Dítě má utužit vztah... jó, to bych chtěla vidět...

dukie
7. říj 2009

Ahojte maminky. 🙂 Zajímá mě, jestli to tak máte (nebo jste měly) některá taky... Rozhodně nechci, abyste z mého příspěvku měly pocit, že něčeho lituju nebo tak... rozhodně ne, jsem šťastná, že máme děťátko - nádherného a moc šikovného chlapečka 🙂 , a jsem moc šťastná, že ho mám právě se svým manželem. 🙂 Ale jak už to tak bývá, má to svá "ale"... 😒

Od porodu žijem s manželem tak nějak pro dítě... ne pro sebe navzájem. Malej byl hodně náročný miminko (což jsem psala už v jiných diskuzích - v tom "nejlepším" proplakal v kuse 18 hodin za den), manžel se o péči o něj se mnou dělil, takže jsme si to "vychutnávali" oba - za což jsem mu vděčná, protože kdyby se k tomu postavil tak, že dítě je moje starost, že on vydělává... tak už jsme stoprocentně od sebe... Je statečnej, že se zapojil, zatnul zuby a trpěl se mnou. 😒

Ale abych se vrátila k tomu, co chci říct... jak jsme se takhle semkli jako rodiče... a syn z toho v podstatě tak nějak vyrostl až těsně před 1. narozeninami, kdy začal chodit a jeho neustálé kňourání a pláč se zmírnili... tak jsme přestali úplně žít jako muž a žena. Občas mi připadne, že si stěží dáme pusu - a když, tak jen ze zvyku či z nějaké nepsané povinnosti... o sexu bych raději ani nemluvila, to by snad ani nebylo o čem. 😝 No a nějaké to pohlazení a popovídání si v klidu... toho tedy taky moc není.

Zvládáme domácnost, zvládáme dítě - syn vypadá moc spokojený, manžel s ním po návratu z práce divočí a zápasí a hraje si s ním, vezme ho do parku a tak... to je dokonalý. Ale pro mě už tu sílu nemá... 😒 No a to se samozřejmě pak sama sebe ptám, jestli ji nemá nebo nechce mít... jestli je normální, že chlap od manželky "NIC" nechce, jestli vlastně ještě vůbec náš vztah funguje nebo jestli už "jen žijem vedle sebe"... 😝 Jestli nemá vliv, že mám nadváhu (což se mi nechce věřit, protože manžel měl taky +15 kilo a ani v duchu mě nenapadlo ho nepohladit, nepolíbit nebo s ním nemít sex... nikdy pro mě svoji přitažlivost kily navíc neztratil... ale kdo ví, u každého to může být jinak...).

Dokud to bylo se synem tak moc náročný, tak mi to ani nepřipadlo... sama jsem všeho měla plný kecky. 😝 Ale teď, co je to už 2 měsíce, co se to výrazně zlepšilo a připadne mi, že už to není tak náročný... vidím, že jsme někde uprostřed toho kolotoče ztratili sami sebe. 😒

Snažím se to nějak "nakopnout", projevit aktivitu ze své strany, promluvila jsem si o tom s manželem - překvapilo mě, že on (podle jeho slov) vůbec žádný problém nevidí... vypadá to, že se od té doby tak trošku snaží taky, onehdá dokonce po dlouhé době nechal být televizi a lehli jsme si spolu jen tak do postele a povídali, když syn usnul... Ale stejně z toho celého nemám úplně dobrý pocit... 😕

cernalu
5. srp 2012

@xlucka9
@chanellka
jé to jsem ráda, že se někdo ozval 🙂 u nás to přišlo spíš až tak když měl syn 5měs., jak začal vnímat a tak, manžel nějak nepobírá, že teď už se to řídí dle něj a má prostě přednost, pravděpodobně to pramení z jeho dětství kdy měl jeho brácha vždycky přednost. Taky se pořád dohaduje kvůli blbostem, a ani se mnou nesdílí radost ze synových pokroků, taky bylo na něj moc že syn je podobnej víc mě, teď už naštěstí i jemu 🙂 Jinak já jsem se kvůli němu přestěhovala 200km daleko, on si jede své koníčky a já sama doma se synem.(hlavně večer, kdy nemáme hlídání, přes den si jezdím sama se synem). Nějak mám pocit, že už tu prostě žít nechci... že si takhle život představit nedovedu...

