Dvě děti stejného pohlaví

malineta
5. bře 2013

Narodil se nám druhý kluk a já si uvědomuji, že když vidím jiné sourozence kluka a holku, tak závidím, že se jim "to povedlo". Cítím, že to není fér vůči druhému chlapečkovi, že bych měla být vděčná, že ho máme a ne pokukovat po holčičkách ☹ Máte to některá také tak? A přejde mě to?!?

pulsatilka
5. bře 2013

ja mam dve holcicky...jednu (dufam) uplne zdravu, druhu s hendikepom....ja si hovorim, kiez by som mala obe zdrave !!! ☹ ...a je mi jedno pohlavie...

eficenka
5. bře 2013

@malineta
taky myslím, že bys měla být ráda, za to že máš obě děti zdravé... já když čekala miminko, tak sem chtěla kluka- když mi na UZ řekli, že to bude holčička, byla sem zklamaná a za minutu sem si řekla - ty krávo jedna, denně se setkáváš s postiženýma dětima na vozíku, mentálně retardovanýma, autistama - bud ráda a přej si jen, že je miminko zdravé...
od té doby moc děkuji za to, že je dcerka zdravá a je to nejbáječnější dítě na světě... a až bude druhé bude mi uplně jedno co - hlavně zdravé !!!

sarkaa
5. bře 2013

Je to klišé, ale je to tak...zdraví je to nejdůležitější a ačkoliv to každý omílá dokola tak je jen hrstka lidí, kteří si to opravdu uvědomují. Mám dva kluky a nijak neřeším, že nemám páreček. Spíš mi vadí některé reakce okolí..... Asi se na mě hodně maminek naštve, ale já opravdu nechápu jak tohle někdo může řešit a jak někdo ještě než otěhotní nebo v ranném stádiu těhu vyhlašuje, že doufá, že to bude kluk/holka, držte mi palce ať je tam, nebo když už má někdo dejme tomu chlapečka a čeká druhé - holčičku a okamžitě jééé tak se vám to povedlo.... to mi úplně nervy trhá 😀

copa
5. bře 2013

@malineta tyhle pocity neznám, ale když mi řekli, že je to kluk (doma už jsme měli holčičku), byla jsem totál zaskočená a nedokázala jsem to zpracovat, co že si jako s klukem počnu, když to vlastně "umím" jen s holčičkou
a celé těhotenství mě hodně štvali všichni v okolí s tvrzením "tak hlavně ať je to ten kluk" 😠 😠 😠 brala jsem to jako šílenou křivdu na miminku, který nemůže za to, jestli se narodí s pinďou nebo ne 😠 mnohem lepší by mi taky přišlo přání " tak hlavně ať je zdravý"...

hupcza
5. bře 2013

já teda mám páreček - a musím říct, že mě strašlivě štvaly reakce: no to je super, tak vám to vyšlo ....
absolutně jsem nechápala, o čem to mluví - jaké vyšlo - mi i varianta dvou kluků připadala parádní (že o mě pak budou pečovat tři chlapi 😀, že budou parťáci ...) a varianta párečku byla bezva zrovna tak
neb - jaké si to uděláme, takové to bude - a věci, které (zaplať pámbu) nejde ovlivnit, je fakt třeba jen přijmout, protože jsou právě pro nás fajn právě tak, jak jsou 😉

schnek
5. bře 2013

odobné téma už tu je https://www.modrykonik.cz/diskuse/prozivam-to-s...

a co s tím? vyrovnat se. Já jsem se s tím smiřovala dlouho, moc jsem si přála holku a byla jsem přesvědčená, že podruhý to vyjde... věděla jsem, že je to blbina, že nejdůležitější je zdraví, že ho budu milovat, ale prostě ta touha nešla umlčet.

