Druhé dítě s druhým mužem, máte zkušenost?

gerdik6
11. únor 2013

Milé maminky, možná si to jen namlouvám ale so se narodila Terezka mám dojem že přítel mého syna mírně odsouvá. Třeba jsem jen přecitlivělá ale nemůžu se toho dojmu zbavit. Máte někdo podobnou zkušenost. ☹

blahova_andrea
11. únor 2013

možná je to jen tvůj pocit a možná na tom něco bude. přeci jen chlapi jsou vnitřně naprogramovaní na rozsévání svých genů a k terezce asi cítí prostě něco málo víc, je to přirozené, genetické, biologické. záleží jak se to projevuje, že tě to zneklidňuje a jestli jste o tom třeba zkoušeli mluvit. jestli si toho všiml i kája nebo to řešíš fakt jen ty sama v sobě.

petulka26
11. únor 2013

@gerdik6 Dala bych tomu trošku času. U nás je to tak že mám dvojčata, kluka a holku, žijeme s přítelem (on není jejich otech) a taky se ke každému z nich chová trošku jinak. Elenka je jeho miláček a s Lukym s píš blbne. To co Elče bez problémů projde tak Lukymu ne. Je to prostě tak že ty tatínkové holčičky prostě trošku protěžují. My se teď snažíme o mimčo, ale nemám strach že by se pak k dvojčatům začal chovat jinak. Nebo jinak možná ano, ale spíš jako ke starším sourozencům, než jako že by nebyli jeho. Nevím jestli jsem to napsala srozumitelně 🙂

anatanka
12. únor 2013

@gerdik6 Ja to znam z druhe strany. Byvaly manzel mel 2 deti a jeho dceru jsem mela moc rada, ale jak se mi narodila vlastni dcera, tak to najednou byla k ni tak necekane silna laska, ze proste laska k nevlastni dceri se s tim nedala srovnat. Je to zkratka prirozene, take bys nedokazala dite, co jsi neporodila, milovat stejne. Ten vnitrni rozdil tam podle me kazdy nevlastni rodic citit musi, otazka je, jak se s tim dokaze on sam poprat.

garfie
12. únor 2013

@gerdik6 Jestli tě to trápí, tak si s ním o tom nějak opatrně promluv. Mám podobnou zkušenost jako @anatanka, nevlastního syna jsem si moc oblíbila, ale vlastní je vlastní. Na druhou stranu, jsou to chlapi, určitě si spolu užijí takových těch "chlapských" záležitostí a her. A i kdyby byl vlastní, třeba by byl tvůj chlap jen hotový z holčičky nebo z miminka.....🙂 Buď ráda, že je to holka, ten rozdíl pak není tak zjevný jako kdyby to byl taky kluk.....

gerdik6
autor
13. únor 2013

@blahova_andrea děkuju , někdy to cítím víc někdy míň a někdy vůbec, tak snad je to jen o pocitech. 🙂

gerdik6
autor
13. únor 2013

@petulka26 Děkuju moc za uklidnění. 🙂

gerdik6
autor
13. únor 2013

@garfie Holky, jste skvělé. Je mi líp. Díky. 🙂

kikimaruska
13. únor 2013

Tak já sem zvědavá, jak to bude u nás...už se to blíží...ale porovnat zatím nemůžu. Manžel nemá zkušennosti s výchovou miminka, vyženil rovnou 4l synka (mého) a nyní čekáme za měsíc společné miminko. Já si spíš myslím, že se bude ze začátku více věnovat staršímu synkovi, se kterým si rozumí, hrají různé takové ty chlapské hry, na které sem já sama jako mamka neměla moc vlohy...No, uvidíme, také jsem zvědavá jak to bude. Mě spíš straší třeba rodiče, až ten náš mladší bude vyžadovat, že chce také každých 14 dní jezdit někam na víkendy atp.(jelikož ten starší jezdí pravidelně co 14 dní k otci).

garfie
13. únor 2013

@kikimaruska Jo, tak tohle je těžké, musíte prostě pořád dokola vysvětlovat....horší je, že se mu bude stýskat. Ale třeba se z vás nakonec stane taková velká rodina....my už jsme se taky domlouvali s ex-manželkou mého muže, že si budeme brávat kromě syna i její druhou dceru-je jen o rok starší než naše, takže by si spolu vyhrály....a ona (ex-manželka) je teď v dost těžké situaci, docela by to uvítala....🙂
Já dokonce znám takový případ-jedna moje známá má tři děti, každé s jiným mužem (vypadá to, že je trochu do větru, ale je to bezva holka) a její první muž si bere pravidelně všechny tři děti-rozumíš, kdyby to byl ten poslední-a žil s těma ostatníma dětma ve společné domácnosti....ale on si bere i ty, co přišly po něm....😀

natykata
17. čer 2013

určitě....dokud jsem byla těhu,tak ,,mojí" dceru bral v pohodě,bral jí i ven,vše skvělý,ale co máme i ,,naší" Kačenku,tak Natálku pracně ignoruje :/ bohužel jinak skvěle funguje,jen v tomhle s ním nehnu :( kort když Natálky táta funguje,o to víc se manžel odsouvá,protože holka přeci svýho tátu má a on je ,,jen" strejda

bobosek0
1. dub 2015

@garfie Nnei to náhodou Krčovka Hana,ta je taky do větru.-D

garfie
1. dub 2015

@bobosek0 To mi nic neříká 😀 Já jsem se snažila naznačit, že do větru právě není, i když to tak možná vypadá....prostě souhra životních náhod.