chanellka
6. srp 2012

@cernalu uplně mi mluvíš z duše, taky se pořád ptám, jesli chci takhle dá žít... a vím že ne vždycky když se o tom s manželem bavíme, jsem ta špatná já, pořád mi říká že sem vestresu ať se uklidním a neříkám takový blbosti, on si prostě myslí že si dělám legraci ale to já si nedělám a už ani nevím jak jinak mu to mám říct, že se necítím šťastná... ☹ Prostě si mele jen to svoje a mě neposlouchá ☹

cernalu
6. srp 2012

@chanellka no tak já jsem mu to na plnou "hubu" ještě neřekla, pořád mu říkám, že se nám nevěnuje, že s námi netráví čas, ale jako bych házela hrách na zeď..... ale určitě cítí, že se něco děje, nechci se ukvapit, ale myslím že uvnitř sebe mám jasno.....prostě kdybych byla se synem sama, ale zase v blízkosti své rodiny bych byla šťastnější.... nejhorší je že před tím to bylo fajn, moc jsme si rozuměli, prostě pohoda....nechápu to..... jak dlouho jste spolu? my krátce, tři roky, a právě ještě o to víc mě to všechno překvapuje..... že tak brzo to stojí na prd ☹

chanellka
6. srp 2012

@cernalu no my jsme spolu taky tři roky, my měli velkou krizi před svatbou ale tehdy jsem si řekla budu s ním a bude to fajn, bylo to fajn ještě tak 3 měsíce po svatbě bych řekla a pak už to šlo celkem s kopce, teď je to teda na prd ☹ No my bydlíme v Brně ale rodiče mám 30km daleko není to sice 200 ale už když jsme spolu začali chodit, řikala jsem mu že beru to bydlení v bytě jen za přechodnou fázi že nikdy ve městě bydlet nechci, no a co myslíš, teď mi bylo řečeno že se bude kupovat novej byt v brně ☹ tak jsem z toho taky přejetá, řekla jsem mu že v tom vůbec nechci figurovat, že ať si to koupí sám nebo ať to hned napíše na malýho jestli to de ale že já s tím nechci mít nic společnýho.... Já už jsem skoro tři týdny u našich a manžel sem za náma jezdí a jsem tu bez něj spokojená, to mě dost děsí...protože vím že to je špatně....že malej tátu potřebuje i když se o něj nestará tak jak by měl ale třeba až bude větší tak to bude jinčí ale já nevím právě jestli se mi chce čekat...

cernalu
6. srp 2012

@chanellka ježíš my to máme fakt stejný! já jsem byla u našich na začátku července taky tři týdny a přesně jak píšeš, vůbec se mi nestýskalo a bylo mi dobře....taky jsem si řikala, že takhle by to být nemělo.... to chápu, že jsi naštvaná když chce zase byt..... mě ještě poslední dobou přijde, že manžel ani nechce abych k našim jezdila, vždy je to hádka když tam jedem na víkend a já že tam s malým zůstanu i přes týden, zástěrku má že se mu nechce jet na motorce a chce jet s námi autem....ale vím že to důvod není, vadí mu že tam budem při tom on chodí z práce v půl sedmé tak to by měl snad vydržet a chápat mě že si chci taky užít svou rodinu.... no fakt nevím, taky si řikám, jestli to nebude lepší až bude syn větší a bude ho víc zajímat ale mám pocit, že to nevydržím....