ivapo
5. bře 2013

@copa ahoj.. mám dve holcicky.. ted jsem si trochu přála kluka a kdyz mi volali z plodovky, že je to zdrave a já na to a co to bude a oni že holcicka tak jsem byla zklamaný a že řekli že je vse v pořádku.. to jsem neregistrovala já kravka ... je to vymodlení díte.. po 10 letech.. všichni mi hlavne pak říkali.. to nevadi.. že to bude holka.. ale Škoda že to neni kluk... říkali.. a já na to ..vždyť je to jedno.. pro mne je to zázrak že se to hlavne povedlo!!!!!!!!!!!!!!nejvic kdo si ji pral byla hlavne dcera.. ta si přála holku!!!!!!!!!

ivapo
5. bře 2013

@malineta přejde!!!!!!!!!!!!!aby ne!!

luceka
5. bře 2013

@copa naprosto stejné pocity, doma máme holčičku a čekáme kluka, úplně mě deptají komentáře typu, tak se vám to povedlo, no sláva, atd 🙄 mě by dvě holčičky vůbec nevadily, je to přece prkotina, v životě jde o něco jiného...

ivaanka
5. bře 2013

Já mám taky dva kluky. U prvního mi to bylo úplně jedno, u druhého vlastně taky, ale malinko víc jsem doufala v holčičku. Měsíc před narozením mého druhého syna porodila moje nejlepší kamarádka holčičku s těžkou oční vadou, o které předem vůbec nevěděli. Byl to pro nás pro všechny obrovský šok a já jsem si najednou uvědomila a protože s malou bývám hodně a vidím, kolik trápení nemoc rodičům i jí přináší, si pořád uvědomuju, že zdravé dítě je opravdu dar. Do té doby jsem řešila, jací kluci budou, jak budou vypadat, co jim půjde atd. Všechno mě to přešlo a teď si jenom říkám, ať jsou třeba hloupí, ale zdraví a šťastní 🙂
Přesně jak píše @sarkaa , věta "hlavně ať je to zdravé", je sice klišé, ale je to opravdu to nejdůležitější!!!

nikieda
5. bře 2013

Mně se splnil sen, který jsem měla už od puberty, máme 2 kluky 🙂 Ale je fakt, že kolikrát na mě okolí kouká s lítostí, že nemáme holčičku, což je šílenost.

nikieda
5. bře 2013

@malineta věřím, že máš své kluky ráda. Když nad tím přemýšlíš a máš výčitky, že to není fér vůči druhému chlapečkovi, tak to asi nebude tím, že bys ho "odmítala", že ne? Určitě Tě ty myšlenky přejdou, to je jasné.

amallie
5. bře 2013

@malineta je přirozený, že žena spíš tíhne k holčičkám, protože si představuje, jaké budou kamarádky a jak jí předá ženské věci atd...... tudíž chápu, že sis třeba přála holčičku, ale! přejde to, dvě děti stejnýho pohlaví mají velkou výhodu, že z nich budou parťáci v dospělosti a dospívání a teď jako malí si spolu budou hrát, budeš to mít jednodušší s kroužkama, koníčkama, aktivitama.......... takže za čas si ani nebudeš schopná představit, že bys je neměla 😉 důležitý bude si i s klukama vytvořit krásnej vztah, aby k tobě měli důvěru, abyste se společně nasmáli atd atd atd ....... a to jde ať jsou to holky nebo kluci 😉 hlavně láska a zdraví 🙂

ia.
5. bře 2013

u druhého těhotenství jsem si nenechala říct pohlaví, věděl to jen manžel a úspěšně to tajil 🙂 když jsem porodila, volala jsem mamce a ta aniž by se mě zeptala kolik váží, měří a jestli je zdravý řekla zklamaně: " takže ty nebudeš mít dceru? tak to mě mrzí...".....koukla jsem se na toho svého druhého chlapečka pár minut starého a slíbila mu, že v životě ani na minutu nebudu litovat toho, že je to "opět" kluk. Vynahrazuje mi to, že úžasný, hodný, vnímavý, není takový "drak" jako ten první, je učenlivý, prostě ho miluju a jsem moc šťastná, že ho mám 😵 holčičku jsem si vždycky přála, no tak co, nebudu řešit první menstruaci své dcery, ale budu prát pyžama špinavé po poluci svých synů, no 😅

