RP skončí během 2. těhotenství, jak to bude s financemi?

nikcza
3. zář 2014

Ahoj, prosím o info. Malá má teď 27měsíců. Rodičovské dávky mi končí v prosinci t.r. (+nějaký doplatek v lednu)(jinak rodičovská dovolená do 3let), teď jsem těhotná cca 5-6tt.. (měla jsem v plánu pracovat na dohodu,hlídání by bylo),ale povedlo se druhé..jak to tedy bude s financemi? zaměstnaná jsem ... prosím o podrobné info.děkuji kdy a co zase vyřídit ?

werunkaw123
3. zář 2014

Záleží jaké zaměstnání máte, pokud Vás do další mateřské zaměstnavatel vezme zpět do zaměstnání, případně budete do mateřské na nemocenské. Potom nastoupíte klasicky 6-8týdnů před porodem na mateřskou a po těch 28 týdnech si vyřídíte opět nový rodičák.

j.a.n.i
4. zář 2014

@nikcza A těhotná na dohodu pracovat nejde?

nikcza
autor
4. zář 2014

@werunkaw123
@j.a.n.i
zaměstnání mám na dobu neurčitou...takže to je v pohodě. můj termín porodu by vycházel na 6.5.2015, a malá bude mít 3roky 10.5.2015..takže teoreticky bych musela do práce 11.5. nebo na neplacené..to už je jedno co by bylo... takže já na nemocenskou nenastoupím, ale v březnu 8týdnů před porodem budu mít zase mateřskou na půlr roku.takže bych byla pouze bez peněz v únoru.jestli to tak dobře chápu? otěhotněla jsem opravdu na knop ! :D jinak pracovat na dohodu lze,jako těhotná..

j.a.n.i
4. zář 2014

@nikcza Jojo, chápeš to dobře 🙂 Takže bych to takhle nechala a domluvila si i tak tu dohodu, když je to práce, která za těhotna lze, penízky navíc se vždycky hodí 😉

nikcza
autor
4. zář 2014

@j.a.n.i 🙂 ano ano... s tou prací nakonec uvidím ještě no.. ale díky za rady