jackey
7. srp 2012

@cernalu
@chanellka jdu se k vám přidat 😒 S manželem spolu tedy budeme deset let..zrovna dnes máme výročí 3 roky od svatby, ale manžel je celý den pracovně pryč, přijede až bůhví kdy a za celý den se mi ani nezavolal.
My ještě po porodu byli v pohodě...tedy v rámci možností...malá byla docela uplakaná ty první dva měsíce, ale on mi s ní pomáhal..v uspávání jsme se střidali atd. Jako ani dnes mu nemůžu v péči o malou, které teď bude půl roku, vůbec nic vytknout..spíš naopak..je to vzorný táta, ale co se týče mě, tak se pořád jen hádáme kvůli úplným blbostem..vždycky přijde z práce a hned si najde něco, co mi může vyčíst nebo za co mě seřvat ..pak je doma, věnuje se malé a každý večer mi řekne, že jde na pivo, aby se odreagoval z práce...takže spolu prakticky vůbec nemluvíme..o sexu nemůže být ani řeč, protože manžel je odstěhovaný v obýváku, jelikož malou budilo jeho chrápání..já mu vyčítám hospodu, on mě zase jiné věci a je to pořád dokola..za celý den si dáme maximálně pusu před spaním a to ještě když stihne do té doby vůbec přijít...jsem už zoufalá a vím, že takhle prostě žít nechci a rozvod mě napadá taky každý den..achjo..jenže my nemáme ani čas si promluvit, protože on tu prostě věčně není a když už je, tak stejně na to člověk potřebuje příhodnou atmosféru a ne to na něj vysypat a mít na to 15 minut než odejde do hospody

cernalu
7. srp 2012

@jackey ahoj, no taky hezký ☹
my jsme o tom spolu taky nemluvili, stačí že mu řikám, že s námi netráví čas a už se ho to dotkne, že má moc práce, ale že na své koníčky si čas najde to je v pořádku..... horší je, že já už s ním ani moc čas trávit nechci......taky pořád přemýšlím co dál.....není to lehký co? ☹

jackey
8. srp 2012

@cernalu já mu taky pořád říkám, že už si spolu ani nepovídáme a pomalu se jeden druhého za den ani nedotkeme a upřímně ani nevím jak bych začla. Tak nějak jsme se od sebe hrozně vzdálili a dostala jsem se do stavu, kdy mi to přijde hrozně divné...jako říkám si, že už ho snad ani nemiluju, ale když opravdu začnu přemýšet nad tím, že bych ho opustila, tak vím, že bych to nedokázala..ale pokud by se nemělo nic změnit a nezačne upřednostňovat svou rodinu před hospodou, tak mě do toho nakonec stejně dotlačí, ať chci nebo ne...nejhorší je, že když se vrátí z hospody, tak se mi uplně hnusí a pusu je mi schopný dát jen když očekává sex a já už mám nějaký blok a prostě to takhle nechci

chanellka
8. srp 2012

@cernalu
@jackey
HOlky to jsme to pěkně dopracovali teda ☹ já vubec nevím co mám dělat, dnes se od rodičů vracím dom a že by se mě tam dvakrát chtělo to se říct nedá já prostě nevím co mám dělat...taky se kolikrát sama sebe ptám jestli ho ještě miluju ale to fakt taky nevím.... je to teď prostě nějaký divný, on to ví že to je divný ale raději nechce nic slyšet... kdyby bylo asi jen na mě tak bych asi měla už zbalený tašky ale vždycky jsem si říkala že jednou až budu mít děti, musím dělat vše pro to aby měli uplnou rodinu, mámu i tátu ale teď si říkám za jakou cenu???☹ je to fakt děs ☹

jackey
8. srp 2012

@chanellka jo to mi povídej, taky si říkám za jakou cenu? Už jsem dokonce hledala, jestli někde v okolí nefunguje manželská poradna, ale tady u nás v zapadákově nic není a dojíždět se mi nikam nechce..já bych to chtěla zachránit, ale prostě nevím jak a obávám se, že když to takhle půjde dál, tak je konec nevyhnutelný

cernalu
8. srp 2012

@chanellka
@jackey
jo holky taky by mě nikdy nenapadlo, že takhle dopadnu, představovala jsem si nás jako šťastnou rodinku a ono tohle.... v jednom kuse přemýšlím co jako bude.... že přeci takhle to dál jít nemůže...... prostě nejsem šťastná.....vím že by to bylo těžký odejít ale pak už bych asi byla šťastnější......o poradně mi říkala kámoška, ale mám pocit, že mi u manžela vadí tolik věcí, že to poradna nezachrání.....