anina32
6. bře 2013

My máme taky dva kluky😉 přiznám se že jsem toužila po holčičce, protože takhle mám doma 4 chlapy, (ještě manželův postižený bratr), no ale co hlavně že jsou kluci zdravý😉 no a po ivf nám zbyli sněhuláčci tak to chceme za 2 roky zkusit znova. Když na to pomyslím tak s tím že bych chtěla aby to byla do třetice holčička, ale když bude další kluk nevadí, hlavně když se zadaří a bude zdravý😉 A třeba případ mého bratra a jeho ženy: chtěli chlapečka, přišla holčička a pak druhá, další dítě už nechtěli, švagrová užívala antikoncepci a otěhotněla potřetí, nechali si to, mysleli že bude kluk, ale byla to Evička😉 Švagrová si nechala podvázat vaječníky protože antikoncepci už nevěřila a za 3 roky přesto otěhotněla znovu, i to se může stát, no a tak se jim napočtvrté povedl kluk😉

malineta
autor
6. bře 2013

Díky moc za příspěvky! Já toho malého prťouska mám hrozně ráda, mazlíme se, úsměvy jsou nad zlato, i starší bráška je na něj moc hodný. Není to tak, že bych ho odmítala. Jen právě když vidím jinou maminku s klukem a holčičkou, tak trochu závidím. Ale máte pravdu, asi jsem potřebovala od vás dostat vynadáno za hloupé stesky.

malineta
autor
6. bře 2013

@ia. A víš, že to máme podobné? Moje mamka mě také tak trochu lituje, že nemám holku. Tchýně je paf z neteřinky, na naše kluky se chodí "jen podívat" tak 1x za 14 dní, i když bydlí kousíček od nás! Takže možná postačí přestat se snažit splnit něčí očekávání?!?

malineta
autor
6. bře 2013

@schnek Koukám, že třetí je holčička 🙂)

baris
6. bře 2013

@malineta já jsem teda chtěla dvě holky a mám je. Ale spíše proto, že u nás se už 4 generace rodí jen holky (i sestra má 2 dcery), tak nevím, co bych si s klukem počala. Ale hlavně jsem byla ráda za to, že jsem těhotná a že mám zdravé dítě. A chlapečka bych samozřejmě milovala stejně.

Ale hold je to všude stejné - všichni se lítostivě dívali a dívají na manžela, že má "jen" dvě dcery a ta maminka, která má kluky, tak se zase na ní lítostivě dívají, že nemá doma holčičku. 😝 A přitom nechápu proč????

Navíc si myslím, že mít děti stejného pohlaví je lepší, zvlášť, když jsou brzo po sobě - zůstanou na celý život (většinou) praťáci. Já teda své švagrové nevolám, volám své sestře a ona zase mě. Naopak manžel své sestře nezavolá ani omylem - prý co by s ní řešil 😀

I když v pubertě bych si přála staršího bráchu (hlavně s hezkými kamarády 😀 😀 😀 😀 😀).

ia.
6. bře 2013

@malineta tak to já mám "štěstí", že můj brácha má taky kluka a manželův bratr děti nemá, takže pro tchány jsou naši kluci jediné vnoučata. Moje máti mi vždycky vštěpovala, jak je fajn mít dceru, že s klukama ten vztah není takový, že ti se v dospělosti moc neozývají atd, ale myslím že je to za a, ve výchově a za b, taky o vztahu s partnerem. Naši spolu moc nefungují, takže mamka se trochu upnula na mě. Ale já mám a doufám i do budoucna to tak zůstane s manželem krásný vztah a až budou děti velké, chceme si užívat, cestovat a radovat se ze společných chvil...

pepibubu
6. bře 2013

jo holky, když mi na utz řekli, že je to kluk, tak jsem se zeptala "a vážně?" - tak nějak jsem kluka předpokládala, u Pepy jsem byla přesvědčená, že čekám holku....

