tam, kde byla přetržena...). Ale to už odbočuju. Prostě četnost milování nechme každému na jeho vlastní chuti. Tomuto tématu je spíš relevantní ta "kvalita" prožitku, která se s příchodem dítěte změnila... a nevrací se do původního stavu... 😝

megee
12. říj 2009

dukie s tím sexem s tebou sohlasím..taky mi přijde, že s narozením syna u nás ubylo těch něžností v sexu ( možná si za to můžu sama, jelikož se malej taky často budí a jak mě nevidí tak začne řvát..trakže to většinou chci mít "rychle za sebou" a nějak si to prostě nedokážu naplno užít)

a k tý únavě souhlasím s cairou ono je opravdu rozdíl mít hlídací babičky které ochotně kdykoli pohlídají a být na dítě 24/7 sama...to pak člověk opravdu "padá na hubu" únavou ze stereotypu a nemožnosti před dítětem někam utéct...