chanellka
14. srp 2012

@cernalu
@jackey Ahojky Holky, tak jak bojujete?? My jsme měli o víkendu děsnou bouřku doma a řekla jsem manželovi už otevřeně že myslím na to že bych se chtěla rozvést, prvně si myslel že si dělám srandu, pak ale pochopil, že to myslím vážně... Tak nevím jestli si to nějak přebere a začne trošku nad tím naším vztahem přemýšlet..
😝

jackey
14. srp 2012

@chanellka U nás se to trochu zlepšilo..sice do hospody pořád chodí, ale už se tolik nehádáme, tak snad je to na dobré cestě..uvidíme..
Je dobře, že jsi mu to narovinu řekla..třeba ho to probere a začnete spolu o té situaci aspoň mluvit...a třeba to nakonec bude zase dobré:o)

sarkar
14. srp 2012

@chanellka Ahoj, četla jsem tvé příspěvky a docela masakr teda 😒 Obzvlášť jestli ti manžel řekne, že bez sexu nebude hlídat vlastního syna. Ani nevím, co bych udělala, kdyby něco takovýho řekl můj manžel, nejspíš bych mu asi jednu vrazila 😠 Jestli s ním nejsi spokojená tak se rozveď, malýmu tím neprospěješ. Už jsem tu párkrát psala jak to měla tchýně s jejím mužem - jí třískal jak žito, kurvil se, k Romanovi (manželovi) se choval ale vždy vzorně a ten ho zbožňoval, a co myslíš, že se nakonec stalo? Když Romanovi bylo 11 řekl mámě ať od táty odejde a odešli. Teď už ho asi 3 roky neviděl a vůbec po tom netouží, otec ho prostě přestal zajímat. Děti nejsou blbé a myslím, že k matce mají ve většině případů přece jen silnější pouto než k otcovi a vycítí, když je něco špatně i po té psychické stránce...A nechceš přece, aby si tvůj syn z dětsví pamatoval jen tátu co byl věčně v hospodě, že ne??

Ale je to můj názor, nenutím ho nikomu, notabene když sama žádné potíže ve vztahu nemám (a doufám, že ani nebudou)...

cernalu
15. srp 2012

@chanellka ahoj tak u nás pořád stejné, změna žádná....☹ taky by jsme potřebovali bouřku, aby každej řekl co a jak.... no myslím že to dlouho trvat nebude..... a co u vás, už nějaká změna?

chanellka
27. srp 2012

@cernalu
@jackey Ahoj holky vřele doporočuju si to s těma chlapama vyříkat, čím větší bouřka tím lepšíííí 😀 u nás teď pohodka zase vše ve starých kolejích, dnes máme výročí svatby a nemůžu se dočkat až manžel přijde domů a společně to všichni 3 oslavíme 🙂 takžéééé tramtadadddááá opouštím tuhle diskuzi 🙂 😵

jackey
27. srp 2012

@chanellka U nás už je to taky na dobré cestě:o) Tak jsem ráda

werunqa
29. srp 2012

Ahojky 😉 ,
u nas to bylo narocnejsi jen po prijezdu z porodnice-muj mi sice se vsim pomahal,ale dost mu to trvalo a me to znervoznovalo..Takze jsem vzdycky na neho vystekla, ze mu to trva a mala pak zbytecne place dlouho(prebalovani apod)..
Ale uz jsme sehrani a uplna pohodicka..akorat na ten sex chut nemam no ☹ a muj mi rikal, ze mu to ani nechybi..pritom denne rika, jestli jdem "na to", kdyz mala usne 😀 tak nevim 😎