Jako jo, hraje nám v hlavě ještě jedno miminko, ale rozhodně ne kvůli tomu, abychom měli holčičku.... vždyť přece v pohádkách jsou zásadně tři synové nebo tři dcery....

Ale rozhodně zakladatelku neodsuzuju, myslím že i ona ví, že vlastně o nic nejde, ale radši by kupovala volánky než transformery... 🙂

aideen
6. bře 2013

Také mám páreček. První holku a poté kluka. A taky mě štvalo okolí s reakcema typu "Je super, že vám ten páreček vyšel." a kecy podobného typu!! 😠 Nevím, proč se to takto škatulkuje, že když dvě děti, hlavně aby to byla holka a kluk. Já popravdě, když mi doktor řekl, že druhé bude kluk, tak jsem byla dost zaskočená. S pindíkem jsem to neuměla 😀 A nějak jsem nevěděla, co si pak počnu 😀 Ale teď bych neměnila za nic na světě. Dítka jsou obě zdravá, krásná a dělají hodně radosti, tak je jedno, co mají v kalhotech 🙂 A nikde není napsáno, že nemůžeš mít třetí prtě 😉

schnek
6. bře 2013

@malineta jo, já říkám, že jsem si ji tak mc přála, až k nám přišla. Já věřím, že co se má stát, to se stane, bylo mi dopřáno ji mít, vůbec se mi třetím těhotenstvím splnila různá přání 😉

kitinka76
6. bře 2013

@malineta já mám dvě holky a jsem spokojená 🙂 kluka jsem nikdy ani nechtěla 😅

llluckaaa
6. bře 2013

Když si odpustím ty řeči, že nejdůležitější je, aby byly děti zdravé, tak musím přiznat, že jsem ráda, že mám chlapečka i holčičku. Kdyby se mi narodil i druhý kluk, byla bych určitě aspoň ze začátku zklamaná ☹ Když mi řekli, že se mi narodila jako druhé mimčo holčička, měla jsem hroznou radost a ulevilo se mi 😅

malineta
autor
6. bře 2013

@schnek No u mě třetí těhu nepřichází v úvahu, obě jsem měla rizikové a ani MUDr mi třetí nedoporučila.. Zrovna teď si to tedy neumím představit 🙂 Ale je krásné, že to tak máš.

malineta
autor
6. bře 2013

@pepibubu S těmi pohádkami máš pravdu 🙂)

schnek
6. bře 2013

@malineta no tak třeba za nějaký čas uvidíte. Já jsem si tak rychle po sobě děti nenaplánovala, ale rozhodně nelituju 😉

@kitinka76 to je fakt komentář namístě, když napíšeš někomu, komu je líto, že nemá dceru, že ty máš dvě a supr...

verona1
7. bře 2013

🙂 mám dvě holčičky, a že bych nějak strádala že to není ten chlapeček?? NE! Jsem ráda že jsou obě zdravé a krásné, šikovné a jsem za ně vděčná, ikdyž je to s nimi jako s ženskými těžké 😒 A rozhodně se neutápím v depresích že nemám syna! 🙂

eyael
16. bře 2013

Na blbé reakce okolí jsem si už zvykla. Ale u nás je to opačně. Všichni nás děsně litují, že ani u druhého se nám nepovedl kluk. Jako kdyby holky byly něco méněceného?
Tvůj chlap je před okolím vlastně pašák, že umí kluky. - tohle bylo ironicky, protože i takovéhle kraviny jsem slýchávala! Tak jsi na tom vlasně líp, i když máš taky páreček 😉
mmch, jsem neskutečně vděčná osudu, že ty moje dvě berušky mám, dlouho jsem nemohla otěhotnět, až z umělého a průběh těhotenství nebyl poklidný ani jeden, obě se narodily předčasně, naštěstí jsou obě relativně zdravé.
Jsou to moje sluníčka, bez nich si život neumím představit a nevyměnila bych je za nic na světě 😉